Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İmam-Hatipli ve İmam-Hatip Mezunlari Varsa Buraya

samime

New member
benim okulum gaziosmanpaşaya bağlı kazım karabekir ihl ilk kaydolduğum yıl yaklaşık 5000 kişi olduğumuzu söylüyorlardı hem ortaokul hem lisesi vardı ben lisedeyken başörtüsü yüzünden tanklar gelmişti okula şimdi öyle bi okulda kalmadı en son kayıt yaptırıp birde arkadaşını getirene çeyrek altın veriyorlrdı ama bittik imamhatip okullarını ve imam hatiplileri bitirmek için ellerinden geleni yaptılar ama benim bir çocuğum olsaydı ben gene de onu imamhatip okuluna verirdim

hanefiyim__

New member
Ben imam hatipli değilim ama aranıza katılmak istiyorum

Allah yar ve yardımcınız olsun...

hasret61

New member
evet arkadaşlar bende trabzon imamhatip lisesi mezunuyum ve yeni üyeyim

Ebu CENDELL

New member
I h l

I h l

esselamualeykum verahmetullahi veberakatuh.arkadaşlar bu konuyu okurken çok duygulandım.inanın imam hatip yıllarım gözümde canlandı bende bir imam hatipli olarak buraya yazmak istedim herkese selam olsun.kardeşiniz ebu cendell

talha_

New member
Bende imam hatip mezunuyum iyi günler tanıştığıma memnun oldum

bizde tanıstığımıza memnun olduk islam gücü kardesim..

ne güzel bir imam hatipli olabilmek...

ayıptır sorması bana yorum göndermemekte anlaştınız mı?

bu forumda hiç bir kimsenin böyle bir düsüncesi olduğunu sanmıyorum..

sizde takdir edersiniz; bu forumda o kadar üye var ki her ileti gönderen kisinin iletisine cevap yazılacak diye bir kaide yok..kaldı ki sizin bazı konularınızın cevaplandığına da sahit oldum.

gerekli görülen yerde (tıpkı su anda gerektiği gibi) gerekli gören kisi istediği zaman cevap yazabilir..

tekrardan hosgeldiniz dileklerimi iletiyor,olabildiğince hüsnü zann beslemenizi tavsiye ediyor ve sizi RAHMAN A emanet ediyorum..selametle

bekir

sadece bir kul
Yönetici
anlamam zaten ne farkeder ihl yada başka neden bu ayrım hepimiz müslümansak farkınız nedir? başörtü tarzınız mı?:D

Ben de İHL li değilim, olmak isterdim. Bunu şu sebeplerle isterdim. Yaklaşık 6 yıl süren orta öğretim dönemimde din ve ahlak dersleri oldukça az ve yetersizdi. Okuduğumuz okulun ruhunda/gayesinde din kavramı yoktu. Gençliğimizin o en güzel çağları bu din ruhundan uzak okulların dejenerasyon ortamında sulanarak geçti. Oysa kişinin kendinden, ailesinden ve arkadaşlarından olan sebepleri kenara koyarsak, İHL lerde insan İslam ahkamının hem temel hem detayını o güzelim çağlarda almakta ve İslam ahlakına uygun eğitilmektedir. İHL lerden mezun olan illa alim, illa evliyadır demiyorum, yanlış anlaşılmasın ve provake anlamında kötü örnek olanlardan misal verilmesin.

Ve birde İHL liler derken bir ayrım amacı yoktur burada. Bir mensubiyettir bu ve bu tür mensubiyetleri belirleyen bir çok konu vardır forumda. Hangi ildensiniz, hangi mezhebden veya göz renginiz ne gibi.

Selametle

psikobilmis

New member
Web sitesi
yaylakentlimm.azbuz.com
Ben de İHL li değilim, olmak isterdim. Bunu şu sebeplerle isterdim. Yaklaşık 6 yıl süren orta öğretim dönemimde din ve ahlak dersleri oldukça az ve yetersizdi. Okuduğumuz okulun ruhunda/gayesinde din kavramı yoktu. Gençliğimizin o en güzel çağları bu din ruhundan uzak okulların dejenerasyon ortamında sulanarak geçti. Oysa kişinin kendinden, ailesinden ve arkadaşlarından olan sebepleri kenara koyarsak, İHL lerde insan İslam ahkamının hem temel hem detayını o güzelim çağlarda almakta ve İslam ahlakına uygun eğitilmektedir. İHL lerden mezun olan illa alim, illa evliyadır demiyorum, yanlış anlaşılmasın ve provake anlamında kötü örnek olanlardan misal verilmesin.

Ve birde İHL liler derken bir ayrım amacı yoktur burada. Bir mensubiyettir bu ve bu tür mensubiyetleri belirleyen bir çok konu vardır forumda. Hangi ildensiniz, hangi mezhebden veya göz renginiz ne gibi.

Selametle
ben ihl kötülemek için demedim zaten öyle bir şey yaparsam önce ablamı ve kardeşimi kötülemiş olurum ama böyle yok öle olunmaz doğulur çok çocukca cümleler ben onunlar için yani kendini ayıranlar için söylüyorum her toplumun tabiki kötüsü olduğu kadar iyisi vardır.

D

Dervis Hüseyin

Guest
Herkese merhaba.

Siteye yeni üye oldum, umarim beni de araniza kabul edersiniz. Ben de IHL ortaokul mezunuyum.

samanyolu

New member

İslam forum ailesine hoş geldiniz Derviş Hüseyin.

Son düzenleme:

BEN KÝMSÝN?

New member
Derin bir burukla baktım
Hem başlığa hemde ilk mesaja...
Her zaman içimde bir ukde olarak kaldı
İmam hatipli olmayı çok isterdim....

Esen rüzgar farklı yerde farklı hizmetlerde buluştursada
Ve ben İmim hatibi okumamış olsamda...
İmam hatipli gördüm mü durmaz akar yaşlar nedensiz
O yüzden burayada mesaj yazıyorum....
Ne güzel imam hatipli
Yada aslında ne olursa olsun
Güzel yürekli insanlarla aynı kelamda buluşmak ...
RABBim muvaffak eylesin inşaALLAH.....

rusen_alp

New member
ben ihl kötülemek için demedim zaten öyle bir şey yaparsam önce ablamı ve kardeşimi kötülemiş olurum ama böyle yok öle olunmaz doğulur çok çocukca cümleler ben onunlar için yani kendini ayıranlar için söylüyorum her toplumun tabiki kötüsü olduğu kadar iyisi vardır.

Öyle zaten. Espri amacı vardı. Niye ciddiye alıyorsunuz ki öylesine söylenmiş bir sözü ?

Üst Alt