Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tasavvuf olmadan olmaz mı?

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mfg52' Alıntı:
zırhlı mercedesle hacca gidilir ben giderim siz de gidersiniz ama bir lokma bir hırka diyen gidemez tenakuzdur bu ele verir öğüdüdür

kişi kalbinde taşımadığı sürece mercedese binmesinde sakınca yoktur. o kişi hanı hamamı da olabilir ama kalbinde zerre svgisi yoktur. kalptenmi atmak daha yeğdir ? yoksa bünyedenmi?
mercedsin kalpte bulunması başka, elinin altında bulunması farklı olur.

milwaukee

Üyeliði durduruldu
cuneydi bagdadi eskiden ben allaha itaat ederdin artik ona bana itaat eder demis ve kafir olmustur.ama demediyse o baska.

mfg52

New member
verdiğiniz linke bakıyorum siz çıkıyorsunuz siz sözünüze kendinizi delil getiriyorsunuz öte yandan yazıda herhangi bir şey yok cüneydin 400 rekat namaz kıldığı , yatsı namazının abdesti ile sabah namazını kıldığı (ne gariptir aynı şey İmamı Azam içinde anlatılır) falan ayrı ama dikkat edin cüneyd ne demiş rüyasına girdiği bir kişiye öğrendiğim ilim fayda etmedi namaz kurtardı inanıyor musunuz öğrendiğimiz ilimin fayda etmediğine allah fayda etmeyecek bir ameli emretmiş fayda edecek ameli (gece namazını) farz etmemiş cüneyd ne mesaj veriyor ya da onun ağzıyla ne mesaj veriliyor biliyor musunuz düşünmeyin anlamayın yorumlamayın mürşide uyun ibadet ibdet kılın bakalım 400 rekat namaz cüneyd gibi.
1 dakikada kılsanız 400 dakika eder günde 6,5 saat namaz kılmanız gerekir düşünecek okuyacak anlayacak akledecek haliniz kalmaz istenen de budur zaten şükür ki Allah namazı ağırlaştırmamış

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mfg52' Alıntı:
verdiğiniz linke bakıyorum siz çıkıyorsunuz siz sözünüze kendinizi delil getiriyorsunuz öte yandan yazıda herhangi bir şey yok cüneydin 400 rekat namaz kıldığı , yatsı namazının abdesti ile sabah namazını kıldığı (ne gariptir aynı şey İmamı Azam içinde anlatılır) falan ayrı ama dikkat edin cüneyd ne demiş rüyasına girdiği bir kişiye öğrendiğim ilim fayda etmedi namaz kurtardı inanıyor musunuz öğrendiğimiz ilimin fayda etmediğine allah fayda etmeyecek bir ameli emretmiş fayda edecek ameli (gece namazını) farz etmemiş cüneyd ne mesaj veriyor ya da onun ağzıyla ne mesaj veriliyor biliyor musunuz düşünmeyin anlamayın yorumlamayın mürşide uyun ibadet ibdet kılın bakalım 400 rekat namaz cüneyd gibi.
1 dakikada kılsanız 400 dakika eder günde 6,5 saat namaz kılmanız gerekir düşünecek okuyacak anlayacak akledecek haliniz kalmaz istenen de budur zaten şükür ki Allah namazı ağırlaştırmamış
yazyı tam okumamışsın galiba altta kaynaklar bellidir. dikkatli hepsini okuyup kaynaklara bakıldığında sorun kalmıcak, o yazı bana ait bir yazı değildir, benim insanlarla paylaşımımdır..
cüneydi badadi hazlarinin nedemek istediğini ucundan kapmışsınız lakin idrakı zor dur bu işin, bazen öğrendiğiniz ilimde fayda etmez yaptığınız ibadette bunu ben demiyorum bakın;
maun suresi;
4. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki

bazen ilminiz yetmiye biliyor , şeyh-ül islam değilseniz şeyh-ül islama uymakla yükümlüsünüz aksi halde alemeti gurru olur ki buda iblisintendir. onun için cüneydi badadi hz. dediği gibi mürşite uyun hikmetini sonraya arayın bunda skınca yok, olmayan ilmiyle kimse kimseyi sınayamayaz çünkü himmete muhtaç dede kime himmet ede, hasta doktora gidip hastalığını belirttikten sonra doktorun verdiği ilacı tartışmamalı işi , işin ehline bırakmalı, çok bilyorsa gitmesin kendi kendine ileşsin, herşeyin bir usulu bir edebi vardır bizim vazifemiz edep sahibi olup usulune uymaktır.

saygılarımla...

Üst Alt