Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Niçin bu kadar ziyandasınız...

• Konbuyu başlatan zemahseri
  • Başlangıç tarihi
Z

zemahseri

Guest
Öncelikle şunu ifade etmeliyim sevgideğer Safinazın üyeliğinin silinmesine, kaybedici bir tutum içerisinde olunmasına, ziyadesiyle üzüldüm zira şahsım adına kendisne muhabbet duyuyor tutumlarını içtenliğinin vermiş olduğu samimiyetin göstergesi olarak görüyorum yazıkki insanları tanımak için kendimize imkan vermiyor ve insan kaybı yaşıyoruz fikrimce en büyük kayıp bu olsa gerek uzunca bir kelama luzum yok yalnızca üzgünüm ...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Öncelikle şunu ifade etmeliyim sevgideğer Safinazın üyeliğinin silinmesine, kaybedici bir tutum içerisinde olunmasına, ziyadesiyle üzüldüm ...

Safinaz Hanım'ın kazanılması adına her türlü gayret sarf edilmiştir. Kaydının silinmesi, kendi asabiyesinin doğurduğu talep üzere gerçekleşmiştir ve kimsede bu hallerden memnun kalmamıştır.

Z

zemahseri

Guest
fikrimce yeterli bir gayret olmadığı kanısındayım zira sözkonusu nedenler neden olamıycak zerreler fazlaca kelama luzum yok söylediğim gibi kelamım yalnızca üzüntümün ifadesidir ....

radikal

New member
Nasıl bir ziyan ?
Beynimin kıvrımlarında her türlü espri yapma özelliğimi saklarım. Herşeyi bir anda bütün ciddiyetinden en sulu ortama da çekebilirim. Ve bunu, muhatabım dahi olsa güldürerek başarabilirim. Yada, ard niyetsizce ve dikkatsizce yazılan bir konuya, benden ve değerlerimden bahsedilmemiş diyerek kendi istediğim kriterleri barındıran kelimelerle değişik bir mecraya çekip yönde verebilirim.

Hasan Karakaya'nın bir yazısında okumuştum: Adamın biri hakime gelmiş filanca kişi hakkında şikayette bulunarak "bana hakaret etti" demiş. hakim sormuş "ne dedi ?" Adam devam etmiş "bana ördek" dedi. Davalı itiraz etmiş "hayır efendim ördek filan demedim. " "Eee" demiş hakim "Ne dedin?" "Bugün bu adamla konuşurken hava bugün yağacak galiba" dedim, davacı hemen itiraz etmiş "bakın görüyormusunuz yine ördek demeye sizin yanınızda dahi devam ediyor." Hakim bu cümleden ördek kelimesini nasıl anladığını sormuş davacıya o da anlatmış "efendim hava yağınca ne olur ? her yer göl olur. Göl de genelde ne yüzer ördek yüzer. Bana da küçüklüğümden beri arkadaşlarım ördek diyerek alay ederlerdi. Bu adamda benim tipimi ördek gibi gördüğünden dolaylı olarak bana bunu ima ediyor"

Elbette aramızda bulunsa iyi olurdu. Bu forumda anlaşamadığı tek insan benim. O beni sevmiyor, ben de O'nu. Ama bu gitmesine sevindiğim anlamına gelmez. Hatta üzüldüğümü de arkadaşlarım biliyor. Çok akıllı ve zekasına değer verdiğim bir hasmımı kaybetmiş oldum. Her fikrine katılamasam da bir çok yazdıklarından kendime de bir şeyler buldum her zaman. İnanıyorum ki, O da benim yazdıklarımın bir çoğuna katılıyor. Bunu ne ben O'na, ne de O bana söylemedi, söylemeyyiz de. benim bir yorumuma cevap olarak astığı karikatür halen aklıma geldikçe güldürür beni. Bu bir zeka ürünüdür benim için ve değer veririm. O'nun da değer verdiğine inanarak yaparım bunu.

Her zamanki gibi dualarımdasın Safinaz. Sen bilmesen de Allah (cc) biliyor. Ayrıca; şakşakçılığı sevmem, buna atıfta bulunan arkadaşlarımın da bilmesi kendi açılarından ne kadar önemli, bilemem artık.

ayyþe

New member
s.a
uzunca bi zamandır siteye giriş yapmıyordumm
bugün bu safinaz konusunu görünce dayanamayıp bende bu konuda ona hak verdiğimi belirtmek istedim
aynı şey banada yapıldı.
bi konu astımm üyeler nerden aldın diye sordular bende link verdim kaynak için REKLAM YAPTIN diyip sildiler ASIL AMACI GÖRMEDEN forum kuarlları altına sığınarak. burda bu amacı anlamayan yöneticilerle uğraşıyosun.ha uğraştırmıyolarda işlerine gelmedimi konuşturtmazlar kapat konuyu tamam içinde kalsın söyliyceklerin önemli olan ne?? mekselinanın büyük bi saygı üslübuyla son noktayı koyup üyeyi morattığını düşünüp konuyu kapatması olay bu.sonra ne oluyu saygısız oluyosun düşüncesiz uslüpsuz oluyosun siz dengesizce işinize geldiği gibi davranın yanlışlarınızı kabul etmeyin biz öyle olalım(hıh).
bu nasıl bişeydirr...siteyi böle dışarıya kapatmanın manası nedir??bir üye görür o linki bakar tıklar ve o siteye üye olurda üye kaybederiz korkusunu iliklerine kadar yaşıyorlar sayın yöneticiler bu yüzden mi acaba??
ne zaman başladı bu link olayı bi ip ucu sayın yöneticilere anlarlar tevhid yolu, seyfullah putkıran sırf o sitesinin reklamını yapmasın diye, o güne kadar olmayan böle bi uygulamaya geçildi.gerekli gereksiz dinlemeden büyük bi ikilem içinde verilen linkler silindi ne olduğu ne için olduğu farketmez sadece silin silin silinn......
evet silmeye devam edinn sayın yöneticiler üyleri dinlemeyinn doğru bildiğinizi yapınn biz salağızya siz daha iisini bilirsiniz ama biz koyun değiliz sizde çoban!!!
çok sevdiğim önceleri emek vermek istediğim bu sitede çok iyi işler başarıyosunuz(!)en iyi sizsiniz(!) siz yanlış birşey yapmazsınız(!) siz şaşmazsınız(!) çünkü siz insan değilsiniz değilmi?neyse başarılarınızın devamını diliyorumm..............

mhmt

New member
Ne oluyor burada..!

Şöyle yapalım. Yönetimden istek olsun hem. Sorunlarda kalkacaktır.

2 istek yönetimden rica..

1. istek: Link vermek serbest olsun.

2.istek:her düşünceden insan katılabilsin. Site Ehli Sünnet vel Cemaat yolunda olsun, lakin kim nasıl inanırsa inansın, açıklamakta özgür olsun. Hakaret olmadığ müddetçe.

Efendim, Yönetim ne diyor bu konuda?

selametle..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ne oluyor burada..!

Şöyle yapalım. Yönetimden istek olsun hem. Sorunlarda kalkacaktır.

2 istek yönetimden rica..

1. istek: Link vermek serbest olsun.

2.istek:her düşünceden insan katılabilsin. Site Ehli Sünnet vel Cemaat yolunda olsun, lakin kim nasıl inanırsa inansın, açıklamakta özgür olsun. Hakaret olmadığ müddetçe.

Efendim, Yönetim ne diyor bu konuda?

selametle..

Konu ile ilgili başka fikirlerin var olup olmadığını bilmiyorum ama var olanlara cevap vermek gerekiyor.

Öncelikle şunun bilinmesinde fayda vardır. Hiç kimseye özellikle bir tepki yoktur.

Ancak, herkesin bilmesi gerekir ki, masanın o tarafı ile bu tarafı aynı değildir. Yönetim yapan kişiler ( ki, burası hiç kimseye miras değildir, kimseye miras da olmamıştır, olmayacaktır da ) mükellefiyetlerini yerine getirmek adına, forum kuralları gereğini yapmaya çalışırlar. Bunu yaparken de, kural dışı yapılan hareketlerin ne murad taşıdığına bakar ve gerekirse müsamahakar olur, gerekirse olmaz. Şunu bilmekte fayda vardır ki, adaletsiz yapılan her hareketin, yöneticinin vicdanında bir leke bıraktığı veya bırakacağı gerçektir. Bu nedenle, haksızlığa uğradığını beyan eden kişilerin, empati yapıp; bu işin, hiç bir menfaati olmayan bu işin, sırf Allah rızası için yapılan bu işin yöneticilerinin böyle bir vicdani yük altına girmesinin mantıklı olup olmadığını tartsın.

Olayın çok önemli bir yanı da şudur ki, burada yönetim yapan kişiler, hata yapan, kural dışı davranan kişilerin bu eksikliğini gerek normal yolla, gerekse sistem yazılımının verdiği yetkilerle görebildiği halde, normal üyelerin bundan habersiz olduğudur.

Yani yöneticiler, yapılan hataları imkan varsa Forum ahalisine duyurmadan çözmeye çalışırlar. Yapılan bir çok hatada, bir çok kişinin farş edilme imkanı olmuştur ama hiç kimse bu davranışından dolayı farş edilmemiştir. Oysa, üye bu hareketin sebeblerini bilmediğinden dolayı, "basit meseleler" olarak algılar ve bu basit meseleden dolayı neden uyarı veya ceza verilmiş diye düşünür.

Kimse yöneticiler kadar bu Forum da ki mesajları takip etmez, kimse yöneticiler kadar olayları birbiri ile birleştiremez, kimse yöneticiler kadar üyenin davranış biçimini bilemez. Çünkü yönetici mesajları çok farklı bir mantıkla inceler ve değerlendirir.

Şimdi Mehmet kardeşim, iki ricada bulunmuş. Bu ricaları inceleyelim.

Demiş ki, link vermek serbest olsun. Bu konu tüm yönetimin verdiği ortak karar gereği uygunsuz bulunmuştur. Çünkü net ortamlarında bu işin sonu gelmez, sorunları bitip tükenmez istismarlara açık olduğu gerçeği vardır. Bu istismarları engellemenin de hiç bir yolu yoktur. Ne kadar elzemdir link vermek diye baktığınız zaman ise hiç bir elzemliğinin olmadı görülmektedir. Nitekim, bu forum da link verilmiş 100 mesajın, 95 inin bir başka amacı reklam etmek olduğu tesbiti mevcuttur. Yüzde 5 e ise zaten karışmamışızdır, hayr görmüş, kurallara uymasa bile hayrından dolayı susmuşuzdur.

Gelelim Mehmet Kardeşimin diğer ricasına.

Zaten bu Forum da her zihniyet ve niyette insan mevcuttur. Kimse niyeti ve zihniyetinden dolayı hakir görülmemiştir. Ancak, her hürriyet bir başkasının hürriyetini ihlal ettiği noktada kesileceği gibi, her inanç ta, bir başkasının inancına dokunduğu noktada sessiz kalmalıdır. Biz kimseye ille de sen şu veya bu olacaksın diye bir cebr içinde değiliz. Ancak, hiç kimse, kimsenin kutsiyetlerini görmemezlikten gelme, aşağılama, taciz etme, hafife alma gibi bir lükse sahip değildir, olmamalıdır. Edeb içinde yapılan en ekstrem fikilere dahi münazara imkanı verilmiştir ve veriliyor. Ancak, İslam fikri ve cemaatinde; infial uyandıran, misyonerlik yapan, saygısız olan hareketler ister istemez kısıtlanmak zorundadır.

Bu görev gereği diğer forumları da gezme, inceleme gereği duyar ve zaman zaman takip ederim. Hiç bir forum da, pozisyonu gereği, İslam Forum da olan tevazu ve serbestiye rastlamadım.

Ancak, herkesin şikayet hakkını kullanması hakkıdır. Herkesin eleştiri yapması doğaldır. Fakat vicdan pencerelerini açık tutmak kaydı ile.

Formumuza bu konu ile alakalı şikayet arz eden bayan arkadaşlarımızın her ikisi ile de uzun uzadiye özel mesajlaşmalarım olmuştur ve ikna etme adına çok yol denemişimdir. Fakat burada söz konusu olan problemlerin Forum problemi değil, kişisel problemler olduğu kanaatine varmışımdır. Bu nedenle var olan meseleleri forumda değil, kişilerin kendilerinde aramalarının doğru olacağı kanaatindeyim.

ayyüzlü

New member
Dün üzücü olayı okudum. Safinaz kardeş ile beraber zaman zaman forumdaki kurallara muhalefet edenlere demek istediklerim var.

Mesela, ben iki kere uyarı aldım. İkisi de bir partinin adını yazdım diye. Üzüldüm, dedim "keşke şu bahçede şu mesele de tartışılabilse" Ama sildim. Çünkü, forumun sahibi "bahçemde bunu tartışma" diyor. Ne yapacaksın? Kabul etmedim, ama Redde etmedim.

Eğer yazdığınız bir yazı, forum kurallarına uymuyor diye uyarı almışsa, ama siz uygun olduğunuzu sanıyorsanız, makul bir ses ile duyurmak hakkınızdır. Onun dışındakiler hadsizliktir.

Muhabbetle

Aynen katılıyorum Sn Duha

Her sistemin bir kuralı vardır,ve bu kurallar sistemin yürümesi için gereklidir...Herkes istedigi gibi davransa düşünsenize ne farkı kalırdı diger sitelerden...Begenmeyen kendi tarzına uygun sitelere gider.

radikal

New member
Sevgili kardeşlerim;

Her iki tarafında haklı olduğu nedenler var. Öncelikle söyleyeyim ki; Mhmt'in isteklerini bende arzu ediyorum. Ve özellikle konu silinmesine karşıyım.

Çünkü, bir üye; görüşü her ne olursa olsun bir konu açıyor. Yada bir konuya yorum yazıyor. Bunu ard niyetli bazı kişiler özellikle gece yapıyor ve bir çok insan gece giremiyor (evinde bilgisayar yok yada benim gibi geceleri mahrumiyet bölgesinde yaşıyor), doğal olarak görevli moderatör arkadaşımız yazılanlar eğer uygunsuzsa konuyu siliyor yada üye ceza alıyor yada banlanıyor vs...

Veya tam tersi şeyler de olabilir. Örneğin bir üye bir konu açıyor ve link veriyor, çıkan link çok değişik hiç alakası olmayan bir adreste olabilir. İhtimaldir ve suistimale de açıktır. Bunun kontrolü olması elbette elzemdir, olmalıdır da.

Benim fikrim; cezai müeddilere karşı değilim, bu ben dahi olsam forum kurallarına uygun hareket etmiyorsam cezam olmalıdır, olacaktır da. Benim isteğim yorum yada açılan konu (eğer çok çok ahlaki sınırları zorlamıyorsa) silinmemesi yönünde. Belki, o yorum yada konuya bir arkadaşımız herkesin yüreğine mıh gibi çakılacak cevap verebilir. Belki hayatımızın bir evresinde bizde aynı soruyu kendi içimizde hissetmiş olabiliriz. Belki bu konunun cevabını halen arıyor da olabiliriz. O nedenle konunun yada yapılan yorumun (kasıt olmadığı biliniyorsa), başka yorumlara açık kalmasından yanayım. Bu ne kadar mümkündür, onu da bilemiyorum. Her html kodlarını bilen kişi moderatörlük yapabilir diye bir kriter yok sonuçta. Burada önemli olan eğer milli ve manevi duyguları rencide etmiyorsa, en başta Allah (cc) ve Kur'an ve Hz.Muhammed (s.a.v.) efendimiz ve arifler, alimler hakkında yazarken ahbap çavuş ilişkisi yada asker arkadaşıymış gibi tavırlara yada anlatımlara girmiyorsa sorun olmamalı, diye düşünüyorum. Bir hristiyan burada kendi fikirlerini anlatmak için konu açmalı, ama bunu benim Dinim yada inancımı rencide eder şekilde yapmamalı. Yada bir ateist bu forumda kafasına takılanları, alayvari olmamak kaydı ile dile getirebilmeli. tartışmanın seyrine göre bu durum değerlendirebilinir.

Sevgili Bekir kardeşime de katılıyorum.

Bizler buraya üyeyiz ama bu sitenin sahibi değiliz. Bizler burada misafiriz. Bu sitenin teknik yönden yapımcısının İlyas kardeşimizin olduğunu sanıyorum. Doğal olarak da gerek site yöneticisinin, gerek görev yapan moderatör kardeşlerimin elbette görüşüne yakın konular yer almasıdır. Müslüman mahallesinde kimse akşam yemeği için salyangoz satamaz.

Misafirliğe düşen hak ve yetki de elbette ev sahibinin uygun gördüğü sınırlar içerisinde kalmaktır. Evsahibi bizi oturma odasında ağırlayacaksa orada otururuz, kalkıpda o kişinin mutfağında oturalım diye diretemeyyiz. Zira böyle bir şey yaparsak ikinci defa ev sahibi bizi çağırmayacaktır. Hangimiz ister evimizdeki mahremiyetin zedelenmesini ? Elbette hiçbirimiz. Diyorum ya, bunun bir ortası olmalı. Evet, belki herkesi memnun edemeyyiz ama, ilkeli olarak bir takım kısıtlamalr içinde yaşamak, ilkesizce yaşamaktan bin kat daha iyidir.

Birde moderatörlük konusunda değişik görüşlerden yada mezheplerden moderatör olmasından da yanayım. Çok seslilik iyidir. Örneğin metin mete kardeşim hanif olarak tanınıyor. Bir ara moderatör olmuştu ve belki ilk kutlayan da ben olmuştum sevindiğim için. Bence eğer uygunsuz değilse bu durum tekrardan gözden geçirilerek böyle bir görev tayini yapılabilinir. Sonuçta burada hiç kimse maddi beklenti içerisinde değil, sırf Bekir kardeşimin dediği gibi sadece Allah (cc) rızası güdülüyor.

Ben bazı şiirlerimde [email protected] diye imza koyuyordum. haddi zatında islamforumda böyle bir adres edinmiş değilim. Sadece yazdığım şiiri İslam forumda yayınladığım için bir nevi kullanma hakkının da buraya ait olduğunu belirtiyordum. Ben burada yazıyorum ve bu şiir burada ilk yayınlandı. Materyal olarak kullanıldığı takdirde isim hakkı islamforumundur mahiyetinde. Ama sevgideğer kardeşim Mekselina öyle bir isim koyulmamasını, bir nevi link olması nedeni ile kuralllara aykırı bir hareket olduğunu gayet kibar ve nezih bir dil ile belirtti. Saygı duyarak ve özür dileyerekl bu yaptığımdan vazgeçtim. Bunu ilk defa dile getiriyorum, bugüne kadar da kimseye söyleme gereği duymadım. Sonuçta o insan buranın yöneticisi ve ben bu yöneticinin isteklerini kendi isteğimden önce görmeliyim. Bu evin düzenini o sağlıyor çünkü. Ve tayin edilen emir'e uymak da sünnettir.

Hadi bu konuyu güzel bir hadis ile bitireyim: "İki kişi dahi olsanız aranızda emr tayin edin" (Hazreti Muhammed Mustafa 's.a.v.')

mhmt

New member
:)
Ooo..Neler olmuş burda.
Ama güzel ifadeler olmuş tabi.
Şimdi, efendim hattı zatında kurallara uymak lazım. Biliyorum, yaşıyorumda. Uymuyorsan git ulen demeylimde. Uymayan müeyyidelerine katlanır diyelim. En nihayetinde bu forumda birileri gelsin öğrensin öğretsin mantığında kurulmuştur. Niyet Allah rızasıdır. Yani olaylar forum için çift taraflıdır. Üye ve yönetici. Misafirin gerekli olduğu bir bahçe burası bence. Neyse;
Benim yazdıklarım öneri idi. Aslında mümkün ise hala istiyorum Link olayını. Ancak kontrol sıkıntı ise ne diyelim hayırlısı olsun. İnternet alemi geniş tabi.
Öteki ricaya gelince, zaten hakaret etmeden olması lazım diyorum. Yoksa Ehli Sünnetim desede farketmez. Hakaret hakarettir. Radikalislam abimin önerisine de katılıyorum. Metin mete abinin modluk konusuna. Yani mümkün ise, eminim güzel ve faydalı olacaktır.
Son kurallarıda 6 ay kadar önce onayladık ve ben neden tekrar kuralları onayladık ki diye sormuştum. Evet Hatırlıyorum.

selametle..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Konu ile alakalı fikir beyan eden, tasvip ve tenkid eden tüm kardeşlerime teşekkür ederim.

Genel kanaatin, Forum'un formunu koruması adına gerekli tedbirlerin gereklerine uyulması yönünde olduğu, memnuniyet verici ve sağduyulu bir tavırdır. Her sistemin kendini koruması da zaten doğaldır.

Gerek yöneticilerin ve gerekse üyelerin azami anlayış gösterecekleri kanaatimle, teşekkürlerimi tekrarlıyorum.

mhmt

New member
:eek::confused:
@duha
Anlamadım hocam. Benim yazımda mı azar var.
Nasıl yahu. Aklıma bile gelmedi. Sen demişsin ki, bahçenin kurallarına misafir uymalı. Benim ki biraz ek gibi oldu bu cümleye belki, eksikliği gidermek değil. Dedim ki, bu bahçenin amacı karın tokluğu için ya da ticaret için değil, misafirler gelsin diye açılmıştır. Bu kadar. Yani kurallara uyulmalı tabiki.
Belki ben yanlış anlattım. Ya da hala yanlış anlıyorum. Sen hakkını helal et.
Son yazdıklarında zaten tamalar mahiyette güzelce izahı olmuş olayın.
Allah Allah...:confused:

selametle..

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Salt reklam olmadigi müddetce link alis-verisinin acilmasi sitenin yükselmesindede katkisi olacaktir. Benim siteme link verilmisti bu siteden ve bende karsilikli link alisverisi yaptim otomatik olarak. Bu is te islamforum daha karli cikti. Siteden linklerin disa cikmasi site icin önemlidir heleki büyük siteler icin.

Simdilik aklima bunlar geldi.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
@radikalislam

Bende msn ime bu adresi : [email protected] eklemistim. Hic göremeyince radikalislam abi beni msn ine kabul etmedi demistim:p Megerse hic yokmus. Hakkini helal et insaallah lakin benimkisi hüsn-ü zan idi.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Salt reklam olmadigi müddetce link alis-verisinin acilmasi sitenin yükselmesindede katkisi olacaktir. Benim siteme link verilmisti bu siteden ve bende karsilikli link alisverisi yaptim otomatik olarak. Bu is te islamforum daha karli cikti. Siteden linklerin disa cikmasi site icin önemlidir heleki büyük siteler icin.

Simdilik aklima bunlar geldi.

Çok haklısın Alp. İslam Forum senin dediğin bu alış verişi reddetmiyor. Belli kurallar dahilinde yapılmasının muhakkak faydasın var. Zaten bu yol İslam Forum da TopListe bölümünde yayımlanmak kaydı ile serbest.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net

Çok haklısın Alp. İslam Forum senin dediğin bu alış verişi reddetmiyor. Belli kurallar dahilinde yapılmasının muhakkak faydasın var. Zaten bu yol İslam Forum da TopListe bölümünde yayımlanmak kaydı ile serbest.

Toplist kaldirilmis artik. Benim bir blogum vardi o siralar topliste link eklemistim ama artik kaldirilmis. Site tanitma linki ya da karsilikli link alisverisi ya toplist ya da linkback ile oluyor. Toplist kaldirildigina göre ki, Sitede vbseo kullaniliyor ve vbseo da linkback özelligi vardir. Diger vbseo kullanicilari ile konularda benzerlik tasiyan ya da konu icerisinde diger siteye link ile ping yollamaktir ve bu ping benim siteye müzik bölümünden biryerden gelmisti islamforumda bende kabul ettim. Lakin bu otomatiktir. Cok önemli bir husus degil aslinda benimkisi konuyu okuyunca nacizane tavsiye.

Admin

Active member
Yönetici
Forum Admin
Toplist kaldirilmis artik. Benim bir blogum vardi o siralar topliste link eklemistim ama artik kaldirilmis. Site tanitma linki ya da karsilikli link alisverisi ya toplist ya da linkback ile oluyor. Toplist kaldirildigina göre ki, Sitede vbseo kullaniliyor ve vbseo da linkback özelligi vardir. Diger vbseo kullanicilari ile konularda benzerlik tasiyan ya da konu icerisinde diger siteye link ile ping yollamaktir ve bu ping benim siteye müzik bölümünden biryerden gelmisti islamforumda bende kabul ettim. Lakin bu otomatiktir. Cok önemli bir husus degil aslinda benimkisi konuyu okuyunca nacizane tavsiye.

cok uzun süre sitede gelen giden linkback's lere bakmamistik, demin baktigimda bircok linkback toplanmisti ve hepsini aktif yaptik.

radikal

New member
Hakkini helal et insaallah lakin benimkisi hüsn-ü zan idi.

Hakkımız yok, ama eğer varsa her zaman helaldir senin gibi kardeşlerime. Hüsn-ü zannından hiç bir zaman da şüphe etmedim, etmem de.
Lakin, insanların benim hakkımda bilmedikleri daha o kadar çok şey varki, zamanla daha yakından tanışacağız inşaallah.

Üst Alt