Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namazda şaşırıyormuş?..

the okuz

New member
oy oy hüü kime diyorum boşu boşuna kavga ediyorsunuz manyak mısınız kardeşim ya Müslüman Müslümana sövüyor, olacak iş değil...
ercan 1980 kardeş sen de kendine gel Allah aşkına hakaret ettiğin insanların kim olduğunun farkına var bence...

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
havari_7' Alıntı:
Yav sen bana ne sordun. Bazı arkadaşlar gerçekleri yazdığım için bana çirkin sözler yazmış bu yüzden de admin bazılarını editlemiş O yüzden sorunu bir daha sorarmısın.

Kısaca özetliyeyim;

İnkar etmekle Gidilebilecek yerdesin. Ya konuyu değiştir. Yada iman et;)

havari_7

New member
Ben sizin gibi Mesih'i inkar etmiyorum bu bir.
İşinize gelmediğinde niye konuyu değiştir diyorsunuz korkuyormusunuz yoksa korkuyorsanız söyleyin bi daha gerçekleri yazmam bu da iki.

imran268

New member
havari_7' Alıntı:
Ben sizin gibi Mesih'i inkar etmiyorum bu bir.
İşinize gelmediğinde niye konuyu değiştir diyorsunuz korkuyormusunuz yoksa korkuyorsanız söyleyin bi daha gerçekleri yazmam bu da iki.

ben sana bir gerçek yazıyım mı??

Kıyamet günü geldiğinde ne yapmayı planlıyorsun?

cevap : sen de bilmiyorsun

kalın sağlıcakla 268

havari_7

New member
Siz ayaktamı uyuyorsunuz Seyfullah Bey lütfen en başa gidin de görün o gerçeği.

Aysegul

New member
Ya sen bizim nedemek istediğimizi anlayabiliyormusun onu bir söyle...Bi özet yazda anladığını anlayalım biz nedemek istiyoruz?

havari_7

New member
Ben sizin gibi anlama özürlü değilim ki Ayşegül Hanım

havari_7

New member
Bence siz öyle görüyorsunuz O taktığınız at gözlüklerinden dolayı:D

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Aga anlamak istemediğin şeyl;

- Elinizde tutup yücelttiğiniz kitap İsa A.s hadiselerinin anlatıldığı bir kitaptır. Bu sebeplede o kitabın aslı yane isa As. bildirilen şekli değildir. İtibarı yoktur.

- Konunu başında aktardığın Hz. Muhammed Sav ait bir hadisdir. önüne gelen hadis uydurduğundan Allahın sözü kuran-ı kerimde yer almıyorsa bu konuda kanaat ortadadır. hadis uydurmadır.
-Eğer konu ile ilgili ayet ile destek bulabiliyorsan Eyvallah. Dinleyelim eksiğimizi giderelim.

??:rolleyes:

havari_7

New member
İyi de işinize gelen hadisleri kabul ediyorsunuz işinize gelmeyenleri kabul etmiyorsunuz bu nasıl iş?

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Tam olarak dediğim gibidir. Ne eksik nede fazla...

Ya diğer iddiam! Ses çıkarmamanı kabullenmek olarak mı! Yorumlamalıyım:rolleyes:

imran268

New member
havari_7' Alıntı:
İyi de işinize gelen hadisleri kabul ediyorsunuz işinize gelmeyenleri kabul etmiyorsunuz bu nasıl iş?

kardeş sen kaç tene uyduruk hadiss olduğunu biliyormusun. ve kendi kendşne nerden geldiği bellı olmayan bu hadisleri yazıyorsun. tartışmaya ne gerek var..

klaın sağlıcakla 268

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
imran268' Alıntı:
kardeş sen kaç tene uyduruk hadiss olduğunu biliyormusun. ve kendi kendşne nerden geldiği bellı olmayan bu hadisleri yazıyorsun. tartışmaya ne gerek var..

klaın sağlıcakla 268

Doğru hadis mi var? Yada doğruluğunu neye göre belirliyorsunuz? Kuran'a göre ise o halde Kuran neyinize yetmiyor?

Aysegul

New member
ercan1980' Alıntı:
Doğru hadis mi var? Yada doğruluğunu neye göre belirliyorsunuz? Kuran'a göre ise o halde Kuran neyinize yetmiyor?

Doğru hadis tabikide var...Ama güvenirliği kesin kaynaklardan okumak gerekli...Ya hadis peygamberimizin söylemiş olduğu şeylerdir...Ve yapılması bizim için faydalı olan şeylerdir...Eğer islamiyeti kabul ettiysen peygamberide onaylıyorsun demektir...Peygamberi ve onun sözlerini reddetmek islam dan çıkmak demektir...Artık bunu hangi dilde yazayım bilmiyorum...İnşallah anlatabildim sana...
Bir insan bile müslüman olurken eşhedü enla ilahe ilallah ve eşhedü enle muhammeden abduhu verasuluhu der...Bunu kabul etmeyen müslüman olmaz!!!

Bilmem anlatabildimmi......

Mahfuz

New member
Hadisler hakkında yeterince kaynak var. Hadisleri ret edenler, yalnızca Kur'an yeterlidir diyenler acaba Kur'an'ı kaç kez okumuşlar? okumuşlarsa nereden okumuşlar? mealden okuduk diyorlarsa ne anlamışlar? başkasının tercümesi ile ne kadar anlayabileceklerini düşünüyorlar? Kur'an'ı anlamak en azından çok iyi arap dili bilmeyi gerektiriyor.

imran268

New member
ercan1980' Alıntı:

kuran şüphesizki bana yeter bey efendi. sen ne diyorsun. ama şöyle düşün. öss sınavında çğrencilerin okulu var. ama neden dersaneye gisiyorlar. yardımcı değil mi. öğrencilerin okul kitapları var. yetmezmi belki. ama onlarda boyna kaynak var. bu yardım cı olsun diye. ama kuıran şüphesiz ki yeter. ama herkes kuranı okuyamıyor.oı zamn ne olacak . herkesin anladıpı kendi dilleriyle anlatılan hadisler. ayni ibretlikler. yanlış mıyım...

kalın sağlıcakla 268

Üst Alt