Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şu an ki Ruh Halinizi Yazarmısınız?..

hannane

New member
<<ŞUAN Kİ haleti ruhiyenizi YAZAR MISINIZ?>>

ilk olarak ben başlılayayım...

ruh halim biraz karışık
karantinaya alınmış gibi hissediyorum kendimi...
(su çiçeği çıkartıyorum o yüzden sanırım:()

buna rağmen umutluyum:)

alem-i ervah

New member
Migreniniz olup olmadıgını araştırdınız mı ?

Bugün okudugum bir konu vardı..Kulagımız ile ilgili....
Tüm agrıları geçirmenin en etkili yolu sadece 2-3 dakika boyunca kulagınızı baş ve işaret parmagınızla gücünüz yettigi kadar sıkmanız..
neyse alt'a konuyu ekleyeyim siz ordan okuyun..
inş. faydası olur...

V'esSelam

alem-i ervah

New member
Kulak Masaji:

Kulak; ceninin, ana rahmindeki durusunun sematik olarak aynisidir. Ve tüm akupunktur noktalari, kulak üzerinde bu esasa göre yer almistir.

Simdi... Basiniz, boynunuz, beliniz, sirtiniz, bacaklariniz, kalcaniz, ayaklariniz, omzunuz....agridiginda yapacaginiz tek sey:

Kulaklarinizin her noktasina masaj yapmak.

Kulaginizi bas ve isaret parmaklarinizin arasina alin ve
kulakkepçesinden baslayip, dayanabildiginiz kadar güçlü sikarak masaj yapin.

Ilk anda bazi noktalar aciyacaktir.

Bunlar, bedende agriyan bölgelerin, kulaktaki refleks noktalaridir. Kisa bir süre sonra bu agrilar kaybolacaktir .

2 3 dakika bu masaji yapmaniz yeterli olur.

Isterseniz uzatabilirsiniz de.

Zaten masajin sonuna dogru bedeninize bir sicakligin
yayildigini hissedeceksiniz. Bunun ardindan agrilarinizin azaldigini ve kayboldugunu da...

Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulamayi her zaman her yerde, kendinize ve agrisi olan yakinlariniza uygulayabilirsiniz.

Yoruldugunuzda, uzun otobüs ya da araba yolculuklarinda oturmaktan agrilara maruz kaldiginizda, çok üsüdügünüzde ve bedeninizi dengeye kavusturmak için, mucize benzeri bu uygulamayi kullanabilirsiniz.

"Dört tane agri kesici aldim. Hala agriyor" diyerek bas agrisindan kivranan taksi soförünün, ona yaptigim iki dakikalik kulak masajinin ardindan yasadigi mutlu saskinlikla, benden ücret almadan tesekkürlerle ugurladigini hala hatirliyorum.

Önemli olan kulagin her noktasina dokunun.

Kulaginiz size hemen yanit verecektir.

Kulaklar bedeni hisseder, görür ve duyar.

Siz de sefkatli ellerinizi esirgemeyin.

Dogal Terapiler Uzmani

Haluk Otman

hannane

New member

hasret

New member
çok geçmiş olsun inşaallah..Rabbim acil şifalar versin...(kendini iyi hisseden kimse yokmu yaa)
amin... Rabbim acil şifalar versin...:(
çok şükür ben iyiyim...
nedenini bilmiyorum ama mutluyum bugün...:)

CCCCCC

New member
ben hep mutluyum çünkü sistemin içindeyim.

mehmet-burada

New member
Ruh hali diye birşey yoktur.O bahsettiğiniz ancak maddesel beden halidir.Ruh ile ilgili sadece bir ayet Kuran'da varken sizin ruh hakkında İslami bir forumda yargılara varmanız ve bu yargılardan sonra sanki kesinmiş gibi "ruh haliniz nasıl" diye bir soru sormanız çok mantıksız.Ruhun mahiyetini,özelliklerini Allah'tan başka hiçkimse bilemez.Kaldı ki ruhun özelliklerini dinsel bir şekilde yorum olarak sunmak çok saçma!

CCCCCC

New member
Ruhun halini hissedebiliriz ama Ruhumuzu göremeyiz arkadaşlar demekki ruıh hali bilinebilir ama ruhumuzu göremeyiz.Güzel bir örnekle havayı hissedebiliriz ama havayı göremeyiz.Teşekkürler

mehmet-burada

New member
Ruhun halini hissedebiliriz ama Ruhumuzu göremeyiz arkadaşlar demekki ruıh hali bilinebilir ama ruhumuzu göremeyiz.Güzel bir örnekle havayı hissedebiliriz ama havayı göremeyiz.Teşekkürler

Ruh hakkında yargıya vardığınız düşüncelerin hepsi de boştur.Çünkü Ruhun özellikleri Allah katında gizlidir.İnsanlar sadece filozofların yaptığı gibi yorum yapabilir.Fakat asla Allah böyle diyor diyemez ruh öz. hakkında...

Yasemin03

New member
stresdeyim ama burada relaxing yapiyorum, yani dinleniyorum biraz.

hannane

New member
Ruh hali diye birşey yoktur.O bahsettiğiniz ancak maddesel beden halidir.Ruh ile ilgili sadece bir ayet Kuran'da varken sizin ruh hakkında İslami bir forumda yargılara varmanız ve bu yargılardan sonra sanki kesinmiş gibi "ruh haliniz nasıl" diye bir soru sormanız çok mantıksız.Ruhun mahiyetini,özelliklerini Allah'tan başka hiçkimse bilemez.Kaldı ki ruhun özelliklerini dinsel bir şekilde yorum olarak sunmak çok saçma!
Ruh hakkında yargıya vardığınız düşüncelerin hepsi de boştur.Çünkü Ruhun özellikleri Allah katında gizlidir.İnsanlar sadece filozofların yaptığı gibi yorum yapabilir.Fakat asla Allah böyle diyor diyemez ruh öz. hakkında...

konuyu nasıl okudunuz da bu yorumları çıkardınız bilemiyorum amma lütfen eleştiri yöneltmeden önce açılan konuları bir kere daha okuyun!!!

(yani iki düşün bir söyle hesabı)

konumuz Kur_an 'ı Kerimin kaç ayetinde ruh kelimesi geçer yada hangi ayetlerinden ruh açıklanır değil!!

konumuz ruhun mahiyeti oluşumu, özellikleride değil!!
O bahsettiğiniz ancak maddesel beden halidir.
yazdığınız cümleden anlaşılıyor kii ruh la bedeni birbirinden bağımsız, ayrı bir varlık
olarakk görüyorsunuz!!

yolcu

New member
çokk uykum var ama uyuyamıyorum, başım agrıyo birazda sinirliyim sebebi çapan ın yorumları ,
ALLAH a Şükürler olsun başka sorunum yok

Üst Alt