Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nur Forum

ashab-ý suffe

New member
Cennet Ucuz Değil, Cehennem Lüzumsuz Değil

Bediüzzaman Said Nursi(r.a)

tenvir

New member
bu zamanda öyle fedakarlar lazım ki değil dünya hayatını ahiretini de feda etsin

erbatan

New member
bunlardamı nur dağıtıyorlar değilmi???...

furkan_tozan

New member
bediüzzaman said nursi gerçekten inançlı biri olabilir ama yolu izlenecek tek İNSAN HZ.Muhammed'dir.Zaten Said Nursiyi böylesine yüceltmenin bir manası yok 0nun kadar inançlı ve ilim sahibi nice insanlar var.hepsinden böle tarikatlar kurmaya kalksaydık ne olurdu.söylediklerim Fethullah Gülen için de geçerli.Nuru dağıtacak olan onlar değil ayrıyetten Said Nursi ve fethullah Gülen sizin bizim bilmediğimiz bişey bişmiorlar.Kişi ululamanın ne gereği var ne de yararı!!

tenvir

New member
furkan_tozan' Alıntı:
bediüzzaman said nursi gerçekten inançlı biri olabilir ama yolu izlenecek tek İNSAN HZ.Muhammed'dir.Zaten Said Nursiyi böylesine yüceltmenin bir manası yok 0nun kadar inançlı ve ilim sahibi nice insanlar var.hepsinden böle tarikatlar kurmaya kalksaydık ne olurdu.söylediklerim Fethullah Gülen için de geçerli.Nuru dağıtacak olan onlar değil ayrıyetten Said Nursi ve fethullah Gülen sizin bizim bilmediğimiz bişey bişmiorlar.Kişi ululamanın ne gereği var ne de yararı!!
furkan tozan kardeş
öncelikle kimsenin kimseyi uladığı yok
tabii ki peygamber efendimiz tek önder aksini iddia eden zaten yok olamazda. said nursi gibi zatlar ise onun sünnetine bu asırda ittiba edebilmiş kişiler oldukları için etrafında pervane olmuş insanlar. sen efendimizin sünnetine ittiba et seni de ulayalım(senin tabirinle). ayrıca bizden fazla bişey bilmiyolar demişsin bu düşüncen çok sathi ve hissi....
bu konuda karar vermeden önce risale-i nur külliyatını gözden geçirmeni tavsiye ederim. sen de aynı ilme sahipsen sen de bi külliyat yaz.
selamlar

furkan_tozan

New member
tenvir' Alıntı:
furkan tozan kardeş
öncelikle kimsenin kimseyi uladığı yok
tabii ki peygamber efendimiz tek önder aksini iddia eden zaten yok olamazda. said nursi gibi zatlar ise onun sünnetine bu asırda ittiba edebilmiş kişiler oldukları için etrafında pervane olmuş insanlar. sen efendimizin sünnetine ittiba et seni de ulayalım(senin tabirinle). ayrıca bizden fazla bişey bilmiyolar demişsin bu düşüncen çok sathi ve hissi....
bu konuda karar vermeden önce risale-i nur külliyatını gözden geçirmeni tavsiye ederim. sen de aynı ilme sahipsen sen de bi külliyat yaz.
selamlar

bi kere ulamak demedim,ululamak dedim bu da ayrıca varolan bir kelime..ayrıca ben zaten biliyorum ki Said Nursi sonuna hazretleri getirilebilecek bir zat..onun yazdıklarına bakarak bunu söyleyebilirim..bana fazla abartılıyormuş gibi gelio o kadar..

abdullahadem

New member
Üstadım Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri diyor ki: Beni beğenenleri beğenmiyorum.Ben aciz bir kulum bende hiç bir şey yok asıl önemli olan
Risale-i Nur dur.Çünkü ben aciz bir kulum yenilebilirim.Risale-i Nur ise yenilmez çünkü o benim malım değildir.Risale-i Nur Kuran'ın malıdır.Risale-i Nur u kendi yazmadığını eserinde söylüyor.Kalbine doğduğunu söylüyor.Şunu söyleyeyim Üstadın kitabını okuyan bir kişi o kitabın bir kişinin yazmadığını anlar.Üstad Ben Risale-i Nur'un Hizmetçisiyim diyor.Şayet benim olsa idi beni çürüterek Rasele-i Nur u çürütürlerdi.Ama Risale-i Nur benim malım değil Kuran'ın malı yenilmez.Üstada karşı olanlara söylüyorum buyrun sizde Risale-i Nur gibi her şeyi somut delillerle isbatlayan,İmanın üstüne bu kadar fazla düşen bir kitap getirin.Hodri meydan...Vesselam...

tenvir

New member
abdullahadem' Alıntı:
Üstadım Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri diyor ki: Beni beğenenleri beğenmiyorum.Ben aciz bir kulum bende hiç bir şey yok asıl önemli olan
Risale-i Nur dur.Çünkü ben aciz bir kulum yenilebilirim.Risale-i Nur ise yenilmez çünkü o benim malım değildir.Risale-i Nur Kuran'ın malıdır.Risale-i Nur u kendi yazmadığını eserinde söylüyor.Kalbine doğduğunu söylüyor.Şunu söyleyeyim Üstadın kitabını okuyan bir kişi o kitabın bir kişinin yazmadığını anlar.Üstad Ben Risale-i Nur'un Hizmetçisiyim diyor.Şayet benim olsa idi beni çürüterek Rasele-i Nur u çürütürlerdi.Ama Risale-i Nur benim malım değil Kuran'ın malı yenilmez.Üstada karşı olanlara söylüyorum buyrun sizde Risale-i Nur gibi her şeyi somut delillerle isbatlayan,İmanın üstüne bu kadar fazla düşen bir kitap getirin.Hodri meydan...Vesselam...
teşekkürler güzel ifadeler

tenvir

New member
erbatan' Alıntı:
bunlardamı nur dağıtıyorlar değilmi???...
bu kardeşimizi anlayamıyorum neden böyle enteresan yorumlar yapıyor. biraz daha objektif olmasını dilerim. selamlar

furkan þahin

New member
bediüzzaman ve m.fethullah gülen hocaefendi hayatlarını islam yolunda vakfetmiş insanlardır.onların çukurları bile bizim başımızda kubbe gibi kalır.bu ifadeler sadece bu iki insan için değil süleyman hilmi hocaefendi esad coşan hocaefendi gibi büyüklerimiz için de geçerlidir.bu yüzden bu değerli şahıslar hakkında konuşurken meşrep farklılıklarını ölçü almadan dikkatli konuşmalıyız

Asya

New member
benim anlayamadığım insanlar cemaatlere katılmak adına neden böyle gruplaşıyorlar?bunu said nursi de istemez.

Yunus Emre

New member
Web sitesi
www.m-fgulen.com
ahmet yasin kardesimiz hastalandi sanirim, ortalarda yok:) ne olur beni bagislasin sadece ufak bir lafite, yoksa cok seviyorum onu, imani kuvvetli guzel kardeslerimizden, eh arada ufak tefekte olsa yorum farki olabilir.

Sadece insanlar biseyi iyi arastirip ogrenmeden yorum yapiyorlar ona kiziyorum, sanki biz Risale-i Nur lari Kur'an dan ustun tutuyor, hasa Hz.Ustad i Efendimiz(sav) dan ustun tutuyormusuz gibi yorumluyorlar ki bu da ne kadar kulaktan duyma bilgiyle konusuldugunu gosteriyor. Zannetmiyorumki ciddi sekile onyargisiz Risale-i Nur okuyan veya Hocaefendi okuyup dinleyen bir insan boyle dusuncelere sahip olamaz. Yani Sam'a Fizan'a gidin demiyoruz, elinizin altinda internet ufacik bir arastirma yapin, Hocaefendi dinleyin, Risale-i Nur sitelerine goz gezdirin, goreceksiniz ki, Allah (cc) ve Efendimiz(sav) dan, Kur'an ahlakindan baska one cikarilan hicbirsey yok. Ayni zamanda birakin Allah'la araya girmeyi, asil bize gosterdigi iman hakikatlariyla Allah la insan arasina zerre sokturmayacak hakikatleri idrak ettiriyo Allah in izni ve inayetiyle... saygilar

Bu arada phpcooker kardesim konuyu yanlis yere acmissin, burasi anket bolumu, bu konunun site tanitim bolumunde olmasi gerekirdi.

Ayrica forum da Risale-i Nur la ilgili bi bolum acilsa cok faydali olacagini dusunuyorum. Buradan Adminlere duyrulur. Devamli guncel tutulur, konuyla ilgili seyler oradan tartisilir...

Üst Alt