Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şuan ne okuyoruz

Doðuþ

New member
Web sitesi
WwW.MaviRuya.NeT
Selamun Aleykum.

Gerçekleri bizden saklamayın... :)

Bu vesileyle inşaAllah tanımadığımız kitaplarla tanışırız.

Ben şuan:

'Ahmed Lütfi Kazancı-Özlenen Şafak'

okuyorum.

Mevla okuduklarımızı anlamayı; anladıklarımızla da amel etmeyi lutfetsin inş.

E

Esra Uzun

Guest
Evet Dogus abiye katiliyorum!
Ben 3 hafta önce okuyup bitirdigim kitabi tavsiye edeyim:
Ali karacam- Ögrencinin basari portresi!
Bu kitap inanin benim basarimi hep öne sürüklememe yardimci oldu oluyorda halen!
O yüzden dedim ki sizde okuyun ve hep beraber gücleselim!
Kitabin konusu ise su:
Nasil basarili olacaksiniz?
Nicin basarili olacaksiniz?
Nasil baslayabilir de sonsuz basariya gitmek icin bilet alabilirsiniz?

Ben bu basliklari kendim yazdim suan o kitaptan yazmasdim ama bu basliklar en önemli basliklar sanirim!

Eger zor gelmeyecegini bilseydim sizden kesinlikle isterdim okumanizi cünkü dinimizin daha cok "akilli" "pratik" ve "iyi plan uygulayabilen" askerlerine ihtiyaci vardir!

Derya

New member
Cok güzel bir konuya degmissin abi :cool:

hmmm ben simdi Durali yilmaz´in ÖLMEDEN ÖLENLER kitabini okuyorum.
Allaha sukur her gün kitap okuyabiliyorum...! :)

Askin_Bedeli

New member
Imâm-i Gâzali

<<kalplerin Kesfi>>

Tavsiye Ederim.. Cok Güzel Ve önemli Konulara Deginiyor Imam-i Gâzali Bu Kitabinda..

Vesselam

Sara

New member
Bencede Guzel bir konu ;)

Bende Mustafa Celik Vuslat Sevdasinin olum cicekleri´ne basliyacagim ;)

E

Esra Uzun

Guest
Derya' Alıntı:
Cok güzel bir konuya degmissin abi :cool:

hmmm ben simdi Durali yilmaz´in ÖLMEDEN ÖLENLER kitabini okuyorum.
Allaha sukur her gün kitap okuyabiliyorum...! :)

Bu kitabi kesinlikle okumak istiyordum daha nasip olmadi ömrüm yeterse insALLAH biryerlerden bulup okumak istiyorum!
InsALLAH cok iyi faydalanirsin Derya ablacigim! :)

lycia

New member
Merhaba. Suan okudugum bir kitap degil ama okumayi dusundugum bir kitap var. Aranizda bu kitabi okumus olanlar varsa yardimlarini rica edecegim.
Hasan Arikan'in Muhtasar Islam Tarihi Siyer-i Nebi Peygamber Efendimiz'in Hayati adli kitabi hakkinda bilgisi olan varsa yorumlarini, kitabi almadan once okumak isterim. Kitabin dili anlasilir mi? Mesela Arapca kelimeler varsa bunlarin Turkcesini ayni sayfada belirtmisler mi? Benim icin onemli olan kismi bu, cunku bu tur kaynaklari henuz cok fazla okumadigim icin okudugumu kolayca anlamak istiyorum. Eger varsa bildiginiz sade bir dille anlatilmis olan Siyer tavsiyelerini de belirtirseniz cok sevinirim.

Sevgiyle... Guzel paylasimlara...

Enes S.

New member
Tolstoy- Gizlenen kitap Hz. Muhammed'i okuyorum. Gerçekten okumaya değer bir kitap.

Aysegul

New member
Türkiye gazetesinin 92 yılında verdiği A dan Z ye evliyaların hayatını okumaya çalışıyorum onları okudukça inanılmaz haz duyuyor...Çok saygıdeğer insanlar olduğunu bir kez daha görüyorum

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Aysegul' Alıntı:
Türkiye gazetesinin 92 yılında verdiği A dan Z ye evliyaların hayatını okumaya çalışıyorum onları okudukça inanılmaz haz duyuyor...Çok saygıdeğer insanlar olduğunu bir kez daha görüyorum

En sapığı bu :D

Yaw sen ne yapcan elin cinli evliyasını, velisini, alimini, cahilini ...? Sen kendine baksana! Sana yada bize ne onların yaptıklarından yada yapmadıklarından?

2/141 İşte onlar bir toplumdu; gelip geçtiler. Onların kazandıkları kendilerinin, sizin kazandıklarınız sizindir. Siz onların yaptıklarından sorulmazsınız.

Yahudi yaltakçısı Türkiye gazetesinin verdiği "saadeti ebediye"yi de oku! "Kolay yoldan nasıl yahudi olunur"un bilgileri mevcut! Şiddetle tavsiye ederim ;)

Aysegul

New member
ercan1980' Alıntı:

Yaw sen ne yapcan elin cinli evliyasını, velisini, alimini, cahilini ...? Sen kendine baksana! Sana yada bize ne onların yaptıklarından yada yapmadıklarından?

2/141 İşte onlar bir toplumdu; gelip geçtiler. Onların kazandıkları kendilerinin, sizin kazandıklarınız sizindir. Siz onların yaptıklarından sorulmazsınız.

Yahudi yaltakçısı Türkiye gazetesinin verdiği "saadeti ebediye"yi de oku! "Kolay yoldan nasıl yahudi olunur"un bilgileri mevcut! Şiddetle tavsiye ederim ;)

Seni ilgilendirmez benim okuduklarım...Alakasız kur'an ayetleri koyma...Hem ne alakaysa...Daha namaz kılmaz,başörtüsünü karışır...Sonrada çıkar ortaya salt kur'anda yazmıyor!!!...Sen önce kur'anın vermek istediği mesajları kavra!!!!

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ercan1980' Alıntı:

farkında olmıyarak sende şeytana yardım ediyosun,!!! herkes kendinde gelmiş insanlaın hayatına bakarak ibret alır , yaptığı güzel davranışları örnek alır , düştükleri hataya düşmemeye çalışır, hayatta herşey deneme yanılma yöntemiyle idrak edilmez, tabi bunu anlıyamaman normal ayette derki onların gözü kör kulakları sağıdır...

Wallken

New member
CArls Sagan

Karanlık Bir Dünyada Bilimin mum Işışığı

the okuz

New member
valla yazarını hatırlamıyorum ama "Kapitalizm, Marksizm ve İslam"ı okumuştum en son...

313

New member
Enes S.' Alıntı:
Tolstoy- Gizlenen kitap Hz. Muhammed'i okuyorum. Gerçekten okumaya değer bir kitap.

Gizlenen Kitap [Tolstoy] - download

getolstoy0lm.jpg
unbenannt2sn1ke.png

Lev Nikolayeviç Tolstoy

112 sayfa - Karakutu Yayınları

Mayıs 2005

Bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim için Muhammedilik, Haça tapmaktan (Hıristiyanlık'tan) mukayese edilemeycek kadar yükseklikte duruyor. Eğer insan, seçme hakkına sahip olsaydı, aklı başında olan her bir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammedeli i; tek Allah'ın ve onun Peygamberini kabul ederdi..."
- Tolstoy 1828-1910

Ünlü Rus yazarı L.N.Tolstoy 1908 yılında Abdullah El-Sühreverdi'nin Hindistan'da basılmış "Hz.Muhammed'in Hadisleri" kitabını okumuştur.

Okuduğu hadislerden bir risale (kitapçık) tertip etmiş,bunu Rusya'nın posrednik' adlı yayınevinde bastırmıştır. (Tanıtım Yazısı'ndan)

> > > BURAYA TIKLAYIN < < <

313

New member
kiyamet.gif

KIYAMET ALÂMETLERİ

Râmûz el-Ehàdîs'ten Dersler

Hazırlayanlar:
O. Çataklı, L. Doğan, C. Akşit

Kıyamet Alametleri ;
Prof. Dr. Mahmud Es'ad COŞAN

Kitap Linki ;

http://www.dervisan.com/kiyamet/index.html

INSAALLAH ezberleyene kadar okumak niyetindeyim, gün gelecek kiaymat ve Hz. Mehdi Efendimiz beklenmicek, herkese acizane tavsiye ederim, selametle...

313

New member
Aysegul' Alıntı:
Allah razı olsun

Amin kardesim ecmain,

INSAALLAH 3160 sayfalik evliyalar ansiklopedisi ni yükleyince onu da paylasirim, selametle...

Üst Alt