Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

m.cihatın "anlatamam"eserini bi de benden dinleyin,buyrun..

karasabah

New member
Web sitesi
www.gurkandemir.com
LİNK AKTİF OLMADIĞINDAN KONU KALDIRILMIŞTIR!

s.a arkadaşlar.forumda yeniyim.sizle mustafa cihatın "anlatamam" eserini okuduğum bi kaydı paylaşmak istedim.umarım beğenirsiniz.yorumlarınızı bekliyorum.Allaha emanetsinizhttp://uploaded.to/?id=995f2a

gelincik tarlasý

New member
Yalnız verdiğiniz adreste birşey açılmıyor ya da ben açamadım:)
Siz de Allah a emanet olun...

berfut

New member
Aşk eri mevlana

Aşk eri mevlana

:3_3_5v: Bir aşk yüzünden elbisesi yırtılan; hırstan ayıptan adamakıllı temizlendi. (1/2/22)

Kimin aşka meyli yoksa o kanatsız bir kuş gibidir. Sevgilimin nuru önde, artta olmadıkça ben nasıl önü, sonu idrak edebilirim?" (1/3/31-32)

Ehl-i Keremin vaatleri akıp duran, eseri daima görünen hazinedir. Ehil olmayanların, kerem sahibi bulunmayanların vaatleri ise gönül azabıdır. (1/14/181)

Diri aşk, ruhta ve gözdedir. Her anda goncadan daha taze olur, durur. O dirinin aşkını seç ki; bakidir ve canına can katan içkiden sana sakilik eder. (1/17/218-219)

Kalp altınla halis altın ayarda belli olur. Kalple halisi, mihenge vurmadıkça tahmini olarak bilemezsin. Allah kimin ruhuna mihenk korsa ancak o kişi, yakini şüpheden ayırt edebilir. (1/24/299-300)

Akıl gizlidir, ortada bir âlem görünüp durur. Bizim şeklimiz; o denizin dalgasından yahut ıslaklığından ibarettir. Sûret, o denize ulaşmak için neyi vesile ittihaz ederse etsin, deniz; sûreti o vesile yüzenden daha uzağa atar. Gönül, kendisine sır vereni; ok kendisini uzağa atanı görmedikçe. (1/90/1112-1115)

Güle aşık, halbuki esasen gül, kendisine aşık, kendi aşkını aramakta

Üst Alt