Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Adminlere çağrı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Allahýnaskeri

New member
Arkadaşlar bu lenin gibi kişileri (bebeleri?) tutmayın bu forumda. Bunların yeri burası değil, sokaklar. Sokaklarda yandaşlarıyla takılıp cam mam kırsın bunlar. Tek yaptıkları bu. Tartışmalara hiç bir olumlu katkıları olmadığı gibi dinimizle alay etmeyi vazife edinmişler. (Mehmet hariç, o yine daha olgun gibi) Kimse kimsenin kutsal saydığı değerler ile eğlenemez.

04:140-O, size kitab'ında şunu da indirmiştir: "Allah'ın ayetlerinin inkar edildiğini ve onlarla eğlenildiğini işittiğiniz zaman başka bir konuşmaya dalmalarına kadar o heriflerin yanlarında oturmayın, yoksa siz de onlar gibi olursunuz. Şüphesiz ki Allah, münafıklarla kafirleri, topunu birlikte cehennemde bir arada toplayacaktır.

Bunlara sorsan Shakespeare'in "The Sonnets of Shakespeare" adlı eserini kim yazdı diye. Yüzüne aptal aptal bakıp "Tabii ki Shakespeare" derler. Belki bilgisayarın karşısına oturmuş bir maymun milyarlarca yıl uğraşıp TESADÜFEN yazmıştır desen, olur mu öyle saçmalık derler. Savundukları şey işte bu.

Rica ediyorum atın şunları.

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
arkadaş ben kimsenin değerlerine hakaret etmiyorum.sadece dinleri ve tanrıları sorguluyorum.sizin hakaret anlayışınız buysa ben ne yapabilirim?beni forumdan atsanız ne olur ki?ATEİZM GERÇEKTİR.
ben de sana soruyorum:allah TESADÜFEN mi oluştu? :confused:

Askin_Bedeli

New member
Allahınaskeri' Alıntı:
Arkadaşlar bu lenin gibi kişileri (bebeleri?) tutmayın bu forumda. Bunların yeri burası değil, sokaklar. Sokaklarda yandaşlarıyla takılıp cam mam kırsın bunlar. Tek yaptıkları bu. Tartışmalara hiç bir olumlu katkıları olmadığı gibi dinimizle alay etmeyi vazife edinmişler. (Mehmet hariç, o yine daha olgun gibi) Kimse kimsenin kutsal saydığı değerler ile eğlenemez.

04:140-O, size kitab'ında şunu da indirmiştir: "Allah'ın ayetlerinin inkar edildiğini ve onlarla eğlenildiğini işittiğiniz zaman başka bir konuşmaya dalmalarına kadar o heriflerin yanlarında oturmayın, yoksa siz de onlar gibi olursunuz. Şüphesiz ki Allah, münafıklarla kafirleri, topunu birlikte cehennemde bir arada toplayacaktır.

Bunlara sorsan Shakespeare'in "The Sonnets of Shakespeare" adlı eserini kim yazdı diye. Yüzüne aptal aptal bakıp "Tabii ki Shakespeare" derler. Belki bilgisayarın karşısına oturmuş bir maymun milyarlarca yıl uğraşıp TESADÜFEN yazmıştır desen, olur mu öyle saçmalık derler. Savundukları şey işte bu.

Rica ediyorum atın şunları.

LÜTFEN BÖYLE KONULARI ADMIN ILE ÖZEL MESAJ ILE HALLEDER MISINIZ? SIZI DE ANLIYORUM.. FORUM ACISINDAN BÖYLE KONULARI ÖZELDEN KONUSMAK DAHA IYI OLUR DIYE DÜSÜNÜYORUM TABI KI O KISILERIN DE HABERI OLSUN VE BERABER BI CÖZÜM ARANSIN..YANI ARKADAN KONUSUP KARAR VERILMESIN..

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
bazı mümin arkadaşlarımız ateistforumda bize her türlü hakareti saydırıyor fakat biz hiç böyle konular açmıyoruz.fakat benim ise tek suçum ateist olmak demek ki.atılmak için yeterli bir sebep sizin için..sizin misafirperverliğiniz böyleymiş demek :(
ateistforuma da beklerim ateizm.org

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
bazı mümin arkadaşlarımız ateistforumda bize her türlü hakareti saydırıyor fakat biz hiç böyle konular açmıyoruz.fakat benim ise tek suçum ateist olmak demek ki.atılmak için yeterli bir sebep sizin için..sizin misafirperverliğiniz böyleymiş demek :(
ateistforuma da beklerim ateizm.org

yaramazlıkyapan misafiri kimse sevmez değilmi ;) .uslu durcaksan kimsenin birşey demeye hakkı yok :)

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
sevgili isimsiz kardeşim, "allah yoktur, bütün dinler yalan" deyince yaramazlık mı yapmış oldum?ayrıca benim yaramazlık yaparak harcayacak vaktim yok..benim amacım biraz da olsa sizleri düşündürmeye çalışmak..eğer başarabiliyorsam ne mutlu bana :)

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
sevgili isimsiz kardeşim, "allah yoktur, bütün dinler yalan" deyince yaramazlık mı yapmış oldum?ayrıca benim yaramazlık yaparak harcayacak vaktim yok..benim amacım biraz da olsa sizleri düşündürmeye çalışmak..eğer başarabiliyorsam ne mutlu bana :)
iyi sağol bizim düşüncemiz bize yeter.zaten düşünmesek mevlayı bulamayız dimi.

birazda siz düşünün nolur..zarar etmezsiniz..

Askin_Bedeli

New member
LENİN17' Alıntı:

:)
DOGRU HARCAYACAK VAKTINIZ YOK.. SADECE KENDINIZI HALEN BI MASAL ALEMINDE GÖRÜP KANDIRARAK ZAMANINIZI HARCIYORSUNUZ.. UYANIN ARTIK..

Askin_Bedeli

New member
isimsiz' Alıntı:
iyi sağol bizim düşüncemiz bize yeter.zaten düşünmesek mevlayı bulamayız dimi.

birazda siz düşünün nolur..zarar etmezsiniz..

KATILIYORUM..

Allahýnaskeri

New member
Sevgili Lenin

"Her yaratanın bir yaratanı olması gerekir" düşüncen çok mantıksız. Örneğin bir sanat eseri gördüğümüzde ancak artisti ararız. Bir mektup gördüğümüzde ancak yazanın kim olduğunu ararız. İsimsiz bir mektup gelmesi yazarın başka biri tarafından yazılmasını icap ettirmez.

Herşeyin bir yaratanı değil tersine her yaratılanın bir yaratıcısı vardır. Aynı mantık çerçevesinde yaratanı kim yarattı sorusu Yaratan hakkında yeterli bir bilgiye sahip olmadığımızdan yanıtlanamaz. Kuran'dan onun yaratılmadığını biliyoruz bu biz inananlar için yeterli bir delil. Örneğin öldüğümüzde bir ebedi bir hayata sahip olmak bize şimdi imkansız gibi geliyor. Çünkü ölüp dış dünyayı görmedik daha. Demek istediğim insanın herşeyi kendine verilen sınırlı beyinle anlaması mümkün değildir.

Açıkçası "her yaratıcının bir yaratıcısı olması gerek" fikri absürd.

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
Allahınaskeri' Alıntı:
Açıkçası "her yaratıcının bir yaratıcısı olması gerek" fikri absürd.

bence yaratılış başlı başına absürddür ve uydurmadır.yaratılış fikri insanın aptalıllığından ve acizliğinden doğmuştur.keza bugün bilimin ispatları yaratılışı yalanlar.ezeli olan evrendir allah değil.
bana saçma gelen allah'ın ezeli olmasıdır.ezelde hiçbir şey yokken sadece allah mı vardı :confused: iyice bir düşün :cool:

M

mkilic

Guest
"Ne Oursan Ol Gel"

Mevlana'nın bu sözünü hangi amaç için seçtiniz?

Allahınaskeri!! forumdan atmakla insanları kazanamazsın.

Askin_Bedeli

New member
mkilic' Alıntı:
"Ne Oursan Ol Gel"

Mevlana'nın bu sözünü hangi amaç için seçtiniz?

Allahınaskeri!! forumdan atmakla insanları kazanamazsın.

BU KONU BU KADAR BÜYÜTÜLMESIN LÜTFEN.. KAPIMIZ HERKESE ACIKTIR KÜFÜR SALDIRI VS. OLMADIKTAN SONRA.. HEM BIRBIRIMIZ ILE ALAY ETMEDEN VE KIRICI OLMADAN KONUSURSAK PROBLEM DE CIKMAZ..

Allahýnaskeri

New member
bana saçma gelen allah'ın ezeli olmasıdır.ezelde hiçbir şey yokken sadece allah mı vardı iyice bir düşün

Sevgili Lenin

Diyorum bunu sen anlayamazsın.

Evrime gelince; DNA sarmalı bile onu çürütmeye yetiyor zaten. Daha fazla tasarım kanıtı için:

http://www.reasons.org/resources/apologetics/design_evidences/1998_design_evidence_update.shtml

Mkilic sana gelince. Bir yere kadar Mevlana olabilirim ama karşımdaki kişi kendi yaratanına karşı olmayacak şeyler söyleyip nankörlük etmekten zevk alıyorsa ona karşı benim de sempatik olmam beklenemez.

M

mkilic

Guest
Allahınaskeri' Alıntı:
Mkilic sana gelince. Bir yere kadar Mevlana olabilirim ama karşımdaki kişi kendi yaratanına karşı olmayacak şeyler söyleyip nankörlük etmekten zevk alıyorsa ona karşı benim de sempatik olmam beklenemez.
Sorun şurda yatıyor bana göre:

Siz bütün bu olanları, yaşamı vesaire Allah kavramıyla açıklamak istiyorsunuz. Ama örneğin ben daha ayrıntılı, daha kapsamlı bir şekilde açıklanmasını istiyorum. Açıklamanın içinde tanrı kavramına her zaman gerek yoktur. Aslına bakarsanız hiçbir zaman gerek yoktur.

Askin_Bedeli

New member
mkilic' Alıntı:
Sorun şurda yatıyor bana göre:

Siz bütün bu olanları, yaşamı vesaire Allah kavramıyla açıklamak istiyorsunuz. Ama örneğin ben daha ayrıntılı, daha kapsamlı bir şekilde açıklanmasını istiyorum. Açıklamanın içinde tanrı kavramına her zaman gerek yoktur. Aslına bakarsanız hiçbir zaman gerek yoktur.

HERKESIN KENDISINE GÖRE BI ÖZGÜN CEVAP TARZI VARDIR.. DEMEK ISTEDIGIM HERKES ISTEDIGI GIBI CEVAP VERIR... SIZI HOSNUT EDEBILMEK ICIN SIZIN ISTEKLERINIZE GÖRE CEVABINI VERMEZ...

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
sevgili allahınaskeri, ben de sana evrimle ilgili bir sürü link sıralayabilirim.hatta ateizm.org ta ilgili konuları bulabilirsin...yaratılışın kanıtı olamaz..eskiden yağmurun nasıl yağdığı veya dünyanın şekli de bilinmiyordu.yaratılışçı zihniyet hepsini tanrıya bağladı.bilim adamları idam edildi.
ayrıca allahınaskeri sen de süpermeni anlayamazsın :D

Askin_Bedeli

New member
LENİN17' Alıntı:
ayrıca allahınaskeri sen de süpermeni anlayamazsın :D

BILIYORUM COK ÜZÜLECEKSIN BELKI DE HAYAL KIRIKLIGINA UGRAYACAKSIN :( :4_9_8: AMA SENI BUNCA SENE KANDIRMISLAR... SÜPERMENI BI HAYAL ÜRÜNÜDÜR.. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt