Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kerahet vakitleri???

ibrahimonur

New member
isimsiz' Alıntı:
farz olduğundan sonra varmı yokmu onu bilmelisiniz..mesela erkeklerde 15 yaş denilir fıkıh kitaplarına göre ama kişi kendini daha iyi bilir tabiki...15 yaşı baz alarak hesap edin mesela varsa bildiğiniz kaza yapın yoksa ömür yettiğince kılınan nafileler veya arada kaza kılmak iyidir onlarla mevlam eksikleri tamamlar inş.

erkeklerde 15 yaş derken ???

isimsiz

New member
fıkıh kitaplarında buluğa erme yaşı ortalama olarak,erkeklerde15 yaş diye hesablanır fakat dediğim gibi kişiye görede değişebilir bu durum...

ibrahimonur

New member
evet haklsın örneğin çölde yaşayan bir erkek ile kutuplarda yaşayan bir erkeğin ergenlik çağına girmesinde yaşlar farklılık gösteriyor
erkeklerde bulunan testesteron hormonu sıcaklığa bağlı olarak salgı yapıyor

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ibrahimonur' Alıntı:
evet haklsın örneğin çölde yaşayan bir erkek ile kutuplarda yaşayan bir erkeğin ergenlik çağına girmesinde yaşlar farklılık gösteriyor
erkeklerde bulunan testesteron hormonu sıcaklığa bağlı olarak salgı yapıyor
evet bu sebeple buna siz karar vericeksiniz yaklaşık tahmini yaşınızın bir yaş altını baz alarak yaparsanız vesveselerede imkan tanımamış olursunuz içiniz rahat olur. inşallah...

ibrahimonur

New member
inşallah çok teşekkürler arkadaşlar

bu konu burada kapandıı aydınladım çok şükür :)

isimsiz

New member
fakat aydınlandığını yazıyorsun demekki aydınlattığına inanılan konularada nokta konulabiliyormuş....:confused:

isimsiz

New member
seyfullah kardeş...bir söz vardır kızım sana söylüyorum gelinim sen işit diye.....

ben ibrahim kardeşe latife yaptım biraz...malum akşam akşam biraz gerildikte.....

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
isimsiz' Alıntı:
seyfullah kardeş...bir söz vardır kızım sana söylüyorum gelinim sen işit diye.....

ben ibrahim kardeşe latife yaptım biraz...malum akşam akşam biraz gerildikte.....
farkındayım sayın isimsiz ;) bende yazımda sizin göndermeli adrese gönderim zaten :) Allah sizden de razı olsun ...

Üst Alt