Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Adminlere çağrı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Askin_Bedeli

New member
mkilic' Alıntı:
onlarınki muhammedin ürünü :D

BAKIN BÖYLE YAZMAKLA ELINIZE NE GECIYOR? HAVAYI GERGINLESTIRMEKTEN BASKA.. BU BÖLÜMDE YETKIM OLSAYDI SILMISTIM YAZMIS OLDUGUNUZ BU CEVABI...

isimsiz

New member
Askin_Bedeli' Alıntı:
BAKIN BÖYLE YAZMAKLA ELINIZE NE GECIYOR? HAVAYI GERGINLESTIRMEKTEN BASKA.. BU BÖLÜMDE YETKIM OLSAYDI SILMISTIM YAZMIS OLDUGUNUZ BU CEVABI...

yetkim var ama silmicem .ne derece basit cevaplar verdiklerini okuyanlar görsün ve bunların hiç bir tutulacak yanları olmadığını anlasınlar.

Askin_Bedeli

New member
isimsiz' Alıntı:
yetkim var ama silmicem .ne derece basit cevaplar verdiklerini okuyanlar görsün ve bunların hiç bir tutulacak yanları olmadığını anlasınlar.

SAYGI DUYARIM KARARINA...

Admin

Active member
Yönetici
Forum Admin
Arkadaslar söyle diyorum, bir kisinin icinde zerre kadar iman varsa korkmayin o kisi buradaki yazilanlardan etkilenip imanini kaybetmez, ama inanmayan kisiler buranin sayesinde inanabilirler, islamdan cikan pek nadir, ama islama gelenlerin sayisini sizler bulun artik.

Saygilar.

M

MarjinaL

Guest
Herkese cevap

Herkese cevap

MüsLüman KardesLerime de müsLüman oLmayan arkadasLara da sestenistir...

sunun su kadarini biLesiniz ki; dogruyu bulmak isteyen kisi kimseyle didismez.. birbirimizi tartmiyoruz, tartismiyoruz, hepimiz birbirimizin boyunlarina bir ip gecirmisiz biraz daha sIkmaya calisiyoruz. misyonerlerin ya da diger localarin istedikleri bilakis budur. dogruyu aramak isteyen; ebucehil gibi - elindeki taslarin La iLahe iLLaLLah demesinde dahi inanmamistir. - davranmaz. OnLarIn kaLpLeri mühürLüdür diyor Allah. siz isteseniz de birsey ögretemezsiniz.. bu tamamen aramakLa mümkündür.. Lenin, kilic.. sevgi materyal degildir.. size sevgiyi asilayanin hangi materyal unsur oldugunu ögretecek varliga secde ederim. bana bunu gösterin. bu kadar mukemmellik icerisindeki bir tabiatin hangi olusumla meydana geldigini gösterecek materyal bir öge gösterin. ya da yoktan olusan bir varlik gösterin ki size iman edeyim. hersey birilerinin vasitasiyla oluyorsa bunun adi materyalizmse yumurtayi tavuktan tavugu yumurtadan cikarin. kavram kargasasinda boguluyoruz. bana asKIn kaynagInI gösterin. daha yasInIz cok ufak.. sizin gibi koyu savunucular bir gün geriye dönmekten korkarlar bazI seyLerin dogrulugunu görse dahi.. cünkü tükürdügünü yalamak istemezler. hepimiz böyleyiz. biraz daha iliman bakaLIm. birbirimizin ne demek istedigini idrak edeLim anLamaya calisalim. suna inanin ki AllahI tanImak önce onu yok kabul etmekLe mümkündür. yoklugunu biLmedigin birseyin varliginin degeri anLasILmIyor malesef..
neyse.. bunu daha da detaylarIm InsaaLLah. KaLIn sagLIcakLa..

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
marjinal müslüman, sevgi,nefret,iyilik,kötülük vb. duyguların tümü insanın sosyalleşme sürecinde ortaya çıkmıştır.bu duyguların hepsi maddenin örgütlenmiş halidir.sen bir şeyi niye seversin??çünkü o şey vardır ve sana yararı dokunuyordur...ayrıca duygularla allahın varlığının kanıtını nasıl yapabilirsin ki?bu allah belki zeus da olabilir :confused:
aşkın kaynağı nedir biliyor musun?insandaki çiftleşme ihtiyacıdır.bana göre aşk diye bir şey yoktur...palavradır.
marjinal müslüman "kalbiniz mühürlü" ne demek ya???bence sizin beyniniz mühürlü..allahın veya tanrının kanıtı olamaz.allah vardır ama sana göre vardır.dinlere aldanmayalım.bize akıl ve vicdan yeter :cool:

Musto44

New member
:) Çok komik yaa

İnsan şöyle bir avcunu açar ona bakar. Sonra parmaklarını oynatır. Bu ne muhteşem bir mekanizma.bu sadece ufak bir şey yüce yaratıcı için. İnanmamak çok saçma.

isimsiz

New member
Musto44' Alıntı:
:) Çok komik yaa

İnsan şöyle bir avcunu açar ona bakar. Sonra parmaklarını oynatır. Bu ne muhteşem bir mekanizma.bu sadece ufak bir şey yüce yaratıcı için. İnanmamak çok saçma.
koskoca kainattan ibret almayan avucuna bakarmı ....

M

MarjinaL

Guest
LENİN17' Alıntı:
marjinal müslüman, sevgi,nefret,iyilik,kötülük vb. duyguların tümü insanın sosyalleşme sürecinde ortaya çıkmıştır.bu duyguların hepsi maddenin örgütlenmiş halidir.sen bir şeyi niye seversin??çünkü o şey vardır ve sana yararı dokunuyordur...ayrıca duygularla allahın varlığının kanıtını nasıl yapabilirsin ki?bu allah belki zeus da olabilir :confused:
aşkın kaynağı nedir biliyor musun?insandaki çiftleşme ihtiyacıdır.bana göre aşk diye bir şey yoktur...palavradır.
marjinal müslüman "kalbiniz mühürlü" ne demek ya???bence sizin beyniniz mühürlü..allahın veya tanrının kanıtı olamaz.allah vardır ama sana göre vardır.dinlere aldanmayalım.bize akıl ve vicdan yeter :cool:

bir annenin cocugundan ne marjinal faydasi vardir? peki akLI neyLe izah edeceksin? neden insan yapisi diger yapiLardan cok farkLI? neden Insan aLemin efendisi? ve saire ve saire.. ögrenecegin okuyacagin cok sey var.. kusuruma bakma ama Lenin de hristiyandI.. ateist deiL. stalin de..

mehmetb

New member
"Lenin de hristiyandI.. ateist deiL. stalin de.." :4_1_72:

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
marjinal müslüman, senin lenine hakaret etmene izin veremem..lenin katıksız bir ateisttir.hatta materyalizmin kitabını yazmıştır..said nursi okuyacağınıza biraz da lenin okuyun,gerçeklerle yüzleşin.
aklı neyle izah edebilirim biliyor musun?beyinle..eğer sen beynin olmadan düşünebiliyorsan sana lafım yok o zaman.
analık içgüdüsü çok mu ilginç geldi sana?peki yavrularını terk edip gidenlere ne diyeceksin?onların ruhu mu bozuk?analık içgüdüsü doğanın kanunudur.

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
marjinal müslüman, senin lenine hakaret etmene izin veremem..lenin katıksız bir ateisttir.hatta materyalizmin kitabını yazmıştır..said nursi okuyacağınıza biraz da lenin okuyun,gerçeklerle yüzleşin.
aklı neyle izah edebilirim biliyor musun?beyinle..eğer sen beynin olmadan düşünebiliyorsan sana lafım yok o zaman.
analık içgüdüsü çok mu ilginç geldi sana?peki yavrularını terk edip gidenlere ne diyeceksin?onların ruhu mu bozuk?analık içgüdüsü doğanın kanunudur.

seninde aklın olmadan beyninin işe yaramıyacağını söylemiştim.akıl gözle görülmez fakat sen gözünle görmediğin için akıl olmadığını sanıyorsun.sende olmadığı kesin fakat bizde var.gözümüzle görmüyoruz,varlığını biliyoruz.aynı yaratıcıyı bildiğimiz gibi....

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
mr denen birşey duymadınız mı?beyin röntgenleri çekilebiliyor artık günümüzde..artık beyin o kadar kapalı bir kutu değil..beyin tamamen çözülemedi fakat beyin hakkında çok şet biliyoruz.mesela beynin hangi bölgesi hangi duyu organlarımızla çalışıyor..beyin hakkında çok şey biliyoruz. :cool:

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
mr denen birşey duymadınız mı?beyin röntgenleri çekilebiliyor artık günümüzde..artık beyin o kadar kapalı bir kutu değil..beyin tamamen çözülemedi fakat beyin hakkında çok şet biliyoruz.mesela beynin hangi bölgesi hangi duyu organlarımızla çalışıyor..beyin hakkında çok şey biliyoruz. :cool:
bende size deliler hastanesinde yatanların beyni yokmu diye soru sordum hatırlıyorsanız.beyinleride var duyularıda hücreleride ...
fakat akıl yok ve onların hareketleri düzensiz...

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
bu nasıl bir mantık hala anlayabilmiş değilim?aklı göremiyoruz öyleyse allah var,mikropları göremiyoruz öyleyse allah var,deliler akılsızdır öyleyse allah var......bir çok hayvan bizim göremediklerimizi görüyor ,onların allahı yok mu peki?ben de diyorum ki allahı göremiyoruz öyleyse süpermen var?? :confused:

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
bu nasıl bir mantık hala anlayabilmiş değilim?aklı göremiyoruz öyleyse allah var,mikropları göremiyoruz öyleyse allah var,deliler akılsızdır öyleyse allah var......bir çok hayvan bizim göremediklerimizi görüyor ,onların allahı yok mu peki?ben de diyorum ki allahı göremiyoruz öyleyse süpermen var?? :confused:
sen diyorsunki allahı göremiyorum demekki yok.
bende akılıda göremiyoruz yokmu demek istiyorsun diyorum.bu kadar basit birşeyi anlamamanız çok normal....üzülmeyin tedavi görürseniz iyi olma ihtimaliniz var..

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
sevgili isimsiz, aklı göremiyoruz evet haklısın.fakat kızılötesi ışınları da göremiyoruz ve mikropları da göremiyoruz...peki bunlar yok mu???bilim ne zaman allahın veya adem ile havvanın ispatını yaptı?söyler misin?

Hicran Þairi

New member
LENİN17' Alıntı:
sevgili isimsiz, aklı göremiyoruz evet haklısın.fakat kızılötesi ışınları da göremiyoruz ve mikropları da göremiyoruz...peki bunlar yok mu???bilim ne zaman allahın veya adem ile havvanın ispatını yaptı?söyler misin?

Dostum ruhun varlığı mutlak ama bilim ispat edemiyor. Ölü bir adamı düşün. 2 dk. önce canlı ama sonra tüm fonksiyonları duruyor, somut sebeplerin ötesinde ruhun göçü de sözkonusu. Yani bilmin ispat edemediği şeyler yok manasına gelmez.

isimsiz

New member
Hicran Şairi' Alıntı:
Dostum ruhun varlığı mutlak ama bilim ispat edemiyor. Ölü bir adamı düşün. 2 dk. önce canlı ama sonra tüm fonksiyonları duruyor, somut sebeplerin ötesinde ruhun göçü de sözkonusu. Yani bilmin ispat edemediği şeyler yok manasına gelmez.
hicran şairi eline yüreğine sağlık ....

bu cevap ona yeter ....(anlarsa eğer)

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
sevgili arkadaşlar, bilim yaratılışı,allahı,cini,cenneti ispat ederse niye inanmayayım ki?hemen secdeye kapanırım valla...!! ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt