Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Niçin?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

isimsiz

New member
THE_HAFIZ' Alıntı:
Bu enaniyet değildir henfendi, Allah'ın Vahiy aracılığı ile sunduğu kendime özgüvenimdir.

"KİMLER İNANMIŞ, İYİ İŞLER YAPMIŞ, NAMAZI SÜREKLİ KILMIŞ, ZEKATI VERMİŞ OLURLARSA ONLARIN RABLERİ KATINDA ÜCRETLERİ VARDIR. ÜSTLERİNDE NE BİR KORKU OLUR, NE DE ÜZÜLÜRLER.. BAKARA 277

Şimdi, burada, alimlere uyunuz ki bağışlanasınız var mı. yok. kim bunları yerine getirirse bağışlanır, cennete konur ve üzülenlerden olmaz.. Allah yalan mı söylüyor hanfendi, sen neden hala birilerini Allah ile arana koyuyor da, kendini görevden uzak tutuyorsun. ENANİYETMİŞ. peh.. gülerim size.. EŞHEDÜ EN LA İLAHE İLLALLAH... yani.. BEN ŞEHADET EDERİM Kİ... Hanfendi, enaniyetin göstergesi BEN kelimesini şehadetin başına koymayın, ortada ne şehadet getiren kalır ne de şehadetin kendisi.. lütfen, savunduğunuz şeylerin ne manaya geldiğini düşünün de yazın, çünkü komik oluyor.. dualarımla

kardeşim siz resmen anlamamk için inat ediyorsunuz.....
ayeti kerimede bahsedilen kısma sadece siz değil bizde giriyoruz....

ayrıca sizin kimsenin sözüne itibar etmek (alimlerin)gibi düşünceniz olmadığına göre burada neden konuşuyorsunuz.madem kimse kimsenin sözüne itibar etmeyecek bırakalım herkes kuranı nasıl anlıyorsa anlasın nasıl amel ederse etsin kendi kafasından ...siz neden burada yazı yazıyorsunuz ne mantıkla....veya bir başkası neden yazsın....
demekki birilerine birşeyler öğretmek gibi bir çabanız var....
ben sizin öğretinizi değil alim bildiklerimin öğretisine inanırım...bilirimki onlar sizden daha bilgilidirler....

sizin ilminiz olabilir ama bir başka ilim sahibini kötülediğiniz müdettçe sizin ilminiz ne size neden bir başkasına fayda verir....

isimsiz

New member
sizin dediğiniz gibi bir öğretici kavramı olmasaydı ,gerekliliği olmasaydı..allahu teala kuranı kerimi ne bir peygambere gönderirdi. nede aracı vasıtası ile gönderirdi....

demekki her zamanda ,dönemde bir öğretici şarttır....sonuç olarak temel kaynak kuranı kerimdir.kimse bunun aksini isbat etmeye çalışmıyor.....

bunu aklınıza iyi yerleştirinde bir müslüman olarak diğer bir müslümana yakışmayacak şekilde inkar ediyormuş gibi imaj oluşturmayın...

bizlerde müslüman olarak ibadetlerimizi yerine getirdiğimize inanarak en az sizin kadar özgüvene sahibihiz...fakat sizin yaptığınız gibi başkalarına gayri müslim muamelesi yapmıyoruz......

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
isimsiz' Alıntı:
kardeşim siz resmen anlamamk için inat ediyorsunuz.....
ayeti kerimede bahsedilen kısma sadece siz değil bizde giriyoruz....

ayrıca sizin kimsenin sözüne itibar etmek (alimlerin)gibi düşünceniz olmadığına göre burada neden konuşuyorsunuz.madem kimse kimsenin sözüne itibar etmeyecek bırakalım herkes kuranı nasıl anlıyorsa anlasın nasıl amel ederse etsin kendi kafasından ...siz neden burada yazı yazıyorsunuz ne mantıkla....veya bir başkası neden yazsın....
demekki birilerine birşeyler öğretmek gibi bir çabanız var....
ben sizin öğretinizi değil alim bildiklerimin öğretisine inanırım...bilirimki onlar sizden daha bilgilidirler....

sizin ilminiz olabilir ama bir başka ilim sahibini kötülediğiniz müdettçe sizin ilminiz ne size neden bir başkasına fayda verir....

Yahu canım kardeşim bende aynısını diyorum işte, bu ayete siz de dahilsiniz ve de alimlere ihtiyaç duymadan, kendi çabanızla ayetin müjdelediği insansınız, asıl siz ne demek istediğimi anlamak istemiyorsunuz, eğer ben alimlerinizi iki pohpohlasam varya, beni öyle anlayacaksınız ki, ama, alimler yerine KURANI tavsiye ettiğim için kulaklarınızı tıkıyorsunuz, siz bilirsiniz..
Ben alim falan değilim, karşı çıktığım bir mevkiye kendim kurulmam, zaten, Allah kimseden alim olmasını istemez, kendine kul olmasını ister, ben Allaha ama sadece Allaha iyi bir kulum ve beni ALLAHIN KULU olarak görürseniz memnun kalırım.. dualarımla

isimsiz

New member
cahilden farkı yoksa bir kimsenin konuşmayada hakkı yoktur bence.....

ilim sahibiysen konuşursunki anlayamamış olanlara anlatabilesin...alim demek ilim sahibi kişi demektir..buradaki maksadımız nedir söylermisiniz birbirimize faydalı olmak değilmidir gayemiz..peki soruyorum neden bu gaye...lüzumsuz bir şey ise gerekli görülmüyorsa NEDEN YAZIYORUZ....

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
isimsiz' Alıntı:
sizin dediğiniz gibi bir öğretici kavramı olmasaydı ,gerekliliği olmasaydı..allahu teala kuranı kerimi ne bir peygambere gönderirdi. nede aracı vasıtası ile gönderirdi....

demekki her zamanda ,dönemde bir öğretici şarttır....sonuç olarak temel kaynak kuranı kerimdir.kimse bunun aksini isbat etmeye çalışmıyor.....

bunu aklınıza iyi yerleştirinde bir müslüman olarak diğer bir müslümana yakışmayacak şekilde inkar ediyormuş gibi imaj oluşturmayın...

bizlerde müslüman olarak ibadetlerimizi yerine getirdiğimize inanarak en az sizin kadar özgüvene sahibihiz...fakat sizin yaptığınız gibi başkalarına gayri müslim muamelesi yapmıyoruz......

Bir kimseyi müslim ya da gayrı müslim yapma hakkı ALLAHA aittir, bu hiçbir kuluna verilmemiştir, peygambere bile verilmemiştir, Peygamber zor durumda kaldığı zaman Allah ona, SEN SADECE VAHYİ TEBLİĞ ET, GERİSİ BİZİM İŞİMİZ diye uyarmıştır, ama, şimdi desem ki, BEN MEZHEPLERE İNANMIYORUM, yapacağınız ilk şey, beni dinsiz ilan etmektir, hemde hakkında ne ayet ve ne hadis bulunan MEZHEP sebebiyle..
Bakın, kim kimi ne ile itham ediyor, iyi anlayın, insanın yapacağı şey, Allahı bilmek ve onu layıkıyla anlayabilmektir, gerisi Allah'ın tasarrufundadır, bu ne alimlere verilir ne kimseye, Allah, tasarrufuna kimseyi ortak tutmaz, siz de koşmayın lütfen, çünkü, Allah ortaklardan münezzehtir.. dualarımla

isimsiz

New member
kusura bakmayın ama ne olur bu soruma cevap verin...siz çocukluktan itibaren bu yaşa kadar herhangi bir okul, medrese .v.s bir yerden ilim aldınızmı????

isimsiz

New member
sorumun maksadı küçümsemek değil yanlış anlamayın buna binaen size bir soru soracağım...fakat cevabınız çok gecikti.....

isimsiz

New member
THE_HAFIZ' Alıntı:

Peygamber zor durumda kaldığı zaman Allah ona, SEN SADECE VAHYİ TEBLİĞ ET, GERİSİ BİZİM İŞİMİZ diye uyarmıştır, ama, şimdi desem ki, BEN MEZHEPLERE İNANMIYORUM, yapacağınız ilk şey, beni dinsiz ilan etmektir,
sizce tebliğ ne demektir.....emrolunanı anlatmak izah etmek ,merciine ulaştırmak demek değilmidir.....burada verile bir görev var kuranı kerimi neler emretmiş nelerden yasaklamış anlatmak gerek bu peyamberimize verilmiş bir görevdir.....demkki o zamanda anlatıcıya ihtiyac vardı....
acaba bugün veya yakın geçmişimizde bir anlatıcıya ihtiyaç yokmuydu....sizin fikrinize binaen bugün kuran kursları kapatılmalıdır.herkes kuran alsın eline nasıl ve ne anlarsa onu yapsın kimseye bir sormasın kimseden ilim almasın....

imanın şartlarına mezheplere inanmak şartı dahil değildir....imandan çıkmazsınız merak etmeyin.....mezhepler ibadetle alakalı bir konudur....

isimsiz

New member
bu sayfada yazdığım şeylerin hiçbirine doğru düzgün ve hiç diyelim cevap vermediniz...önce cevap verin sonra bu fikrinizin peşine düşün....yaradan emanetsiniz...

yarın cevapları okurum inş.....

Aysegul

New member
Açıklama

Açıklama

İsimsiz kardeşimiz yeterli açıklamayı yapmış bence...Lütfen bir daha bu tarz konular açmayalım...buradaki amaç islami paylaşımlarda bulunmak sürekli aynı şeylerle gündemi meşgul etmeyelim...Bu konuyu kapatıyorum...Bir daha aynı şey tekrarlanırsa(gereksiz konu açma vs)...Hiç bir tolerans tanınmadan üye forumdan uzaklaştırılacaktır...Sonra beni niye uzaklaştırdınız gibi extra bahaneler de kabul edilmeyecektir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt