Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kalbimi dinin üzere sabit kil.

sumisali

New member
yerlerin ve göklerin sahibi ! Éy dogunun ve batinin sahibi ! Ey bizlerin sahibi Sen´´sin .Bizi nefsimizin eline birakma .Sen sahib cik bizleri kalbimizi gönlümeze sadece Sen ol Rabbim!!!!!

Ey nefsim yetmedi bunca senin elinden cektigim .Yetmedimi bunca aciyi cektirdigin .
Yetmedimi sana köle oldugum yetmedimi rezil ettigin ..Hani nerde kazandiklarim nerde bunca zaman sikinti icinde yasattiklarin ..Nerde senin ugruna döktügüm gözyaslarim..Nerde harcadigim gecirdigim senin ugrunda zamanlarim..Nerde kazancimiz.Ey nefsim her gece kalkar ise giderdim ,her gece sabahlara kadar calisirdim..Rahat bir hayat sürmek icin cok caba sarf ettim cok ugrastim...Amcam da cok ugrasmisti dayimda yillarini vermisti..Babam da hepimizin gelecegi icin yatirim yapmisti..Tüm evlatlarina rahat ettirmek icin ugrasti..Ey nefsim gördümki herkes dünyalik pesinde mal mülk rahat yasam pesinde...Olmustuk zengin arabalar alinmisti katlar dikilmisti...Simdi hepside elden gitti...Ey nefis dünyalik fayda vermedi ..Zenginlik parayla olmuyor..Sevgiliyi bilip O nu yasamakla olunuyor..Sana uymakla seni rahat yasatmak icin deyil.Tüm vakti dünyalik elde etmek icin rahat huzur icinde yasamak deyildir..Senin ugrunda harcamak deyildir..

Ey yüce yaratan sevginin karsiligi Seni ´´n Ayetlerine uymak emirlerine yerine getirmektir.Allah´´im bana sahip cik sahibim Sen´´sin Sen ´sin benim herseyim ..Yaratanim beni kul´´un olarak kabul eyle..Ben´´im ruhumu yaratirken kalu bela zamaninda sormustun ben sizin Rabbi´´niz ´´deyil´miyim diye??benim ruhum evet Rabbim´´izsin demisti..Allah´´im benim ruhum Seni tanidi bildi iman etti..Sen benim Rabbim´´sin yaratanimsin.Ben Sana inandim iman ettim...Ben Sen´´in büyüklügünü bildim.Allah´´im bagisla beni simdi tüm aklimi benligimi Sana verdim..Seni bildim büyüklügünü tanidim ..Allah´´im Ey yüce Rabbim bana herseyin en dogrusu göster yasat..Bana neesimin kötülüklerini hilelerini göster..Bana seytanin hilelerini bildir..Beni kandirmasina müsade etme.Nmazlarimi dosdogru kilanlardan eyle..Aci bana merhamet et..Allah´´im merhamet eyle..Koru beni yanlis yola sapanlardan saptiranlardan koru..Beni dogru yola gidenlerden dogru söz konusanlara arkads eyle..Beni sözlerinde duranlarin Sana uyanlarin yanina eyle..Allah´´im görüyorumki cevrem hep nefsinin pesinde kosanlarla dolu görüyorumki cevremde hep kötülük dolu .Görüyorumki Seni tanimayanlar nefsine köle olanlar perisan olmuslardir..Ya nefsine uyup katil olmustur yada sonu hüsranla bitmistir..Ey azgin nefisler Rabbin´´i tanimayan bilmeyen uymayan nefisler..Ne dünyada mutlu oldunuz nede cevrenize rahat verdiniz..Ey azgin nefisler seytanala bir olupta herseye sahip olmak isteyen nefisler..

Ey nefis !!!!!

Ey azgin nefis ne sinir tanirsin nede insanliktan bilirsin ..Ey terbiye olmamis nefis hayvandan daha asigi olan emmare sifatinda olan nefis..Ey nefis Sen Rabbin´´i bilersen tanirsan olursun meleklerden üstün..Sayet uyarsan Rabbin´´in sözlerine dogrulursan namaza huzur bulursun kalbimde insan olursun üstün tutarla seni heryerde.Ey nefsim bil Sen haddini dr her zaman sözünde ..Allah´´im kalbimi dinin üzere sabit kil.

Üst Alt