Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tarik Suresinindeki Gercekler

i'm_muslim_for_GOD

New member
SELAM ARKADASLAR TARIK SURESİNDEKİ 5.6. VE 7 AYETLERDEKİ GECENLERİN BAZI DİN DUSMANLARNIN VE AHMAK ATEİSTLERİN YORUMUNA GÖRE OLMADIĞINI SÖYLEMEK İSTİYORUM....

NEDİR BUNLAR :
5- İnsan bir baksın, hangi şeyden yaratıldı?

6- Dökülüp atılan bir sudan yaratıldı.

7- (Bu su,) Bel kemiği ile kaburgalar arasında(ki organlar)dan çıkar.
bu ayetlerde ateistlerin dayanakları ''SPERM HİÇ BEL VE KABURGA KEMİKLERİ ARASINDAN MI CIKAR'' demeleri idi. halbuki iş gercektende böyle değildir. sizlere aklımın yettiği derece acıklamaya calısacağım

Bu iddiaya göre Tarık suresindeki 7. ayette geçen ifadede meninin kaburga ve bel kemiği arasından çıktığı fakat bunun bilimle çeliştiği söylenmektedir. Çünkü bilimsel olarak meninin testislerde üretildiği bilinmektedir.

İlk başta bu konuyla ilgili ayetlere bakıp sonra üzerinde tartışalım.

Tarık suresindeki ayetler şöyle:

86/5- İnsan bir baksın, hangi şeyden yaratıldı?

86/6- Dökülüp atılan bir sudan yaratıldı.

86/7- Bel kemiği ile kaburgalar arasından çıkar.

86/8- Şüphesiz (Allah), onu yeniden-döndürmeye güç yetirendir.

5. ayette Allah insanın neden yaratıldığını sorar. 6. ayette ise onun dökülüp atılan meniden yaratıldığını söyler. 7. ayette ise onun belkemiği ile kaburga arasından çıktığı ifade edilir. 7.ayette çıkan şeyin meni olduğunu söyleyenler varsa da burada söylenen insanın çıkışıdır. Yani belkemiği ile kaburga arasında tarif edilen yer anne rahmidir. İnsan anne rahminden çıkar. Bir sonraki ayette “o” zamiri insana gittiği açıktır. Eğer 8. ayete dikkatli bakılırsa “onu tekrar döndürmeye güç yetirendir” ifadesiyle, insanın tekrar öldükten sonra yaratılacağından söz edildiği görülür. Yani buradaki “o” ifadesi insandır. 7. ayette de “çıkan” olarak söylenenin insan olduğu açıklamış olur.

7. ayetteki ifadede çıkan şeyin meni olduğu düşünülmüş ve bu şekilde açıklanmaya çalışılmıştır. Tabi bu da günümüzdeki bilimsel gerçeklerle çelişmektedir. Oysa ayetin geliş ve gidişi dikkatli okunduğunda burada kaburga ve belkemiği arasından çıkan şeyin insan olduğu, yani anne karnında insanın oluşumu ve doğumunun anlatıldığı anlaşılmaktadır. Dolayısıyla bu ayetin bilimle çelişmesi söz konusu değildİ.

DAHA KOLAY BİR DİLLE ; ''İNSANOĞLU SPERMDEN YARATILMISLARDIR. VE BU SPERMDEN YARATILAN İNSAN KABURGA VE BELKEMİKLERİ ARASINDAN ÇIKAR YANİİ ANA RAHMİNDEN....

İŞTE ATEİST AHMAKLARIN ANLAMAKTA KITLIK ÇEKTİĞİ BUDUR

(GERCEKTEN DE ALLAH DAHA BİLİR) SAYGILARIMLA

(ARKADASLAR ''İlk başta bu konuyla ilgili ayetlere bakıp sonra üzerinde tartışalım'''DAN BASLAYARAK ........Dolayısıyla bu ayetin bilimle çelişmesi söz konusu değildİ.'YE KADAR http://www.ateist.ipbfree.com DA YAZDIĞIM MAKALEDEN KOPYALA YAPISTIR YAPTIM CUNKU BU ACIKLAMA COK AYDINLATICI OLMUSTU. AFFINIZA SIĞINARAK BU YAPTIĞIM SEYİ ACIKLIYORUM. HAKKINIZI HELAL EDİN)

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Allah razı olsun kardeşim
Bu gün Allah a inanmayan kalmadı diyecek kadar az
etrafına bakan görür ki binde bir kişi Allah a inanmaz
onlarda aslında Allah ı biliyor ancak farklı olmak için inkar ediyor zavallılar
sıkıştıklarında onlarda Allah diyorlar
2 milyardan fazla hrtistiyan,1milyara yakın yahudi 1,5 milyardan fazla müslüman olduğunu söyleyen insan var ve hepsi Allah a inanıyor
ve diyorlarki
Yahudiler hz musa diyor tevrat doğru diyor Hz İbrahim bizim Peygamberimiz diyor Hz Nuh yahudiydi diyor
hristiyanlarda hz isa diyor bizim kitabımız doğru diyor Hz İbrahim hristiyandı diyor
Müslümanlarda en son din en büyük din en yeni din bizim din diyor
hz ibrahim bizim babamız diyor

Kuran ne diyor ?
ŞURA-13: Şerea lekum mined dîni mâ vassâ bihî nûhan vellezî evhaynâ ileyke ve mâ vassaynâ bihî ibrâhîme ve mûsâ ve îsâ, en ekîmûd dîne ve lâ teteferrekû fîh(fîhi), kebure alel muşrikîne mâ ted’ûhum ileyh(ileyhi), allâhu yectebî ileyhi men yeşâu ve yehdî ileyhi men yunîb(yunîbu).
Dînde, onunla Hz. Nuh’a vasiyet ettiğimiz (farz kıldığımız) şeyi (şeriati); “Dîni ikame edin (ayakta, hayatta tutun) ve onda (dînde) fırkalara ayrılmayın.” diye Hz. İbrâhîm’e, Hz. Musa’ya ve Hz. İsa’ya vasiyet ettiğimiz şeyi sana da vahyederek, size de şeriat kıldık. Senin onları, kendisine çağırdığın şey (Allah’a ulaşmayı dileme) müşriklere zor geldi. Allah, dilediğini Kendisine seçer ve O’na yöneleni, Kendisine hidayet eder (ulaştırır).

sevgili kardeşlerim
hz Adem den buyana bırakın 2000 yılı 10 binlerce yıl geçti
ve Allah hep aynı şeyleri istedi
emanetleri ölmeden evvel teslim etmemizi,mutlu olmamızı
dünya ve ahiret mutluluğu

Allah
her defasında nebileriyle (peygamberleriyle)şeriat kitabı yolladı ve insanları sonsuz mutluluklara Allah a çağırdı ve hep azınlık Allah a yöneldi

AL-İ İMRAN-81: Ve iz ehazallâhu mîsâkan nebiyyîne lemâ âteytukum min kitâbin ve hikmetin summe câekum resûlun musaddikun limâ meakum le tu’minunne bihî ve le tensurunneh(tensurunnehu), kâle e akrartum ve ehaztum alâ zâlikum ısrî, kâlû akrarnâ, kâle feşhedû ve ene meakum mineş şâhidîn(şâhidîne).
Hani o zaman ki; Allah, peygamberlerin (nebîlerin) MİSAK’ini (yeminini) almıştı: “Andolsun ki; size Kitap ve hikmet verdim, sizlerden sonra sizinle beraber bulunanı (Allah’ın sizlere verdiği kitapları) tasdik eden Resûl gelince, O’na mutlaka îmân edecek ve O’na mutlaka yardım edeceksiniz. Bunu ikrar ettiniz mi ve bu ağır ahdimi üzerinize aldınız mı?” “İkrar ettik.” dediler. “Öyle ise şahit olun. Ben de sizinle beraber şahitlerdenim.” buyurdu
peygamber olmadığı devirlerde (fetret devirlerinde) elçileriyle,
kitaplar tamamen değiştirildiğinde yeniden aynı şeyleri emrettiği kitap verdiği nebileriyle hep kendisine çağırdı
kuranda apaçık yazıyor her nebiye kitab verdiğini Allah
ancak yüzlerce kitab ismini kurana yazmaya gerek görmemiş ve sadece Ahir zamanda üçe bölünmüş olan dünyayı önceden bilen Allah üç kitabın adını vermiş çok da normal
Allah kimseye hesap verecek değildir.

ve peygamber efendimiz S.A.V e kadar böyle devam etti
belkide yüz binlerce yıl
artık son yaklaşmaktaydı
ki kuranda ayetlerde 1400 yıl öncesinden diyorki son yaklaştı diyor
yüz binlerce yıl dan sonra son 1000 yıl
dünya çok büyük bir ihtimalle 2400 ü görmez
en doğrusunu Allah ve söyledikleri bilir
işte o yüzden Ahir zaman nebisi Hz Muhammed s a v
son bin yılın nebisi Hz Muhammed s a v
ve Allah dediki hicr suresi 9 da
artık bozamayacaksınız
her defasında aynı şeyleri emrettiğim benim kitablarımı bu sefer izin vermeyeceğim bozamayacaksınız
son kitabım kuran
onuda son nebimle gönderiyorum
hatemul enbiya
peygamberlerin sonuncusu
en çok sevdiğim insan

sonra iblis kuranı bozamayacağını anladığı için
çeşitli hurafelerle insanları fırkalara ayırdı
islam olduğunu söyleyenler bile
onlarca fırkaya ayrılmış durumda
kuran terkedildi
güzel torbalar örüldü
sakın siz kuranı anlamaya çalışmayın çarpılırsınız dendi
insanlar yüzyıllar önceki meallere tefsirlere
Allah ın koruması altında olmayan elyazma kitablara yöneltildi
kuran duvardaki çiviye asıldı
yasinden tebarekeden oluşan
sadece arapçasından
arapların bile anlayamayacağı Arapçasından makamlı okunması lazım gelen bir kitapmış süsü verildi
kuran terkedildi
Allah tehlikeyi 1400 yıl önceden haber verdi
FURKAN-30: Ve kâler resûlu yâ rabbi inne kavmîttehazû hâzel kur’âne mehcûrâ(mehcûran).
Resûl dedi ki: “Yarab, kavmim Kur’ân’ı terkettiler.”

peygamber varisleri nefslerin hoşuna gitmeyen Allah ın emrilerini söylediği için
yaşarken her türlü zulmü işkenceyi gördü
tebliğ görevleri bittiklerinde türbeleri doldu taştı
yaşar ken deli
öldümü veli
ölü emredemez ya kimseden bişey istemez ya sahibi çok olurmuş
sonuç
bu günde her kavimde japonya hindistan suriye,papauyinigine Türkiye vs.
Allah a ermiş Allah a çağıran Allah ın elçileri var,peygamber varisleri
onlarda zülm iftira ve hicrete mahkum edilmiş durumda
heralde onlarda öldümü kıymete biner
yaşarken hapislerde işkence gören said nursi hz lerine sahip çıkmayanlar şimdi biz ona tabiyiz diyor
iblis tarafından bozulmuz Allah ın koruması altında olmayan eserlerini okuyor hatta bu eserleri kuranın yerine koyuyor
yaw kardeşlerim onu hapse atanlar eserlerine dokunmazmı ne zaman akledeceksiniz
yaşarken avusturalyalara sürülen esad coşan hz leri ne sahip çıkmayanlar öldüğünde biz esat çoşan hz lerine tabiyiz diyorlar her gün radyolarda
onu südüren iblis sizce neden radyosuna karışmıyor

Ah kardeşlerim Ah
nası anlatsam sizlere derdimi bilmemki
sizleri çok seviyorum
ve diyorum ki
biraz delikanlı olalım ve kendimizi kandırmayalım
Allah a kalben ulaşmayı dileyip
Allah ın bizim için tahin ettiği peygamber varisini Ahmed e mehmede değil Allah a soralım

zaman ahir zamandır
esselamualeykümverahmetullahveberkatuhu

i'm_muslim_for_GOD

New member
:)

:)

Allah senden razı olsun ve eklemek istediğim ''bildiğini saklamak gunah olduğu kadar bildiğini büyüklenme sebebi kılmak daha günahtır...!'' diyerek aynı senin gibi bildiklerini sadece insanları aydınlatmak amacı olmasını diliyorum eğer bir bildiği konu varsa arkadasların acık bir dille açıklamalarını isterim. o acıdan sana cok tesekkur ediyorum erhan kardeşim Allah herzaman senin gibi insanlara guc versin. güç versinki biz inananlara sebep olsun. güzel bilgili şeyleri öğrenmemize sebep olsduğun için Allah razı olsun erhan kardeşim Allah'a emanet olasın...
SAYGILAR.........

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
kardeşim ben zavallı bir mahluktan başka bişey değilim
bu ilmide Allah tan alandan alıyorum
Büyük olan Allah ve O
Allah senden de sonsuz kere razı olsun
seni ermiş evliyalarından eylesin
seni en üst kat cenetlerine alsın
hepinizi herkezi de tabi

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Turnusov'a mektup.

Turnusov'a mektup.

Fatır 39. Sizi yeryüzüne halife yapan odur. Onun için kim inkar ederse İnkarı kendi zararınadır. Kafirlerin Küfrü, Rableri Katında kendileri için ancak gazabı arttırır. Kafirlerin Küfrü kendilerine ziyandan başka birşey getirmez.

Fatır 40. DEKİ: Allahı bırakıp da Taptığınız ortakları gördünüzmü? Gösterin bana ! Onlar yerdeki hangi şeyi YARATIRLAR.!YOKSA ONLARIN göklerde mi bir ortaklıkları var! yahut biz onlara, (bu hususta) bir kitap mı verdik de onlar , O kitaptaki bir delile dayanıyorlar.? HAYIR! O ZALİMLER birbirlerine, aldatmadan başka bir şey vaad etmiyorlar.

Daha da bişi demeyecem.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Bi daha turnusava mektup.

Bi daha turnusava mektup.

Ben nerden bahsediyorum sen nerden anlıyosun. O kitap verilen sadece muhammedün rasulullahdır. Sen evrenosda rasuldur dedinmi Tevhidi Sakatlarsın.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
sevgili karababa
senin arapçan varmı neyse
yada latincelerine bak

TEVBE-33) Huvellezî ersele resûlehu bil hudâ ve dînil hakkı li yuzhirehu aled dîni kullihî ve lev kerihel muşrikûn(muşrikûne).
Müşrikler kerih görseler bile resûlünü, dîn üzerine, dînin bütün özelliklerini izhar etmesi (ortaya çıkarması) için hidayetle, hak dîn ile gönderen O’dur.
14/İBRÂHÎM-4) Ve mâ erselnâ min resûlin illâ bi lisâni kavmihî li yubeyyine lehum, fe yudillullâhu men yeşâu ve yehdî men yeşâ’(yeşâu), ve huvel azîzul hakîm(hakîmu).
Hiçbir resûlümüz yoktur ki; Biz, onu kendi kavminin lisanıyla göndermiş olmayalım. Onlara (kendi lisanlarıyla) beyan etsin (açıklasın) diye. Öyleyse Allah, dilediğini (Allah’a ulaşmayı dilemeyenleri) dalâlette bırakır. Dilediğini (Allah’a ulaşmayı dileyenleri) hidayete erdirir. Ve O, Azîz’dir, hikmet sahibidir.
16/NAHL-36) Ve le kad beasnâ fî kulli ummetin resûlen eni’budûllâhe vectenibût tâgût(tâgûte), fe minhum men hedallâhu ve minhum men hakkat aleyhid dalâleh(dalâletu),fe sîrû fîl ardı fanzurû keyfe kâne âkıbetul mukezzibîn(mukezzibîne).
Ve andolsun ki; Biz, bütün ümmetlerin (milletlerin, kavimlerin) içinde bir resûl beas ettik (hayata getirdik, vazifeli kıldık). Allah’a kul olsunlar ve taguttan (insan ve cin şeytanlardan) içtinap etsinler (sakınıp kurtulsunlar) diye. Onlardan bir kısmını, Allah hidayete erdirdi ve bir kısmının da üzerine dalâlet hak oldu. (Resûllere tâbî olanlar hidayete erdi, tâbî olmayanların ise üzerine dalâlet hak oldu.) Artık yeryüzünde gezin. Böylece yalanlayanların akıbetinin, nasıl olduğuna bakın (görün).

evet sevgili karababa seninde gördüğün gibi arapçalarında resul yazıyor
işte iblis bu gün de her kavimde olan ve insanları Allah a çağıran Nebi Varislerini
örtmek için böyle bir oyun yapmıştır
son derece zeki bir mahluktur
ben imam hatip mezunuyum
ve bende Allah a yönelip ayetleri inceleyene kadar
senin gibi
her resul peygamber zannediyordum
şimdi eğer her resul peygamberse iblisin örtmeyi başardığı aşağıdaki ayetlerin arapçalarına bak
göreceksinki
resul yazıyor
bu na nediyeceksin açıklarmısın

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
YUSUF-50: Ve kâlel meliku’tûnî bih(bihî), fe lemmâ câehur resûlu kâlerci’ ilâ rabbike fes’elhu mâ bâlun nisvetillâtî katta’ne eydiyehunn(eydiyehunne), inne rabbî bi keydihinne alîm(alîmun).
Ve Melik: “Onu bana getirin.” dedi. Böylece ona, resûl (ulak, haberci) geldiği zaman Yusuf (A.S): “Efendine dön ve ellerini kesen kadınların hali (durumu) nedir, ona sor.” dedi. Muhakkak ki Rabbim, onların hilelerini en iyi bilendir

evet kardeşlerim yukarıda arapçasında da görüldüğü gibi Allah firavunun elçisine resul diye hitap ediyor
eğer resul elçi değilde peygamber demekse
haşa firavunun peygamberimi varmış :confused:

kardeşlerim herkez bilir ki Allah peygamberleri sadece insanlardan seçer

EN'AM-61: Ve huvel kâhiru fevka ibâdihî ve yursilu aleykum hafazah(hafazaten), hattâ izâ câe ehadekumul mevtu teveffethu rusulunâ ve hum lâ yuferritûn(yuferritûne).
Ve O, kullarının üstünde kahhardır (kuvvet ve güç sahibidir).Ve üzerinize muhafaza edici (koruyucu) gönderir. Sizden birinize ölüm gelince, onu Resûllerimiz vefat ettirir. Onlar (bunu yaparken) kusur etmezler

yukarıdaki ayette görüldüğü üzere Allah azrail ve takımı için resullerim tabirini kullanmış
azrail melek değilmi yoksa

sevgili kardeşlerim Allah cebrail as mada resul diye hitab ediyor
aşağıdaki ayete bakın inşaallah
MERYEM-19: Kâle innemâ ene resûlu rabbiki li ehebe leki gulâmen zekiyyâ(zekiyyen).
“Ben sadece sana zeki (temiz) bir erkek çocuk bağışlamak için senin Rabbinin bir resûlüyüm.” dedi.

kuran değiştirilmesi mümkün olmayan Allah ın sözüdür hicr 9

sevgili kardeşlerim Allah cinlerden de resul seçtiğini söylüyor
hepimiz biliriz ki cin peygamber olamaz

EN'AM-130: Yâ ma’şerel cinni vel insi e lem ye’tikum rusulun minkum yakussûne aleykum âyâtî ve yunzirûnekum likâe yevmikum hâzâ, kâlû şehidnâ alâ enfusinâ ve garrethumul hayâtud dunyâ ve şehidû alâ enfusihim ennehum kânû kâfirîn(kâfirîne).
Ey insan ve cin topluluğu! Size âyetlerimi anlatan ve bugününüze ulaşacağınız konusunda sizi uyaran içinizden resûller (elçiler) gelmedi mi? “Kendi nefslerimize şahit olduk.” dediler. Dünya hayatı onları aldattı. Ve kendilerinin kâfir olduğuna, kendileri şahit oldular.

HAC-75: Allâhu yastafî minel melâiketi rusulen ve minen nâs(nâsi), innallâhe semîun basîr(basîrun).
Allah, meleklerden ve insanlardan resûller seçer. Muhakkak ki Allah, en iyi işitendir, en iyi görendir.

evet sevgili kardeşlerim yukarıda ki ayette meleklerden resul seçtiğini söylüyor Allah

birtek ayet gösterin nebi melek veya nebi cin yeter

nebi peygamber demektir
resul elçi demektir
her nebi zaten elçidirde
ancak her elçinin(Resul ün) peygamber demek olmadığını incelediyseniz
yukarıdaki ayetleri görmüşsünüzdür
onlarca ayetten aklıma gelenler sadece bunlar

Ahzab 40 iyi bakın

AHZAB-40: Mâ kâne muhammedun ebâ ehadin min ricâlikum, ve lâkin resûlallâhi ve hâtemen nebiyyin(nebiyyine), ve kânallâhu bi kulli şey’in alîmâ(alîmen).
Muhammed (A.S), sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası olmamıştır (değildir). Fakat Allah'ın Resûl'ü ve Nebîlerin (Peygamberlerin) Hatemi'dir (Sonuncusu). Allah, herşeyi en iyi bilendir.

sen Allah ın elçisi ve nebilerin sonuncususun diyor Allah
daha ne desin kardeşlerim

lütfen inceleyen
iblisin çok büyük bir tuzağıdırki
yaşayan ve dünyanın her kavminde insanları Allah a çağıran peygamber varisleri olan resulleri örtmeyi,deli,sapık,bölücü diye tanıtmayı başarmıştır

biliyoruz ki sadece Allah a ulaşmayı dileyenler görür,duyar ve idrak eder

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
arapçalarını iyi incelerseniz göreceksiniz ki
resul geçen ayetleri
adamlar işlerine geldiği gibi bazen adam,bazen,elçi,bazende peygamber diye tercüme etmişler
unutrmayın elmalı değil
kuran koruma altımda

Üst Alt