Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Irak'tan Guantanamo'ya

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Gazeteler yine Amerikan ve İngiliz askerlerinin Irak'ta insanlara yapmış oldukları işkencelerden resimler yayımlamışlar. Derin bir üzüntü ile baktım resimlere. Ve aklımdan bir sürü şey geçti...

İlimde ve fende bu derece ileri gitmiş Amerika ve Avrupa'nın halini düşündüm. Zahir ki ilim, fen başka bir şey, insanlık başka...

Bazılarının keşfine göre Şeriatın dünyevi kısmı(!) olan evamir-i tekviniye ye son derece sadık ve sahip Amerika ve Avrupa'nın, dünyevi manada hangi zirvede olurlarsa olsunlar, elde ettiklerinin, aslında insana ve insanlığa hiç bir şey veremediği, kazandıramadığı çıkmaktadır.

Amerika ve Avrupa da göze çarpan ve gelişmişlik/medeniyet zannedilen her şeyin sahte/gölge/köpük olduğu işte o işkence resimleriyle bir kez daha ortaya çıkıyor.

Bin dört yüz küsür sene evvel Müslümanlara müşriklerce yapılan işkencelerin neredeyse aynısı yaşanmakta. 1400 küsür yıllık imansız medeniyetin kat ettiği mesafe bir arpa boyu bile değil.

Amerika ve Avrupa da gerek insani ve gerek Rahmani paydalar arayışı içinde olanların buna benzer onlarca örneği vicdanlarının ve imanlarının neresinde sakladıklarını ve hangi hesabın peşinde koştuklarını anlayabilmek ne zor bilmece...

İşte Irak

Amerika ve Avrupanın fennine aldanarak insanlıkları adına hüsnü zan edenlerin bu gerçekleri kafalarında çok iyi tartması gerek. Eğer ilim ve fen insana Allah'ı öğretemiyorsa, eğer ilim ve fen insana insaniyeti öğretemiyorsa o ilim ve fenden Allah'a sığınmak ve uzak kalmak lazım.

Ve işte Guantanamo

Dalga dalga yayılan emperyalizm, sekülerizm, kapitalizm ve materyalizmin Türkiye uşaklığı yapan herkes Allah indinde ağır hesap verecektir muhakkak. Ve dalga dalga yayılan Irak'tan Guantanamo'ya kadar dünyayı saran kafir işkancelerinin tüm hamileri ve onların marabaları Allah indinde muhakkak sorgulanacak!..

nureddin79

New member
Allah tüm esir müslüman mücahitlere sabır versin ve onları kafirlerin zulmünden korusun ve onları kurtarsın inşallah.

muhacir_b

New member
korkma kardeşim inş.mucahid kardeşlerimiz ordalar.komutan hattablar,komutan bilaller,mucahid şenerler,ezanı muhammediye koşan mucahidler orda.sen onlara dua et.inş.isteselerde istemeselerde allah nurunu tamamlayacak.

muhacir_b

New member
yine bişey paylaşayım inş.
bir allah dostu şöyle buyurdu.
ırakta,çeçenistanda,filistinde,afganistanda,keşmirde ve her yerde ölen müslümanlar var kafirin zülmünden dolayı sebebn.onlar adım adım şehadete koşuyolar peki ya sen.sen ne haldesin diyordu allah dostu.eyer acınacak birileri varsa gerçekten biziz onlar değil.çünkü ne yardıma koşuyoz onlara nede allahın yolunda bişeyler yapabiliyoz biz müslüman lar olarak.

Üst Alt