Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

isa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmetb

New member
Kuran'da İsa hakkında iki farklı bilgi söz konusu ve bence bu 2 ayrı bilgi bir çelişki oluşturuyor.

Biri İsa'nın Adem gibi topraktan yaratıldığı, "ol" denip olduğu, diğeri ise Genel kanı olan Meryemin oğlu olduğu.

Sizce de bunlar bir çelişki oluşturabilir mi? Oluşturmaz ise neden?

umitdemir1983

New member
selam

selam

selamunaleyküm

Orada benzetilen Hz. Adem (as) gibi babsız yaratılması.

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
bu sonuca nasıl vardınız?
bu sonuca nasıl vardınız sorusunu sana sormak lazım.bizim elimizde kaynağı belli kuran var...

senin elinde hangi imansızın kitabı var.?????

mehmetb

New member
Benim elimde muhammedin kitabı var, siz nasıl ulaştınız bu sonuca, bu kitap şu kitap demeyip nasıl olduğunu açıklamalısınız.

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
Benim elimde muhammedin kitabı var, siz nasıl ulaştınız bu sonuca, bu kitap şu kitap demeyip nasıl olduğunu açıklamalısınız.
muhammed derken arkadaşınızdan bahsediyorsunuz galiba... :confused:

mehmetb

New member
sizin başına hz. eklediğiniz, benim için ise bi ayrıcalığı olmayan bir kişi olan muhammedden bahsediyorum. O yüzden de hz. eklemem saçma olur.

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
sizin başına hz. eklediğiniz, benim için ise bi ayrıcalığı olmayan bir kişi olan muhammedden bahsediyorum. O yüzden de hz. eklemem saçma olur.
siz kuranı kerime inanmıyorsanız ondan daha ne gibi cevap vermemi bekliyorsunuz.siz sorularınıza cevap aramıyorsunuz çünkü kararsız insanlar cevap arar
siz bu halinizle cevap almaya layık biri değilsiniz ....daha kurana ve resule nasıl hitap edileceğini bilmeyen şeytanın askeri olmuşsunuz....

mehmetb

New member
Kişilerle uğraşmak yerine cevap vermenizi dilerim, ben de sizin iyiliğinizi düşünüp, mantıksızlıkları ortaya çıkarıyorum. Bakınız, ders alınız.

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
Kişilerle uğraşmak yerine cevap vermenizi dilerim, ben de sizin iyiliğinizi düşünüp, mantıksızlıkları ortaya çıkarıyorum. Bakınız, ders alınız.
size vereceğim cevapkurandandır onada inanmıyorsanız.cevap istemeniz yersiz..
sizin düşündüklerinizde bize mantıksız geliyor.iyiliğimizi düşünmenize gerekyok .siz kendinizi düşünün..
biz kuranabağlı kaldığımız müddetçe sırtımız yere gelmez.dünyada da,ahirettede...

mehmetb

New member
Sizin kurandan başka birşey düşünmediğiniz mi söylüyorsunuz? Lütfen nerden olursa olsun bana bir cevap verin. Ama mantıklı olsun.

kul

New member
mehmetb' Alıntı:
Kuran'da İsa hakkında iki farklı bilgi söz konusu ve bence bu 2 ayrı bilgi bir çelişki oluşturuyor.

Biri İsa'nın Adem gibi topraktan yaratıldığı, "ol" denip olduğu, diğeri ise Genel kanı olan Meryemin oğlu olduğu.

Sizce de bunlar bir çelişki oluşturabilir mi? Oluşturmaz ise neden?
birleşme olmadan diğer insanlardan farklı yaratılış
hamilelik dönemi her insan gibi topraktan yani hücrelerden yaratılmıştır.
bu açıdan bakmayı istersen önyargısız sevgiyle çelişki olmadığını görürsün

önyargısız evrensel düşünmen dileğimle....

mehmetb

New member
"topraktan yani hücrelerden yaratılmıştır."

Lütfen biraz biyoloji hakkında bilgi sahibi olun.

Ayrıca, "ol" denilip olmak, anlık bir durumu gösterir, fakat bir kadından dünyaya gelmesi belli bir süreç ister.

Not: İsa nın gerçekten yaşayıp yaşamamış olması da tartışılıyor. İsterseniz bu konu hakkında başlık açabiliriz.

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
"topraktan yani hücrelerden yaratılmıştır."

Lütfen biraz biyoloji hakkında bilgi sahibi olun.

Ayrıca, "ol" denilip olmak, anlık bir durumu gösterir, fakat bir kadından dünyaya gelmesi belli bir süreç ister.

Not: İsa nın gerçekten yaşayıp yaşamamış olması da tartışılıyor. İsterseniz bu konu hakkında başlık açabiliriz.
mehmetb seni biraz mantıklı düşünmeye çağırıyorum..şuanda okadar çocuksuz insan var onlardan birine ol deyince çocuğu olabiliyormu.olsunda 9 ay değil,9 yılda olsun.ol demek emirdir .o anda oluşmaya başlar gelişim süreci yani zaman ilede vücudu tamamlar...buda insan olma özelliğidir.yani meryem oğlu isa olduğu içindir.

"""Not: İsa nın gerçekten yaşayıp yaşamamış olması da tartışılıyor. İsterseniz bu konu hakkında başlık açabiliriz"""

böyle bir yazı yazdıktan sonra seninle daha yazışmamayı düşünüyorum çünkü öncedende dediğim gibi sen inanmak için sormuyorsun.sana yazılan cevaplar gereksizdir.

mehmetb

New member
"Doğrusu Allah katında İsa'nın durumu Adem'in durumu gibidir. Onu topraktan yarattı sonra da ona: "Ol!" dedi. O da hemen oluverdi."

Kendi dininiz hakkında o kadar bilgisizsiniz ki...

"olsunda 9 ay değil,9 yılda olsun" demişsiniz... :D

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
"Doğrusu Allah katında İsa'nın durumu Adem'in durumu gibidir. Onu topraktan yarattı sonra da ona: "Ol!" dedi. O da hemen oluverdi."

Kendi dininiz hakkında o kadar bilgisizsiniz ki...

"olsunda 9 ay değil,9 yılda olsun" demişsiniz... :D
ben size gözlerinizi açın demiştim :)
yazımı tekrar okumanızı rica ediyorum...
9 yılı aciz insanlar için kullandım eğer ol denilince olması sana okadar kolaysa sen de ol de ,9 aydan vazgeçtim 9 yılda olsun bakalım ,
senin demenle oluyorsa eğer.....

senin kadar bilgisiz değilim allahı biliyorum ya ...en azında aklımı kullana biliyorum.hala aklınızı bize isbatlayamadınız...

mehmetb

New member
aklın tanımını yaparsan, muhtemelen ispatlayabilirim...

Neyse, bunu devam ettiririz, yine konuya dönelim, kaynaklar ortada, bir insan hem "hemen oluverip" hem de ana karnında gelişebilir mi? :D

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
aklın tanımını yaparsan, muhtemelen ispatlayabilirim...

Neyse, bunu devam ettiririz, yine konuya dönelim, kaynaklar ortada, bir insan hem "hemen oluverip" hem de ana karnında gelişebilir mi? :D
akılın tanımını yapmam için seninde akıllı olman lazım.
bunada inanmam için isbat lazım .

konuya dönmeyede gerek yok çünkü anlattıklarımı anlayacak birinin olduğuna emin olmam lazım...

mehmetb

New member
Yokuşa sürmeyin işi, aklın tanımını yapmalısınız, yoksa benim sizden denitrilizer in ispatını istemem gibi birşey olur bu.

mehmetb

New member
Ayrıca, korkmanıza gerek yok, konuya dönelim... Cevap yok mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt