Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şu an ki Ruh Halinizi Yazarmısınız?..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Aşk yaşanası değil hesap, kitap, mizanla
Aşk yaşanacaksa, deli ve hesapsızca
Hesap kitap mizanla yaşananlar aşk değil
Kocaman yüreğinle bir hamal gibi eğil...

radikal

New member
Sevgili siyah kardeşim,

İlk cümleniz gerçekten güzel ve anlamlı.

Fakat ikinci cümleniz bana yanlış geldi. Neden ? Çünkü, ruh devamlı terakki halindedir. Terakki halinde olan ruh, doğal olarak seyrüsefer yaşar. Seyrüseferde de hikmet gereği değişik hallere girer.

"Ben seyrüsefer nedir bilmiyorum" diyen bir kişi dahi seyr halindedir. Kendi bilmez, lakin ruh yaşar. O neden ile Resullah (s.a.v.) efendimiz; "bir günü diğerine denk olan hüsrandadır" buyurmuştur. Bu da seyr halinin olduğuna bir işarettir inşaallah.

sýyah_

New member
sevgili kardeşim radikal; benim bir günümün diğer günümden daha hayırlı olmasını bende isterim. Ancak ne yalan söyleyeyim bunu yapamıyorum demiyorum. Genel olarak baktığımda yapmadığmın farkındayım. Bundan dolayı girdiğim günahtan dolayı tövbe ediyorum, ama gene yapıyorum. sonra gene tövbe ediyorum. Örneğin, sabah namazını kalkıp kılmadığım zaman sabah işe giderken tövbe ede ede gidiyorum ama gene ertesi sabah aynı benim, gene tövbe ediyorum. Birgün kuran-ı Kerimi bir akşamda bir cüzü okuyorum, mealini okuyorum sabah namazına kalkıp kuran okuyorum, gece kalkıp namaz kılıyorum, gece tesbik çekiyorum zikir yapıyorum. bir kaç gün böyle devam ediyorum, sonra bakıyorum, sabah namazını kalkıp kılmamışım, öğle namazını işlere dalmışım devlet memuruyum gidememişim, ilkindide geçmiş, evde akşam namazına niyet ediyorum ve çok yorgunum yatıyorum sabaha kalkıp işe gidiyorum. Ben kendimi haklı görmüyorum kesinlikle ve kesinlikle günahkarım. Şöyle yapmayı planlıyorum, Ebu hanefi hazretleri 40 yıllık namazını tekrar etmiş sende bol bol kaza namazı kıl ama namaz borcuyla ölme diyorum. Geçen 20 Nisanda kutlu doğum haftasının olduğu gün babamı izmir'de şifa hastanesine götürdüm kalbinden anji oldu, gece yanında refakatçi oldum. hiç bir namazımı mübarek günde kılmadım. Benim imtihanım bu gün böyleymiş dedim. Yani kısacası ben yapamıyorum demiyorum ne kendimi ne sizi ne de ALLAH'ı kandırmak değil, doğrusu yapmıyorum. Herzamanki duam gibi ALLAH beni Affetsin Vehhab ALLAH bana bağışlasın diyorum. Ben bu kadar müslümanımda demiyorum, ALLAH beni bağışlasın diyorum tövbe ediyorum ama hayatımı bu kadar düzene koyuyorum. Benim duam budur ALLAH beni biliyor. İnşallah sonumu hayır eder.

radikal

New member
İşte bu açıklamanız ne kadar güzel bir seyrüsefer içinde olduğunuzu bize anlattı. O kadar güzel bir ahlak içindesiniz ki, nefsinizin acziyetini ve o acziyetten doğan günahı görebiliyor ve hatta buna pişmanlık duyarak bu kadar kişinin içinde bunu itiraf edebiliyorsunuz. Daha en başta, günahkar diğer kafirlerden sıyrılıp bir makama adım atmış oluyorsunuz. Çünkü, Allah (Celle celaluhu) kişinin kıldığı namaza yahut tuttuğu oruca göre yargılamaz. Kişinin samimiyetine (ihlasına) bakar. Hz. Ali efendimiz bir sabah namazı kaçırmıştır ve o kadar pişmanlık yaşamıştır ki, o pişmanlıkdan kazandığı ecir Allah katında sabah namazının ecrine denk hale gelmiştir ki; diğer sabah namazına şeytan aleyhillane bizzat kendisi gelip kaldırmıştır. İşte bizi şeytandan ayıran en büyük makam: Pişmanlık makamı ! Ya Rabbi! Keşke yapmasaydım, inşaallah bir daha ben yapmayacağım" dediğimiz anda, Rabbi Zülcelal bütün seyyiatımızı hasenata çeviriyor. Ve bu her seferinde tekrarlanıyor. Ve siz her gün yaşadığınız pişmanlıklarda yükseliş haline geçiyorsunuz.

Rabbim ayrıca amelde bulunmayı biz müslümanların cümlesine nasip ve müyesser kılsın inşaallah.

sýyah_

New member
Hafta sonları hariç kolay kolay camiye gitmem, evde çocuklarımın gözü önünde namaz kılmaya gayret ederim. Aslında bir müslümanın her vakit namazını camide kılması gerekir. İnsan kendi kendine diyor bir vakit bari git. Kendimi sevmememin nedenlerinden biri de budur işte, düşünüp uygulamamak ve olduğun gibi görünememek. İnşallah niyetim ALLAH'ın rızasına kavuşmaktır. Şu içinde bulunduğum zamanlar cefa zamanlarıdır. Cefayı görünce vefayı unutacak kullardan değilim ama gene ALLAH'a yalvarıyorum. ALLAH'ım bana yardım et. Beni bağışla.

sumisali

New member
Allahın razı olacağı tavrı vicdanının sesine kayıtsız şartsız uyan bir insan samimi imanı yaşamış olur

sumisali

New member
Aşk bir gül gibidir Yusuf'a benzer...Kokusunu almaya bir yakup ister....Aşkı ALLAH korur kurda yem etmez..

sumisali

New member
yastığının altında yalnızlığın var biliyorum
oysa ben senden bir bardak su istedim
okyanus değil

sumisali

New member
Sana vahyolunana uy ve Allah hükmünü verinceye kadar sabret. O, hükmedenlerin en hayırlısıdır. (YUNUS SURESİ / 109)

sumisali

New member
Ey iman edenler, adil şahidler olarak, Allah için, hakkı ayakta tutun. Bir topluluğa olan kininiz, sizi adaletten alıkoymasın. Adalet yapın. O, takvaya daha yakındır. Allah’tan korkup-sakının. Şüphesiz Allah, yapmakta olduklarınızdan haberi olandır. (Maide Suresi, 8)

sumisali

New member
Kimseye hakkım yok
Huzurunda sana ait varlıkları dava etmem
Ben bir davalıyım

haluk

New member
<<ŞUAN Kİ haleti ruhiyenizi YAZAR MISINIZ?>>

ilk olarak ben başlılayayım...

ruh halim biraz karışık
karantinaya alınmış gibi hissediyorum kendimi...
(su çiçeği çıkartıyorum o yüzden sanırım:()

buna rağmen umutluyum:)
la taknatu mın rahmetıllah....Allahın rahmetınden sadece kafırler umıt keser
rehberım..nahu bısmıllah..
sa

gelincik çiçeði

New member
çığlık çığlığa sessiz ağlarım..
gözyaşlarım süzülürken yanaklarımdan yüreğime doğru,
umutluyum ben,
çünkü rahmeti sonsuzla,
sonsuzluktayım..

gelincik çiçeði

New member
garibim
hislerim tuhaf...
bir hal var üzerimde,
hayra yormalıyım herhalde.
gönülde bir hasret,
ne zaman biter acep..

mimupe

New member
Gel gitleri yaşadığım bir dönem. Çevremdeki insanlardan sıkılmaya gerçek dostlarımı aramaya başladığım bir vakit..

Üst Alt