Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tahammül edemediklerim

radikal

New member
* Ağzındaki sakızı ısrarla göstere göstere çiğneyen kadın ve erkekler.

* Yollara tüküren erkekler.

* Gıybet ediyorsunuz diye uyarılan kişinin "biz gıybet etmiyoruz ki olanı söylüyoruz..." cümlesini söyleyen müslüman(cık)lar.

* Zaten olanı söylemek gıybettir, aksi takdirde olmayan bir şeyi söylemek "iftiradır" ve bu daha büyük günahtır denilmesine rağmen, şaşkın bakan gözler.

* "Şeriat" kelimesini ısrarla, kol bacak kesme yada vucut taşlamadan ibaret olduğunu sanan ve bunun hakkında ahkam kesen kafirler.

* Ahmet Hakan isminde bir vatandaşın, köşe yazarlığı yapmaya çalışırken içine düştüğü aidiyetsizlik hissini kronik kompleks yaparak hala diline dolaması.

* Devletin özel sektörün önünü açıyoruz masalına inanıp da, şirket kurmaya çalışan ve her seferinde açıldığı söylenen yolda çukurlara düşen ve bundan şikayetçi olan safdiller.

* Atatürk'ün arkasından el kol hareketi çekenlere aynı şekilde karşılık verince, beni ve benim gibileri terbiyesizlik ile suçlayanlar.

* İslam'ı yaşamadığı halde, internet sayesinde alimcik kesilen zavallılar.

* Deniz Baykal gibi bir insanın hala siyaset ile uğraşıyor olması.

* Chp'nin bitmez tükenmez iktidar olma histerisi.

* Che'nin kim olduğundan zerre kadar haberi yokken başına yıldızlı kırmızı bere takan yeni yetme üniversite kızları.

* Cimbomun halen küme düşmeme yolunda attığı adımlar.

* Kartalın beni kıskandıracak derecede yaptığı transferler.

* Atatürkçü olduğunu söyleyen ve Atatürk'ün çağdaş Türkiyesini kuracağız derken, konumu gereği çağdaşlaşmakta olan bir ülkenin önüne takoz olan, cahil cühela sol düşünceli ve özellikle 68 kuşağı özentili gençler. (Hadi anladık Atatürk'e saygınız yok, bari hiç olmazsa 68 kuşağına saygı gösterin de birazcık okuyun)

* İnsanların ihtiyaçlarını bildiği için, o tür insanları yarışma programlarına çıkarıp şebeğe döndüren televizyondaki yarışma programları.

* Çay bardaklarını gittikçe küçülten pasaj içerisinde bulunan çay ocakları (yakında kahve fincanında verecekler).

* İkinci cumhuriyet fırtınasından sonra ikinci dil geyikleri.

* Üniter yapının bozulmasının, sağlıklı bir bedende bulunan iki koldan birinin canlı canlı koparmak ile eşanlamlı olduğunu hala anlayamamış eş(şek)başkanlar. (Şek hecesini burada şerik kelimesinin kısaltması olarak kullandım)

* Kontur ücretleri madem bu kadar ucuza satılabiliyordu, 17 yıldır bana her ay yüklü fatura gönderen turkcell.

* Brezilya dizilerini mumla aratan yaprak dökümüvari diziler.

* Bernd Schuster.

* Sigarama her seferinde müdahil olmaya çalışanlar.

* Sattığım aracın yeni sahibinin ben her gördüğünde kornaya basıp selam vermesi.

* Uyuşturucu kullanma yaşının 14 ve altına iniyor tehlikesini haber veren gazeteler (Sanki 30 dan yukarı olunca tehlike geçmiş ve iyi bir şey olmuş oluyor gibi bir hava estiriyorlar ama hala anlayamadım).

* Ne kadar çok kitap okuyorsun, gözlerine yazık diyenler.

* Koskaca bir yaz mevsiminde tek kulaç atamamış birine bu sene nerede tatil yaptın diyenler.

* Israrla çok çay içmenin mide kanserine yol açacağını söyleyenler.

* Vejeteryan birine "balık da mı yemiyorsun?" diye soranlar.

* Marifet ilmi konusuna hazırladığım yaklaşık bir sayfalık yazıdan sonra, ben daha kaydetmeden elektirik kesintisi yapan Tedaş denilen kurum...

Hem de hiç hazetmiyorum sizlerden.

muhacir_b

New member
Allah, müminleri bulunduğu şu durumda bırakmaz, temizi pisten ayırır. Allah size gaybı da bildirmez. Ama Allah Resullerden dilediğini seçip, ona gaybı bildirir. Artık Allah’a ve resullerine inanın, eğer iman eder, müttaki olursanız sizin için de çok büyük bir ecir vardır.) [Al-i İmran 179]

(O, gaybın bilgilerini [vahiy ile bildirilen gizli şeyleri sizden] esirgemez.) [Tekvir 24]

Resulullah efendimizin mucize olarak gelecekten haber verdiği (Bir zaman gelecek) diye başlayan hadis-i şeriflerden bazıları şunlardır:
(Bir zaman gelecek, insanlar, yalnız parayı düşünüp, helal haram düşünmeyecekler.) [Buhari]

(Rüşvet, hediye adı altında verilecek, gözdağı için suçsuz kişiler öldürülecek.) [İ. Gazali]

(Âmirler, imamlar, namazı öldürecek, vaktinden sonraya bırakacaklar.) [Müslim]

(Peygamberim diyen yalancılar çıkacak, benden sonra peygamber gelmeyecek.) [Mişkat] (Peygamberim diyen birçok yalancı çıkmıştır.)

(Sünnetimi öldürerek dini bozmaya çalışan kimseler çıkacak.) [Deylemi]

(Allah’ın kitabının dışında uyacağımız bir şey yok diyenler çıkacaktır.) [Ebu Davud]

(Bir zaman gelecek, beni yalanlayanlar çıkacaktır. “Hadisi bırak, Kur'ana bak” diyeceklerdir.) [Ebu Ya’la]

(Kâfirler için gelmiş olan âyetleri, müslümanları kötülemek için delil olarak kullanacaklar.) [İbni Ömer] (Vehhabiler, müşrikler hakkında inen âyetleri müslümanlar için, rafiziler de münafıklar hakkında inen âyetleri Eshab-ı kiram için delil gösterdiler. Resulullahın mucizesi meydana çıktı.]

(Sünnet, bid’at gibi çirkin, bid’at da sünnet gibi rağbet görecek. Sünnete uyan garip olacak, yalnız kalacak. Bid’ate uyan, çok yardımcı bulacaktır.) [Şir’a]

(Kur’an, dünyalık için okunacaktır.) [Ebu Davud]

(Camilerde binden fazla kişi namaz kılacak, içlerinde bir mümin bulunmayacak.) [Deylemi]

(Âlimler fitne unsuru olacak, camiler ve hafızlar çoğalacak, ama, hakiki âlim hiç bulunmayacak.) [Ebu Nuaym]

(Sonra gelenler, önceki âlimleri cahillikle suçlayacak.) [Asakir]

(Din adamları, ince meseleleri ele alıp, halkı şaşırtacaklar.) [Taberani]

(Din âlimi kalmayacak, din adamı yerine geçirilen cahiller, bilmeden fetva verecek, herkesi, doğru yoldan çıkarmaya çalışacak.) [Buhari]

(Din adamları, halkın istediği yönde fetva verecek, helale haram, harama helal diyecekler, dini ticarete, menfaate alet edecekler.) [Deylemi]

(Hacca, hükümdarlar [devlet başkanları] gezi için, zenginler ticaret, fakirler dilenmek, din görevlileri de gösteriş için gidecekler.) [Hatib]

(Kişi dinini ve dünyasını ancak para ile ayakta tutabilecek, altını gümüşü [parası pulu] olmayan rahat edemeyecek.) [Taberani]

(İnsanın bütün kaygısı midesi olacak, şerefi mal, kıblesi kadın, dini para olacak.) [Sülemi]

(Her asır, öncekinden daha kötü olacak, böylece Kıyamete kadar hep bozulacak.) [Hadika]

(İstanbul fethedilecektir. Bunların kumandanı ne güzel emir, askerleri ne güzel askerdir.) [Hakim, İ. Ahmed, İ. Süyuti]

(Ey dağ, sallanma, üstünde bir peygamber, bir sıddık, iki de şehid var.) [Buhari] (Hazret-i Ömer ve Hazret-i Osman’ın şehid olacağını haber verdi.)

(Ya Osman halife olacaksın, hilafet gömleğini çıkarmak isteyecekler, sakın çıkarma! O gün oruçlu olacak, benim yanımda iftar edeceksin.) [Hakim] (Aynen vaki olmuştur.)

(İnsanlar temizlikte fazla titiz olacak, vesvese edip dinde haddi aşacaklar.) [Ebu Davud]

(Çeşitli isimler altında şaraplar çıkacak, helal sayılacak.) [İ.Ahmed]

(Ortalık bozulacak, dine uymak avuçta ateş tutmak gibi zor olacak.) [Hakim]

(Köpek beslemek, evlat yetiştirmekten daha cazip olacak.) [Hakim]

(Kötü kadınlar, çoğalıp, zina bir toplum içinde yayılırsa, halk, daha önce görülmemiş [frengi, AIDS gibi] bulaşıcı hastalıklara maruz kalır. Ölçüde, tartıda hile yapılırsa, geçim darlığı baş gösterir.) [Beyheki]

(Erkekler azalacak, kadınlar çoğalacak.) [Buhari]

(Çalgı her yere yayılacak, güvenlik güçleri çoğalacak.) [Beyheki]

(Anarşi ve ölüm çoğalacak.) [İbni Mace]

(İşler, ehli olmayana verilecek.) [Buhari]

(Bu dinin başlangıcı gibi, sonu da garip olacak!) [Tirmizi]

(Sadece tanıdıklara selam verilecek ve yazarlar çoğalacak.) [Hakim]

(Zengine malı için tazim edilecek, fuhuş yayılacak, piçler çoğalacak. Büyüğe hürmet, küçüğe de merhamet edilmeyecek. Kurtlar, kuzu postuna bürünecek.) [Hakim]

Kıyametin kopması ile ilgili hadis-i şerifler:
(Erkek erkekle, kadın kadınla yetinmedikçe, kıyamet kopmayacak.) [Hatib]

(Lutilik mubah sayılmadıkça kıyamet kopmayacak.) [Deylemi]

(Deprem, fitne, katillik artmadıkça, kıyamet kopmayacak.) [Buhari]

(Kardeşler farklı dinden olmadıkça kıyamet kopmayacak.) [Deylemi]

(Kötüler dünyaya hakim olmadıkça kıyamet kopmayacak.) [Tirmizi]

(Müslümanlarla Yahudiler savaşmadıkça kıyamet kopmayacak.) [Müslim]

(Allah’a inanan müslüman kaldığı müddetçe kıyamet kopmayacak.) [Müslim]

Yukarıda bildirilen küçük alametlerin çoğu çıktı. Henüz çıkmamış olan küçük alametlerden bazıları şunlardır:
(Kişi yol kenarında kadınla beraber olacak.) [Hakim]

(Konuşan hayvanlar olacak.) [Tirmizi]

(Kıyamet alametidir ki, erkek evde yokken kadının yaptıklarını ayakkabısı haber verecektir.) [İ. Ahmed]

Kıyametin büyük alametleri de şunlardır:
(Mehdi gelecek.) [Ebu Nuaym]

(Deccal gelecek.) [İ.E. Şeybe]

(İsa gökten inecek, duman çıkacak, Kâbe yıkılacak.) [Buhari]

(Dabbet-ül-arz çıkacak) [Tirmizi]

(Yecüc ve Mecüc çıkacak.) [İbni Cerir]

(Ateş çıkacak, güneş batıdan doğacak.) [Müslim]

Güneşin batıdan doğmasını, bâtıniler, batılıların Müslüman olması diye tevil etmişlerse de, bu tevilleri bâtıldır. Çünkü hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
(Güneş batıdan doğmadıkça kıyamet kopmaz. Güneş batıdan doğunca, insanlar onu görür ve hepsi de iman ederler. Fakat bu imanları fayda vermez.) [Buhari]

Gaybı yalnız Allah bilir
Gayb, duygu organları ile veya hesap ile, tecrübe ile anlaşılmayan şey demektir. Gaybı ancak Allah bilir. O, Âlim-ül-gayb [gaybı bilen]dir (Haşr 23) ve Allâmül-guyûb [gaybları en iyi bilen]dir. (Sebe 48)

Bu konudaki birkaç âyet meali şöyledir:
(Allah’ın, gaybları en iyi bilen olduğunu hâlâ anlamadılar mı?) [Tevbe 78]

(De ki: Gaybı bilmek Allah’a mahsustur.) [Yunus 20]

(Göklerin ve yerin gaybı Allah’a aittir.) [Hud 123, Nahl 77]

(De ki: Göklerde ve yerde gaybı Allah’tan başka bilen yoktur.) [Neml 65, Hücurat 18]

Gaybı Peygamberler de bilmez. Bu konudaki birkaç âyet-i kerime meali şöyledir:
(Ben gaybı da bilmem.) [Enam 50, Hud 31]

(Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır.) [Enam 59]

(De ki: Eğer ben gaybı bilseydim elbette daha çok hayır yapmak isterdim.) [Araf 188]

Gaybı cinler de bilmez. Bir âyet meali:
(Cinler gaybı bilselerdi, zelil edici azap içinde kalmazlardı.) [Sebe 14]

Falanca hoca, filanca falcı gaybı biliyor demek küfür olur. Bir hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
(Falcının, büyücünün veya başka birinin gaybdan verdiği haberlere inanan, Kur’an-ı kerime inanmamış olur.) [Taberani]

Allahü teâlâ dilerse, Peygamberlerine bazı gayblarını bildirir. Bu konudaki iki âyet meali şöyledir:
(Allah size gaybı bildirmez; fakat dilediği Peygamberine gaybı bildirir.) [Al-i imran 179]

(Allah gaybı herkese bildirmez; ancak dilediği Resul müstesna, [Mucize olarak ona bildirir.] Çünkü her Peygamberin önünden ve ardından gözcüler [melekler] salar.) [Cin 26, 27]

Hazret-i Musa’nın, ledün ilmine sahip, yani Allahü teâlânın kendisine gaybları bildirdiği bir zata, (Rabbimizin sana öğrettiği doğruyu bulmama yardım edecek hayra götürecek bir ilmi bana da öğretmen için, sana tâbi olmak istiyorum) dediği Kur’an-ı kerimde bildiriliyor. (Kehf 66)

Gaybları bilen, ledünni ilme sahip olan bu zatın Hazret-i Hızır olduğu bildirilmiştir. Resulullah efendimize ise, birçok gayblar bildirilmişti. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Saflarınızı tamamlayın. Çünkü sizi elbette arkamdan da görüyorum.) [Müslim]

(Rüku ve secdeleri düzgün yapın, Allah’a yemin ederim ki, sizin rüku ve secde yaptığınızı arkamdan görüyorum.) [Buhari, Müslim] (Gözde görmeyi yaratan Allahü teâlâ, diğer uzuvlarda da görmeyi yaratmaya kadirdir. Resulullahın bu mucizesini inkâr eden, Allah’ın kudretini inkâr etmiş olur.) Resulullah efendimizin gündüz aydınlıkta nasıl görürse, gece karanlıkta da aynen gördüğü Buhari’deki hadis-i şerifte bildirilmiştir.

Evet Allah’tan başka gaybı kimse bilemez. Bilir demek küfürdür. Bir gün Resulullah efendimizin devesi kayboldu. Münafıklar bunu fırsat bilip “Hani göklerden, Cennetten, Cehennemden bahsediyordu. Kaybolan devesinin yerini bile bilmiyor” dediler. Münafıkların bu sözü Resulullah efendimize ulaşınca, (Vallahi ben ancak Rabbimin bana bildirdiklerini bilirim. Şu anda Rabbim, bana devemin nerede olduğunu bildirdi. Devem, şu anda falanca yerdedir) buyurdu. Tarif edilen yere gidip deveyi bir ağaca bağlı olarak buldular. (Mevahib-i ledünniyye)

Ancak, Allahü teâlâ bildirirse Resulü de, evliyası da bilebilir. Bunun delillerini yukarıda genişçe bildirdik. Hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
(Kalbleriniz temiz olsa idi, siz de benim duyduklarımı duyardınız.) [İ. Ahmed, Taberani] (Bu hadis-i şerifteki gibi kalbi temiz olan Hazret-i Ömer, Medine’den İran’daki ordusunu görüp, komutanı Sariye’ye, “Dağa yanaş” dedi. (Ş. Nübüvve)

Yine bir hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
(Geçmiş ümmetler içinde vukuundan önce bazı gaybları haber veren keramet ehli zatlar var idi. Ümmetimden de Ömer onlardandır.) [Buhari, Müslim]

Hazret-i Ömer’inki gibi başka evliyadan da bir çok keramet görülmüştür. Kur’an-ı kerim bunu bildirmektedir. (Neml 38-40, Meryem 24, Al-i imran 37, Kehf 17,18)

Netice: Allahü teâlâ dilediğine gaybı bildirir ve o da gaybdan haber verir. (Avarif-ül-mearif)

radikal

New member
* Adresi şaşırmış olsa bile sormamakta ve inad etmekte ısrar edenler.

* Hükümetin güzel bir hareketini alkışladığım zaman beni o partiye üye yapmak isteyenler.

* Kaşınmadığım halde, kaşımak isteyenler.

* Takım elbisemin üzerine bağladığım sarığa "bu kıyafet ile bu şimdi hiç olmuş mu" diye soran eblehler.

radikal

New member
* Güneş gazetesinde yazan Rıza Zelyut denen dandik.,

* Sözcü olduğunu iddia edip de, kemalizm borazancılığı yapan Sözcü gazetesinin militanı Emin Çölaşan .

* HaberTürk'te ters köşe programlarında Mustafa Akyol'dan saygı beklerken, saygıdan nasibini almamış Ümit Zileli'nin her seferinde Rasim Ozan Kütahyalı'dan yediği şamarlarla aklını yitirmiş hali.

sýyah_

New member
yukarıdaki yazanları görünce saygıdeğer radikal, içerisinde sigaradır, vajetaryenlıktır falandır filandır yanlış davranışlarınızıda bildirmelerine tepki vermenizi kastederek olsada çok hoş bir şekilde kendinizi ifade etmişsiniz, sizin bu ifade samimiyetiniz saygıdeğerliğinizi arttırmanız yönünde ayrı bir şenlik verdi foruma, Bende bu yazdıklarınıza ekleme yapabilirmiyim

sýyah_

New member
ALLAH'a saygısızlık edenlere, Peygamberimize ve onun sünnetini yaşayan ehli sünnet imamlarına dil uzatanlara, Atatürk'e, Tayyüb'e dil uzatanlara, sokatta yarı çıplak dolaşan kadınlara, kadınlığı yerlere seren televizyon programlarına, erkekleri kadınlara karşı düşman eden feministlere, özgürüz bize kimse karışamaz deyipte başkalarına karışanlara, tüm amerikan, ingiliz, belçika, vatandaşlarına hatta onların sokaklarında yaşayan kedi köpeklerine ve hatta onların havasında uçan kuşlarına bile gıcığım sevmiyorum. Gerçi onlarda beni çok seviyorlardır ya, asker, kaymakam seçerken sınavlarda dereceye giren öğrencileri, gittiği dersane, anasının babasının siyasi geçmişini araştırıp mülakatta eleme yapan dinsiz köpekleri, camilerde çocuklara yönelik güleryüzlü olmayan onları azarlayanları, adı Muhammed, Samed, Fettah olupda meyhanesi olanları veya oralarda çalışan kendi adına bile hürmet etmeyen ALLAH'ın, herhangi bir peygamberin ismini taşıyan ama insan bile olamayanları, et yemeyenleri, ALLAH'ın nimetlerini seçenleri ve şükür etmeyenleri, sokakta elinde dondurmayla çoluk çocuğun önünde dünya umurundamı gibi yürüyenleri, bi kenarda sevişen, üniversitelerde kampüslerde sevişen gençleri, üniversitelerde güç gösterisi yaparak ayrımcılık yapan gruplar oluşturan, bu grupları kullanan şerefsizleri, gençleri birbirine düşürenleri, gençleri kulanananları, altındaki arabayı, karısını beğenmeyenleri, bide bunları aile sırlarını hiçe sayarak muhabbet ediyorum diye anlatan salakları, hayvanlara merhamet etmeyen merhametsiz acımasız zalimleri, sokakta süs köpeği ile dolaşan insanları, resmi bir daireye gidince sanki mahkemeye gidilmişte karşısında mahkeme duvarı gibi aman be nerden geldin sen gibi bakanları, devlet memurlarının içerisinde kendi menfaatiyle milletin menfaatini birbirine karıştıranları, sanki gelen işi görülecek kişinin işini yapmaya mecbur değilmiş gibi davranan kendini bişey zanneden memurları, Tarikat ehli gibi görünüpte mahkemelerde yalan söyleyenleri, herhangi bir zaman hiç tereddüt etmeden yalan söyleyenleri. Beşiktaşlı olmayıpta Beşiktaşa hakaret edenleri, Sendika patronlarını, işçiyi, çalışanı sınıflandıran zihniyetleri, işçiyi memuru çalışan emekçi kesimi, bu kişilerin sırtından zengin olan onları sömüren sistemin içinde yılan gibi çörek olmuş fabrika sahiplerini, bu aradaki bütün çeşitli menfaat makamlarında oturan kişileri ve bu kurulu düzenin külliyen hepsine, acayip gıcıkım. Amman bana fırsat mırsat vermeyin yakarım bu dünyayı.

sýyah_

New member
tahammülsüzüm, kendinimde sevmiyorum onu belirtmeyi unutmuşum. Kendime adam gibi format atmak isterdim. Kendi hayatıma bile formatörlük koordinatörlük yapamayınca tahammülsüzleşiyorum. Başkasına karışmak gibi bir lüksümde olamıyor.

radikal

New member
Ne güzel işte, bunları yazarak hem kendinizi ifade ediyor hem de sizi tanımış olmamıza olanak veriyorsunuz.

Ne kadar sanal olsa da, bu tür forumlarda samimiyetin olması için bu değerlerden de bahsedilmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü forumlarda insanlar ancak yazdıkları ile kendilerini bir nebze tanıtmış olabilir. Bir ara bu forumda bunları anlık zamanlarda da yapabiliyorduk, ama günümüzün getirdiği bazı zor şartlarda bunu azalttık sanırım. Allah'ım herkesin yar ve yardımcısı olsun, zorluklarını gidersin. Hastası olanlarımıza Rabbim acil şifalar versin, borçlu olanlarımıza Rabbim yardım etsin.

sumisali

New member
kibir kendini beğenmişlik hata veya kusur kabul etmemek kendini her zaman üstün ve yeterli gören insanlara tahammül edemiyorum..

radikal

New member
* Namazı kıldırıp bir an önce emzikdeki çocuğuna süt yetiştirmeye çalışan kadınlar gibi namaz kıldıran imamlar,

* Her namaz arkasından; az da olsa biraz ayet okuyup, halka türkçe meali ile anlatın, dediğimiz halde bunu kulak arkası eden müslüman ve maaşlı cami görevlisi kardeşlerim, (Arz7 kardeşim, sende böyle yapıyorsan bu söz aynı zamanda sana)

* 118'li reklamlar,

* Tayyip Bey'in iki de bir avrupa ve şürekalarına giydirmesini hazmedemeyenler,

* ariel şaron köpeğinin hala ölemediğine, hırlaya hırlaya bir an evvel can vermek için neler feda edebileceğini hala anlayamamış insanlar, (İnşaallah ölemez)

* Kendisine tokat atmaya çalışan köpeklerin kafasına, elindeki telsizi indirmeyen başkomiserler,

* Ve halen ÖSYM denilen kurumun varlığı,

* Denklik için halen bekleyen yurtdışı üniversite mezunları,

* Başına bir musibet geldiğinde "aman Allahım yardım et" diyen ateistler,

Harbiden tahammül edemiyorum...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Kendine lütfedilen dünyalığı şahsi gücü ile kazandığını zannedenlere

Varlığı arttıkça cimrileşenlere

Sevmesini bilemeyenlere ve maddiyat için sevenlere

Hepsi benimdir deyip sahiplenenlere

Koltuktan kalkamayanlara

Gözlerinin içine baka baka yalan söyleyenlere

Hatalarıma, yanlışlarıma, günahlarıma... tahammül etmek istemiyorum.

radikal

New member
* Son zamanlarda ayyuka çıkmış şike muhabettelrinde kafasına göre senaryo yazıp bunlara da insanların inanmasını bekleyen spor yorumcularına.

* Fenerbahçe'nin adalet ve hukuk tanımaz taraftarlarına, (bende fenerbahçeliyim ama eğer ortada bir haksızlık varsa kupanın dahi iade edilmesini isteyen bir insanım)

* pkk denen terör örgütü ile kck denen şehir eşkiyalığının örgütlenmesi ve bunlara anayasal zeminde bir yer arayıp bir zemine oturtmaya çalışan bdp denen terör örgütünün eş (şek) başkanlarına. (Burada da "şek" hecesi şerik anlamında kullanılmıştır)

* pkk'nin yaptığı terörü yürekli bir şekilde çıkıp da "sen kim oluyorsun da benim müslüman kardeşime silah sıkıp yavrusunu yetim bırakıyorsun ey kahpe pkk" diyemeyen sözde kürt kardeşlerime !... (gerçekten kardeşmiyiz ? )

gerçekten son günlerde tahammül edemiyorum ve etmek de istemiyorum.

mhmt

New member
Hükümetin; "Terörle mücadeledeki kararlılığımız sürecektir", cümlesinden ileri gidemediğini düşünüyorum.

selametle..

A

adam

Guest
Ülkenin bir iç savaşa doğru gittiğini göremeyen sözde aydınlara ve siyasetçilere...

Ben de bunlara tahammül edemiyorum.

Biz

New member
Filistin'deki İsrail zulmüne tepki gösterip sokaklara dökülmelerine rağmen, Doğu Türkistan'daki Çin zulmüne tepki göstermeyen ve sessiz kalan vatandaşlara tahammül edemiyorum.

Üst Alt