Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Selamün aleyküm

ozge

New member
Web sitesi
www.fanatikler.tr.cx
herkese merhabalar arkadaşlar... aranıza yeni katıldım merak etttiğim bir soru var bana burda yardım cı olabilecek kimse varmı acaba ??

ozge

New member
Web sitesi
www.fanatikler.tr.cx
denize girmek günahmı ?? yaz sezonun açıldığı şu günlerde en çok merak ettiğim bir konu bilgilendirrseniz sevinirim.. ayrıcca diyelimki denizde boğularak öldük bu kişinin imansız gitmesine mi sebep oluyor.. paylaşımlarınızı bekliyorum ...

sumisali

New member
islam forum ailesine hoşgeldiniz

selam ve dua ile

sumisali

New member
İslâm dini, yabancı kadın ve erkek ihtilâtını, onların ölçüsüz bir şekilde birbirleriyle haşir neşir olmalarını tasvip etmemiş, pratik hayatta aralarında daima bir mesafe bırakmış ve aralarındaki ilişkilerin belli bir ölçü ve disiplin içerisinde olmasını emretmiştir. Çünkü onların ihtilâtından çeşitli kötülükler, hatta aile ve toplum hayatını çökerten zina gibi büyük günahlar da doğabilir.
İslam dininde, zina haram olduğu gibi, zinaya zemin hazırlayan söz, iş ve davranışlar da haramdır. Kur'ân-ı Kerîm'de bu hususta: "Zinaya yaklaşmayın; çünkü o, pek çirkin ve çok kötü bir yoldur."
(İsrâ sûresi: Ayet 32 )
buyurulmaktadır.
Gözün zinası, bakılması haram olan yerlere bakmak; kulağın zinası, zinaya dair konuşulanları dinlemek; elin zinası, yabancı bir kadına elle dokunmak veya öpmek; ayağın zinası, zina etmeye gitmektir. Ancak dil, el, kulak, ayak, kalb ve göz gibi organlara nisbet edilen zina, gerçek zina olmayıp, gerçek zinaya götürücü fiil ve davranışlardır. Gerçek zina yapılmadıkça, bu organların yaptıkları, kendi çaplarında günahtır.

giyinişiniz ölçülü olmlı ve son nefesteki imanı yine allah bilir allah ve resulu seven talimatlara uyar aksi taktirde nefis son nefesteki imanıda zorlaştırır

Yitik_Yürek

New member
Selamun Aleyküm

Çok güzel içerikleri bulunan bir forum Allah emegi geçen herkezden razı olsun. Bende aranıza yeni katıldım İnşaAllah hayırlı olur

Allah yar ve yardımcınız olsun

samanyolu

New member
Aleykümselam Yitik_Yürek islam forum ailesine hoş geldiniz.

samanyolu

New member
denize girmek günahmı ?? yaz sezonun açıldığı şu günlerde en çok merak ettiğim bir konu bilgilendirrseniz sevinirim.. ayrıcca diyelimki denizde boğularak öldük bu kişinin imansız gitmesine mi sebep oluyor.. paylaşımlarınızı bekliyorum ...

Sevgili özge öncelikle islam foruma hoş geldiniz sorunuza sevgili su misali cevap vermiş bende size bir ayetle cevap vermek istedim.

Nur suresinin 31.ayeti:

"Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tabi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz."

sumisali

New member
islamforum ailesine hoşgeldiniz güzel paylaşımlar bekliyoruz inşallah......

Üst Alt