Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Neden Forumda Telif Haklı Link Veriliyor .?

Çilekeþ

New member
Evet arkadaşlar forumda araştırdım. Açılmış konular var . Mp3 vs.. gibi telif hakları olan , orjinalleri alınması gereken , emek verilmiş calışmaları indirmek , illegal elde etmek ; Dinen caiz degildir. İslami Film & Clip bölümünde Verilen Evliya hayatları vs.. filmleri ve Telif hakkı bulunan E-kitap'ları Neden yayınlıyoruz ? Sakıncalı Değilmi ? Dinen Caiz mi ? Merakımdan Sordum yanlış anlaşılmasın kardeşlerim.Allah gönlünüze göre versin & razı olsun. Selam ve dua ile.

Çilekeþ

New member
30 kişi bakıpda cevab yazmamış yazık.. Neden bu kadar ilgisiz kaldı bu konum anlamış değilim. Olumlu yada olumsuz bir cevap verilmesini bekliyorum.Selam & dua ile

CCCCCC

New member
kesinlikle katılıyorum daha öncedende dile getirmiştim

Admin

Active member
Yönetici
Forum Admin
Evet arkadaşlar forumda araştırdım. Açılmış konular var . Mp3 vs.. gibi telif hakları olan , orjinalleri alınması gereken , emek verilmiş calışmaları indirmek , illegal elde etmek ; Dinen caiz degildir. İslami Film & Clip bölümünde Verilen Evliya hayatları vs.. filmleri ve Telif hakkı bulunan E-kitap'ları Neden yayınlıyoruz ? Sakıncalı Değilmi ? Dinen Caiz mi ? Merakımdan Sordum yanlış anlaşılmasın kardeşlerim.Allah gönlünüze göre versin & razı olsun. Selam ve dua ile.

bizleri denemek icin :) indirip indirmemekte özgürüz dimi, burasida bir imtihan.

biraz espirili oldu :)

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Neden kopya xp kullanıyosun diye sorsaydın bunun cevabını verirdim ama mevzu islami video clip olunca biraz düşünmek gerek..sonuçta bir emek söz konusu..Ama kardeşim bu işlerde Allah rızası gözeterek yapılmalı ya!..Bu işten ekmek beklememek lazım..Bakın 1 ytl'ye Kur'an-ı Kerim meali var mesela..Bunu bir hayır vesilesi olarak görmek gerekir diye düşünüyorum..

Mücahid

New member
Neden kopya xp kullanıyosun diye sorsaydın bunun cevabını verirdim ama mevzu islami video clip olunca biraz düşünmek gerek..sonuçta bir emek söz konusu..Ama kardeşim bu işlerde Allah rızası gözeterek yapılmalı ya!..Bu işten ekmek beklememek lazım..Bakın 1 ytl'ye Kur'an-ı Kerim meali var mesela..Bunu bir hayır vesilesi olarak görmek gerekir diye düşünüyorum..

Geçenlerde çok kıymetli hocamın külliyatını ve diğer çalışmalarını bi sitede download olarak konduğunu gördüm.Hocama mail attım".Verdiği cevap inanın şu idi.Sevgili kardeşim biz ömür boyu yaptığımız çalışmaların bedelini ahirette almak üzere telif haklarını Rabbin rızasına devr ettik.Haberim yok eğer bir kişi bile faydalanırsa ne mutlu bana.."

Bunu yapan arkadaşların nezaketen bu çalışmaya emek vermiş insanlara bildirerek bu yapmaları bencede çok yerinde olur.Ömrünü vakfettiği çalışmalardan zaten maddi beklentisi yok.O halde bir teşekkürü çok görmemek lazım diye düşünüyorum.

rusen_alp

New member
Burada Allah rızası söz konusudur, insanlar burada şahsi menfaatlerle iktisadi kaygılarla video vs koymuyor, bu nedenle bir sakıncası yok...hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

rusen_alp

New member
Ama şu cohp + past'a gelince bundan hiç hoşlanmıyorum, biz buraya birilerinin fikirlerini değil, sizlerin düşüncelerini merak etmek için buralara takılıyoruz, eğer copy + past'a takılmak isteseydik, bununla ilgili yüzlerce kitap var, gidip onlara takılırız, orjinali varken neden kopyasına takılalım ki, ayrıca günlük hayatımızda kitap okumak için bir vakit de ayırırız, bu forum birilerinin düşünce propagandası değil, sizlerin yani f orum üyelerinin düşünce parkıdır, sizler bir emek vererek yazarsanız daha verimli olursunuz, inanın copy+pastların çoğunu okumuyorum.

Üst Alt