Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ölüm ve sonrasını düşününmek sizi kokutuyormu

Ölüm ve sonrasını düşününmek sizi kokutuyormu

• Kullanılan toplam oy
    19

gulya

New member
Allah karsisinda verecegim hesaptan korkuyorum.insallah rabbim hepimizin gunahlarini aff ederde mahser gunu yuzumuz ak cikar.amin

..:naz:..

New member
korkmaz olurmuyum çok korkuyorum çünkü kendimi hiç hemde hiç hazır hissetmiyorum rabbimin karşısına ona layık olarak çıkmaya...
rabbim bizi şeytana uydurmasın inşallah...
korkuyorum evet galiba sol tarafım ağır geliyo...:(

Azra

New member
aslında ölmekten korkmuyorum.
yaşarke ölmekten daha çok korkuyorum.Rabbim büyük acılar sıkıntılar vermesin.

ölümün ne zaman geleceğini bilmeyiz.Rabbim ölümünde hayırlısını versin onun huzuruna günahsız olarak çıkalım.

emre2138

New member
insanın içinde küçükte olsa iman olduktan sonra ne ölüm nede başka birşey korkutuyor...

Mücahid

New member
insanın içinde küçükte olsa iman olduktan sonra ne ölüm nede başka birşey korkutuyor...

Kardeş cesaretine hayran olmamak elde değil.İnşaallah o küçük iman sahibleri büyük hesaptan alnının akıyle çıkabilir.

Mücahid

New member
Ölümümüz inşaallah hayırlı olur.Son nefesi iman la verebilmek zaten en büyük lutuftur Rabbimizden.İnşaallah son nefesi imanla verecek,iyilik ve hayırların içinde oluruz ölüm meleği geldiğinde.Teslim olanlar için ölüm sevgiliye kavuşmadır o yüzden dünyadan gittikten sonra geri dönüp Allah'ın rızasını kazanmak gibi bi şansımız olmayacak.Buradan göçmeden oraya azık hazırlamak sanırım en akıllıca davranış ve haldir.Elden geldiğince bunun için çabalarsak,oradan korkacak bi şey kalmaz.Zira Rabbimiz Kullarına Annelerinden daha şefkatlidir.Dua ile

A

abdirabbih

Guest
"ölüm güzel şey budur perde ardından haber...
hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber?"
NFK

aslında ölümden korkuyorum ama her insan ameli doğrultusunda ölümden korkarmış..
kimilerine Mevlana hazretleri gibi ölüm günü düğün günü ilan edilirmiş....
gidilen yer Rabbimin rahmetiyse mutlu oluyor insan ölüm gibi bi araçtan geçsede...
ve herzaman duamdadır..Allahım bizleri hesaba çekmeden cennete aldığın kullarından eyle.. yoksa utançtan sana nasıl bakabilirim ki....... Settar ism-i ile ört tüm günahlarımı ve günahlarımızı..
Nur isminle bizi sarıp sarmala... kalmasın üzerimizde hiçbir siyah leke......

B

beyaz_ýþýk

Guest
ölümün dostlara kavuşmak olduguna gore neden korkıyım..
Rabbim şaşırtmayıp imanla ölmeyi nasip etsin cümlesine

asilnur

New member
Korkmaz olurmuyum hemde çok.Ama ölüm idam değil terhis teskeresidir.Diğer aleme açılan bir kapıdır.Ama korkuyorum.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Her halimle, Allah'ın avf ve mağfiretine, "O, merhametlilerin merhametlisidir" sözüne sığınıyorum.

T

Tanyeri

Guest
Bizim kadar rahat yaşayamayanların hesabı bile zor olmuşken, bizim hesabımız nasıl olur kim bilir?

Yinede havf ve reca, düsturumuz bu inşaAllah...

yelken06500

New member
şu dünyada ki sürüngenlik, içi boş fikirler ,günü kurtarmaya dayalı hayatlar ,bir tarafta sefa bir tarafta cefa,samimiyetsizce duruşlar ,sabırsızca yapılmış isyankarlık oldukça ölümden korkuyorum...çünkü sanıyorum ki hepsine sebep benim ...

ebalser

New member
:4_12_11::4_12_11::4_12_11:Ölmekten değil sonrası korkutuyor insanı bilerek yada bilmeyerek işlediğimiz günahların affına sığınıyoruz RABBİM karşısında Bana göre korkmuyorum diyen insan ya ALLAH(azze ve celle ) hakkında bişey bilmiyor.yada gerçekten dinimizi ve hayatını KURANI KERİME göre yasıyor.Bana göre okuduğum kitaplardan anladığım kadarıyla dinimiz kıldan ince kılıçtan keskin diye bir tabir vardır ya gerçekten öyle.Dikkat edilmesi gereken çok husus var arkadaşlar.

radikal

New member
Kendi ameline güvenen insan ölümden korkar. Allah'ın (cc) rahmetine güvenen ise, korku ne kelime; ölümü vuslat görür. Ama, Allah'ın (cc) rahmetine güven de öyle kuru kuruya olacak bir şey değil, bilakis amel edilerek kazanılacak bir değerdir. Allah (cc) cümlemizi bu korkudan emin ve muhafaza buyursun inşaallah.

Üst Alt