Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Üç gün ! .......

Üç gün ! .......

• Çokça dua ederdim

Kullanılan: 0 0.0%
  • Ağlardım, her şeye tövbe ederdim

• Tanıdığım herkesle helalleşirdim

• Akıbetimi hayal ederdim

• Kaçırdığım namaz ve oruç borçlarını öderdim

• Diğeri

• Kullanılan toplam oy
    0

firdevs

New member
Üç gün içinde öleceğinizi bilseniz ne yapardınız ?

unzurna

New member
Dua etmekten başka seçenek bulamadım ve dua ederdim dedim.:D

Mücahid

New member
Kardeş böyle bi ihtimal olmayacağına göre,şunu yapardım,bunu yapardım demeyide anlamsız buluyorum.Zira eğer diğer günlerde yapmadığım şeyleri ölüm anını öğrendikten sonra yapmanın bi anlamı olmaz.Rabbim her gün ve her anı,ölümü aklımızdan çıkarmadan ihya etmeyi nasib etsin.

Ç

ÇÝray

Guest
ben heralde allah korkusudan hepsini yapmaya çalısırdım tabi fayda etmezdi hersey için cok gec olurduuuu! ! ! ! ! !

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Aslında şiddetli depresyon yaşayan bilinçli insanlara bunu yapmak lazım..
Sahte bir doktor bulacaksınız ve doktor hastaya 3 günlük ömrünün kaldığını söylecek..1.gün değişimi izleyeceksiniz eğer olumlu gelişmeler gösteriyorsa devam edeceksiniz..3.günün sonunda her yaptığı şeye pişman olduğunu düşünecek ve sizde bunun sadece bir oyun olduğunu söyleyip koşar adımlarla kaçacaksınız..
Bundan sonra bi daha depresyona giriyomu görün bakalım
:D:D:D

Azra

New member
valla 3 gün sonra öleceğimi öğrensem kahrolurum zaten.o 3 günüde ölü gibi yaşarım.
dua etmeyi bile düşünemem ağlarım ancak...

muhammet

New member
ÖLÜMÜ HATIRLAMAK

7275 - İbnu Ömer radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselâm ile birlikte idim. Ensardan bir zat gelerek Aleyhissalâtu vesselâm'a selam verdi. Sonra da: "Ey Allah'ın Resülü! Mü'minlerin hangisi en faziletlidir?" diye sordu. Aleyhissalâtu vesselâm: "Huyca en iyisidir!" buyurdular. Adam: "Mü'minlerin hangisi en akıllıdır?" diye sordu. Aleyhissalâtu vesselâm: "Ölümü en çok hatırlayandır ve ölümden sonra en iyi hazırlığı yapandır. İşte bunlar en akıllı kimselerdir" buyurdular."

7276 - Abdullah İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki: "Birinizin eceli bir yerde olduğu zaman ihtiyaç onu oraya sıçratır. Sonra kalan ömrünün sonuna varınca aziz ve celil olan Allah onun ruhunu orada alır. Kıyamet günü, o yer: "Ey Rabbim! İşte bu, bana emanet ettiğin (cesed)dir!" der."

7277 - Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki: "Ölü kabre konulur. Salih kişi, kabrinde korkusuz ve endişesiz oturtulur. Sonra kendisine: "Hangi dinde idin?" denilir. "İslâm dinindeydim" der. "Şu adam nedir?" denilir. "O, Allah'ın Resülü Muhammed'dir, bize Allah indinden açık deliller getirdi, biz de onu tasdik ettik" der. Ona: "Allah'ı gördün mü?" denilir. O: "Allah'ı görmek hiç kimseye mümkün ve muvafık değildir" der. Bu safhadan sonra cehenneme doğru bir delik açılır. Oraya bakar, ateş alevlerinin birbirini kırıp yok etmeye çalıştığını görür. Kendisine: "Allah'ın seni koruduğu ateşe bak!" denilir. Sonra ona cennet cihetinden bir delik açılır ve onun güzelliklerine ve içinde bulunan (nimet)lere bakar. Kendisine: "İşte senin makamın!" denilir ve yine ona: "Sen bunlar hususunda yakîn (kesin iman) sahibi idin. Bu iman üzere öldün, bu iman üzere yeniden diriltileceksin inşaallah!" denilir.

Kötü adam da kabrinde korku ve endişe ile oturtulur. Kendisine: "Hangi dinde idin?" diye sorulur. "Bilmiyorum" diye cevap verir. Kendisine: "Bu adam kimdir?" denilir. Halkı dinledim, bir şeyler söylüyorlardı, onu ben de söyledim" der. Ona cennet cihetinden bir delik açılır. Cennetin güzelliklerine, içinde bulunan nimetlerine bakar. Ona: "Allah'ın senden uzaklaştırdığı şu cennete bak!" denilir. Sonra ona cehenneme doğru bir delik açılır. Oraya bakar. Alevlerin birbirini yeyip yoketmekte olduğunu görür. Ona: "İşte makamın burasıdır. Sen cehennemin varlığı hususunda şekk (ve inkâr) içerisinde idin, bu şekk üzere öldün ve bu şekk üzere diriltileceksin inşaallah!" denilir."

7278 - Hz. Câbir radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "(Mü'min) ölü, kabre girdimi, güneş batışındaki haliyle ona temsil edilir. Bunun üzerine ölü oturup ellerini gözlerine sürer ve: "Beni bırakınız namaz kılayım" der."

7279 - Ebu Sa'îd radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Sûrun iki sahibinin ellerinde iki boynuz bulunur. Ne zaman (üflemekle) emrolunacaklarını dikkatle gözleyip düşünürler."

7280 - Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Yahudilerden bir adam Medine çarşısında: "Hz. Musa'yı insanlar üzerine seçen Zât'a yemin olsun!"demişti. Ensardan bir zât elini kaldırıp herife bir tokat indirdi.

"Demek böyle dersin ha! Üstelik Resülullah aleyhissalatu vesselâm aramızda olduğu halde!" dedi. Durum Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'a anlatıldı. Aleyhissalâtu vesselâm: "Aziz ve celil olan Allah buyurmuştur ki: "Süra üfürülür ve Allah'ın dilediklerinden başka göklerde kim var, yerde kim varsa düşüp ölür. Sonra bir daha süra üflenir ve onlar kabirlerinden kalkıp bakışırlar" (Zümer 58). Ben, başını ilk kaldıran olacağım. Ben, arşın ayaklarından birini tutan Hz. Musa aleyhisselâm ile karşılaşırım. Bilemem, o başını benden öncemi kaldırdı, yoksa o, Allah'ın çarpılıp yıkılmaktan istisna tuttuklarından mıdır? Kim de: Ben Yünus İbnu Metta'dan daha hayırlıyım (üstünüm) derse şüphesiz yalan söylemiş olur."

ÖLÜMÜ TEMENNİ

956 - Hz. Enes (radıyalahu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) şöyle buyurdular:

"Sizden hiç kimse, maruz kaldığı bir zarar sebebiyle ölümü temenni etmesin. Mutlaka bunu yapmak mecburiyetini hissederse, bari şöyle söylesin: "Rabbim, hakkımda hayat hayırlı ise yaşat, ölüm hayırlı ise Canımı al!"

Buharî, Merdâ 19, Da'avat 30; Müslim, Zikr 10, (2680); Tirmizî, Cenâiz 3, (971); Ebu Davud, Cenâiz 13, (3108, 3109); Nesâî, Cenâiz 1, (4, 3).

957 - Kays İbnu Ebî Hâzım anlayıtor: "Habbâb İbnu Eret (radıyalahu anh)'in yanına girmiştim. Karnından yedi yeri dağlatmıştı. Bana:

"Eğer Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) ölümü taleb etmekten bizi men etmeseydi mutlaka onu taleb ederdim" dedi.

Nesâî, Cenâiz 2, (4, 4); Buharî, Merdâ 19, Da'âvât 30, Rikak 7, Temennî 6; Müslim Zikr 12, (2681).

SUSKUN

New member
Herhalde hepsini yapardım şüphesiz ama herhalde en çokda akıbetimi düşünerek ağlardım.Rabbim cümlemizin yardımcısı olsun mahşerde

khan19556

New member
Aslında şiddetli depresyon yaşayan bilinçli insanlara bunu yapmak lazım..
Sahte bir doktor bulacaksınız ve doktor hastaya 3 günlük ömrünün kaldığını söylecek..1.gün değişimi izleyeceksiniz eğer olumlu gelişmeler gösteriyorsa devam edeceksiniz..3.günün sonunda her yaptığı şeye pişman olduğunu düşünecek ve sizde bunun sadece bir oyun olduğunu söyleyip koşar adımlarla kaçacaksınız..
Bundan sonra bi daha depresyona giriyomu görün bakalım:D:D:D

Bu dediğinin bir benzerini filimde görmüştüm.Dövüş Kulübü diye bir filimdi ve öldüreceği bir insanı affediyordu.Affolan ise hayatını yeni doğmuş gibi keyif içinde yaşamaya başlıyordu :)

ayna44

New member
Rabbin Bir Koca Omur Vermis Sana Son 3 Gundemi Herseyi Duzeltecen..
Son 3 De Ne Yaparsiniz Deseler .. Bi Omur Biyunca Ne Yapmissam Onu Yapardim..
Bi Musluman Hergun Ne Yapiyosa Onu Yaparim..

Selamve Dua Ile Kalin..

kardelence

New member
ben cok korkarın kul hakından bide kap kırmaktan benin bildiyin kul hakkı zordur ve ikişi şu fani dünyada benin hakıma cok g
riyorlar şindi ben neyapmalıyın kardeşlerin

kardelence

New member
vallahı ben cok güzüldügünde hayat kırıklıgına urasan sevdiklerinin terafından kah ölmüşün ha yaşanişin nefarkederki insan daina ince düşünerek hareket etmeli benin bildiyin budur

yavuzburak

New member
Ölüm zamanının gizli olmasının hikmetlerinden biride bu galiba. Eğer ölümün zamanını bilsek ne yapardık diyoruz işin içinden çıkamıyoruz...

Hikmetinden sual olunmaz Ya RAbbi!...

yeþiltürk

New member
Kendi capımda cihad yapardım;)
anlayan anladı..

selametle

Üst Alt