Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uyarı nedeni: birdenemeyapicam: Forum Kurallarını İhlal/Kur'an'a, Sünnet'e veya İlme Aykırı Tutum

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Uyarı nedeni: birdenemeyapicam: Forum Kurallarını İhlal/Kur'an'a, Sünnet'e veya İlme Aykırı Tutum

Beitrag: Sadece Merak..
Benutzer: birdenemeyapicam
Regelverstoß: Forum Kurallarını İhlal/Kur'an'a, Sünnet'e veya İlme Aykırı Tutum
Verwarnpunkte: 0

Interne Notizen:

Nachricht an den Benutzer:

Original-Beitrag:
Dünyevi hayatın küçük sınavları karşısında aldığın başarı karşısında sana sunulan imkanlarıda huriler yada diğer cennet nimetleriyle kıyaslayıp garipsiyormusun acaba.Eğer dünya nimetlerini garipsemiyorsan hurileride garipsememen gerekir.En azından mantık bunu gerektirir,öyle olması umulur.24 altın saat ve bu vakte sığdırılmış milyonlarca nimeti göremeyen gözlerin neden hurilere takıldı?.
Evet işte insan tamda seninde içinde bulunduğun durumdaki gibi nankör.Bu hakikat Allahında hüküm verip Kur'anda dile getirdiği bir gerçek.Allahın nimetlerini sınıflandırmaya çalışsan dahi buna izanın ve idrakin yetmez.Velhasıl her başarı bir mükafatın her suç ise bir cezanın habercisidir.Huriler için aklına ayırdığın vakti Zebaniler içinde ayırmanı tavsiye ederim.Umarım Allahın haşyetinden birazcıkta olsa korkular girer kalbine...

Huriler sadece bir nedendi. Kuran'da kadına verilen öneme bir gönderme yapmak istedim..
Mesela;

Nisa suresi 34. ayet

34. allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) DÖVÜN. eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü allah yücedir, büyüktür.

Dövün diyor yahu.Bildiğin dövün. Bir İNSAN olarak bunu nasıl içime sindirebilirim?
Nebe suresi

31. Şüphesiz Allah'a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş,

32. bahçeler,bağlar,

33. göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış genç kızlar,

34. ve içki dolu kâse(ler) vardır.

Gerçekten ama gerçekten, bu tür ayetler bana çok komik geliyor. Kadını küçümseyen, 2. plana atan. Hani nerde kurandaki kadın erkek eşitlği?

Dinler Allahın hayat nizamnameleridir.Bulunduğu topluma göre küçük büyük değişikliklerle yaşanması emredilmiş prensipler topluluğudur.Sen bir ülke için, bir beşer zümresi tarafından oluşturulan Anayasa ve bu anayasa doğrultusunda hazırlanmış binlerce yasal düzenlemeyi kabul edip itirazssız biat edecek ama Yüce Allahın dünya memleketi için hazırladığı ve küçük değişikliklerle ,belli dönemlerde, belli toplumlara ve kitlelere uygun hale getirilmiş emir ve yasaklar manzumesi olan ve insanın dünyada ve ahirette mutlu olmasını temin edecek yasalarını kabul etmeyeceksin.Şunu itiraf etmeliyimki müthiş bir riyakarlık içerisindesin.

Maide

51. ey iman edenler! yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). içinizden onları dost tutanlar, onlardandır. şüphesiz allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.

belli dönemlerde, belli toplumlara ve kitlelere uygun hale getirilmiş emir ve yasaklar manzumesi olan ve insanın dünyada ve ahirette mutlu olmasını temin edecek yasalarını kabul etmeyeceksin.

Nur

2. zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, allah'ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

Maide

38. hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık bir ceza ve allah'tan bir ibret olmak üzere ellerini kesin. allah izzet ve hikmet sahibidir.

nisa

3. eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.

Benzeri onlarca ayet vardır.. Sadece 3ünü yazdım. Şimdi soruyorum sana, bunlar mı ''insanın dünyada ve ahirette mutlu olmasını temin edecek yasalar''??

Bütün İlahi kitaplar Allah tarafından neşredilmiş ve tebliğ etmeleri için görevlendirdiği peygamberlerce da ilan edilmiştir.Gaye bellidir.Allahın varlığından ve kainat üzerindeki tasarrufundan dünya üzerindeki her kulu haberdar etmek ve Ahirette Yarabbi Bilmiyordum !!! Seni bana bildiren birşey olmadı ki !!! itirazlarının önünü almaktır.

Maide

51. ey iman edenler! yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). içinizden onları dost tutanlar, onlardandır. şüphesiz allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.

Bu ayet nedir o zaman?

Aklın çok karışık. Sen Tevrat yahut İncille yönetilen bir memleket tanıyormusunda Kur'anla yönetilen bir ülke arıyorsun. Dinler ülke yönetmek içinmi gönderilmiş?? Senin ve benim gibi insan hayatını düzenlemek içinmi gönderilmiş?

Bu sorunun cevabı beni hiç ilgilendirmiyor.. Yönetilen var, yönetilmeyen var.. Şuanda yönetilenler üstünden yorumluyoruz olayları.

Sonra şu an farzetki senin dediğin gibi olsun ve birkaç memleket Kur'an ile yönetildiğini iddia etsin ve o yönetimin hakkını veremesin.Kabahat haşa o Kitaptamı olacak???Bu nasıl bir anlayış?? bir adama bir pusula vereceksin o pusulada yazılı işi beceremedi diye adamı burakıp pusulayı tenkit edeceksin.

Yukarıdaki ayetleri kendi kafamdan uydurmadım.. Diyanetin resmi sitesinden teyit edebilirsiniz.. İran'ın uyguladığı şeriat kurallarının en göze batanları kuran'da yazıyor, nasıl hakkını verememiş diye iddia edebiliyorsun ki? Ben sana kanıtlarla bunu açıklıyorum. Dediğim gibi , eğer benim uydurmamsa bu ayetler, gir diyanetin sitesine incele lütfen..

''Dinde zorlama yoktur..'' diyenlere de ayetlerle cevap vermek isterim.

Tevbe

5. haram aylar çıkınca müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün; onları yakalayın, onları hapsedin ve onları her gözetleme yerinde oturup bekleyin. eğer tevbe eder, namazı dosdoğru kılar, zekâtı da verirlerse artık yollarını serbest bırakın. allah yarlığayan, esirgeyendir.

14. Onlarla savaşın ki, Allah ellerinizle onları cezalandırıp rezil etsin, sizi zafere ulaştırsın ve inanan toplumun göğsünü ferahlatsın,

29. Kitap verilenlerden, Allah’a, ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve resulünün haram kıldığı şeyleri haram kabul etmeyip, hak dinini (islamı) din edinmeyenlerle, boyunlarını büküp kendi elleriyle cizye verene kadar savaşın!

38. Ey inananlar, size ne oldu da Allah yolunda savaşa çıkın dendiği zaman olduğunuz yerde mıhlanıp kaldınız. Âhireti bıraktınız da dünyâ yaşayışına mı râzı oldunuz? Fakat dünyâ hayatının faydası, âhirete nispetle pek azdır.

39. Eğer savaşa kuşanıp çıkmazsanız, O sizi pek acı bir azabla azablandıracak ve yerinize bir başka topluluğu getirip değiştirecektir. Siz O'na hiç bir şeyle zarar veremezsiniz. Allah, her şeye güç yetirendir.

123. Ey iman edenler! Kâfirlerden yakınınızda olanlara karşı savaşın ve onlar (savaş anında) sizde bir sertlik bulsunlar. Bilin ki, Allah sakınanlarla beraberdir.

Bunlar da benim uydurmam mı? Hani dinde (islamda) zorlama yoktu???

Üst Alt