Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uyarı nedeni: soldierking: Bir daha genelleme yapm

khan19556

New member
User: soldierking
Infraction: Bir daha genelleme yapmayın.

Administrative Note:
Message to User:Original Post:
o zaman dünyadaki çalışan tüm kadınların boşanmış olması gerekirdi.halbuki ne kadar sağlam evlilikleri olan çalışan kadınlar var.
bizim mahalledeki camiye her hafta bayan vaize geliyor bayanlara islami sohbetler veriyor.ve bizim mahallenin kadınları bilgileniyor.bu kadın çalışmasaydı bu kadınları bilgilendirebilecek miydi?o kadınlar camiye gidip o sohbeti dinlemeseler o sevabı alabilecekler miydi?vaize hanım evde otursa çalışmasa bu onlarca kadını islami bilgilendirmeden dolayı sevap alabilecek miydi?
bu kadının 3 tane çocuğu var, kayınvalidesine de bakıyor,arapaça dersi de veriyor,çeşitli panel ve konferanslara da katılıyor. kendisi aynı zamanda doktora da yapmış tüm bu şartlar içerisinde.ve hiç bir sıkıntı yaşamadığını söylüyor.aksine bu işlerinin onu hayata ve yaşamaya motive ettiğinini,evde oturup amaçsız,hedefsiz bir kadın olmaktan kurtardığını ve hem sosyal hayatın içide bulunup hem de insanlara faydalı olabilen faal bir kadın yaptığını vurguluyor.son derece mutlu bir evliliği var.son derece mükemmel bir anne.ve ben açıkçası ona hayranım.ve onu tanıyan herkes ondan o kadar razı ki anlatamam.
dinimiz kadınların çalışmasını asla yasaklamıyor.aksine teşvik ediyor.ancak bir takım erkekler eşlerinin çalışmasını gururuna yediremediğinden (insanlara faydalı olmanın nesini gururuna yediremiyorsa) despot bir bakış açısıyla kadınların çalışmasına karşı çıkıyor ve bunu da (utanç vericicdirki)dinimize malediyor. artı çalışmakla insanlara faydalı olursa,kazandığı parayla insanlara yardımda bulunursa o kadın ahiretine de fayda sağlamış oluyor.
böyle bir konunun ciddi ve seviyeli bir islam forumunda tartışılması bile şaşırtıcı.
reyyan abla da çalışan bir bayan.ben onun bu konuya nasıl bir yorum getireceğini çok merak ediyorum.
gerçi bizim için ölçü dinimiz her zaman için.

hiç kimse iffetiyle ve islam kuralları içinde çalışan bir kadına söz söyleyemez

ama sen herkes adına konusuyosun biraz daha dikkatli konus.

Üst Alt