Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İran, AIDS'in Çaresini Buldu

seyfullah putkýran

New member
Katılım
30 Eyl 2005
Mesajlar
5,807
Tepkime puanı
205
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Ruhlar Aleminden
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
İran, AIDS'in Çaresini Buldu

6505.jpg


İranlı bilim insanlarının, ölümcül AIDS hastalığının tedavisinde kullanılacak yeni bir ilaç bulduğu iddia edildi.

İlacı bulduğu iddia edilen araştırma grubundan Doktor Fereydun Mahbudi, Keyhan gazetesine yaptığı açıklamada, İranlı bilim insanları tarafından bulunan ilacın, AIDS hastalığına karşı vücudun direncini artırdığını söyledi.

Bitkisel temelde üretilen ilaçta nanoteknoloji kullanılarak bazı değişiklikler yapıldığını ifade eden Dr. Mahbudi, ilacın vücuttaki savunma hücrelerini hareketlendirip sayılarını artırarak, vücudu HIV virüsüne karşı daha dirençli bir hale getirdiğini kaydetti.

İlacın birçok hasta üzerinde denendiğini ve başarılı sonuçlar alındığını anlatan Dr. Mahbudi, ilaca isim belirlemeye çalıştıklarını, İran Sağlık Bakanlığı ve uluslararası bilim camiasının teyidinden sonra ilacın AIDS tedavisinde kullanılmaya başlanacağını belirtti.

Aynı projede yer alan kadın doktor Minu Muharriz de, yeni ilacın AIDS hastalığının aşısı olmadığını vurguladı. AIDS'in virütik bir hastalık olduğuna ve virüs hastalıklarının da aşısı olmadığına dikkati çeken Dr. Muharriz, ancak bu ilacın virüsün hasta vücudunda yayılmasına engel olduğunu, bu yüzden de bir tür aşı olarak kabul edilebileceğini söyledi. Yeni ilacın, Sağlık Bakanı Kamran Bakeri Lenkarani tarafından basın toplantısıyla açıklanacağı kaydedildi.

Resmi rakamlara göre 13 bin 357 AIDS vakasının bulunduğu İran'da gerçek rakamın çok daha yüksek olduğu ifade ediliyor.

haberalemi : 07/09/2006
 

ayna44

New member
Katılım
17 Şub 2007
Mesajlar
488
Tepkime puanı
100
Puanları
0
Yaş
36
bıde masum olmayanlar var...paylasım ıcın allah cc razı olsun..
 
Üst Alt