Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uyarı nedeni: tevhid davetcisi: Başka üyeye hakare

fetih

New member
Katılım
16 Şub 2007
Mesajlar
1,994
Tepkime puanı
355
Puanları
0
Yaş
45
Konum
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
Post: GERÇEK AŞK ! (Tasavvufta AŞK)
User: tevhid davetcisi
Infraction: Başka üyeye hakaret / tatsız ikili sohbet
Points: 0

Administrative Note:
Message to User:Original Post:
VEHHABİLER Diyorlar ki:

1- Amel [ibadet], imanın parçasıdır, azalır çoğalır. Bir farzı yapmayan, mesela farz olduğuna inandığı halde, tembellikle namaz kılmayan kâfir olur. Bu öldürülür, malları vehhabilere taksim edilir. SALLAMA

2- Peygamberlerin ve Evliyanın ruhlarından şefaat isteyen, bunların mezarını ziyaret edip, bunları vesile ederek dua eden kâfir olur. Kabirde olandan işitmeyenden dua istemek şirktir. Ölü ve uzakta olan diri, işitmez ve cevap vermez. Bunların fayda ve zararları olmaz. Ölmüş peygamberden de bir şey istemek şirktir.TABI OYLE.ISLAMDA OYLE.

3- Mezarlar üzerine türbe yapmak ve türbelerde namaz kılmak ve ölülerin ruhlarına sadaka adamak, caiz değildir. Haremeyn halkı şimdiye kadar kubbelere, duvarlara tapındı. Sünniler ve Şiiler bunun için müşriktir. Bunları öldürmek, mallarını yağma etmek helaldir, kestikleri leş olur.EVET SIZDE OLUNCE LES OLACAKSINIZ.

Diğer yanlış inançlarından bazıları:

1- Bir Mezhebe uymayı kabul etmezler. KULLI YALAN.4 MEZHEBI KABUL EDERLER.

2- (Türbelerdeki Evliyaya tevessül etmek, şirktir. Peygamberlerin ve Evliyanın mezarlarına türbe yaptırmak, Allah’tan başka şeylere tapınmaktır. Her türbe puthanedir. Bunların çoğu Lat ve Uzza putları gibidir. Müslümanların çoğu müşrik oldu) derler.

3- Şefaate inanmazlar. KULLI YALAN SEFAAT HAKTIR DERLER.

4- Keramete inanmazlar.

5- Tasavvufa inanmazlar. Bu konuda şöyle diyorlar:
(Tasavvufun başlangıcı, Hind yahudilerinin bir oyunudur. Eski yunanlılardan alınmıştır. Tasavvufcular, şirk ve küfür üzeredir. Bunların kitapları, Ebu Cehlin hatırlarına gelmeyen şirk ile doludur. Mürid şeyhine tapınıyor. Evliyanın mezarlarını putlaştırıyorlar. Onlara tapınıyorlar. Mısırlıların en büyük mabudları Ahmed Bedevidir. Muhyiddin-i Arabi, yeryüzünün en büyük kâfiridir.)ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN.TASAVVUF KUFUR DEMIYEN KAFIRDIR.

6- Allahü teâlâ için adak yapmak ve hayvan kesmek ve bunların etlerini fakirlere dağıtıp, sevaplarını Peygamberlere ve Evliyaya hediye etmek şirk diyorlar.KULLI YALAN VE IFTIRA

7- Resulullahı övmeye, Ondan şefaat istemeye şirk, böyle yapan müslümanlara müşrik, yani puta tapan kâfir damgasını basarlar. (Ölüler kendilerine söylenileni duymazlar. Ölüden dua, şefaat istemek, ona tapınmak olur. Mescid-i nebeviye namaz kılmak için girenin, selam vermek için, kabre gitmesi, Hücre-i saadeti ziyaret için, uzak yerlerden gelmek yasaktır) derler.BOYLE DIYENLERI VARSA YANLIS.ASIRIYA KACIYORLAR.

Resulullahı metheden imam-ı Busayri’nin (Kaside-i bürde)sinden örnek vererek: (Bu sözler Allah’tan başkasına güvenmek, mahluku büyültmektir. Şirktir) derler.

8- (Arş kadimdir), (Allah Arş'ın üzerinde oturur, kendisi ile beraber oturması için Resulullaha da yer bırakır) derler.KULLI YALAN VE IFTIRA.

9- Sebeplere yapışmaya, vesileye, tevessüle şirk derler.
farzı kabul edip sünneti kabul etmiyor vehhabi taraftarları onlara göre sünnet yok tasavvuf yok yanlızca allah var ve allahla kul arasına girilmez.. halbuki kafirlerin her sorusuna cevap veren kur'andaki su ayet'i kerimeyi unutmuslar..
KULLI YALAN SUNNETI KABUL EDELER.
''Peygamber Size neyi verdiyse onu alın,Sizi neyden men ettiyse ondan uzak durun''

FETIH ADLI KAFIR IKIDE BIR BU IFTIRALARI YAZACAGINA AC ONLARIN KITABINI OKU SONRA GEL.

SONRA SENIN O KUL OLDUGUN SEYHLER SENI ALLAHIN ELINDEN KURTARAMAZLAR.
 
Üst Alt