Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bilim dalları

gulya

New member
hayır ,müslüman değilim...islami forumda üye olmak istemenin nedeni
şu..
(lütfen bu yazdıklarımı ukalalık olarak algılamayın,sorduğunuz için açıklıyorum)
ben uzun yıllardır türkiyenin çeşitli üniversitelerinde lisans-y.lisans vs..eğitimleri aldım...bitirdiğim üniversiteler değişik dallarda..bu arada bir çok bilimsel yarışmalardada dereceler aldım..ve şu andada 3 ayrı fakültede okuyorum..(tanışma topiğinde anlattığım için bu kısmı tekrar gerek yok)
bilime tapar derecede bağlı biriyim ve bu alanlarda çalışmayı seviyorum...neyse,ukalalık olmasın kısa kesiyorum..

fakat dindar insanlarında zulme uğradığınıdüşünüyorum..örneğin,üniversitelerde başörtüsü yasağı gibi...ya da ırakta yapılan katliamlar gibi..biraz daha genel bir bakışla,ortadoğuda yoksulluğa ve haksızlığa itilmek gibi.. ....ve tümüyle
genelleştirirsek,dünyada çağın gerisinde bırakılması gibi..

işte,islam dünyası ve diğer dinlere ya da inançlara mensup insanların bilimlerle gece gündüz uğraşması ve her an tetikte ve kurnaz olması gerektiğini savunuyorum...
bu konuda ufak bir katkım dahi olursa mutlu olacağım....

aciklamalariniz icin tesekkur ederim.gec bile olsa tesekkuru kabul buyurunuz

mehmet_16

New member
Erzurumlu İbrahim Hakkı'nın Marifetname'sini okuyan var mı aranızda?
Ben çok güldüm içerisindeki yazılara da...

nicksizadam

New member
Mehmet 16 bunları bilerek yapıyor olmalı.Ya da artık halen ne yaptığının farkında değil.Allah onu doğru yola sevketsin.

Asya

New member
ben direnişi hep müslüman zannediyordum.müslüman değilmiş ama çok akıllı olduğunu söylüyor.ben onun akıllı olduğuna hiç inanmıyorum.gerçekten akıllı olan insan akıllı olduğunu kimseye söylemez.insanların onu çözmeye çalışmasını bekler.

nicksizadam

New member
ben direnişi hep müslüman zannediyordum.müslüman değilmiş ama çok akıllı olduğunu söylüyor.ben onun akıllı olduğuna hiç inanmıyorum.gerçekten akıllı olan insan akıllı olduğunu kimseye söylemez.insanların onu çözmeye çalışmasını bekler.

Sevgili Asya eleştirilerini ifade ederken biraz aşırıya kaçmışsın ne yazıkki.Haddimize düşmeycek derecede nitelemeler kullanmışsın.Sonuçta sana katılıyorum fakat fikirlerini daha iyi bir dille ifade edebilme noktasında değil.

Asya

New member
Sevgili Asya eleştirilerini ifade ederken biraz aşırıya kaçmışsın ne yazıkki.Haddimize düşmeycek derecede nitelemeler kullanmışsın.Sonuçta sana katılıyorum fakat fikirlerini daha iyi bir dille ifade edebilme noktasında değil.

bence herkes kendisinin nasıl konuştuğuna bakmalı.

Üst Alt