Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın adıyla

nur44

New member
Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın adıyla
her türlü övgü,yalnızca ALLAH'a özgüdür
bütün alemlerin Rabbi,Rahman,Rahim
hesap gününün hakimi
yalnız Sana kulluk eder ve yalnız Senden yardım dileriz
bizi,dosdoğru yola,nimet bağışladıklarının yoluna ilet,
gazabına uğrayanların ve sapkınlarınkine değil.
AMİN

nur44

New member
Allahım dostlarımı yakın tut,:eek:
davranışlarını kontrol edebilmem içinde düşmanlarımı daha yakın tut.. AMİN
:D :D

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
seyfullah putkıran' Alıntı:

Seyfo neden bir kuran suresinin ardından amin diyorsun? Sen yahudimisin? Yoksa hıro musun? Neden bunun yerine geçen "rabbena ve tekabbel dua=duamızı kabul et rabbim (14/40)" ayetini kullanmıyorsun? Sen müslüman değil misin? Azıcık farkın olsun yaaa ehl-i küfürden!

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ercan1980' Alıntı:
Seyfo neden bir kuran suresinin ardından amin diyorsun? Sen yahudimisin? Yoksa hıro musun? Neden bunun yerine geçen "rabbena ve tekabbel dua=duamızı kabul et rabbim (14/40)" ayetini kullanmıyorsun? Sen müslüman değil misin? Azıcık farkın olsun yaaa ehl-i küfürden!
belliki bana takılmadan duramıcaksın ;) hmmm beni ehl-i küfürden ayıran bir çok fark varda , dilerim sende bu farklara nail olursun:) evet ben bunu dua niyetine okurum , fatiha suresini hatta her rehkatta okurum ve amin derim, meleklerde benimle amin derler. evvela misyoner yakıştırması yaptın şimdide yahudi yakıştırması yapıyosun, Ben yahudi değilim. ama Hz. Musa nın getirdiklerine iman etmiş biriyim. sakın bu cümleden bugünkü tevratı çıkarma şimdiden uyarayım:) olurya nerden ne çıkarıcağın belli olmyor , öküz altında buzağı aramayı seviyosun:) ama boşa yorulursun benle zamanını harcama git işin ehlil olanlara onlar seni eğitsinler hakikati göstersinler, böylelikle sende buzağı aramaktan vaz geçersin..

saygılarımla...

byolcu

New member
eskiden ercan1980 e gerizekalımısın yoksa kafirmisin diye sormuştum. Bu sorunun cevabını buldum. Bir insanı amin dediği için tekfir eden, sen kafirsin diyen birisi olsa olsa gerizekalı bir kafirdir.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Kaldıki amen diyen isaviye söylenmez ve dahi museviyede. Sadece burada değil beğenmediğin hinte yemende de kimselerin hoşuna gitmez.

Bu kendini islam sınırında nöbet bekleyen müchit adleden kimseye güvenipte sakın ha Din-i Mübin-i islamın emniyette olduğunu düşünüp uyumayın!!!

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Sizin inanıp inanmamnız bana birşey kazandıracak yada kaybettirecek değildir. Hamdolsun "Tüm Kuran'a-Tüm kalbimle iman ediyorum". Yani bazı ehl-i münafıklar gibi, bazı ayetleri kabul edip, bazılarını gözardı etmiyorum. Ve görüyorum ki, insan icadı bir kelamı, Allah'ın kelamı ile değiştirdim diye yaygarayı basıverdiniz hemen! 2dk'da beni kafir de ilan ettiniz! Yani helal olsun ne diyim! Size söylenecek laf da bulamıyorum! Ama şundan eminim, buzağı dini bitecek Allah'ın dini egemen olacak (41/53, 110)! Ben göremesem de, benden sonra görenler olacak (inşallah)! Siz körlükte diretin ve buzağıcı atalarınızın öğretilerini de yaşamaya/yaşatmaya devam edin!!!

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ercan1980' Alıntı:
Sizin inanıp inanmamnız bana birşey kazandıracak yada kaybettirecek değildir. Hamdolsun "Tüm Kuran'a-Tüm kalbimle iman ediyorum". Yani bazı ehl-i münafıklar gibi, bazı ayetleri kabul edip, bazılarını gözardı etmiyorum. Ve görüyorum ki, insan icadı bir kelamı, Allah'ın kelamı ile değiştirdim diye yaygarayı basıverdiniz hemen! 2dk'da beni kafir de ilan ettiniz! Yani helal olsun ne diyim! Size söylenecek laf da bulamıyorum! Ama şundan eminim, buzağı dini bitecek Allah'ın dini egemen olacak (41/53, 110)! Ben göremesem de, benden sonra görenler olacak (inşallah)! Siz körlükte diretin ve buzağıcı atalarınızın öğretilerini de yaşamaya/yaşatmaya devam edin!!!

bElliki kendini koşullamışsın , sayın kıbrısi hocamın bir sözü vardı onun hatırlattın , gençler her türlü konuşuyor atıp tutyor , en sonr sunucu diyorki hocama , ya hocam siz neler diceksiniz, kıbrısi hocam muhabbet giriyor diyorki;

Bismillahirrahmanirrahim,
burdaki gençler kendini dolu zannediyor, dolu bardak su almaz . diyor , bundan sonra ercan 1980 arkadaşıma anlatıcak bişeyim kalmadı , o kednini dolu bardak zannetmektedir. eee hocamın dediği gibi dolu bardak su almaz. ne zaman hakikati öğrenmek istersen gel, ama bize gelmeden koşulunu kır öğle gel, bişey öğrenmek için gel, kendini dolu gibi görme diyorum , bundan sonra yazıcağın hiçbir yazıya cevap yazmıcam, ziğnet eşyası taşıyanda güzeldir, herkesin boynuna asılmaz demişti bir büyüğüm onu dahah iyi anlıyorum bundan sonra hak edene anlatıcam dinlemeyi bilen ve öğrenmeyi istiyene anlatıcam. burda gereksiz tartışmalara girdiğimi görüyorum. yeteri kadar canım sıkıldı , gerekirse siteden çekilmeyi düşünüyorum. ben şu ana kadar yazdıklarım yeter diye düşünüyorum. anlayana sivri sinek saz , anlamayana davul zurna az.

Zavvallı cahil zannederki din adamadır,
Din ilie iilgisi yanlız böyle sanmasıdır.

İmam-ı Rabbani Ahmed faruki serhendi (Allah ondan razı olsun)

Üst Alt