Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Marifetname Ve Bilimsel Geriliğin Kökeni

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
size şunu söylim sayın arkadaşımkuran ehli evet bu kaynek orjinel ama siz oarjinalden bunları bulmadınız siz bunalrı bırakın www.19.orgtan okuyaı gelin hakkın velilerinden öğrenin:) . şimdi ilk okul talebesii çıkmış lise öğretmeni,ne bakıyor ve diyor ki hoca matematikte xve y kullanıyor bu sayı değil harf diyor buşarın matematikle ne ilgisi var demekle kalmıyor telal gibi bağırıyor bu hoca matematik bilmiyor diye şimdi bu durumda bundan ibaret. anlıyamdığı şeyleri ilmi yetersizlikle incelediğinizde mantık almıcakdır normal hele bunlar insanın kendi fikirleri olmayıp ordan burxdn bulduğu eleştrileri bilgi sahbi olmaksızın sadece işine yarar düşüncesiyle bunları orya buraya tellal gibi bağırmak hem akli hemde mantıklı değil lütfen böyle ufak tefek gerekszi muhabbetlerle uğraşmıyalım.merakım mdem size kuran yeter hala nette ne arıyros unuz?:)

Kur'an Ehli

New member
Sayın seyfullah putkıran,

İftira'nın büyük günah olduğunu biliyorsundur sanırım. 19.org da nerede rastladın Marifetname ile ilgili yazılara? Madem ki rastladın linklerini versen ya. Ben onları kitaptan bakarak yazdım. Sayfa numaralarını dahi verdim. Eğer bana iftira atıyorsan delilini getir. 19. org dan link ver de insanlar da senin haklı olduğunu görsünler. Eğer delil getiremezsen bil ki sen bir iftiracısın. Benden özür dilemelisin.

Matematikle ilgili karekök hesaplarının yanlış olduğunu da göstereyim mi? Hangi x ve y den bahsediyosun. 21. yy da yaşıyoruz. 18. yy daki kitaptan ilim irfan öğrenmekten bahsediyorsunuz.

Nette ne arıyormuşum. Ben amacımı daha önce de bir kaç kez dile getirdim. Bildiğim , inandığım gerçeği sadece kendime saklamıyorum. İnsanlarla da paylaşıyorum. Şimdi sen söyle, sen nette ne arıyorsun? Eski yy lardan kalma alimlerin izinden gitmemiz gerektiğini insanlara söylemek için mi buradasın? İnsanların körü körüne bağlanmaları, aklını mantığını kullanmamaları gerektiğini söylemek için mi buradasın?

Tekrar ediyorum. Bana iftira atarak beni çok kızdırdın ve üzdün. Bu iftiranı kanıtını getir. Aksi halde benden özür dilemelisin.

byolcu

New member
kuran_ehli nikli ortaya o kadar çok iddia atıyor ki cevaplamak mümkün değil. amacı kafa karıştırmaktan başka bir şey olmayabilir.
iddialarından birkaçını cevaplıyorumm.

İbrahim hakkı yukarıdaki yazılara göre kafası büyük olanın aklı çoktur demiş. Bunun doğru olduğunu tüm insanlar bilir. nerde zeki biri insan varsa onun kafası normalden büyüktür ama kendini kuran_ehli sanan ibrahim hakkıyı da kuran düşmanı sanan birisi bunu kabul etmek istemiyor.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ben iftira atmıyorum size bu mevzu için söylemdim genel mevzudur bu ikincisi orajinel kaynakta bunların olduğunu zaten söyledim genel mevxzu olarak 19.org u gösterdim ve aynı zihniyette olduğunu söyledim ama bu konu için bu konuyu burdan çıkardım demedim. ve eğre desseydim evet dediğini doru olur iftira atmış olurdum. ama bakıyorum özkü altında buzağı aramaya hala devam ediyosun:) heralde anlatabildim . Ben iftira tamadım da sen nasıl bu alimlere laf atark attığın iftiraları temizliceksin ben bunu merak ediyorum:) sizin işiniz bildikleriniz anlatmak ne. bende nette bulunmamın sebebi sizin gibilere insanların kanmamasını sağlamak ben hiç değilse islam alimlerinin kitaplarını okuyup bişey öğrenmeye çalışıyorum sizin gibi burda kendi kafama göre fetva vermiyorum sıkışıncada ben buna böyle inanıyorum gibi kestirme cevaplar vermiyorum. ben Bana öğretilen islam alimlerinin en gin bilgilerini herese anlatıyorum dileyen uyar dileyen uymaz.:)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
bu arad benim yazdığım x ve y mecaz anlamda kullanılmış mevzu ama bakıyorum hala okuduğunuz şeylerin manalarını zahirde arayıp derinliklerine inemiyorsunuz böylelikle nedemek istediğimi, anlıyamıyosunuz. Daha benim gibi aciz bir inasnın nedediğini anlıyamıyosunuz Yüce yaratıcının nedemek istediğini anlıymama durumunuzu anlıyorum.

saygılarımla...

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Ve iddia etmeye devam ediyorsun.

Sadece,,

Yaa ali çık omuzlarıma putları indirielim!!!! dediğinde rasulullah ne demek istedi...

Ve gul ceal hakga, ve zahagal batıla innel batıla kane zahuga!! Mevla ne demek istedi!!

Ama kuran ehli iddiasındaki bir muhterem çıkıp oda sizden birii diyebiliyor..

Ne mutluyum ki bende onun ümmetiyim...

YAAAA SENN!!!

"PUTLARINLA" mutlu yaşa!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt