Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Islamiyet Nakil Dinidir

Aysegul

New member
İslam düşmanlarının yeni stratejisi

Son yıllarda, İslamiyete inansın inanmasın, saygısı olsun olmasın Ramazanlarda, tefsir, meal kitapları vermek adet oldu. Neden başka kitap değil de mesela, fıkıh kitabı, ilmihal kitabı değil de illa meal, tefsir bunu hiç düşündünüz mü?
Belki çokları bunun farkında değil, tiraj almak için yapıyor ama bu yapılanlar Batının, Hıristiyan dünyasının yönlendirmesidir. Nasıl mı şimdi onu izah etmkeye çalışalım:

Batı devletleri, özellikle de İngilizler, kaba kuvvetle, İslamiyeti yok etme savaşında bir yere varamayacaklarını anladılar. Bunun için, 18. Asrın başından itibaren takdik değiştirerek İslamiyeti içeriden yıkmaya karar verdiler. İçeriden yıkabilmeleri için birlik beraberliğin bozulması, parçalanma olması gerekiyordu. Bunun için de İslamiyeti asli unsunlarından uzaklıştırıp, yoruma açırak tartışmaya açtılar.

Yıllar süren araştırmalarda gördüler ki, İslamiyetteki birlik beraberliği sağlayan en başta peygamber sevgisi; Mmüslümanların Muhammed aleyhisselamı malından, canından herşeyinden daha çok sevmesi. İkincisi ise, İslamiyeti ayakta tutan, nesilden nesile bozumadan ulaştıran İslam alimleri ve mezheplerdir.

Bu tespitten sonra, Peygamber efendimizi ve onun varisi olan İslam alimlerinin gözden düşürmeye çalıştılar. “uydurma” “Kur’ana aykırı” gibi iftiralarla hadis-i şeriflere olan güveni sarstılar. Peygamber efendimizi “Postacı” olarak gördüler, tanıttılar. Kur’an-ı kerimi getirdikten sonra O’nun işi bitti dediler. Özellikle de İslam alimleri ve mezhepler konusuna ağırlık verdiler. Çünkü Peygamber sevgisini veren alimlerdi. Alimler bertaraf olunca Peygamber sevgisi de olmayacaktı. Biliyorlardı ki, Ehli sünnet alimleri ve mezhepler ortadan kalkınca İslamı koruyan kale yıkılmış olacaktı.

Bu yeni strateji uygulamak için önce, Hempher, Lawrenc gibi, müslüman kılığına soktukları ajanları kullandılar. Mesela, Hempher, Hatıratında, 1700’lü yıllarda bu vazife ile beş bin İngiliz ajanın islam ülkelerinde faaliyet gösterdiği yazmaktadır. Şimdi ise, bu ülkelerde satın aldıkları veyahut da yönlendirdikleri kimselerle bu faaliyeti sürdürmektedirler.

İşte son yıllarda ısrarla dininizi buradan öğrenin diye milletin önüne koydukları, tefsir ve meal kampanyası, Peygamber Efendimizi, alimleri ve mezhepleri saf dışı etme gayretleri bu yeni stratejinin bir parçasıdır. Alimler ve mezhepler saf dışı olunca, Kur’an-ı kerimi istedikleri gibi yorumlayıp, müslümanları parçalamak daha kolay olacaktı. Nitekim öyle oldu.

huzuradoğru sitesinden dan alıntıdır

ibrahimonur

New member
Gerçekten Misyonerlik çalişmalari Islami Taniyalim Adi Altinda Yürütülüyor Olabilir Uyanik Olmamiz Lazim

Abd

New member
cahillerin önüne kuranı koyarsan eline yüzüne bulaştırır bu gün olduğu gibi. bir kişi hayatını bu uğurda harcamışsa ve sen onu kale almayıp ben bilirim diyorsan ahmağın tekisin!! bekleyin daha neler çıkacak. bu gün dini yalnız kurandan öğrenelim gibi masum bir cümle telafuz edenler bilerek veya bilmeyerek insanları nasıl bir felakete sürüklediklerinin farkında değiller. Allah yardım etsin müslümanlara.

Aysegul

New member
Evet kişi kendi aklıyla hareket ederse doğru yolu bulamaz...Ehli sünnetin yolunda olmalıdır...Bizim yapmamız gereken tek şey kur'anı kerimi okumak, islam alimlerinin kitapları ışığındada anlamaya çalışmak...Bunun nesi mantıksız ve de reddedilecek bir şey anlamıyorum...Onlar Allah'ın bildirmiş olduğu şey dışında bir şey katamazlar zaten din'e....Onlar sürekli peygamber efendimizin ruhaniyeti ile rabıta halinde onlar kur'anı kerimde ilimde derinleşenler konumundadır....Bunlar benim şahsi görüşlerim tabi...Yazıda çok güzel açıklanmış her şey

chamdali

New member
Aysegul' Alıntı:
Onlar Allah'ın bildirmiş olduğu şey dışında bir şey katamazlar zaten din'e....Onlar sürekli peygamber efendimizin ruhaniyeti ile rabıta halinde

Cin 4: Meğer bizim beyinsizimiz, Allah hakkında yalan söylüyormuş.
Cin 5: Biz de, insanların ve cinlerin Allah hakkında yalan söylemeyeceklerini zannederdik.

Siz nereden biliyorsunuz sürekli rabıta halinde olduklarını, size de mi bir kanal açıldı?

the okuz

New member
ayşegül kardeş senin gibi insanlar da insanları Kur'an'dan uzaklaştırmaya çalışıyorlar...ne varmış sanki meal ya da tefsir dağıtmalarında, elbette ilmihaller de fıkıh kitapları da dağıtılmalı ancak her zaman önce Kur'an...Kur'an arka plana atılamaz, Kur'an bu dinin %90'ıdır...
Ayrıca İslamın birliğini oluşturan unsurların asıl önemlisi ne Hz. Muhammed(asm) sevgisidir, ne de alimlerdir...asıl birleştirici unsur Kur'an'dır Kur'an...Bunu daha ne kadar inkar edebilirsiniz??Elbette Hz. Muhammed(asm)'e olan sevgimiz de birleştiriyor bizi, elbette eskiden de olsa alimler bizi birleştirirdi ancak Kur'an'ı böylesine bir şekilde arka plana atmaya ne hakkınız var?

tahsiye72

New member
..

..

2/BAKARA-78: “Ve minhum ummiyyûne lâ ya'lemunel kitâbe illâ emâniyye ve in hum illâ yezunnûn(yezunnûne).”
Onlardan bir kısmı ümmîlerdir. Onlar (Allah'ın) Kitab'ını bilmezler (tanımazlar da). Sadece emaniyyeyi (kişilerin el yazması kitaplarını) bilirler. Onlar sadece zan (ve kuruntu) içindedirler.

Burada “Kitap” denilen; Kûr’an-ı Kerim’dir. “Emaniyye” ise aklın ürünü olan el yazması kitaplardır. Çünkü; takip eden âyet-i kerime, bize bu gerçeği ifade ediyor:

2/BAKARA-79: “Fe veylun lillezîne yektubûnel kitâbe bi eydîhim summe yekûlune hâzâ min ındillâhi li yeşterû bihî semenen kalîlâ(kalîlen). Fe veylun lehum mimmâ ketebet eydîhim ve veylun lehum mimmâ yeksibûn(yeksibûne).”
Yazıklar olsun onlara ki; elleriyle kitap yazıp, sonra da (emaniyye bilgiler içeren) bu yazdıklarını az bir bedel (para) karşılığında satmak için: “Bu Allah'ın indindendir.” derler. Yazıklar olsun onlara, elleriyle (böyle şeyler) yazdıklarından dolayı... Yazıklar olsun onlara, kazandıkları şeylerden dolayı…

32/SECDE-24: “Ve cealnâ minhum eimmeten yehdûne bi emrinâ lemmâ saberû, ve kânû bi âyâtinâ yûkınûn(e).”
Onlardan (insanlardan) imamlar (mürşidler) kıldık, emrimizle insanları hidayete erdirsinler (Allah’a insanların ruhlarını ulaştırsınlar) diye, sabırlarından dolayı ve âyetlerimize (Allah’ın âyetlerine) yakîn hasıl ettikleri için.

Öyleyse kesinlikle bilinmelidir ki; hidayetçilere gerek var; herkes için Allah, hidayetçi tayin etmiş. Hidayetçiye tâbî olmadan şeytanın pençesinden kurtulmak mümkün değildir.

Allahû Tealâ, Bakara Suresinin 128 ve 129. âyet-i kerimelerinde, bütün zamanlar için insanlara nefslerini tezkiye etmekle görevli resûllerinin var olduğunu buyurmaktadır.

3/AL-İ İMRAN-73: … innel hudâ hudallâhi …
… Hiç şüphesiz HİDAYET, Allah’ın (Kendisine) ulaştırmasıdır. (İnsan ruhunun ölümden evvel Allah’a ulaşmasıdır.)…

2/BAKARA-120: … inne hudâllâhi huvel hudâ …
… Muhakkak ki Allah’a ulaşmak (var ya) işte o, hidayettir…

Aysegul

New member
chamdali' Alıntı:
Cin 4: Meğer bizim beyinsizimiz, Allah hakkında yalan söylüyormuş.
Cin 5: Biz de, insanların ve cinlerin Allah hakkında yalan söylemeyeceklerini zannederdik.

Siz nereden biliyorsunuz sürekli rabıta halinde olduklarını, size de mi bir kanal açıldı?

Herkes biliyor Abdulkadir Geyalni,Abdullah-ı Dehlevi,Bayezid-i Bistami,Ahmed-i Bedevi ve daha binlercesinin neler yaşadıklarını...siz hariç tabi...Çünkü malesef kitap okumuyorsunuz

Aysegul

New member
the okuz' Alıntı:
ayşegül kardeş senin gibi insanlar da insanları Kur'an'dan uzaklaştırmaya çalışıyorlar...ne varmış sanki meal ya da tefsir dağıtmalarında, elbette ilmihaller de fıkıh kitapları da dağıtılmalı ancak her zaman önce Kur'an...Kur'an arka plana atılamaz, Kur'an bu dinin %90'ıdır...
Ayrıca İslamın birliğini oluşturan unsurların asıl önemlisi ne Hz. Muhammed(asm) sevgisidir, ne de alimlerdir...asıl birleştirici unsur Kur'an'dır Kur'an...Bunu daha ne kadar inkar edebilirsiniz??Elbette Hz. Muhammed(asm)'e olan sevgimiz de birleştiriyor bizi, elbette eskiden de olsa alimler bizi birleştirirdi ancak Kur'an'ı böylesine bir şekilde arka plana atmaya ne hakkınız var?

Yazıyı dikkatli okumadınız sanırım yazıda sadece tefsirlere önem verilmemesi tefsirden öğrenmek yerine fıkıh kitaplarının yardımıyla dini anlamaya çalışılmanın gerekliliği belirtiliyor...Ya biz kimizki çıkıp kuranı tam manasıyla anlayabilicez...Ancak bu işin pirleri bu işi bilebilir...Peygamber efendimizn alimlerle ilgili hadisleri gayet açık ve net bu konuda...Arapça bilen insanlar bile tam manasıyla anlayamayacağı bildiriliyor...Çünkü kur'anın manası bir derya biz kendi başımıza anlamaya uğraşırsak o deryada boğuluruz..O sebepledirki tutunacak dal şart

chamdali

New member
Aysegul' Alıntı:
Herkes biliyor Abdulkadir Geyalni,Abdullah-ı Dehlevi,Bayezid-i Bistami,Ahmed-i Bedevi ve daha binlercesinin neler yaşadıklarını...siz hariç tabi...Çünkü malesef kitap okumuyorsunuz

Hayırdır Aysegul!

Benim kitap okumadığımı kimden haber aldın?

Kuşlara söyle yanılmışlar.:)

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
Aysegul' Alıntı:

Herkes Ahirette kendisinden sorulacağı kitabı okuyor hanfendi, demekki senin mahşerinde geçerli kitaplar adını andığınız zatların kitaplarıdır, ya hu bunları okusan ne olur, okumasan ne olur. Hepsini üstüste koyum bir milyona çarpsanız bir ayetin yerini alabilirler mi ha. Hayretsiniz hanfendi inanın, şu ümmet Allah'ın dinini öğrenmesi için gönderdiği Kur'anı nı okumasın diye neredeyse kampanya başlatacaksınız. Hani, sizin misyoner olduğunuza kanaat getireceğim ama, arada güzel şeylerde söylüyorsunuz ki, bu mani oluyor bana.. Bakın, yarın ölseniz, sorulacağınız tek kitap Kur'andır ve sizi Acilen ve ehemniyetle Kur'an okumaya çağırıyorum, diğerlerini okumasanız da kaybınız olmaz inanın.. dualarımla

Aysegul

New member
THE_HAFIZ' Alıntı:
Herkes Ahirette kendisinden sorulacağı kitabı okuyor hanfendi, demekki senin mahşerinde geçerli kitaplar adını andığınız zatların kitaplarıdır, ya hu bunları okusan ne olur, okumasan ne olur. Hepsini üstüste koyum bir milyona çarpsanız bir ayetin yerini alabilirler mi ha. Hayretsiniz hanfendi inanın, şu ümmet Allah'ın dinini öğrenmesi için gönderdiği Kur'anı nı okumasın diye neredeyse kampanya başlatacaksınız. Hani, sizin misyoner olduğunuza kanaat getireceğim ama, arada güzel şeylerde söylüyorsunuz ki, bu mani oluyor bana.. Bakın, yarın ölseniz, sorulacağınız tek kitap Kur'andır ve sizi Acilen ve ehemniyetle Kur'an okumaya çağırıyorum, diğerlerini okumasanız da kaybınız olmaz inanın.. dualarımla

Ya biz zaten kur'an okuyoruz beyefendi bu konuda içiniz rahat olsun ama biz Allah'ın emirlerini Hz muhammed (s.a.v) gösterdiği biçimde yapıyoruz aramızdaki tek fark bu...Siz kafanıza göre dini uyguluyorsunuz biz peygambere göre bu kadar net yani

the okuz

New member
Aysegul' Alıntı:
Yazıyı dikkatli okumadınız sanırım yazıda sadece tefsirlere önem verilmemesi tefsirden öğrenmek yerine fıkıh kitaplarının yardımıyla dini anlamaya çalışılmanın gerekliliği belirtiliyor...Ya biz kimizki çıkıp kuranı tam manasıyla anlayabilicez...Ancak bu işin pirleri bu işi bilebilir...Peygamber efendimizn alimlerle ilgili hadisleri gayet açık ve net bu konuda...Arapça bilen insanlar bile tam manasıyla anlayamayacağı bildiriliyor...Çünkü kur'anın manası bir derya biz kendi başımıza anlamaya uğraşırsak o deryada boğuluruz..O sebepledirki tutunacak dal şart

işte bu yüzden insanlar hiç Kur'an okumuyor ve bu yüzden herkes ayrılmış vaziyette...
ve sen ve senin gibiler de böyle diyerek Kur'an'daki bazı ayetleri de reddetmiş oluyorsunuz...mesela,
"Ey insanlar! Size Rabbinizden kesin bir delil geldi ve size apaçık bir nur indirdik."(Nisa, 174)

bu ayeti reddettiğinizi söyleyebilirim...
ayrıca insanları Kur'an'dan çok Kur'an'ı anlatan kitaplara yönlendiriyorsunuz, ancak onlar tipik insan sözü, ne olursa olsun insanlar tarafından yazılmış kitaplar...peki Allah aşkına hiç mi bir Müslüman merak etmez Allah bana ne demiş bu kitabında DOĞRUDAN ne demiş diye?
Kur'an'ı anlayamayacağımız yalanıyla daha ne kadar gidebilirsiniz? Kur'an apaçıktır, ortadadır, çoğu ayeti iq'su 90 ve üstü olanlar tarafından kolaylıkla anlaşılabilir, alimler de bu çoğu ayetlerin dışında kalan ayetlerde devreye girebilirler bence...
Lütfen biz alim miyiz ki Kur'an'ı anlayabilelim gibi insanları Kur'an'dan fersah fersah uzaklaştıracak aptalca sözler sarfetmeyelim, lütfen!!!

Aysegul

New member
the okuz' Alıntı:
işte bu yüzden insanlar hiç Kur'an okumuyor ve bu yüzden herkes ayrılmış vaziyette...
ve sen ve senin gibiler de böyle diyerek Kur'an'daki bazı ayetleri de reddetmiş oluyorsunuz...mesela,
"Ey insanlar! Size Rabbinizden kesin bir delil geldi ve size apaçık bir nur indirdik."(Nisa, 174)

bu ayeti reddettiğinizi söyleyebilirim...
ayrıca insanları Kur'an'dan çok Kur'an'ı anlatan kitaplara yönlendiriyorsunuz, ancak onlar tipik insan sözü, ne olursa olsun insanlar tarafından yazılmış kitaplar...peki Allah aşkına hiç mi bir Müslüman merak etmez Allah bana ne demiş bu kitabında DOĞRUDAN ne demiş diye?
Kur'an'ı anlayamayacağımız yalanıyla daha ne kadar gidebilirsiniz? Kur'an apaçıktır, ortadadır, çoğu ayeti iq'su 90 ve üstü olanlar tarafından kolaylıkla anlaşılabilir, alimler de bu çoğu ayetlerin dışında kalan ayetlerde devreye girebilirler bence...
Lütfen biz alim miyiz ki Kur'an'ı anlayabilelim gibi insanları Kur'an'dan fersah fersah uzaklaştıracak aptalca sözler sarfetmeyelim, lütfen!!!

Siz benim mesajlarımı hiç okumuyorsunuz sanırım...Ben kur'anı kendi kafamıza göre yorumlamamızın yanlış olduğunu söylüyorum...Sizin söylediklerinizide anlayabilmiş değilim....Çok entersan gerçekten:) ...Okumadığınızı varsayıyorum

Z

zeynep_hearty

Guest
Saygıdeğer Ayşegül size bütünüyle katılıyorum...Rabbim razı olsun paylaşımınız için... Buarada kimin misyonerlik çalışmaları içerisinde olduğunu biraz düşünsek anlarız...Selam ve dua ile....

chamdali

New member
Aysegul' Alıntı:
Siz benim mesajlarımı hiç okumuyorsunuz sanırım...Ben kur'anı kendi kafamıza göre yorumlamamızın yanlış olduğunu söylüyorum...Sizin söylediklerinizide anlayabilmiş değilim....Çok entersan gerçekten:) ...Okumadığınızı varsayıyorum

Ayşegül Hanım,

Bir şey okuduğunuz zaman kimin kafasına göre okuyorsunuz? Eğer buradaki "kendi kafamıza göre" ibaresi "kendi keyfimize göre" anlamına geliyorsa kimsenin böyle bir iddiası yok zaten! Kur'an'ı tabii ki kendi kafanıza göre yorumlamıyacaksınız. Kur'an'ı, Kur'an'a göre okuyacaksınız. Kendi bütünlüğü içinde. Kur'an'ın yönlendirmesi üzerine akledeceksiniz, tefekkür, tezekkür, tedebbür edeceksiniz. Siz kendinizi Kur'an'a açtıkça Kur'an'da size açılacak. Mesajını kavrayabileceksiniz. Anlamadığınız yerler olursa onları da sizden önce kitabı okuyanlara soracaksınız. Aldığınız cevapları tekrar Kur'an'a götürüp doğruluğunu anlamaya çalışacaksınız. Elbette meşakkatli bir yol. Çaba isteyen, emek isteyen uzun soluklu bir yol.

Selamlar!

Aysegul

New member
chamdali' Alıntı:
Ayşegül Hanım,

Bir şey okuduğunuz zaman kimin kafasına göre okuyorsunuz? Eğer buradaki "kendi kafamıza göre" ibaresi "kendi keyfimize göre" anlamına geliyorsa kimsenin böyle bir iddiası yok zaten! Kur'an'ı tabii ki kendi kafanıza göre yorumlamıyacaksınız. Kur'an'ı, Kur'an'a göre okuyacaksınız. Kendi bütünlüğü içinde. Kur'an'ın yönlendirmesi üzerine akledeceksiniz, tefekkür, tezekkür, tedebbür edeceksiniz. Siz kendinizi Kur'an'a açtıkça Kur'an'da size açılacak. Mesajını kavrayabileceksiniz. Anlamadığınız yerler olursa onları da sizden önce kitabı okuyanlara soracaksınız. Aldığınız cevapları tekrar Kur'an'a götürüp doğruluğunu anlamaya çalışacaksınız. Elbette meşakkatli bir yol. Çaba isteyen, emek isteyen uzun soluklu bir yol.

Selamlar!

Tamam işte aynı şeyi söylüyoruz ikimizde...Kendi kafamıza göre derken ben şunu kastediyorum...Şimdi bir insanı düşünün...Hiç tarih bilgisi yok onun eline kur'anın türkçe mealini verseniz işte bizim kitabımız budur bunu al başka diğer bilgileri yok say desek...Dinini buna göre uygula namazını buna göre kıl orucunu buna göre tut,zakatını buna göre ver....Sakın haaa peygmberin sünnetlerinden bahseden olursa onlara kulak asma...Kendi anladığın gibi ibadetlerini bu kitaba göre yap desek....Şimdi o çocuk kendi anladığı gibi uygulamazmı o dini...Çoğu farz ibadetleri kafasına göre okuduğunu anladığı biçimde yapmazmı?...Ben bu sitede bunu savunan insanlara kızıyorum...O kişiler çıkıp peygamber ve hadisleri kabullenip ,kur'anı reddetseler bu sefer kur'anı savunurum...Ya da çıkıp melekleri reddetseler melekleri savunurum...Oruç yok deseler orucu savunurum...Bu insanlar sünnet yoktur uydurmadır diyorlar böyle bir durumda peygamberimizin dinimizi öğretmediği sonucu çıkıyor...Peygamberimiz postacımıydı yani?...Ya inanılmaz doluyum şu an daha fazla konuşmak istemiyorum...Herkes istediğini inanabilir...Ama lütfen bizim inançlarımızada dil uzatmasınlar

the okuz

New member
valla okuyorum yazdıklarınızı salak değilim okumadan cevap yazmıyorum yani...

Üst Alt