Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kabeyi Yüzerek Tavaf Etmişler..

muhammedordusu

New member
Web sitesi
www.mucadeleci.com
THE_HAFIZ' Alıntı:
Sevgili dostum, Allah, yapmadığınız şeyi emretmeyin diye buyurur. Birşey söylüyorsam, bir dayanağım vardır.. Buradan reklam yapmak istemem.. Ama, gerçekten merak ediyorsanız, msn nizi verin de, size, son 5 yılda, çeçenistana, afganistana, ıraka ve filistine İHH kanalıyla yaptığımız Kurban, para ve gıda yardımlarının belgelerini sunayım, isterseniz daha sonra devam edelim mevzuya, ama, benim kitabımda, kardeşim ağlarken gülmek ve bir köşede miskince dua etmek yoktur, bizzat taşın altına elimi sokarım ki, yarın aynı hal başıma gelirse, Allah'da birilerini benim için seferber eylesin.. Ama ya şu tarikat ve cemaatçılık hastalığına tutulan insanların bu konularda tutundukları tavırlar.. bir anlatsam, inanın kahrolursunuz.. neyse, Allah var problem yok.. Tek dayanak O'dur ve herşey çok iyi olacaktır, inanıyorum.. dualarımla
aman the hafız kardeşim şeytan seni tuzağa düşürmesin.ne demek gel sana yaptığım yardımların belgesini göstereyim .sevaplarının azalmasını mı istiyon....dostça bir tavsiye...

MuhammedAli

New member
Yeter Artik!!!

Yeter Artik!!!

Esselamu eleykum ve rehmetullahi ve bereketuhu:)
Oncelikle Cuneyt kardeshime bu konuyu actiqina gore tessekkur ederim:)
2-Kardeshim Hafiz siz bu konuyun amacini soruyosunuz.Ama ben size amacini diyilde,doqurduqu neticeleri soyleyeyim ki ,bu da ikitirelik,ve kavka.PRCALANMAYALIM!!!Ve sayqideyer kardeshim!!! Buna bu kavkaya sizin sebep olmanizi istemem!!!
3-arkadashlar gelin Hafiz kardeshimizin de uzerine pek varmayalim .Her halde o da kendi fikrini yazmish.
4-Ortak mevki bulalim:)
her hangi sozumde sizi incitdiysem hakkiniiz helal edin:)
Vesselamu eleykum ve rehmetullahi ve bereketuhu:)

MuhammedAli

New member
Cuneyt kardeshim yine de tesekkurler!!!

Cuneyt kardeshim yine de tesekkurler!!!

Canim kardehslerim bu mevzuyu actiqina gore bir daha ben Cuneyt kardeshimize tesekkurler ederim :)
Ve shunlari soylemek istiyorum ki nasil guzel bi sahne nasil guzel bir menzeredir om menzere ki,ALlah kullari suyun icince bile olsalar dalqalari yarip da ALlaha sukur etmek istiyorlar.Nasil,her zaman isti ,sicak havalarda orayi tevaf etmisler.
EYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY o insanlar ki,Kabi evini sular icinde tevaf etmissiniz:(((((((((((((!!!!
NAsil bi rahmet ,nasil bi mermahet ki size nasip olmush!!!
EYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY o insanlar ki ,KAbe evini sular icinde tevaf etmissiniz:(((((((((((((((!!!!
Ne mutlu size!!!
Allahin rahmeti olan yaqmuru,sirf Kabe evinin icine yaqmishtir ki ,siz de onunla yikanip pak olmussunuz!!!
EYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY o insanlar ki,KAbe evini sular icinde tevaf etmissiniz:(((((((((((((((((((((!!!!
Ne mutlu size!!!
hem cisminizi ALlah temizlemish ,hem de kalbinizi siiz pak pakize etmishtir!!
YAziklar olsun bana ki ne yaqmurlu hava ne de sicak havada hala oraya gidemedim:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
insallah hepinize orayi ziyaret edip gormeyi dilerim:((((((((((((
KArdeshim Cuneyt ALlah senden razi olsun :)
Gozlerimin yasarmasina ,kalbimin saflanmasina sebep oldun :)

cüneyt

New member
Hepinizden Allah razı olsun benim hakkında kötü konuşanada iyi konuşanada Allah razı olsun 2 haftadır bilgisayar başına geçemedim mesajları yemni gördüm.Hepinizden Allah razı olsun gerekli cevabı gördüğüme göre Seyfullah kardeşim vermiş zaten Allah ondan razı olsun selametle...

asikkulun

New member
YAKIN OLUN ARKADASLAR UZAKLASMAYIN BU FORUMDA BİRBİRİMİZLE GECİN EDEMİYECEKSEK ZOR BİRLEŞME YAPARIZ iSLAM HALKIYLA. ŞAŞIYORUM SİZE.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
40035.jpg

KABE'DE SEL-1970'lerin sonlarına kadar, Kabe'de sık sık sel baskınları yaşandı. Kabe'nin bulunduğu alan çevresine göre çukur olduğu için yağmur yağdığında etrafındaki dağlardan gelen sel suları bu alanı dolduruyordu.

40037.jpg

HACER-ÜL ESVED BİLE KIRILDI-1974 yılında Kabe-i Şerif yağmur sebebiyle Hecer-ül Esved taşına kadar sular altında kaldı.En güçlü sel 1941 yılında yaşandı.Bu baskında Hacer-ül Esved taşından bir parçanın koptuğu söylenir.

40038.jpg

YÜZEN BİR YAPI GİBİ-1941 ve 1974 yıllarındaki sel baskınlarında Kabe havuzun içinde yüzen bir yapı gibi göründü.

40040.jpg

EN TATLI İBADET-Sel baskınlarında Kabe'nin içi kadar çevresinde de su birikintileri oluştu. İbadet etmeye gelen Müslümanlar zor anlar yaşadıysa da zorluklara rağmen ibadet etmenin tadını çıkardı...

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
40041.jpg

ARABALAR BİLE YÜZDÜ!-1941'deki sel baskını o kadar güçlüydü ki arabalar bile su üzerinde yüzdü. Yağmurun hemen ardından çekilmiş bu fotoğraf, insanların şaşkın bakışlarını yansıtıyor...

40043.jpg

EN ESKİ MABED- İnsanlığın en eski mabetlerinden, Müslümanların kıblesi Kabe, tarih boyunca hem insanların hem de doğa olaylarının tehdine karşı hep korunarak bu günlere kadar ayakta kaldı.

40044.jpg

YÜZEREK TAVAF-Safa ve Merve arasında say yapanlar görünüyor. Bu koridor boyunca 7 kez yürümek gerekiyor ve toplam katedilen mesafe yaklaşık 3.5 km. Normal koşullarda en az 1 saat sürüyor. Su içinde ise oldukça zor

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
40045.jpg

YÜZME VE İBADET MOLASI-Sel baskınında yüzerek tavaf yapmaya çalışan ve ibadete ara verip Kabe'nin duvarlarında dinlenen Müslümanlar...

40046.jpg

MOLA VAKTİ-En güçlü selin yaşandığı 1941 yılı... Bir çarşamba günü yağan yağmur Kabe'yi sular içinde bırak. Kabe’nin önünde tavaf yaparken mola verenler gözüküyor.

Üst Alt