Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ölüm ve sonrasını düşününmek sizi kokutuyormu

Ölüm ve sonrasını düşününmek sizi kokutuyormu

• Kullanılan toplam oy
    19

ibrahim571632

New member
İnsan bilmediğinden ürker,korkar.
Dolayısıyla benim için de korkmamak mümkün değil.
Rabbimin huzrunda halim nolur,bunu düşünmek cevabı olumlu bile olsa insanı korkutuyor
Çünkü herşeye rağmen tam ve eksiksiz bir kulluk ile çıkamayacağız yüce huzuruna.....

barbie

New member
evet ölüm ve sonrası korkutuyo beni çünkü galiba ölsem cehenneme giderdim tabi Allahtan gelen herşeye razıyım eyer cehenneme gittiysmede haketmişimdir kötü bi insanımdır ...ama ölüm böyle nebiliyim ruhlar felan korkutucu geliyo tabi bilinmeyen bi durum nedesek boş şimdi

D

Dervis Hüseyin

Guest
Bir kucak dolusu günahla göcüp gitmekten cok korkuyorum. Allah`in merhametini hatirima getirince rahatliyorum.

BEN KÝMSÝN?

New member
Ben bakar bakmaz korkutmuyor/u işaretledim...
Hani hep şuna inandım ben ölüm bir son değil
Tam tersine bir başlangıçtır
Uyuyorduk uyandık inşaALLAH
Ahirete doğru giderken yolculuk halindeyiz
Ve iyi yada kötü bir şekilde bu yolculuk kabir kapısında sona erecek....
Sonra düşünüyor insan bizi orada bekleyenleri
İnşaALLAH iyi bir şekilde değerlendirir ve güzel ekeriz dünya tarlamızı
Ve bütün kardeşlerimizlede ahirette meyvesini yeriz...

Ümitvar olmak lazım
Evet korkuyla ümit arasında gitmeli insan
Lakin korkuya kapılmakda olmaz her vakit
Zira ne diyor RABB_i Rahimimiz
Rahmetim gazabımı geçti.....

O nedenle korkmuyor ve diyorumki
Kişi her daim sevdiğiyle beraberdir.....
Dua ile,,,

Dostlara duacýyýz

New member
Ölümden korkmuyorum açıksası ama sonrası sonra ne olacak...ALLAH (C.C)affı merhameti tüm kullarının üzerinde olur inşALLAH

0707ugur

New member
vaybe en son 3 yıl önce foruma girdiydim açtığım anketi görünce :D şaşırdım bu aralar ölüm aklımdan çıkmıyor sokakta yolda

0707ugur

New member
dediğin gibi kardeş allaha şükürler olsun burdakiler düşünüyor ama çevremde yüzlerce insan dünya hayatına dalmış çoğu aklına bile getirmiyor ölümü işte anlatamıyorum çevremdekilere ama

knnk

New member
Bana yarım edebilecek biri var mı

Bana yarım edebilecek biri var mı

ölümden değilde, Allahın karsısına ne yuzle cikacagım, hesap veremeyecegimden korkuyorum.
bir cuma kaldı gittiğim onuda zorla kılıyorum sankı. vakıt namazım gecmezdi. dini sohhbetleri kacırmazdim ve iç huzurum vardı. Simdi ise ne namaz kaldı, ne sohbet ne de bir dirhem huzur. Yuregim yangın yeri gibi. ama ne oldu, nasıl oldu anlayamadım.
Ölüm hiç aklımdan cıkmıyor. benım korkum dunyadan ayrılacagıdan degil. Nasıl hesap verecegim.

Bana yarım edebilecek biri var mı?

P

Peris

Guest
Bir kaç saat sonra sabah ezanı okunacak. Allahın rahmeti ve bereketiyle yeni gün başlayacak. Kalbinizi dinlerseniz siz de başlaya bilirsiniz yeniden.
Allah (cc) yar ve yardımcınız olsun.

knnk

New member
iki gundur bana cok garip birseyler oldu, anlayamadıgım veya kelimelerle tarif edemedigim. Dün ise sabaha kadar uyuyamadım. tam uykuya dalıyorum sankı biri beni kasten uyandırıyor. derken ezan okundu ve aylar sonra, ilk defa, secdeye vardıgımda nerdeyse unuttugun degişik bir haz duydum.
eminin ki, siz ve bircok kişi benim için dua etti. Allah sizlerden razı olsun.
Allah katında, insanın kendi için ettiği duadan cok o kişini bir baskası için ettiği dua daha makbul olurmuş.

sumisali

New member
Benzer bir soru imam Hasan (a.s.)a sorulunca şöyle buyurdu: "Siz ahiretinizi harap edip dünyanızı onardınız; şenlendirdiniz. İşte bu yüzden onarılmış bir yerden harabe bir yere taşınmayı sevmiyorsunuz!!"

zindan olup bu hayattan kurtulup sevgiliye resule kavuşmak varken neden korkayım

her bitiş bir başlangıçtır aslında...

P

Peris

Guest
iki gundur bana cok garip birseyler oldu, anlayamadıgım veya kelimelerle tarif edemedigim. Dün ise sabaha kadar uyuyamadım. tam uykuya dalıyorum sankı biri beni kasten uyandırıyor. derken ezan okundu ve aylar sonra, ilk defa, secdeye vardıgımda nerdeyse unuttugun degişik bir haz duydum.
eminin ki, siz ve bircok kişi benim için dua etti. Allah sizlerden razı olsun.
Allah katında, insanın kendi için ettiği duadan cok o kişini bir baskası için ettiği dua daha makbul olurmuş.

"Hiçbiriniz kendisi için istedigini (mü'min) kardesi için istemedikçe (gerçek) iman etmis olamaz. " (Hadis`i-Şerif)

vldn

New member
Ölümden korkmuyorum ...Ölümden sonra ki hayatta cennetle ödüllendirilmemekten korkuyorum

K.aram

New member
Olumden degil,verecegimiz hesaptan korkmaliyiz.
Olum inanlar icin bi son degil baslangictir...

Mevlana

New member
Korkutmuyor aksine gerçek hayat ölümden sonrasıdır beni daha fazla yaşamak korkutuyor çünkü daha fazla yaşadınmı Kayma ihtimalin olabiliyor

Üst Alt