Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rıhle Dergisi'nin 5 Ve 6. Sayıları çıktı

buhari83

New member
Selamun Aleykum arkadaşlar ...

Dâru'l-Hikme (Bilgi ve Hikmet Evi İlim Araştırma Kültür Derneği) kadrosunun çıkarmış olduğu üç ayda bir yayımlanan Rıhle, Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat çizgisinden hareketle, modernitenin tesbit ve iddialarına karşı zihni planda ve pratik hayatta nasıl bir tavır sergilememizi gerekli kılıyorsa onu belirleyici kılmaktan başka bir seçeneğimiz olmadığı görüşünde olan bir dergi. Eylül ayında 5-6'ncı sayılarını birlikte yayımladı. Dosya Konusu: Dünya ve Ahiret Dengesinde FIKIH VE HAYAT

RIHLE'yi severek okuyor, sizlere de tavsiye ediyorum arkadaşlar ...

EHLÝ-SUNNET

New member
Web sitesi
www.dinimislam.com
derginin 2. sayısında,muhammed avvame denen kişiyi kullanarak, alimlere iftira atıyorlar. dergi teymiye,vehhabi,seyit kutup akidesine hizmet etmektedir...

mice

New member
Web sitesi
www.islamidusunce.com
çok uzun yazı göz gezdiriyorum dediğiniz ile ilgili henüz bir yazıya rastlayamadım.

alıntı yaparsanız dahar ahat okuyabileğiz zira çok uzun yazı.

buhari83

New member
derginin 2. sayısında,muhammed avvame denen kişiyi kullanarak, alimlere iftira atıyorlar. dergi teymiye,vehhabi,seyit kutup akidesine hizmet etmektedir...

hangi alimlere ne tür iftiralar atıyorlar kardeş? vehhabi akidesine hizmet ediyor diyorsun, bu sözlerinin altını doldurmalısın, yoksa müfteri konumuna siz düşeceksiniz...

EHLÝ-SUNNET

New member
Web sitesi
www.dinimislam.com
Derginin 2. sayısı elinizde varsa, benim bu sözlerimi anlarsınız. yoksa bunu anlamanız çok zor. çünkü internet üzerinde bulunan 2. sayısını değiştirmişler...Allah Subhanehu ve Teâlâ'yı noksan sıfatlardan tenzih edemeyen bu kişilere karşı uyanık olun.

buhari83

New member
derginin ikinci sayısı elimizde... söylediğiniz bölümü de okuyup inceledim... mülakatta herhangi bir kişiye iftira atılması sözkonusu değil... ortaya attığınız iddianın altını doldurmadığınız için ayrıca bundan kaçtığınız için müfteri konumunda olmaktan kurtulamamış bulunmaktasınız... ehli sünnet inancını ortaya koymak, yaşatmak adına ortaya çıkmış ve şimdiye kadar bu konuda hiçbir taviz vermemiş bir dergi rıhle... art niyeti bırakalım lütfen..

mhmt

New member
@EHLİ-SUNNET

Bahsettiğiniz kısmı taratıp buraya asın herkes okusun. Yoksa söyledikleriniz çok havada kalıyor. Hem durduk yere bunca emek vereni zan altında bırakıyorsunuz.

"Ben tavsiye etmiyorum çünkü şöyle" demekle de uyarmış olmuyorsunuz kimseyi. Bu uyarı değil, boş laftır. İçini doldurmalısınız.

selametle..

Üst Alt