Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İngilizler Ne Hayırlı Milletmiş, Sui Zan Edermişiz Meğer...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Zaman 17.07.2010

İngiltere'nin köklü eğitim kurumlarından biri olan Leeds Metropolitan Üniversitesi, Fethullah Gülen'e fahri doktora unvanı verdi.
Leeds kentinde bulunan ve 30 bin öğrenciye eğitim imkanı sunan üniversite tarafından, Fethullah Gülen'e eğitime, barışa ve kültürlerarası diyaloğa katkılarından dolayı fahri doktora unvanı verildi. Unvanı, Gülen adına İngiltere Diyalog Vakfı Direktörü Özcan Keleş, üniversitenin rektörü Prof. Susan Price'ın elinden aldı.
Törende Dekan Prof. Elspeth Jones da Fethullah Gülen ve hareketini anlatan bir konuşma yaptı. Gülen'in kültürlerarası diyalog ve küresel çaptaki eğitim faaliyetlerinin fikir babası olduğunu söyleyen Jones, Gülen'in öğretilerinde daha insancıl ve barışçıl bir toplumun ortaya çıkartma gayreti olduğunun altını çizdi. Fethullah Gülen'in verdiği vaazlar, yazdığı makale ve kitaplar sayesinde dünyanın dört bir tarafında eğitim ve diyalog için çalışan gönüllüler hareketinin ortaya çıkmasına vesile olduğunu ve bu sayede önyargıların kırılmasını ve toplumların kaynaşmasını sağladığını belirtti. Özcan Keleş de geçmişi 1824'e kadar uzanan Leeds Metropolitan Üniversitesi'nin böyle bir ödül vermiş olmasını güzel bir gelişme olarak gördüklerini ifade etti. Üniversitenin böyle bir unvan ile Gülen'in eğitim, barış ve kültürlerarası diyaloğa yapmış olduğu katkıları takdir ettiğini kaydetti.

İngilizler Ne Hayırlı Milletmiş, Sui Zan Edermişiz Meğer...

Yüzyıllardır ve halen sömürgeciliğin, zulmün, kafirliğin ve kapitalizmin mihmandarlığını yapan bir devletin İslam adına faaliyet gösteren Gülen'e paye vermesi oldukça manidardır. Daha manidarı ise bu payenin cemaatçe güzel bir gelişme olduğunun söylemesidir.

Ya biz ahmak ya İngilizler akılsız. Ama cemaatin maşallahı var diyebiliriz. Neden maşallahı var? var, çünkü her zeminde zeytinyağı gibi üstte.

İngilizler akılsız mı? Akılsız olsalar, diyalog için çalışan Gülen'i pohpohlamazlar.

Biz ahmakmıyız? Biz ahmak olsak bu payeyi alkışlardık...

Öyleyse?..

Son düzenleme:

þiatun ali

New member
fethullah gulene green card için referans verenlerin listesine de bakabilirsiniz.

Turac_80

New member
Ne gerek var tabiki kendilerine Cennet vizesini hediye eden(Sanki Allahin mülküne ortakligi var)Hatta muteber sayan,bunuda Islam alemine yedirmeye calisan,Dünyadaki tüm Türk(Sözde cünki hepsi Ingilizce egitim yapar)okullarini onlarin hizmetine sunan,Diyalog diye diye Her türle melanete Rahmet nazari ile bakan birini nasil kullanmasinlar...Selam ile...

radikal

New member
Bay fetulah gülen'e green card veren ve abd topraklarında yaşaması için oturma iznini almaya çalışan ve referans olan kişilerin cıa masası (Graham Fuller başta olmak üzere) ve mossad ajanları olduğunu sağır sultan bile duydu.

Cemaat içerisinde olan kardeşlerimiz inşaallah yakın bir zamanda görme şansına kavuşurlar inşaallah.

Tabi ki görene! Yoksa; köre ne!

_huzeyfe_

New member
Bay fetulah gülen'e green card veren ve abd topraklarında yaşaması için oturma iznini almaya çalışan ve referans olan kişilerin cıa masası (Graham Fuller başta olmak üzere) ve mossad ajanları olduğunu sağır sultan bile duydu.

Cemaat içerisinde olan kardeşlerimiz inşaallah yakın bir zamanda görme şansına kavuşurlar inşaallah.

Sen bu iddanı belgeleri ile ispatla tüm müslüman kardeşlerin de görsünler. Ulusalcı Haydar babaların oturup bir kerede ne iftira atsak deyipte yazdıkları bu habere itima ediyorsun. Ama sen bana öyle geliyorki abidik gubidik gazetelerin yalan ve iftiralarını hiç araştırmadan kabul etmişsin.

Birde sizin gibi düşünenler kimler onları aktarayım, hem fikir olduğunuz kişileride bilin. Musa dan gidemezseniz bari Firavundan gelirsiniz. Tabi görene, köre ne.

16 Aralık 2002 Tarihli Hürriyet Gazetesi'nin ''Türk Tarikatı CIA'ya Çalışıyor''
Posta Gazetesi'nde 5 Ocak 2001 Tarihinde Yayınlanan ''Yüksel: Gülen CIA Ajanıydı''
Aydınlık Dergisi'nin 7 Ocak 2001 Tarihli ''DGM Savcısı: Fethullah CIA İle Bağlantılı''
Nokta Dergisi'nde 18-24 Ekim 1998 Tarihinde Yayınlanan ''Fethullah Gülen Cemaatinde Deprem ve CIA'nın Süpürgesi''
Aydınlık Dergisi'nde 7 Eylül 1997 Tarihinde Yayınlanan ''Fethullah'ın Okullarında CIA Ajanı Öğretmenler''

İşte bu mecmualarda sizin gibi düşünüyor, bu mecmuaların ne derece din karşıtı olduklarınıda biliyorsunuzdur. Zaten bu cia palavraları tutmadı şimdide ergenekonu yıkıp şeriat getirecek diyorlar yani taraf olduğunuz kişiler hakketten ne diyeceğini sapıtmış, millete kötü gösterelimde ne dersek diyelim demekteler. Peki ya siz?

radikal

New member
Sen bu iddanı belgeleri ile ispatla tüm müslüman kardeşlerin de görsünler. Ulusalcı Haydar babaların oturup bir kerede ne iftira atsak deyipte yazdıkları bu habere itima ediyorsun. Ama sen bana öyle geliyorki abidik gubidik gazetelerin yalan ve iftiralarını hiç araştırmadan kabul etmişsin...

Peki ya siz?

Fikrini kendine sakla seha, duha, cangenç, huzeyfe vb. arkadaşlarım. Gezegenimizin adı dünya, başka yerlerde yaşamıyoruz. Ulusalcılar ile kanlı bıçaklı savaşlardan arta kalan zamanlarda senin gibilere de söz yetiştirmek zorunda bırakmayın. Bir kerede leb demeden kuruyemiş dükkanını anlayın artık.

Örnek olarak verdiğin gazete ve dergilere ilaveten sızıntı, aksiyon, cumhuriyet, vakit gibi yayınları da takip ediyoruz. Sen bugüne kadar bir tek amerikadaki imam kitabını okuduysan bu senin bileceğin bir iş. Tavsiye ederim, dış kaynaklı dergi ve kitaplara ve bilhassa gözünüzün önünde yaşananlara da bir bakın. Tabi görmeyi biliyorsanız.

Dedik ya görene, yoksa; köre ne!

h-a-m-z-a

New member

sizce de bu kadar referansa rağmen Greencard alamaması tuhaf değil mi ?

Bir de bir İngiliz Üniversitesinden fahri doktora almanın neresi yadırganıyor onu anlamadım.

h-a-m-z-a

New member
Birinci permalinkte yadırgama yazılmış. Buna rağmen anlamadıysanız kafanızı karıştırmayın daha iyi...

Fahri doktora alması ile sizin yazdığınız yorum arasında bir bağ kuramadım ,devlet nişanı felan verilse tamam diyeceğim ama verilen fahri doktora her yıl binlerce üniversiteden binlerce tanınan kişiliğe veriliyor ;sembolik bir olay ötesi yok.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Fahri doktora alması ile sizin yazdığınız yorum arasında bir bağ kuramadım ,devlet nişanı felan verilse tamam diyeceğim ama verilen fahri doktora her yıl binlerce üniversiteden binlerce tanınan kişiliğe veriliyor ;sembolik bir olay ötesi yok.

La teşbih ve la temsil. Yani siz Müslüman katletmede, zulmetmede ve bunları yaparken hakkı olduğunu zannetmekte olan bir Hıristiyan İngiliz olsanız, ömrü hayatını göz yaşları gömleğinin yakalarını yıkayacak kadar ağlayarak İslama hizmette çatlarcasına koşan birisine böylesine iltifat edermiydiniz?..

Turac_80

New member
Ingiliz Hiyarmi?En son referandumda o Hizmetkar ne dedi?Ölülerede oy kullandirin...Yani nasil Islama hizmet etmis anlamakta zorlaniyorum?Akifin dedigine vurdum isin icinden cikamadim;Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
Ne kaldirma ama adam Küffarin dostu?Vatikanin emir eri,Iki milyon Müslümanin kanini icmise gardas,Bumu Müslüman Islama hizmet eden?De hadi ordan Bekir....Bahaiii liderinden bahsetmedigine eminmisin?....

radikal

New member
sizce de bu kadar referansa rağmen Greencard alamaması tuhaf değil mi ?

Bir de bir İngiliz Üniversitesinden fahri doktora almanın neresi yadırganıyor onu anlamadım.
Greencard alırsa; işte o zaman tuhaf olur ve bu tuhaflık her kesim tarafından hissedilir. Çünkü o zaman sığınma hakkı talep etmiş anlamına gelir ki; sığınmayı ne kadar kabullenmiş olursa, buradan da o kadar mesafe uzaklaşmış olur.

Fahri doktora alması için ya siyaset ehli olması gerekir, ya da bilim adamı olması gerekir. Sizce, bay fetullah hangi sıfat ile aldı bu fahri doktora etiketini ? Ve sizce, bay fetullah siyaset ehli midir ? yoksa bilim adamı mı ?...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bu gün muhterem Hocaefendi hakkında cemaatin içinden çok önemli de bir özellik öğrendim ki bu durum O'nun bu tür ünvanlar almasına çok uygun(?) Kendileri baba tarafından seyyid, ana tarafından şerif imişler...(!)

Üst Alt