Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namazda şaşırıyormuş?..

havari_7

New member
sahihi buhari c.7 s.85 sahihi muslum c.1 s.404 h.573

ebu hureyre şöyle nakleder:
"resullullah bizimle birlikte öglen namazını 2 REKAT OLARAK KILDI selamdan sonra mescidin ön kısmındaki bir agaç dalının yanına giderek ellerini onun üzerine koydu ashabın arasında ebubekir ile ömerde vardı ama onunla konuşmaya CÜRET edemediler halk mescitten çıkarken NAMAZIN artık YARIM KILINACAGINI SANDILAR. ZULDEYEN adlı birisi resullullaha dedi UNUTTUN MU yoksa NAMAZ 2 REKATA MI İNDİ? resulluha şole dedi NE UNUTTUM NEDE NAMAZ 2 REKAT OLMUŞTUR dediler ki HAYIR SEN UNUTTUN peygamber bunun üzerine şolededi SİZ DOGRU SOLEDİNİZ bunun üzerine kalkarak 2rekat daha kıldı ve ardından selam verdi"
AHZAB 21:ant olsun ki allahın elçisinde size guzel bir örnek vardır"
bumu insanlığa örnek olacak peygamber daha kendisi namazı dogru durust kılamazken birde yuce yaraıtıcı onu bizlere örnek olarak mı gondermişşşş
ayrıca yine insanlığa örnek olsun diye gönderilen peygamber yalan konuşuyor dikkatinizi çekerse bunlar gerçekten çok komik şeyler yorum u sizlre bırakıyorummmm.....

imran268

New member
arkadaş bunu sana kim söyledi. sen islamla bu kadar ilgilendiğine göre. kır şu şeytanın bacağını da gel kelime - i şehadeti getir.......................

new gerek var bunlara....

kalın sağlıcakal 268

ibrahimonur

New member
hahaha ne komedi adamsın ya bunu okuyup hala örnek davranış çıkaramadıysan ne diyim

her insan hata yapabilir hz.muhammed(sav) te bir insandı oda insanlar gibi öldü ve her insan gibi hata yapabilir anlattığın olay örnek bir davranış birde ubu olaydada bir örnek davranış var peygamberimiz haşa inkara gidip olayı örtbas etmemiş ve namazını kılmış

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
havari_7' Alıntı:
sahihi buhari c.7 s.85 sahihi muslum c.1 s.404 h.573

ebu hureyre şöyle nakleder:
"resullullah bizimle birlikte öglen namazını 2 REKAT OLARAK KILDI selamdan sonra mescidin ön kısmındaki bir agaç dalının yanına giderek ellerini onun üzerine koydu ashabın arasında ebubekir ile ömerde vardı ama onunla konuşmaya CÜRET edemediler halk mescitten çıkarken NAMAZIN artık YARIM KILINACAGINI SANDILAR. ZULDEYEN adlı birisi resullullaha dedi UNUTTUN MU yoksa NAMAZ 2 REKATA MI İNDİ? resulluha şole dedi NE UNUTTUM NEDE NAMAZ 2 REKAT OLMUŞTUR dediler ki HAYIR SEN UNUTTUN peygamber bunun üzerine şolededi SİZ DOGRU SOLEDİNİZ bunun üzerine kalkarak 2rekat daha kıldı ve ardından selam verdi"
AHZAB 21:ant olsun ki allahın elçisinde size guzel bir örnek vardır"
bumu insanlığa örnek olacak peygamber daha kendisi namazı dogru durust kılamazken birde yuce yaraıtıcı onu bizlere örnek olarak mı gondermişşşş
ayrıca yine insanlığa örnek olsun diye gönderilen peygamber yalan konuşuyor dikkatinizi çekerse bunlar gerçekten çok komik şeyler yorum u sizlre bırakıyorummmm.....

peygamberlerin hata yapmalarında hikmetler vardır ve bununda hakikat şudur , bu peygamberden sonra o hataya düşücek kişilerin nasıl bir yol izliyeceğine işarettir, bu tür olaylar yalnız tek defa gerçekleşir ve tekrarlanmaz. sebebide sonrakilerin hatalarına nasıl bir yol izlemek olduğunu gösterebilmektir...

havari_7

New member
İşte bu da İsa'nın üstünlüğü. Yeryüzündeki tek hatasız ve günahsız İsa Mesih'tir.

ibrahimonur

New member
ALLAH hiç bir peygamber arasında ayrım yapmaz ama fazilet olarak en son peygamberimiz üstündür

imran268

New member
havari_7' Alıntı:
İşte bu da İsa'nın üstünlüğü. Yeryüzündeki tek hatasız ve günahsız İsa Mesih'tir.

nerden biliyorsun. hz is senin tahmin edemeyeceğin kadar hata yaptı....
al sana bir hata incil konusunda tedbirli davran madı. incili yanlış kişilere teslim etti. sonra 4 kafadar istediği gibi yazdı . onlar nerden biliyor isa a.s ni
n szölerini......çelişkii

kalın sağlıcakla 268

ibrahimonur

New member
aman ha hz. isa(as) hakkında haddi aşmadan tartışın oda Allah'ın elçisidir

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
havari_7' Alıntı:

ibrahimonur' Alıntı:
ALLAH hiç bir peygamber arasında ayrım yapmaz ama fazilet olarak en son peygamberimiz üstündür

Dangalağın biri havari7, ben de başta seni akıllı biri sanıyordum. İkinci dangalak da sana prim veren ibrahimonur. İşilerinizi güçlerinizi bırakıp peygamber yarıştırmaya mı çıktınız? Hey Allah'ım hey! Elçiler, siz yarıştırasınız diye mi geldi? Hiçbirinizin Rab ve onun sistemi ile ilgisi olmadığını anlamak pek de zor değil :mad:

2/285 Elçi, Rabbinden kendisine indirilene inandı, inananlar da... Hepsi, ALLAH'a, meleklerine, kitaplarına ve elçilerine inanırlar: "Elçilerinin hiçbirisi arasında ayırım yapmayız." Derler ki: "İşittik ve uyduk. Rabbimiz bizi bağışla; dönüş sanadır."

Aysegul

New member
havari_7' Alıntı:

Ya sanki biz İsa a.s ı inkar ediyormuşuz gibi davranıyorsun...Biz objektif bakıyoruz olaya...Sense Peygamberimizi sevmiyorsun anladığım kadarıyla...Biz İsa a.s ın tekrar bu dünyaya gelip tekrar kaldığı yerden yaşamaya devam edecek deccalide öldürecek diye inanıyoruz...sizn milletiniz çarmıha çivilendi zannediyor...Bu bizim İsa a.s ı sevmediğimizimi gösteriyor...

Namaz konusuna gelince her peygamberin hataları olmuştur...Bizim peygamberimiz en iyi rehberdi be...Sana ters geliyorsa bu senin kendi görüşün....İtham etmene gerek yok...İsa günahsızdır diyorsun!Bunu ancak Allah bilir ...Allahu teala İsa a.s 'a soracak hesap gününde"sen annem ve beni Allah dışında birer ilah olarak görünüz dedinmi " diye ve İsa a.s 400 yıl konuşamayacak..Kıyametin dehşeti o kadar fazla olacakki...İnsanlar hesabın başlaması için Adem a.s dan başlayarak bütün peygamberlerden hesabın başlaması için yardım isteyecekler...Hepside benim yüzüm yok diyecekler...En son bizim peygamberimize gelecekler ve hesap peygamberimizin yüzü suyu hürmetine başlayacak...Sen ne diyosun sen!!!

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Aysegul' Alıntı:
Biz İsa a.s ın tekrar bu dünyaya gelip tekrar kaldığı yerden yaşamaya devam edecek deccalide öldürecek diye inanıyoruz...
Sana bu inancın İslam-i olmadığını kanıtlasam, acaba halâ bu hurafeye inanmaya devam eder misin :confused:

Aysegul' Alıntı:
... ve İsa a.s 400 yıl konuşamayacak..Kıyametin dehşeti o kadar fazla olacakki...İnsanlar hesabın başlaması için Adem a.s dan başlayarak bütün peygamberlerden hesabın başlaması için yardım isteyecekler...Hepside benim yüzüm yok diyecekler...En son bizim peygamberimize gelecekler ve hesap peygamberimizin yüzü suyu hürmetine başlayacak...Sen ne diyosun sen!!!

"... ve İsa ..." dan aşağısı uydurma :D

Bravo baya güzel sallıyorsun! Elçilerin birbirilerinden üstün olması Allah katındandır. Senin onları yarıştırma yetkin yoktur. İnananlara göre hepsi eşit olmalı (ayetini verdim).

Dahası siz kendiniz için üzülün böyle bir şikayete maruz kalacağınız için!

25/30 Elçi de, "Rabbim, halkım Kuran'ı terketti," der.

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
MUVAHHID' Alıntı:
Havari Adli ş...SİZ.peygambere Yalanci Diyen Kafir...

Bana kafir denen antimuslim, sen insanın onurlu/şerefli bir varlık olduğunu bilmiyorsun herhalde, yada biliyorsun da yukarıda ettiğin küfürle Allah'a kafa tutuyorsun? Hiçbir Ademoğluna şerefsiz/onursuz diyemezsin, Rabbin yaratışında bir kusur mu buldun?

17/70 Adem oğullarına onur/şeref verdik. Onları karada ve denizde taşıdık. Onları güzel nimetlerle besledik. Yarattıklarımızın bir çoğundan daha üstün kıldık.

milwaukee

Üyeliði durduruldu
Kafirde Mesela Sende Zerre Onur Bulunmaz.
Sümme Redednahu Esfele Safilin.

Aysegul

New member
ercan1980' Alıntı:
Sana bu inancın İslam-i olmadığını kanıtlasam, acaba halâ bu hurafeye inanmaya devam eder misin :confused:

"... ve İsa ..." dan aşağısı uydurma :D

Bravo baya güzel sallıyorsun! Elçilerin birbirilerinden üstün olması Allah katındandır. Senin onları yarıştırma yetkin yoktur. İnananlara göre hepsi eşit olmalı (ayetini verdim).

Dahası siz kendiniz için üzülün böyle bir şikayete maruz kalacağınız için!

25/30 Elçi de, "Rabbim, halkım Kuran'ı terketti," der.

1.si kanıtlayamayacağını biliyorum

2.si Ben bilmediğim ve emin olmadığım konuda asla konuşmam...

3.sü Kaza ve kaderin Allahtan geldiğine inanmak imanın şartlarındadır..Ama sen kaderin varlığına inanmıyorsun...(Ki o zaman imanın eksikliğidir)

4.sü Namaza zerdüştlük diyerek zaten müslümanlığı reddetmiş oluyorsun...Tabi sözde müslümansın...yukarıda yazdığım çoğu bilgi İmam-ı gazelinin fıkıh kitaplarından alıntıdır...(Ki evliyalara zaten sövüyosun onlar bizlerin islamda zorluk çekmemiz Allaha daha yakın olmamız için talebe yetiştirmişler o alakası olmayaın ayeti koyuyorsun hangi mantıkla yorum yapıyosan:( )

Yani sen bence müslümanlığı yeniden gözden geçir...Oruç konusunda ne düşünüyorsun bilemiyorum(onuda reddersen hiiiiç şaşırmam herzamanki halin?

milwaukee

Üyeliði durduruldu
Birak Ayşegül Bu Sapik Münkirle Uğraşma.kabeye Put Diyen Kefere.

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Aysegul' Alıntı:
1.si kanıtlayamayacağını biliyorum

Şu linkteki "Alperen" nickli dostumuzun yazısını oku!

http://63.231.71.139/forum_posts.asp?TID=1280&KW=deccal&TPN=10
Aysegul' Alıntı:
2.si Ben bilmediğim ve emin olmadığım konuda asla konuşmam...

Ya ne demezsin :cool:
Aysegul' Alıntı:
... yukarıda yazdığım çoğu bilgi İmam-ı gazelinin fıkıh kitaplarından alıntıdır...

Senin kendine yaetecek bir aklın yok mu? Varsa kullan, yoksa sus!
Aysegul' Alıntı:
(Ki evliyalara zaten sövüyosun ...

Bu da senin tipik iftiralarından biri, alıştım ;)
Aysegul' Alıntı:
Yani sen bence müslümanlığı yeniden gözden geçir...
Ben mi sen mi? :confused:
Aysegul' Alıntı:
Oruç konusunda ne düşünüyorsun bilemiyorum(onuda reddersen hiiiiç şaşırmam herzamanki halin?

Daha 2 gün önce astım ilgili yazıyı, görmemiş olamazsın ;)

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
MUVAHHID' Alıntı:
Kafirde Mesela Sende Zerre Onur Bulunmaz.
Sümme Redednahu Esfele Safilin.

Rabbin her ayetine inanırım! Senin gibi bazısını kabul edip bazısını çıkarmam!
Baksana, az önce verdiğim ayete rağmen bana da şerefsiz diyebiliyorsun! :confused:

Tipik bir Yahudi inadı sendeki ;)

Aysegul

New member
ercan1980' Alıntı:
Şu linkteki "Alperen" nickli dostumuzun yazısını oku!

http://63.231.71.139/forum_posts.asp?TID=1280&KW=deccal&TPN=10

Ya ne demezsin :cool:

Senin kendine yaetecek bir aklın yok mu? Varsa kullan, yoksa sus!

Bu da senin tipik iftiralarından biri, alıştım ;)

Ben mi sen mi? :confused:

Daha 2 gün önce astım ilgili yazıyı, görmemiş olamazsın ;)

evet artık söylenebilecek tek bir şey kaldı....O da senin bir müslüman olmaman kur'anı savunuyor...Ama namaz kılmıyor.. oruç tutmuyor...Kabeye karşı çıkıyor...Vs ...heee ama kur'anı savunuyor...Arkadaşımız sözde müslüman...bir de gelmiş ahkam kesiyor...Sen nasıl Allaha ibadet ediyosun??

ercan1980

Üyeliði durduruldu
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Aysegul' Alıntı:
... oruç tutmuyor...

Bir iftira daha! :mad:

Şöyle düşün! Eğer (Allah katında) ben bir mümin isem, sen bana attığın bunca iftiranın hesabını nasıl vereceksin? Biraz insanda çekinti olmalı yaw! Yazık! Gerçekten çok yazık!

16/105 Yalan uydurup iftira edenler ALLAH'ın ayetlerine inanmıyanlardır. Onlar gerçek yalancılardır.

Üst Alt