Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Muvahhid e uyarı!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
islam alimlerine , hakarete varan sözler içeren bir mesajınız tekrar olduğu süre üyeliğiniz tamamen bitmiş olacak ve bu ıp numaras
ıyla yapılacağı için hiçbir nicklede giremiceksiniz. eleştiri burda edep içimde olur burası islam forum, yani islamın ön gördüğü şekilde eleştiri yapılır bundan sonra birilerinin değer veridği zatlar için tartışma ortamlarının hepsi kaldırılıcak bunlar tahrik unusuru sayılıcak, burası fikir alış verişi yeri tertışma paltformu değil, dileyen dilediyle özlinden tartışsın. bu son uyarı inşallah bu uayarı dikkate alınır. unutmayın kendinze yapılmasını istemediğini ,başkasınza yapmayın, değerlerinize hakaret edilmesini istemiyosanız hakaret etmeyin..

saygılarımla...

S

seha

Guest
Forumun selameti için hayırlı bir karar.İnşaallah Muvahhid kardeşimiz İslam'ın sevgi,barış,ve hoş görü dini olduğunu ve büyük İslam Mücahidlerinin saldırgan değil, muhafız olduğunu anlar.
Selametle.Teşekkür ederim.

imran268

New member
doğru. ilsm kavgayı değil barışı. nefreti değil sevgiyi, düşmanlığı değil, barışı, yanlışı değil doğruyu... sever ve sevdirir....

kalın sağlıcakla 268

ebulvefa

New member
Allah razı olsun Seyfullah efendi yerinde bir uyarı

Enver Ýstek

metin mete
Hop dedik Seyfullah bu ne celal bu siddet ayip denen bir sey var,aylarca Allaha Peygambere Kitaba bütün Müslümanlara hakaret yagdiranlari sabirla cevapladin ayip olmuyormu simdi bu arkadas icin hemen yasaklama karari.Hem onlar ehli kitab ve ateisti simdi bir müslümana bu kadar agir bir karar vermek adilane olmuyor hem bu sitede aylarca diyeyim ehli Sia kardeslerimde ayni alimlere ve Üc büyük halife hakkinda yazmadigini birakmadi simdi bu alimler kiymete mi bindilerde o arkadasimizi tehtit ediyorsun sana olan saygimi yitirmek üzereyim,buforumda iki kisiye özel bir saygi beslerken simdi seni Allahin El AdIl ismine uymaya davet ediyorum.(not sana bu sekilde hitab ettigim icin özür dilerim ama ne yapa bilirim ilk aklima gelenleri yazdim)Su kararini birdaha gözden gecir ve o ateis ve ehli kitaba göstermis oldugun genis sabiri bir Kitabullah Müslümanindan esirgemeyecegini umarak Allaha emanet ol,Sevgi deger kardesim.

S

seha

Guest
Metinmete kardeşim ;bize Allah'ın Adl ismini izah eder misin? Bakalım neresinde muhallif hareket edilmiş.
Sen filan yerde hata yapıyorsun, diyerek bir şeyi iddia edemezsin.Hatayı izah ve ispat etmen gerekir. Hem de bunu İsm-i Azam'dan kabulen Allah'ın Adl ismini karıştırarak yapıyorsan izah istememe kızamaz ve beni azarlıyamassın.
Selametle

Enver Ýstek

metin mete
ebulvefa' Alıntı:
Allah razı olsun Seyfullah efendi yerinde bir uyarı

Ey Sair kardesim beni buradan taniyorsun,kusura bakma ben isimler üzerinde pek durmamda o nedenle seni cikaramadim ama su an Ihwandaydimda oradan gözüme carpti kardes nerede azar isi var hep oradasin orada bana burada bu kardese bu ne demek biraz hos görü biraz tebessüm biraz tevazu iste sana onlarca arkadas biz ehli küfürün bile böyle azarlanarak atilmasina karsiyiz cünki onlar konusacakki biz onlarin fikirlerini daha iyi analiz edelim.biraz sakin olunuz,Vesselam.

the okuz

New member
ya az biraz haksızlık yapılmadı mı muvahhid kardeşe? biz de farkındayız gerçekten hakaretler yağdırdı bazı evliyalara ama doğru sözleri de az değildi...ama hiç doğru sözü olmayan arkadaşlara böyle birşey yaptığınızı hatırlamıyorum, darth vader hariç...

ebulvefa

New member
metin mete' Alıntı:
Ey Sair kardesim beni buradan taniyorsun,kusura bakma ben isimler üzerinde pek durmamda o nedenle seni cikaramadim ama su an Ihwandaydimda oradan gözüme carpti kardes nerede azar isi var hep oradasin orada bana burada bu kardese bu ne demek biraz hos görü biraz tebessüm biraz tevazu iste sana onlarca arkadas biz ehli küfürün bile böyle azarlanarak atilmasina karsiyiz cünki onlar konusacakki biz onlarin fikirlerini daha iyi analiz edelim.biraz sakin olunuz,Vesselam.

Doğru sözü kabul etmeyene eşşek desinler.

Özür diliyorum siz mazur görün aslında hiç kaba değilimdir.

Enseme vur ağzımdan ekmeğimi al:eek:

Tebessümde burda size ve bütün mümin kardeşlerimize:) :) :)

milwaukee

Üyeliði durduruldu
BEN HİÇBİR ALİME HAKARET ETMEM.ONLARIN PUT EDİNİLMESİNE KARŞIYIM.ŞİRKEW KARŞIYIM.ALLAHIN BIRAKILIP GEYLANIDEN MEDET DILENMEYE KARŞIYIM.
BEN ALLAHIM DİYENLERE ITIKADI OLARAK KAFİR DERİM.ONLARA KAFİR DEMEK GEREKLİDİR.HAKARET DEĞİLDİR.
BİZ TEK ALLAHI İSTERİZ ALİMLERİN İLİMLERİNE HÜRMET EDERİZ AMA ONLAR YOK KAİNATTA YÖNETİCİYMİŞ GAVSMIŞ İMDAT EDERMİŞ DEMEYİZ.
BENİ ATMANIZA GEREK YOK.
BEN AYRILIYORUM BUNDAN SONRA BURADA YAZMIYACAĞIM.
ATEİSTLER PAYGAMBERİMİZE İFTİRALAR ATARKEN BU KADAR ÖFKELENMEMİŞTİNİZ.
Hatîb-i Bağdâdî “rahime-hullahü teâlâ”Târîh-i Bağdâd) kitâbında, (Nükabâ) üç yüz kişidir. (Nücebâ)yetmiş kişidir. (Büdelâ) kırk kişidir. (Ahyâr) yedi kişidir. (Amed)dörtdür. (Gavs) birdir. İnsanlara birşey lâzım olsa, önce Nükabâ düâ eder. Kabûl olmazsa, Nücebâ düâ eder. Yine kabûl olmazsa,Ebdâl, dahâ sonra Ahyâr, sonra Amed düâ ederler. Kabûl olmazsa Gavs düâ eder. Bunun düâsı elbet kabûl olur,

İŞTE nasıl şirk bataklığında olduğunuzun delili kaç ilahınız var yunan tanrılarınıda gectiniz bakıyorum

bak bişey istediğiniz zaman ilk önce aristen isteyecen gücü yetmesse possidona yönelecen onunda gücü yetmese hadese basvuracan hadestende hayır gelmesse heraya ondan sonra zeusa yonelecen en büyükleri zeusya kesin olur
SUBHANALLAHİ AMMA YESİFUN.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
MUVAHHID' Alıntı:
BEN HİÇBİR ALİME HAKARET ETMEM.ONLARIN PUT EDİNİLMESİNE KARŞIYIM.ŞİRKEW KARŞIYIM.ALLAHIN BIRAKILIP GEYLANIDEN MEDET DILENMEYE KARŞIYIM.
BEN ALLAHIM DİYENLERE ITIKADI OLARAK KAFİR DERİM.ONLARA KAFİR DEMEK GEREKLİDİR.HAKARET DEĞİLDİR.
BİZ TEK ALLAHI İSTERİZ ALİMLERİN İLİMLERİNE HÜRMET EDERİZ AMA ONLAR YOK KAİNATTA YÖNETİCİYMİŞ GAVSMIŞ İMDAT EDERMİŞ DEMEYİZ.
BENİ ATMANIZA GEREK YOK.
BEN AYRILIYORUM BUNDAN SONRA BURADA YAZMIYACAĞIM.
ATEİSTLER PAYGAMBERİMİZE İFTİRALAR ATARKEN BU KADAR ÖFKELENMEMİŞTİNİZ.
Hatîb-i Bağdâdî “rahime-hullahü teâlâ”Târîh-i Bağdâd) kitâbında, (Nükabâ) üç yüz kişidir. (Nücebâ)yetmiş kişidir. (Büdelâ) kırk kişidir. (Ahyâr) yedi kişidir. (Amed)dörtdür. (Gavs) birdir. İnsanlara birşey lâzım olsa, önce Nükabâ düâ eder. Kabûl olmazsa, Nücebâ düâ eder. Yine kabûl olmazsa,Ebdâl, dahâ sonra Ahyâr, sonra Amed düâ ederler. Kabûl olmazsa Gavs düâ eder. Bunun düâsı elbet kabûl olur,

İŞTE nasıl şirk bataklığında olduğunuzun delili kaç ilahınız var yunan tanrılarınıda gectiniz bakıyorum

bak bişey istediğiniz zaman ilk önce aristen isteyecen gücü yetmesse possidona yönelecen onunda gücü yetmese hadese basvuracan hadestende hayır gelmesse heraya ondan sonra zeusa yonelecen en büyükleri zeusya kesin olur
SUBHANALLAHİ AMMA YESİFUN.
bizlerde söylediğinizin çoğunuluğunu kabul ettiek lakin bizim değer verdiğiiz zatlarfa şerefsiz diye bahsetmeniz son noktaydı ve büyütücek bişey yok sadec sizi uyardık yargısız infaz yapıp sizi engellemdik, gayri müslimlere gelince onlar engellendi. içiniz rahat olsun hemde kimsiini direk engelledik, bizler size uyarı verdik bu uyarı sizin ağırınıza gitmiş olabilir ama değer verdiğimiz zatlara şarefsiz diye bir kelime kullanmanıza razı olamazdım, bundan sonrada olmaya niyetli değilim, onlara zorlna inanıcaksınız demedim, hikmetini bilmediğiniz yahut davranışlarına akıl erdirememiş yagut anlamaıdm diyebilrisiniz yahut bu bana ters diyebilirsiniz, bana anlatın burda nedemek istemiştir diyebilirsiniz ama hakaret bu yalnıştır. biz burdan kimseyi kovmayız kolay kolay, sadece uyardım ama llada gidicem diyorsanız ,
kalana git,
gidene kal,
demeyiz herkes özgürdür, Rabbim yolunuzu açık ve hayırlı eylesin , cümlemize hidayet nasip etsin, inşallah sancağı şerifin altında toplananlardan oluruz hep birlikte..

saygılarımla...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
metin mete' Alıntı:
Hop dedik Seyfullah bu ne celal bu siddet ayip denen bir sey var,aylarca Allaha Peygambere Kitaba bütün Müslümanlara hakaret yagdiranlari sabirla cevapladin ayip olmuyormu simdi bu arkadas icin hemen yasaklama karari.Hem onlar ehli kitab ve ateisti simdi bir müslümana bu kadar agir bir karar vermek adilane olmuyor hem bu sitede aylarca diyeyim ehli Sia kardeslerimde ayni alimlere ve Üc büyük halife hakkinda yazmadigini birakmadi simdi bu alimler kiymete mi bindilerde o arkadasimizi tehtit ediyorsun sana olan saygimi yitirmek üzereyim,buforumda iki kisiye özel bir saygi beslerken simdi seni Allahin El AdIl ismine uymaya davet ediyorum.(not sana bu sekilde hitab ettigim icin özür dilerim ama ne yapa bilirim ilk aklima gelenleri yazdim)Su kararini birdaha gözden gecir ve o ateis ve ehli kitaba göstermis oldugun genis sabiri bir Kitabullah Müslümanindan esirgemeyecegini umarak Allaha emanet ol,Sevgi deger kardesim.
saygı değer metin mete, o peygambere saygı çerçevesinde olmalarını her defasında uyardık gerek sözlü gerek yazılı ben celalli yazmadı yazımı yazımda öyle bir şey anlaşılmış olabilir, ama böyle bir udurm yoktur bu yazdıklarım sadec uyarıdır, peygambere hakaret edenler şuan yok nedne engellendirler, onları bu denle uyarmadım çünkü uyarma gereksenimi duymadım , amuvahhid ehli sünnet yolunda gitmek istiyen bir zat olduğu için tepkim sert oldu, çünü beni üzen ailemin içinde olup aileme hakaret eden kişilerdir, yani ehli sünnet olmak isteyip ehli sünnete aykırı olanlardır!diğerleri zaten bu hikmete nail olamamışlarıdır.bir ikincisi ben burda sedec uyarı yaptım ne caza verdik nede engelledik dilediği zaman edep içinde olduğu süre yazı yazabilir , ben şuana kadar muvahhide uyarım bu ilk değildirki , ama dediğim gibi bu sadece bir uyarı neden bu kadar büyütüldü anlıyamadım...burda eğer ehli sünnet alimleri olduğunu düşündüğüm zatlara şerefsi demeseni nasıl karşılamam gerekirdi? ben size soruyorum? sanırım içind ebulunduğum durumu anlatabildim!

saygılarımla...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
the okuz' Alıntı:
ya az biraz haksızlık yapılmadı mı muvahhid kardeşe? biz de farkındayız gerçekten hakaretler yağdırdı bazı evliyalara ama doğru sözleri de az değildi...ama hiç doğru sözü olmayan arkadaşlara böyle birşey yaptığınızı hatırlamıyorum, darth vader hariç...
biz burda haksızlık yapmamak için elimizden geleni yapıyoruz muvahhid kardeşimize haksızlık olmadı , onu engellemedik, bir ceza vermedik, sadece uyarı yazdım oda ulema diye kabul ettiğimiz şahsiyetlere şerefsiz demesinden kaynaklandı , bu uyarıyı yapmak haksızlıksa bilemiyorum, evet doğru sözleri var bunun kabul ediyorum, ama doğru sözlerinin hatırına ulema dediğimiz zatlara şerefsiz demesini kabul edemezdim. hiç doğru sözü olmayan arkadaşlara da sürekli uyarı gitti bu aşikar olmalı belki ama gerek özelden gerek yazılarımızla uyardık, ve gayri müslimleride engelleme gereği duyduklarımızı engelledik, sitede cümle kardeşlerimizin kavga ve hakaretten sıkıntıları vardı etık buna el koymuş olduki yani birinin değer verdiği zata bir başkası hakaret etmesini hoş göremeyiz bu o vakitten sonra ilmi tartışmadan çıkıp nefsi tartışmasına dönüyor, sizde hak verirsinizki herkez burda anlamdığını bir başkasına sorabilir, yahut bir kişinin değer verdiği zatın davranışlarını kabul etmiyebilir, ama edep içinde hareketlerinin neden yaptığını sorabilir, ama edep dışı ithamlarda bulunması yanlış oılur..

saygılarımla...

milwaukee

Üyeliði durduruldu
Ben Kopyalamiştim Demek Arada şerefsiz Sözü Kaçmiş.ben Yazmam Yani. özür Dilerim.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
MUVAHHID' Alıntı:
Ben Kopyalamiştim Demek Arada şerefsiz Sözü Kaçmiş.ben Yazmam Yani. özür Dilerim.
sayın muvahhıd zaten şuana kadar uyarmadım çünkü inandığım zatlara inanmak zorunda değilsiniz, peygamberler dışında! onun için bidakine yazılarınızı kopyala yapıştır yapmadan evvel yazıda gecen şerefsiz gibi hakaret içeren kelimeleri silin ve bizimle öyle paylaşırsanız hem aramızdaki muhabbet sertlerşmez, hemde fikir alış verişiniz en güzel şekilde , huzur içerisinde yapmış oluruz. biz elimizdne geleni yaptık !

saygılarımla...

313

New member
seyfullah putkıran' Alıntı:
sayın muvahhıd zaten şuana kadar uyarmadım çünkü inandığım zatlara inanmak zorunda değilsiniz, peygamberler dışında! onun için bidakine yazılarınızı kopyala yapıştır yapmadan evvel yazıda gecen şerefsiz gibi hakaret içeren kelimeleri silin ve bizimle öyle paylaşırsanız hem aramızdaki muhabbet sertlerşmez, hemde fikir alış verişiniz en güzel şekilde , huzur içerisinde yapmış oluruz. biz elimizdne geleni yaptık !

saygılarımla...

"Dinde zorlama yoktur"

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
_313_' Alıntı:
"Dinde zorlama yoktur"

Hz. Ebubekir, zekat vermeyenlerle savaşmış ve bununla ilgili olarak şöyle söylemiştir:

"Allah'a yemin ederim ki, namazla zekatın arasını ayıranlarla mutlaka savaşacağım. Çünkü zekat malı bir haktır. Allah'a yemin ederim ki; Resulullah 'a vermiş oldukları bir deve yularını dahi bana vermezlerse, bu sebeble onlarla mutlaka savaşırım." (Ebu Davud; Zekat:1)

313

New member
Hz. Ebubekir, zekat vermeyenlerle savaşmış ve bununla ilgili olarak şöyle söylemiştir:

"Allah'a yemin ederim ki, namazla zekatın arasını ayıranlarla mutlaka savaşacağım. Çünkü zekat malı bir haktır. Allah'a yemin ederim ki; Resulullah 'a vermiş oldukları bir deve yularını dahi bana vermezlerse, bu sebeble onlarla mutlaka savaşırım." (Ebu Davud; Zekat:1)

Peygamberlere inanmak icin kimseyi zorlayamazsin, bu ne cehalet sadece konusmak icin konusuyorsun.

Hz. Ebubekir Efendimiz r.a. müslümanlara seriati uygulamistir.

Sen forumlara girenlere sart kosmaya kalkiyorsun, alakasiz misaller verip durma.

Bu forumda ALLAH ile alay edenlerin yazilari var, önce onu silin!!!

313

New member
inandığım zatlara inanmak zorunda değilsiniz, peygamberler dışında!

saygılarımla...

Bu sözün verdigin örnekle ne alakasi var, yaziklöar olsun sana bir tane hatani kabul etmedin.

Enver Ýstek

metin mete

Simdi ben ehli sünnetci degilim hemde hic girmeyi veya ehli sünnetci olmayi düsünmüyorum(Anam,babam,kardeslerim akraba ve cevrem ehli sünnetcidirler)simdi benide atmak icin bir bahanen var desem benide uyarirmisin Vallahi de Billahide senden hem bu dünyada hem o dünyada hak isterim,ben senin inandigin gibi inanmak zorunda degilim bana göre din ayri bir sey;

Şu bir gerçek ki Allah, bir sivrisineği hatta onun da üstündeki bir varlığı örnek göstermekten sıkılmaz.Böyle bir durumda, inananlar bilirler ki o, Rablerinden bir gerçektir.Küfre sapmışlar ise şöyle derler: "Allah bunu örnek vermekle ne demek istedi?" Allah onunla bir çoğunu saptırır, bir- çoğunu da onunla doğruya ve güzele kılavuzlar.Allah onunla fasıklardan başkasını saptırmaz.Bakara-26

Kuran, mezarlıklarda okunan, evin duvarında asılı olup rehber edinilmeyen, sözde saygı gösterilen, fakat mezhep kitaplarının açıklamasıyla anlaşılabileceği iddia edilen bir kalıba sokulmuştur. Kuran'ı bu kalıba sokanlar, Kuran'ın "Dinde zorlama yoktur" hükmünü gözardı etmişler; namaz kılmayanlara, oruç tutmayanlara çok şiddetli cezalar öngörmüşlerdir. Din adına sergilenen bu zulümler sonunda bazı kimseler, yanlış adrese giderek bu zulümden kurtulmaya çalışmışlar ve dinsizliğe sığınmışlardır. Böylece din adına yapılan zulüm gibi dinsizlik adına yapılan zulüm de insanların yaratılışına aykırı yollara gitmiştir. Kuran'ın ortaya koyduğu din, bu iki zulüm yolundan da kurtuluşun reçetesidir.Iste bende bir nevi o arkadas gibi düsünüyorum ona bu kadar bir sert uyari banada yapilmis olur,sen istersen sayin 313 ün dedigi gibi o komik yazilari sil sonra kalk uyar Vesselam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt