Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bütün Kardesler bekleniyor.

Bütün Kardesler bekleniyor.

• Evet Kuran eksikdir diye bir iftirasi olmustur.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayir böyle bir iftirasi yoktur

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .

kafkaskartali

New member
SEVGILI KARDESLERIM
ALLAH RIZASI ICIN GÖRÜSLERINIZI BILDIRINIZ ASAGIDAKI YAZIDA MAVI YAZI ILE YAZI YAZMIS SAHSIN IFADESINDEN KURANA BIR IFTIRA VARMIDIR?
BU MAVI YAZIYI YAZAN SAHIS KURANA HAKARET EDIYORMU?
SAYGILARIMLA

Selamün Aleyküm,
ALEYKUM SELAM VE RAHMETULLAHI VE BEREKATUHU
hadisler Resullerin Bir kismi söyledikleri ayni Vahy katagorisindemi?Bakin Resullerden bazilarina Vahy kitab olarak gelmemistir o Resulün kavmine uyarici olarak gelmislerdir yani Evrensel olarak degil.Farz etki evrensel!!Söyle düsünmek lazim degilmi!!Eger Lut un veya Salih resulden daha fazla örnek vermek isteseydi Alemlerin Rabbi Mutlaka verirdi dikkat etmek lazimki Luttan bahsederken bir noktada Sünnetullahi gündeme getirmis nedir Escinselligin yasak oldugu yani her resul sünnetullahin birini/birkacini gündeme getirmis ama Allahin kelimesinin kemale erdigi Furkanla hepsi toplanmistir.Simdi siz kalkip Allahin Kitabina eksiklik izafe edersen sorun cok daha vahim olur nedenmi?
BIZIM IDDAA ETTIGIMIZ KITABULLAHIN HASA SIZIN ANLADIGINIZ ANLAMDA EKSIKLIGI DEGILDIR.MANAYI KAVRAMA NOKTASINDAKI BIZIM EKSIKLIGIMIZDIR.BIZ DIYORUZ KI AYETLERI EN IYI ACIKLAYACAK OLAN PEYGAMBERLERDIR.NITEKIM BURDA VE BASKA YERLERDEDE SÜREKLI SAHIT OLUYORUZ.AYETLERI ANLAMAK KISIDEN KISIYE DEGISIYOR.BU DURUMDA ISI NEDEN EHLINE BIRAKMIYORUZ DIYORUZ.AYNI ADAM DÜSÜNÜN YILLARIN SANATKARI MESELA MARANGOZU BIZDE DIYORUZ KI SEN CEKIL BEN YAPARIM.ISTE O ZAMAN ELIMIZI TESTEREYE KAPTIRIRIZ.10 DAKIKALIK ISIDE
5 SAAATTE YAPARIZ.YAPACAGIMIZ ISDE GEREGI GIBI OLMAZ.
YANI SUNU ANLAYAMIYORUM.KISI OKULA GIDIYOR OKUMA YAZMAYI ÖGRETMEDEN ÖGRENIYOR.BUNDAN RAHATSIZ OLMUYORDA.ALLAH RASULUNUN KURANI ÖGRETMESINDEN RAHATSIZ OLUYOR.

Müslim sahih olan, yani kesin doğru olduğu kanaatine vardığı her hadisi kitabına almadığını söyler (Müslim, 1. cilt, sayfa 28).

O zaman bu din eksiktir hemde senin dediginden dahada ileri sekilde!!!
IMAM MÜSLIMIN BÖYLE YAPMASININ SEBEBI VEBALDEN KACINMAK ICINDIR.SIZIN DEDIGINIZ GIBI HADISLERIN HEPSININ BIZE ULASMADIGI VARSAYALIM.BIZE ILETILMEYEN DOLAYI VEBAL ALTINA GIRMEYIZKI.BIZLER BILDIGIMIZDEN SORUMLUYUZ.BILMEDIGIMIZDEN DOLAYI RABBIM BIZI SORGUYA CEKERSE NIYE ÖGRENMEDIN DIYE CEKER.ÖGRENILECEK HADISDE ZATEN ULASMADIYSA RABBIM ADILDIR.

Ama Alemlerin Rabbi olan Allah öyle demiyor...

Simdi gelelim vermis oldugun Necm 12 ye istersen onuda söyle yapalim!Necm suresi 7,8,9,10,11....bu ayetlerin basina Isra suresinin birinci ayetini koyup okuyalim ne dersin?

Münezehtir o (Hâlik-i Kudret) ki, kulunu bir gece Mescid-i Haram'dan çevresini mübarek kıldığımız Mescidi Aksa'ya yürüttü. Tâ ki, O'na âyetlerimizden gösterelim. Şüphe yok ki, ancak O (Hâlik-i Kadîm)dir ve herşeyi işiten, gören.

Isra 1

Ve o en yüksek ufukta idi

Sonra yaklaştı da tedellî etti.(TEDELLI :NAZLANMA,TEVAZU,ASAGI INME,EGILME ANLAMINDADIR)
ACABA BURDAKI TEDELLI HANGISIDIR? BU 4 MANADADA AYETE UYUMLULUK SÖZ KONUSUDUR.BUNLARDAN BIRININ SECILDIGI ZAMAN MANA FARKLILASIR.ZIRA ACIKLAYICI AYETTE OLMAMASI SEBEBI ILE BUNLARDAN HERHANGI BIRINI ALAN YANLIS YAPABILIR.BU DURUMDA MIRAC HADISINI ALMAK HERKESIN ORTAK BIR ANLAYISA SAHIP OLMASINA SEBEB OLMAZMI?
OLURSA HER KONUDA ORTAK BIRLIK SAGLANMASI DEMEK BIRLIKTELIK DEMEKTIR.YANI MÜMINLERIN GÜCLÜ OLMASI DEMEKTIR.
BEN BIRINI ALDIM SIZ BASKA BIRINI ALDINIZ BASAKASI BASKASINI ALDI ORTAYA 4 AYRI MANA CIKTI.ONDAN SONRA AYNEN BURDA YAPILAN TARTISMALAR OLMAYA BASLADI.NE YAPTIK AYRILIGA DÜSTÜK.
Sura
(13)O,size dinde Nuh'a tavsiye ettiğini, sana vahyettiğimizi ve İbrahim, Musa ve İsa'ya tavsiye ettiğimizi de kanun kıldı. Şöyle ki: Dini doğru tütün ve onda ayrılığa düşmeyin. Bu davet ettiğin iş müşriklere ağır geldi. Allah, ona dilediklerini seçecek ve kendine yüz tutanları (yönelenleri) de ona hidayetle eriştirecektir.

HALBUKI BU ISI EHLINE BIRAKIRSAK BU AYETI BIZE ALLAH RASULU S.A.V EFENDIMIZ IZAH EDER NE OLUR AYRILIGA DÜSMEYIZ.
O ZAMAN ISTE MÜSLÜMANLAR GÜCLÜ OLUR.OSMANLININ ZAMANININ EN BÜYÜK GÜCÜ OLMASI.ISLAMIN ALTIN YILLARININ SEBEBI ISTE BIRLIKTELIKDIR.
BIZ ARALARIMIZDAKI MUHALIF GÖRÜSLERI NE KADAR AZALTIRSAK BU DURUMDA ALLAHU TEALA HZ.(C.C) LERININ GÖSTERMIS OLDUGU ISTIKAMETTE OLURUZ.ANCAK GÖRÜSLERIN CATISMASININ ARTMASI ANCAK FITNELERE AYRILIKLARA SEBEBIYET VERIR.BU DURUMDA HAKKIYLA KULLUK EDEMEDIGIMIZ GIBI.DÜSMAN DISARDA IKEN BIZ ICIMIZDE BIR BIRIMIZE DÜSERIZ.SU AN NASILKI IRAKTA SIALAR SÜNNILERLE CARPISIYORSA,LÜBNANLA EL FETIHLE HAMAS CARPISIYORSA.BUNUN NEDENI NEDIR SANIYORSUNUZ BU FIKIR AYRILIGININ SON DERECE ARTMIS OLMASINDANDIR.SIZIN SÖYLEDIGINIZ SEKILDE YAPARSAK BIZDE YARIN KURANI YANLIS YORUMLAYANLARLA DOGRU YORUMLADIGINI SANANLAR, ARASINDA KARGASALAR BASLAR.YADA KURANI YORUMLAYIPDA DEVLETIN YÖNETIM SEKLI SU OLMALIDIR,BASKALARININ YORUMUNA GÖRE SU OLMALIDIR.YAHUTTA SEN BENIM KURAN ANLAYISIMA GÖRE MÜNAFIKSIN ÖBÜRÜ DERKI SENDE BENIM KURAN ANLAYISIMA GÖRE KAFIRSIN 3. BIRISI DER SIZ IKINIZDE BENIM KURAN ANLAYISIMA GÖRE MÜSRIKSINIZ.KAFIRLE MÜNAFIKLA,MÜSRIKLEDE MÜCADELE TEMEK GEREK.ALLAHU TEALA HZ.(C.C)LERI ÖYLE BUYURMUS.HADI AHMET BU CIHADDIR ÖLDÜR SU KAFIR FALANCAYI.ÖBÜRÜ HADI BU CIHADDIR ÖLDÜR SU FALANCAYI.KIMI ÖLDÜRÜYOR MÜSLÜMANIM DIYEN BIRINI.
HER KURAN AYETINDE BU TÜRLÜ BIR KARGASALIK YASADIGIMIZI DÜSÜNÜN.ORTAK NOKTA BULABILMEMIZ MÜMKÜN DEGILDIR.

«kabe kavseyni ev edna» oldu da( iki yay arası kadar)
BAKIN BU AYETI KERIMEDE DAHI NE DENMEK ISTEDIGINI ANLAYAMIYORUZ.IKI YAY ARASI KADAR OLAN NEDIR?
BU AYET BOSUNUNADA BILDIRILMEDIGINE GÖRE.KURANI BIR PUZZLE OLARAK DÜSÜNÜRSEK.PARCALARINDAN BIR KISMINA MANA VEREMEDIGIMIZ ICIN BÜTÜN RESIMIN MANASIDA ORTAYA CIKMIYOR.

Verdi kuluna verdiği vahyi
BURADAKI VERILEN VAHY DA DETAYLICA ACIKLANMAMIS.
ZIRA BIZE GÖRE DETAYLI DEGILDIR.ALLAH RASULU ICIN DETAYLIDIR.

Gözün gördüğünü kalb tekzib etmedi
BURADA KIM NEYI GÖRDÜDE KALBI YALANLAMADI?
ZIRA PUZZLE PARCALARINI GÖREMIYORUZ.PARCALARDAKI EKSIKLIKLERDE COGALDIKCA KURANI KERIMIN TAMAMINI ANLAMAMIZ ZANLARA KALIYOR.ORADAKI GÖREMEDIGIMIZ RESIM SU OLMALI.HADI O DEGILSE?

Şimdi siz ona o görüşüne karşı mücadele mi ediyorsunuz?
BAKIN BU AYETI KERIMEDE DAHI ALLAH RASULUNUN MIRAC MESELESINDE ONUNLA MÜCADELEMI EDIYORSUNUZ BUYURUYOR HAK TEALA HZ.(C.C) LERI.ONUN MIRACA CIKIPTA YASADIGI SEYLERI KABUL ETMEYENLER.EBU CEHILLER,EBU LEHEBLER.
YANLIS ANLAMAYIN ALLAH RIZASI ICIN HADI ONLAR KAFIRDIDE MÜCADELE EDIYORLARDI.BIZ NEYE MÜCADELE EDIYORUZ ANLAMIYORUM.NEDEN ALLAH RASULU S.A.V EFENDIMIZIN MIRACDA GÖRDÜGÜ SEYLER HAKKINDA HADISE INANMAYARAK BIR TAKIM VARSAYIMLARLA TEFSIR EDIP MÜCADELE TEMEYE KALKIYORUZ.

Necm 7-12

Söyle bir tevekkül etmek lazim...Illaki Vahyin disina degil birazda o Alemlerin devamli davet ettigi Akil ve düsünmeye calisalim...

mhmt

New member
BIZIM IDDAA ETTIGIMIZ KITABULLAHIN HASA SIZIN ANLADIGINIZ ANLAMDA EKSIKLIGI DEGILDIR.MANAYI KAVRAMA NOKTASINDAKI BIZIM EKSIKLIGIMIZDIR.
yukardaki yazıdan alıntı--

bu bölüm Kuran'a -haşa- eksiklik atfedilmediğinin delilidir zaten..

selametle..

Mücahid

New member
Hadis ve sünneti reddeden kişilere,reddedişlerin Kuran-ı kerimin eksik anlaşılmasına sebep olacağı yönünde bir açıklama var yazıda.Kuran-ı kerim eksiktir diye bir mana çıkarılamaz.Bu yazıdan.Dua ile

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Benimde anladıgım budur, Kuran-ı Kerim üzerinde kişisel yorum yapılamayacağı yönünde, Kuran'ı kerim ve sünnet bağlantısı kurulmuş bir yazı.

radikal

New member
Her ikiside Kur'an'da eksik var demiyorki zaten. Anlama konusunda eksiklik olduğu vurgulanıyor, anladığım kadarı ile.

abrec

New member
arkadaşa katılıyom doğru söylüyor.
herkes kafasına göre kuran yorumluyor.bir ara birileri kafirle kumar oynamak caizdir diye birşeylwer atmıştı ortaya.
ondan sonra yok nurculara göre yok süleymancılara göre yok yaşar nuriye göre diye bir sürü islam oluyor...neyse odur oda muhammed a.s anlatdığıdır.

mavikaplan36

New member
sevgili kardeşlerim sizce böyle bir iftira atmış mıdır?
sizin cevabınızı bekliyorum belki kuranda yanlış baskı yapıldı bende onu düzeltmek istedim ve benim mavi yazan bir kalemim var ben gidip o kalemle yazsam günah mı olur?

Üst Alt