Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'an Okumanın Zararları

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
Bu yazdıklarınız peygambermi?kendilerine itaat şartmı?bu saydığınız kişiler tasavvuf dinin uluları!bunları inkar ettiğimiz için hesabamı çekileceğiz,yoksa bunları kabul ettiğimiz içinmi?Buhariyi niye araya kattınız?aralarında babam olsa eğer sapık inanca sahipse islam anlayışına zarar verdiyse kabul etmem tabiki.sapık sapıkdır babamda olsa!

İşte İslam akidesinin örnek bir müslümanda zuhuru..
Ahmet Yasin kardeşim, Rabbim yar ve yadımcımız olsun, yüreğine sağlık

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Bu yazdıklarınız peygambermi?kendilerine itaat şartmı?bu saydığınız kişiler tasavvuf dinin uluları!bunları inkar ettiğimiz için hesabamı çekileceğiz,yoksa bunları kabul ettiğimiz içinmi?Buhariyi niye araya kattınız?aralarında babam olsa eğer sapık inanca sahipse islam anlayışına zarar verdiyse kabul etmem tabiki.sapık sapıkdır babamda olsa!

bakalım itaat şartmı?

Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, elçiye itaat edin ve sizden olan emir sahiplerine de. Eğer bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz, Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız onu Allah’a ve elçiye arz edin.
4 Nisa Suresi 59

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
bakalım itaat şartmı?

Ey iman edenler! Allah’a itaat edin, elçiye itaat edin ve sizden olan emir sahiplerine de. Eğer bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz, Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız onu Allah’a ve elçiye arz edin.
4 Nisa Suresi 59

bak sevgili Putkıran dostum,
habire bu ayeti veriyorsunuz ama,
inanın bu ayeti anladığınızı sanmıyorum..
Bakın,
Burada, din adına, bir tek Allah'a itaat farzdır, diğerleri, dünyalık itaattır..
mesela, bu emir sahipleri Allah'a isyanda zorlasar yine mi itaat edeceksiniz..
Yapmayın, etmeyin, yazdığınız ayetlerin bir kez olsun, ne manaya geldiğini, hiç olmazse kendi alim tefsircilerin kitabından okuyun ve şu dini emretme ve hüküm koyma konusunda ikidebir birilerini allahın yanına koymayın.. lütfen ama

ahmet yasin

Mesajlari Onaylanacak
bak sevgili Putkıran dostum,
habire bu ayeti veriyorsunuz ama,
inanın bu ayeti anladığınızı sanmıyorum..
Bakın,
Burada, din adına, bir tek Allah'a itaat farzdır, diğerleri, dünyalık itaattır..
mesela, bu emir sahipleri Allah'a isyanda zorlasar yine mi itaat edeceksiniz..
Yapmayın, etmeyin, yazdığınız ayetlerin bir kez olsun, ne manaya geldiğini, hiç olmazse kendi alim tefsircilerin kitabından okuyun ve şu dini emretme ve hüküm koyma konusunda ikidebir birilerini allahın yanına koymayın.. lütfen ama

onların inancına göre peygamberler vahyi melek vasıtası ile,velileri ise direkt Allah'tan alır.dolayısıyla velileri yanılmaz,sapmaz,şaşırmaz!
yoksa muhkem olan ayetlere nasıl zorlam yorum getirirlerdi!hemde Allah dinizi tamamladım derken!

Üst Alt