Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uzay Profesörü başörtülü öğrenci avında

sinang

New member
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü, her sabah Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü'nün kapısında nöbet tutuyor[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Elinde makine, başörtülü öğrencilerin fotoğrafını çekiyor. Başı açık öğrencileri okula alırken, başörtülülere kapıyı kapatıp, bu şekilde içeri giremeyeceklerini söylüyor. [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Son icraatı sırasında basına yakalanan Pekünlü, kendi fotoğrafı çekilirken SUCLULARIN TELASI ICINDE yüzünü kâğıtla kapatmaya çalıştı. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Ardından kapının arkasına geçip, başörtülü öğrencilere yönelik engelleme tavrını sürdürdü. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Soruları ise demokratik hakkını kullandığını belirterek cevapsız bıraktı. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]MADEM DEMOKRATIK HAKKIN EY UZAYLI! NEDEN YUZUNU KAPATIRSIN?[/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadide Kazancı, "Kendisi kınama aldı, hakkında lüzum-u muhakeme çıktı. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Kademe ilerleme cezası verdim, son olarak tekrar soruşturma açtım. Daha ne yapabilirim?" diye yakındı. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Okul kapısına, 'Başörtülüler giremez' yazısı asan Prof. Pekünlü hakkında ocak ayında 4 öğrenci, savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial,
helvetica, sans-serif]Gerekçe olarak, 'Eğitim öğretim hakkının engellenmesi', 'özel hayatın gizliliğini ihlâl', 'kamu görevinin sağladığı yetkiyi kötüye kullanmak' suçları gösterilmişti.[/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Aylardır kapıda nöbet tutarak başörtülü öğrencileri fişleyen ve içeriye girmelerini engelleyen Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü, son icraatında Cihan Haber Ajansı kameralarına yakalandı. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Kapıda başörtülü öğrencilerin fotoğraflarını çeken profesör, kamerayı görünce yüzünü kâğıtla gizleyerek kendini içeriye attı. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]DEMEK YANLIS BIR IS YAPIYORSUN KI SAKLANIYORSUN![/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Kapının arkasına saklanarak başörtülü kızların içeriye girmesini engelledi. Pekünlü, demokratik hakkını kullandığını ileri sürerek konuşma talebini reddetti.[/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]İl dışında olduğu için telefonla görüştüğümüz Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadide Kazancı, Pekünlü'nün tavrından haberdar olduğunu söyledi. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Duyduğu rahatsızlığı da şu örnekle açıkladı: "Astroloji'den bir öğretim üyesinin konferans salonunda bir konuşması vardı.[/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] '13. Burçlar' mı ne... Bu konferansla ilgili Rennan Pekünlü, dekanlığı arayarak 'Başörtülü öğrenciler girmeyecek. Eğer girerse hepsini dışarı atarım' demiş. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Bunun üzerine ben de rektörle görüştüm. Bana, 'Böyle bir şey olmaz. Madem ayrım yapıyorlar, o zaman konferansı iptal edin' dedi. Ben de, 'İstediğiniz koşulların yerine gelmesi mümkün olmadığı için konferansı iptal ettim' diye yazı yazdım." [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Pekünlü ilgili şikâyetlerin kendilerini de zor durumda bıraktığını belirten Kazancı, "Kendisi kınama aldı, hakkında lüzum-u muhakeme çıktı, kademe ilerleme cezası verdim, son olarak tekrar bir soruşturma açtım. Daha ne yapabilirim?" diye konuştu.[/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Soruşturma izni Danıştay'da[/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Okul kapısına, 'Başörtülüler giremez' yazısı asan Prof. Dr. E. Rennan Pekünlü hakkında ocak ayında 4 öğrenci, savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]'Eğitim hakkının engellenmesi', 'özel hayatın gizliliğini ihlal', 'kamu görevini kötüye kullanma' gibi suçları kapsayan duyuruyla ilgili rektörlük, soruşturma izni verdi, [/FONT]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Pekünlü'nün itirazı üzerine dosya Danıştay'a gitti. Profesörün TCK'ya göre suç işlediğini belirten Mazlum-Der avukatlarından Mehmet Gün, "Bu, ilk vukuatı değil. Ancak bu kez yasakçı tavrı görüntülerle sabit. Danıştay'dan gelecek cevabı bekliyoruz. Soruşturma izni gelirse kişi hakkında dava açılabilecek." dedi.[/FONT]

old_preacher

New member
Şu akademisyenlerin kendini bir halt zannetmesine oldum olası uyuz olmuşumdur. Dünyanın en iyi okulu Harvard Üniversitesi nde bırakın başörtüsünü müslüman öğrencilere ayrı helal yemek çıkıyor, mescitler yapılıyor; bizim ne idüğü belirsiz okullarda da müslümanım desen bir garip karşılanıyorsun. Bu bizim millet neyin kafasını yaşıyor, nerede yaşadığını sanıyor anlamıyorum ben.

no_education

New member
Haberlerde izlediğimde esefle kınadığım bir durum ne yazık ki... Bayan arkadaşlarımızın anayasal hakkı olan "eğitim-öğretim" hakkını elinden almaya teşebbüs eden bu ve bunun gibi şahsiyetleri kınıyorum.

Üst Alt