Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bilim dalları

direniþ

New member
herkse selamlar ve sevgiler
matematik,fizik,genetik,iktisat,uzay bilimleri,elektrik-elektronik vs....tüm bunların(ve diğer alanların) yer aldığı bir sayfa neden yok?ilgi alanı açısından mı açılmadı?cevaplarsanız sevinirim...
teşekkürler şimdiden

gulya

New member
a.s kardes.sanirim islami bi site oldugu icindir.ama bende yukarda saydiginiz alanlarin sitede bulunmasini cok isterdim.selametle

Asya

New member
evet bence de o tür alanlara da yer verilmelidir.zaten bu foru mda konu başlıkları çok yetersiz.

direniþ

New member
yanıtlar için teşekkürler...ben müslüman/hristiyan vs... değilim ama müslümanların bir zamanlar ibni sinaların/farabilerin yaptığı gibi bilimde çığır açacakları eski günlere dönmesi gerektiğini düşünüyorum..maalesef ,bilimi kötü emellerine alet eden emperyalist güçler bu alandaki tüm gayretlerini kullanıyorlar...
ve sonuç olarak,ellerindeki gücü kullanarak islam aleminin değerlerine saldırıyorlar..
islam dünyası ise en fazla onları kınayabiliyor...ellerinden çokda bir şey gelmiyor...
bu yüzden bilimsel çalışmalara ağırlık vermek ve gece gündüz çalışmak , islam dünyası için herşeyden daha önemlidir bu devirde..
karar müslümanlarındır tabi...

gulya

New member
kardes cok ozur dileyerek sormak istiyorum.siz musluman degilmisiniz.eger degilseniz neden islami bi forumdasiniz?

direniþ

New member
kardes cok ozur dileyerek sormak istiyorum.siz musluman degilmisiniz.eger degilseniz neden islami bi forumdasiniz?
hayır ,müslüman değilim...islami forumda üye olmak istemenin nedeni
şu..
(lütfen bu yazdıklarımı ukalalık olarak algılamayın,sorduğunuz için açıklıyorum)
ben uzun yıllardır türkiyenin çeşitli üniversitelerinde lisans-y.lisans vs..eğitimleri aldım...bitirdiğim üniversiteler değişik dallarda..bu arada bir çok bilimsel yarışmalardada dereceler aldım..ve şu andada 3 ayrı fakültede okuyorum..(tanışma topiğinde anlattığım için bu kısmı tekrar gerek yok)
bilime tapar derecede bağlı biriyim ve bu alanlarda çalışmayı seviyorum...neyse,ukalalık olmasın kısa kesiyorum..

fakat dindar insanlarında zulme uğradığınıdüşünüyorum..örneğin,üniversitelerde başörtüsü yasağı gibi...ya da ırakta yapılan katliamlar gibi..biraz daha genel bir bakışla,ortadoğuda yoksulluğa ve haksızlığa itilmek gibi.. ....ve tümüyle
genelleştirirsek,dünyada çağın gerisinde bırakılması gibi..

işte,islam dünyası ve diğer dinlere ya da inançlara mensup insanların bilimlerle gece gündüz uğraşması ve her an tetikte ve kurnaz olması gerektiğini savunuyorum...
bu konuda ufak bir katkım dahi olursa mutlu olacağım....

mehmet_16

New member
Klasik sosyalist tarzı bir kişilik.Emperyalist güçler İslam'a saldırıyor diye belli ki İslam'a ilgi duymaya başlamış.
Ben bunu anlayamıyorum ya!Hem Allah'a inanma hem de müslümanları savun.Tutturmuşsunuz bi Marx Lenin Stalin Perinçek Gezmiş diye bu yolda dinsiz bir şekilde ilerliyorsunuz.
Direniş arkadaş dünyaya bir bak hiç sosyalist bir ülke kaldı mı doğru düzgün?
Bir Rusya vardı 15 sene önce en büyük motivasyonunuzdu sizin ama ne oldu?Çöktü.
Kapitalist sistemler ileriye tekabül eder ve gördüğümüz de bu zaten.Bütün gelişmiş ülkelerin ekonomisi liberal.Daha ne sosyalizm diye debelenip duruyorsunuzki?

direniþ

New member
Klasik sosyalist tarzı bir kişilik.Emperyalist güçler İslam'a saldırıyor diye belli ki İslam'a ilgi duymaya başlamış.]

hiç bir ilgim yoktur...ben emperyalizme karşıyım..hristiytanlara yapılıncada bu böyle..ayrıca ben 40 kadar yabancı siteyeye üyeyim..ana dili ingilizce olan insanların açmş oldukları fizik-matematik vs..siteler.ve orada hristiyanlar bir soru sorunca hemen yardıma koşardım....yani hristiyanlarıda,müslümanlarıda,ateistleride severim...ama hiç bir dinle işim olmaz..sempatimde yoktur...
Ben bunu anlayamıyorum ya!Hem Allah'a inanma hem de müslümanları savun.Tutturmuşsunuz bi Marx Lenin Stalin Perinçek Gezmiş diye bu yolda dinsiz bir şekilde ilerliyorsunuz..
insanları tanımadan etmeden konuşmamanız lazım...özellikle beni tanımadan konuşmayınız...perinçeği özellikle hiç sevmem.ah şu önyargılar yokmu..sizde fazlası ile var belliki
..ayrıca ,müslüman kadın tecavüze uğruyorsa bu haksızlığa karşı çıkmanın allah ile ne ilgisi var..haksızlık varsa karşı çıkarım..olay bu kadar basit
kusura bakmayın ama çok basit mantık kuralalrını ihlal ediyorsunuz..
[Direniş arkadaş dünyaya bir bak hiç sosyalist bir ülke kaldı mı doğru düzgün?
Bir Rusya vardı 15 sene önce en büyük motivasyonunuzdu sizin ama ne oldu?Çöktü.
Kapitalist sistemler ileriye tekabül eder ve gördüğümüz de bu zaten.Bütün gelişmiş ülkelerin ekonomisi liberal.Daha ne sosyalizm diye debelenip duruyorsunuzki?

bu konuda o kadar çok şey yazar söylerim ki ,şaşarsınız..ama forumun genel yapısına uymak için siyasi konulara girmiyorum...çünkü bu foruma insanlar tartışmak için değil ,kaynaşmak için girdim...
ayrıca (yanlış anlamayın şahsıza hakaret için demiyorum ) ama ben çok zeki ve akıllıyım..en büyük motivasyonum aklımdır..
tahmin edemeyeceğiniz kadar akıllı ve kültürlüyüm(biraz ukalalık oldu ama ).....neyin ne olduğunun farkındayım..insanlarla tartışıp kendimi küçültmek istemiyorum...
herkese iyi forumlar diliyorum

direniþ

New member
bu arada kırıcı konuşdu isem kusura bakmayın...insanların önyargı denen şeyden kurtulması lazım
sevgilerle

direniþ

New member
bu arada açtığım bu topik kilitlenirse iyi olur bence...modlardan isteğim kilitlenmesidir..
seviyenin korunması açısından

direniþ

New member
selamlar duha kardeş...
risale-i nurları defalarca okudum..:)
ben Tanrı yoktur demiyorum ki.....ama varlığı ile yokluğunu yakın görüyorum...yani olabilirde, olmayabilirde...bu yüzden müslüman ya da hristiyan olmadığım gibi ateistte değilim demiştim...

mehmet_16

New member
selamlar duha kardeş...
risale-i nurları defalarca okudum..:)
ben Tanrı yoktur demiyorum ki.....ama varlığı ile yokluğunu yakın görüyorum...yani olabilirde, olmayabilirde...bu yüzden müslüman ya da hristiyan olmadığım gibi ateistte değilim demiştim...

Risalei nur'u insan yazdı bunun için de mutlaka hataları olacaktır.
Ayrıca agnostiklere şunu soruyorum:
Tanrının varlığı bilimle ileride bilinebilirse daha önce tanrıya inanan insanlar nasıl inandı peki bilim olmadan?
Tabi yine ön yargılı davranmış olabilirim.Bana hangi tür bilinmezcilerden olduğunu da söylersen daha mantıklı cvp.lar verebilirim...

nicksizadam

New member
yanıtlar için teşekkürler...ben müslüman/hristiyan vs... değilim ama müslümanların bir zamanlar ibni sinaların/farabilerin yaptığı gibi bilimde çığır açacakları eski günlere dönmesi gerektiğini düşünüyorum..maalesef ,bilimi kötü emellerine alet eden emperyalist güçler bu alandaki tüm gayretlerini kullanıyorlar...
ve sonuç olarak,ellerindeki gücü kullanarak islam aleminin değerlerine saldırıyorlar..
islam dünyası ise en fazla onları kınayabiliyor...ellerinden çokda bir şey gelmiyor...
bu yüzden bilimsel çalışmalara ağırlık vermek ve gece gündüz çalışmak , islam dünyası için herşeyden daha önemlidir bu devirde..
karar müslümanlarındır tabi...

arkadaşlar forum sayfasından istifade ederek Bir farabi ya da gazali olunamaz ya da site de bilim çatısı altında -desteksiz görüşlerin bildirilmesi suretiyle - bilim adına hizmet edilemez.İsteyen arkadaşlarımız çalışmalarını tek başına yapabilir.İnternetteki forum sayfalarından bir bilim adamı çıkacağı umudunu besleyen arkadaşlara ya da bu hususta büyük yarar sağlyacağını düşündükleri paylaşımların olabilieceği ihtimalini kuvvetli olarak tanımlayanlara bildirilir...

mehmet_16

New member
ben direniş adlı üyenin şizofreni olup olmadığından şüpheleniyorum.Ateist forumda da kendini Darwin sanan ateistleri de görüyorum ben.Acaba direniş arkadaş ta böyle birşey olabilir mi?

Azra

New member
burası islami bi yer bilim dallarınında olmaması en mantıklı şey bence bilim istiyosanız başka sitelere bakın af edersiniz ama.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
mehmet kardes osmanliyi bilmeden yorum yapma heleki böyle lafizlarla biryere varamazsin bilim istersen bul göster basimiz üstüne varsa paylas

nicksizadam

New member
Lütfen ortaçağ kilise ve osmanlı zihniyeti taşımayalım..

Mehmet'i Osmanlı düşüncesine laf uzattığı için kınıyorum.Bugün bu havayı soluyanlar Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı olduğu kadar,Osmanlı düşünce geleneğine de çok şey borçludur.Kınalızade,Davud-ul Kayserili v.b gibi müteffekirlerin kemiklerini sızlattığınız için sizi şiddetle kınıyorum.Bu geniş coğrafyadan şanlı Osmanlı'nın 600 yıl gibi uzun bir süre dik duruşuyla ayakta kalmasını sadece askeri başarılara bağlayan arakadaşların, gözümde cahillerden hiç bir farkı yok.Mehmet de bu "bilinçsiz çoğunluğun" içerisinde...
Bilimsel odaklı konuların başka bir sayfasında açılmasını talep eden ve bu sitenin İslami bir site olduğunu ilave eden arkadaşımıza da İslamiyetin bilime ne kadar fazla önem verdiğini hatırlatmak isterim.
ARKADAŞLAR bilmediğiniz konular hakkında susun, çünkü bu büyük bir erdemdir !

Üst Alt