Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tsunami faciasında yaşanan gariplikler

yýldýz

New member
Katılım
22 Ağu 2006
Mesajlar
1,359
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Selamün Aleyküm.

Tsunami faciasında yaşanan gariplikler
Bilim ve ötesi

Hiç bir hayvan ölmedi mi?

Reuters´in haberine göre Sri Lanka´daki vahşi yaşam yetkilileri şok olmuş durumdalar. Hafızalardaki en korkunç Tsunami olarak bilinen en son yaşanan faciada Hint Okyanusu kıyılarında şimdilik 22.000 ölü kaydedildi. Ama yetkililerin söylediğine göre hiç bir hayvan cesedi bulunamadı.

Tsunami sırasında Sri Lanka´nın en büyük ulusal parkı Yala´da dev dalgalara maruz kaldı. En az 2 mil içeri kadar girip, yıkıp döken dalgaların vurduğu parkta yüzlerce fil ve sürülerce leoparlar yaşıyordu. Ulusal Vahşi Yaşam Başkanı H.D. Ratnayake çarşamba günü " Garip bir şekilde hiç bir ölü hayvan bulamadık. Kayıtlarımızda yok. Bırakın filleri bir tavşan ölüsü bile bulamadık. Sanıyorum hayvanlar böyle olayları altıncı hisleri ile bizden çok önce hissedebiliyorlar. " diye demeç verdi. Aynı parkta 9´u Japon asıllı olmak üzere 40 Turist ölmüştü.

Böylesine büyük bir Tsunami´de bir tavşan kadar bile önlem alamıyoruz ama kainatın en güçlü yaratığı olarak kendimizi gösteriyoruz. Belki de tavşanlar bize gülüyordur. Kimbilir?
 

mhmt

New member
Katılım
7 Kas 2006
Mesajlar
2,965
Tepkime puanı
715
Puanları
0
enteresan.!!!

allah büyüktür.!!
 
Z

zeynep_hearty

Guest
hikmetinden sual olunmaz bir tartışma platformunda allah inancı olmayan biri depremle ilgili konuştuğunda herşeyi bilime dayamıştı prof lar araştırma yapıyor demişti çok değerli bir isimde şu sözleriyle beni bir hayli güldürmüş ve hikmet gözlüğüyle bakmama sebep olmuştu sözleri şunlardı ''köpekler ve kuşlar henüz doç..bile değiller fakat onlar depremi hissediyorlar'' demişti..onun hikmetinden sual olunmaz rabbim razı olsun paylaşım için selam ve dua ile...
 

yýldýz

New member
Katılım
22 Ağu 2006
Mesajlar
1,359
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Selamün Aleyküm.
Allah razı olsun kardeşler. ;)
 
Üst Alt