Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Lütfenn yardım edinn!!!

Rabbiniseven

New member
Selamın aleyküm ben 14 yaşındayım allah'ımı ve peygamberimi çok seviyor onlar için hiçbir kötü alışkanlıkta bulunmamaya çalışıyor ondan korkuyor ona secde etmekten aldığım zevki hiçbirşeyden almıyorum onların adlarını duydukça gözlerim yaşarıyor allah'a hep saygılıyım her işin başında bismillahirrahmanirrahim derim peygamberimizin sünnetlerini yapar namaz kılmaya çalışırım benim sorunum ben hiç hiç hiç istemeden içimdeki bişey bana gıcık yaparmış gibi aklıma gelen islamiyette önemli kişilere ve allah ve peygamberimize küfrediyor her zaman tövbe etmek zorunda kalıyorum bundan nasıl kurtulabilirim lütfen yardım edin çok korkuyorum allah c.c. Kızar diye büyük yazmamın nedeni allah'ın içinde bulunduğu yazıları küçük yazmak istemiyorum.

h-a-m-z-a

New member
sevgili kardeşim,

içindeki hassasiyeti kaybetme ama hepimizin nefsi var ve bizi kimi zaman ele geçirmeye çalışıyor.Nefsi Emmare yi yola getirmek kolay değil,ama mücadelenden vazgeçme şeytan bir süre daha sana vesvese verir seni yoldan saptırmaya çalışır önemli olan bunun farkında olman ve ona uymaman.

Tevbe hem senin hem de bizim için her zaman açık bir kapı..değerini bilmek ve değerlendirmek lazım,şeytanı nasıl yeneceğine dair Hadis i şerifleri incelemeni tavsiye ederim.

esmer

New member
İmansahibikız hoşgeldin,yeni kimliğin de bu mu?;)

ibrahim571632

New member
Ey Allahu Tealaya saygısından ürperip gözleri dolan genç; Sözünü ettiğin günah çok büyük ve çirkin bir günah.Gül bahçesinde olursan üzerine gül kokuları siner ve gül gibi güzel kokular yayarsın.Eğer Necis ve pis kokulu bir bahçeye girersen pis olmasanda pis kokar ve pisliğe bulaşırsın. Sen istemesende o pislikten o bahçe içerisinde olduğun müddetçe kaçamaz,kurtulamazsın.O halde bulunduğun ortamlara dikkat et ve Allah'ı çokça hatırla.Allah'ın gazabına dokunucak ve hoşuna gitmeyecek ortamlarda durma ve orayı terket.Kötü arkadaştan arslandan kaçar gibi kaç.

Eğer sen günaha dönmeyi ateşe girmekle eşit tutarsan ve hatalarından dönmekte samimi olursan Allahu Teala da senin samimiyetini doğrular ve seni o çirkin ve dağların bile ağırlığından altında ezileceği kadar büyük olan bu günahtan uzaklaştırır ve seni kusur ve günahlarından arındırır.

Yüreğinden Allahu Teala Sevgisi ve Korkusu hiç ayrılmasın.

Selam ile küçük kardeşim...

Son düzenleme:

muhacir_b

New member
s.a kardeşim
kardeşim eyer doğru yapmasaydın şeytan senle uğraşmazdı.şeytan senle uğraşacak ama sende allaha sığınacaksın inş.yaratılma gayemizi biliyorsun itaat ve ibadet.allah nefsi yaratyor ona soruyor ben kimim diye,nefiste sen sensin ben benim dedi.rabbimiz onu tam üçbin sene cehennem ateşinde yaktı ama o nefs yine inadı bırakmadı düşün artık öle bir nefis var içimizde.ilk namaza başladığımda bendede aynısı olmuştu gülüm.o benle her uğraştığında rabbime sığındım ve evimde hiç olmasada günde 3 sayfa yada 4 sayfa türkçe meal okuyordum kulağımın duyacağı kadar.elhmd bana şifa oluyordu sanada tavsiye ederim inş.evde hiç olmassa günde 3 sayfa türkçe meal oku ama az sesli kulağının duyacağı kadar.tavsiye edeceğim süreler cin süresinin sadece türkçe meali.rahman süresinin türkçe meali.kıyamet süresinin tükçe meali.ve bakara süresi türkçe meali.az sesli kulağının duyacağı kadar oku inş şifa olur gülüm.inş bizde dua edecez sana sende bizi duanda unutma.rabbim sabredenlerle beraber sen sabret.sabırsa her senle uğraşıldığnda allaha sığınıp yardım dilemek ve duayla meşgul olmaktır.senin başına gelen aynısı benim başımada geldi.rabbim bana bişey hatırlattı bende yaptım çok şükür şifa verdi.sende yaparsan ve dua edersen inş sende şifa bulacaksın gülüm.hadi s.a

cemalkonya

New member
selamünaleyküm kardeşim

selamünaleyküm kardeşim

bu sadece şeytanın bi vesvesesi sevgili kardeşim bunun senin imanına hiç bi zararı olmaz beence.namazda iken bi vesvese geldiği zaman bana şeytanın vesvesesi olduğunu düşünüyor ve şeytanın bana vesvese vermesi benim doğru yolda olduğumu gösteriyor diye düşünerek mutlu oluyorum.eminim ki bu şeytanı daha çok kahrediyordur:) bence sende böle yapmalısın bu şekilde yaparsan şeytan bu vesvenin senin imanını artırdığını anlayıp bi süre rahat bırakabilir ve bölece şeytanın vesvesesini imanını artırmak için kullanmış olursun sevgili kardeşim.

muhacir_b

New member
sen dediğinde haklısın allah razı olsun ama senin imanın sağlam diyelim kardeşim ama o kardeşimin imanı zayıfsa baş edemiyorsa ona sadece bu şekildemi yol gösterelim güzel kardeşim.inş bu kardeşimeze hepimiz duada bulunursak ve ona sohpetleri tavsiye edersek inş huzura ermesine sebeb oluruz.oysa ona ve bize huzuru hatırlatıp ve isteten sonrada tecelli ettiren rahman değilmi.o zmn gelin rahmandan o kardeşimizin huzura ermesnini diliyelim.bakarsın rabbim birini sebeb kılacak onun amelini ihsan edecek.bakarsan allah resulunun yaşantısına kardeşim allah resulu s.a onbirbuçuk sene boyunca sadece iman üzerinde durdular ve sonradan namaz geldi.kardeşim allah resuluna bakalım inş hep onları allahın zikri olan dini nasihatlar çerçevesinde topluyordu.ama altını çizerek söylüyom onlara imanı anlattı hep,sonra salih amelleri ve sonrada birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye ettielr.bizde inş kardeşimize bişey tavsiye ettik.ayette demiyormu allah cc biz kuranı sizlere şifa olsun diye indirdik.bende şifa olan kuranı tavsiye ettim inş dua da ettim arkasından.eyer ben şifa var demişsem kuranda hakkınız var ama ben demiyomki rabbim cc ayette diyor.inş hepimize şifa olur kuran.kardeşlerim altını çizerek yine söylüyorum ben alim ddeğilim sizlere bişeyde öğretecek değilim sadece hem kendime hemde sizlere hakka ne kadar muhtaç olduğumuzu hatırlatmaya çalıştım.ve o kardeşime kuran oku dedik oysa rabbini tanısın diye ve ondan istesin diye kuranı tavsiye ettik.oysa nefsimizide ayaklar altına aldık.hadi a.e.o allahın rahmeti bereketi üstünüze olsun.allah bize kendisi olmadan bir işe kalkayamayacağımızı unutturmasın inş.s.a

Son düzenleme:
Üst Alt