Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rep puanı hakkında..

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Bu sabah rep puanımın düştüğünü gördüm..233'den 228'e düşmüş..Acaba bunun sebebi nedir??Verilen rep puanları geri alınabiliyormu yoksa bu veri girişinde yaşanılan bir problemmi??(Samimi söylüyorum rep puanını önemsediğim için bu yazıyı yazmıyorum..Acaba yönetim bilerekmi alıyo onu merak ettiğim için soruyorum..Çünkü bu ikinci defa başıma geliyo..Her seferinde 5 puan düşüyorum..)...Selametle!..

MekSeLina

New member
Rep puanlarına yönetim tarafından bir müdahale olmayacağından eminim. Ancak sanırım teknik bir olay bu. Mesajınız dikkate alınacaktır ve gereken açıklama yapılacaktır.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
aldiginiz rep puani yazdiginiz bir yaziya tekabülen verilmis olabilir ve yazdiginiz yazi hangi konu bilmiyorum ama o konu silindi ise verilen tesekkürler ve rep puanlari silinir

esma_

New member
rep puanlarına KESİNLİKLE KARŞI olan biri olarak sormak istiyorum rep puanları niçin bu kadar önemli oluyor ve konular niçin siliniyorm bunların bir emeğin ürünü olduğu açıkken yönetime asılı kalması daha iyi değil mi

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
rep puanlari birar itiraz seklinde olabilir yada begendigini belirtme seklinde olur

disarida üstü basi kokan bir insan size yaklastiginda geri cekilebilirsiniz

ama güzel giyinen bir insanda böyle bir hissiyat dogmaz benimkisi sadece bir örnekti rep puanina

konularin silinmesi ise islamforum catisi altinda bulunan yazilar islamforumu kurallari icerisinde olmalidir ve o kurallara uymayan yazilar silinir silinmese kurallarin ne hükmü kalir degilmi?

a l p e r

New member
???

Gerçekten kime nasıl rep verilir bilmiyorum ve merak ediyorum. Daha önce rep sistemi olan bir foruma üye olmadım. Rep, yıldız, kıdem vs gibi şeyleri ben de tasvip etmiyorum. Ancak forumun içeriği adı gibi islam olunca bu tür etiketlerin olması gerektiği kanaatine vardım.

Şimdi sorumu yineleyecek olursam nedir/nerededir bu rep? kime nasıl verilir?

MekSeLina

New member
Rep puanı, kişinin paylaşımlarının gördüğü beğeni karşısında verilen bir nevi ödüldür. Beğendiğimiz konular olduğunda aşağıdaki resimde işaretli olan terazi ikonu tıklanır ve rep dediğimiz puan verilir.

repbd5.jpg

Not; Kendi profilimi örnek olarak kullanmak durumundaydım, aman yanlış anlaşılmasın!!!

REP Nedir?
REP Aslında Getiri sağlayan bişey Değildir ama Nitelendirmek gerekirse ; Kişiye Paylaşımlarının Karşılığı oLarak Verilen Bir Hediye diyebiliriz. Rep Verildikçe Kişinin Rep puanı Yukselir ve bizimde anlayacagımız gibi o kişinin paylaşımları sevilmiş ve rep puanı artmış. Diğer Bir DeyişLe Carizma Ölçüsüde DeniLebilir.

En Fazla Kaç Rep Verebilirim ?
Bu sizin RepLeme Gücünüze Bağlıdır yani Rep puanınızın altında yer alan yeşil kutucuklara ;
eğer Bir Kutucuk Varsa Her defasında 1 Rep Atabilirsiniz.
iki Kutucuk Varsa 2 veya 3 rep verirsiniz. gibi.... nekadar rep puanınız artarsa okadar fazLa rep verirsiniz.
Rep Verme Derecesi sadece Rep puanıyla alakalı değiL mesaj sayısıyLada alakalıdır. Yüksek mesaj sayılı ve yüksek Rep puanlı bir kişi daha fazla rep verebilir.

Peki Bu Rep Sayısı ModeratorLuk gibi YetkiLerde Etkilimidir ?

Hayır. Rep puanı alacağınız yetkilerde bir kriter değildir , Paylaşım Sayınıza , ilgililiğinize , online sürenize bağlıdır.

lotus

New member
Çok ilginç ya bende bilmiyordum aydınlattığınız çok iyi oldu ablacığım.Teşekkürler

MekSeLina

New member
Aman yanlış anlaşılmasın diye özellikle belirtmiştim. lotus kardeşim vermişsiniz bile rep'i. Samimiyetle söylüyorum gerek yok çünkü öylesine değerli bir mekandayız ve öylesine güzel konular ve bilgiler paylaşılıyor ki... Benim yapmaya çalıştığım küçücük bir yardımdı hepsi bu.

Yine de teşekkür ederim, hakkınızı helal edin inşallah.

Baki Saygı...

Admin

Active member
Yönetici
Forum Admin
hazır konusu açılmışken pekii referans nedir???

Önce Davet Edecegimiz Arkadasin Ilgilendigi Bir Konuya Gidip, Konuyu Email Yolu Ile Gönderiyoruz

Film 1. Izleyiniz

Konuyu Gönderdigimiz Olugumuz Arkadasa Söyle Gir Mail Ulasacaktir.

HTML:
Selam deneme,

Size Ilyas ( mailto:[email protected] ) isimli  Islam Forum - Ne Olursan Ol Gel ( http://www.islamforum.net/ ) üyesinden Mesaj var.

Mesajiniz:

Öyle saniyorumki bu Konu seninde ilgini cekecektir.:
http://www.islamforum.net/showthread.php?t=892&referrerid=1

Saygilar

Ilyas

Islam Forum - Ne Olursan Ol Gel kendi sistemleri üzeriden gönderilen hicbir E-Mailin iceriginden sorumlu degildir.

Arkadasimiz Maildeki Linke Tiklayarak Konuya Gelecektir, Eger Kayit Olursa, Kayit Formunda Referans Olarak Sizin Isminiz Otomatikmen Yazacaktir. Veya Kendisi Yazabilir.

Film 2. Izleyiniz.

lotus

New member
Aman yanlış anlaşılmasın diye özellikle belirtmiştim. lotus kardeşim vermişsiniz bile rep'i. Samimiyetle söylüyorum gerek yok çünkü öylesine değerli bir mekandayız ve öylesine güzel konular ve bilgiler paylaşılıyor ki... Benim yapmaya çalıştığım küçücük bir yardımdı hepsi bu.

Yine de teşekkür ederim, hakkınızı helal edin inşallah.

Baki Saygı...

Abla inanın farkında olmadan verdim galiba. :) Sadece denemek istemiştim ama helal olsun repler size:)

MekSeLina

New member
Evet, size hangi konu ve mesajınızda kim tarafından rep puanı verilmiş, görmeniz mümkün.

Bunun için yapmanız gereken Portal'da en üstte bulunan "Profiliniz" butonuna tıklamanızdır.

Üst Alt