Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dinimize Göre Cinsel Iliski

Adsiz0000

New member
Arkadaslar öncelikle cok özür dilerim, ama bunu bilmek hakkim.
Dinimize göre, ters iliski "Allah'i hice saymak" "Günahlarin en büyügü'müdür" ?

Ve kadinin bosanma sebebimidir?

Cok tesekkür ederim, tekrar cok özür dilerim.

erbatan

New member
kardes hiç özür dilemene gerek yok bu forum bilgi alıs verişi yapılan bir yerdir.için rahatsız olmasın. simdi zina müslümanlara ta evvelden yasak edilenseylerdendir.ondan dolayı günahların en kötülerindendir.bu sadece el zinası olarakta deildir gözzinası:harama bakma ,el zinası:cinsel ilişki ,dil zinası:küfretmek ,vs..ayrıca sen söle düsün senin karın var ve baska bir erkele zina etti sen onunla evli kalmak istermisin.!?birde zina eden kişiler ilk önce 100 kere deynekle dövülür.ee bida yaparsa sehrin göbeğinde taslanılarak öldürülürdü.bu onun zina günahını örterdi.

Adsiz0000

New member
sagol kardesim, benim demek istedigim baska birseydi anlatamadim galiba. :(

evlendigin karin ile, ters iliski, karin ile ters iliski demek istedim? yani nasil söylesem, zina degil.

erbatan

New member
hı yok o helaldir kardes kusura bakma.onu anlatmaya çalıstığını sandımda.evlilik den snra helaldir.

Adsiz0000

New member
helal olmasi imkansiz, günah oldugu kesin ama benim ilk postumdaki sorunun cevabini bilen yokmu bu forumda arkadaslar?

erbatan

New member
kardes bu hadislerle sabit lütfen dini inkar etme.

Adsiz0000

New member
dini inkar etmek? kardesim ne diyorsun sen ya? sen benim sorumu anlamadin, yasin kac senin ayiptir sormasi?

erbatan

New member
özür dilerim artık takvadamı yasa dayandırıldı kardes.
bu ağır lafım için özür dilerim biraz çosku doldumda.

Adsiz0000

New member
yok yasindan dolayi, ters iliskiyi anlamadin sandim herhalde. olsun, simdi seninle burada tartisacak degilim. yanlisim var ise özür dilerim, ama sende bu kadar agir konusma. dini inkar etme felan, pek hos olmuyor dogrusu.

saygilarimla,..

erbatan

New member
hayır hata deil ben senin görüsüne saygı gösteriorum simdi anladım ve tamam doru dediin.
saygılarımla,ve özür dileklerimle.
kötü bir tanısma oldu.

Adsiz0000

New member
:) olsun tanistikya, sen ona bak :)

Allahi hice saymak'midir bu? bana birisi dedi bunu, kafama takildi bu yüzden sordum. Cevabini bulamiyacagiz galiba, senden baskasi ilgi göstermedi topic'e..

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
erbatan' Alıntı:
hı yok o helaldir kardes kusura bakma.onu anlatmaya çalıstığını sandımda.evlilik den snra helaldir.

Erbatan sen neye göre veriyorsun bu fetvayı? Kaç kere Kuran'ı okudun sen? Bilmediğin bir konu hakkında yorum yapma (17/36)! Bilmiyorsan bilene sor diyor bak rabbim! (16/43)

Kuran'daki islama göre ters (anal) ilişki her halukarda önerilmez.

2/223 Kadınlarınız, (tohum ektiğiniz) tarlalarınızdır. Tarlanıza dilediğiniz gibi varın. Kendiniz için geleceğe hazırlanın. ALLAH'ı dinleyin ve onunla mutlaka karşılaşacağınızı bilin. İnananlara müjde ver.

Ayete dikkat ederseniz "kadınlar erkekler için bir tarlaya benzetiliyor", yani ürün veren bir ekinliğe! Çocuğu ürüne benzetirsek, bunun nasıl-hangi yolla mümkün olacağını da kolaylıkla anlayabiliriz. Doğal ilişkiyle! Ayetin devamı da zaten bunu en iyi biçimde açıklıyor.

Anal ilişkinin İslamic bir yönü yoktur. Bu sapıkça bir fanteziden başka birşey değildir. Bunu gözününe alan ters ilişkiye devam etsin ne diyim! :)

Selametle!!!

Adsiz0000

New member
ercan1980' Alıntı:
Erbatan sen neye göre veriyorsun bu fetvayı? Kaç kere Kuran'ı okudun sen? Bilmediğin bir konu hakkında yorum yapma (17/36)! Bilmiyorsan bilene sor diyor bak rabbim! (16/43)

Kuran'daki islama göre ters (anal) ilişki her halukarda önerilmez.

2/223 Kadınlarınız, (tohum ektiğiniz) tarlalarınızdır. Tarlanıza dilediğiniz gibi varın. Kendiniz için geleceğe hazırlanın. ALLAH'ı dinleyin ve onunla mutlaka karşılaşacağınızı bilin. İnananlara müjde ver.

Ayete dikkat ederseniz "kadınlar erkekler için bir tarlaya benzetiliyor", yani ürün veren bir ekinliğe! Çocuğu ürüne benzetirsek, bunun nasıl-hangi yolla mümkün olacağını da kolaylıkla anlayabiliriz. Doğal ilişkiyle! Ayetin devamı da zaten bunu en iyi biçimde açıklıyor.

Anal ilişkinin İslamic bir yönü yoktur. Bu sapıkça bir fanteziden başka birşey değildir. Bunu gözününe alan ters ilişkiye devam etsin ne diyim! :)

Selametle!!!

yani, "Allah'i hice saymak" felan gibi seyler, gercegi yansitmiyor..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
222-Ey Muhammed! Sana kadınların ay başı halinden de soruyorlar. De ki: O bir eziyettir Onun için ay başı halinde oldukları zaman kadınlardan çekilin ve temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. İyice temizlendikleri zaman ise Allah'ın emrettiği yerden onlara varın, yaklaşın Şüphesiz ki Allah çok tövbe edenleri de sever, çok temizlenenleri de sever

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
seyfullah putkıran' Alıntı:
ters ilişki HARAMDIR!!!
ters ilişki eşiyle bile olsa , erkek erkeğe ilişkiye benzemektedir , ve yasaktır...

Seyfo, (örneğin) siyahın haram olması beyazın helal olacağı anlamına gelmez! Bu yüzden anal ilişkiye haram diyemezsin! "Helaller ve haramlar bellidir" der Allah. Sapık bir fantezidir dersen amenna! Ama kafanıza göre şu helalldir bu haramdır demeyin!

16/116 Dillerinizin yalan yere nitelendirmesinden ötürü "Bu helaldir, bu haramdır," demeyin. Böylece ALLAH'a yalan yakıştırmış olursunuz. ALLAH'a yalan yakıştıranlar başarıya ulaşamazlar.

Verdiğin ayette durum zaten özetlenmiş. Allah'ın uygun gördüğü yerden yaklaşırsın! Bunun dışındakileri arzulamak sapıklıktır. Ve sapıklık doğruluktan ayrılmıştır (2/256).

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ercan1980' Alıntı:
Seyfo, (örneğin) siyahın haram olması beyazın helal olacağı anlamına gelmez! Bu yüzden anal ilişkiye haram diyemezsin! "Helaller ve haramlar bellidir" der Allah. Sapık bir fantezidir dersen amenna! Ama kafanıza göre şu helalldir bu haramdır demeyin!
.
ben ayetten bahsediyorum ayette bellidri herşey ben olağan üstü bir açıklama yapmadım bunu destekliyen hadislerde mevcuttur...

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
seyfullah putkıran' Alıntı:
ben ayetten bahsediyorum ayette bellidri herşey ben olağan üstü bir açıklama yapmadım bunu destekliyen hadislerde mevcuttur...

Yaw seyfo beni ve insanları (her seferinde) yahudi masallarına yönlendirme! Elçinin hadisleri (sözleri) Kuran'dadır. Anla artık! Bırak Kuran ile Buhari vs.i yarıştırmayı! Akletmez misin?

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ercan1980' Alıntı:
Yaw seyfo beni ve insanları (her seferinde) yahudi masallarına yönlendirme! Elçinin hadisleri (sözleri) Kuran'dadır. Anla artık! Bırak Kuran ile Buhari vs.i yarıştırmayı! Akletmez misin?
kimseyi inanmak laz orlamıyorum ben hasilere inan bir inananım , ve sünnetlerede uymaya çalışıyorum. dileyen benim gibi hadislere inanır sünnetlere uyar dileyen ayetler bana yeter der . mantığıyla hareket eder, benim bilidğim şudur ki hadsiler ayetlerle bütün haldedri hepimizin billdiği gibi ayette te belirtirli Efendimiz nefsi konuşmaz onun konuştuğu yalnız vahiydir...

diledeyen dilediğine inanır ben ayetlerin bana dediğini yerine getirmeye çalışıyorum Efendimizi euyuyorum sana tavsiyem kurunun yanında yaşıda yakma aklına gelen herşeye bu yahudi saçması dersen gerçekten Efendimizin söylemiş olduğu hadiseride inkar edersinki bu seni küfre götürür , Allah ın elçisinin söylediklerini dinlemeyeip inkar eden, elçiyi yollayanıda inkar etmek demektir. buda şirktir. dikkattt!!!! diyorum. Allah a emanet olun.

saygılarımla...

erbatan

New member
ercan1980' Alıntı:
1. kardes seni bukara rahatsız ettiğini bilmiodum.ama ben kuranı hıfs ettim.yani hafızım.ama kusura bakmayın adsız kardes ben yine bir foruma uyum salayamıyacağımı biliordum.artık daha az online olcam.bu sert çizginiz yüzünden:mad:

Üst Alt