Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hizbullah terör örgütümüdür değilmidir?(Türkiye'de ki değil)

Hizbullah terör örgütümüdür değilmidir?(Türkiye'de ki değil)

• evet

Kullanılan: 1 25.0%
  • hayır

Kullanılan: 2 50.0%
  • kararsızım

Kullanılan: 1 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

abrec

New member
hizbullah terör örgütümüdür değilmidir?(türkiyedeki değil)

mhmt

New member
israile karşı direnen mücahidleri mi soruyon?
hani 33 gün israile kök söktüren, sonra israil bişey yapamayacağını anlayınca türkiyeden asker istemişti ve aldı:mad:.. onları mı soruyorsun??

selametle..

abrec

New member
bazı islami cevreler hizbullaha terör örgütü diyon ondan sordumda??!!

o suratı bana değil hükümete koydun herhalde çünkü islami çevre tarafından desteklenen hükümet ve dini lider terör örgütü diyor hizbullaha..ben demiyorum..askeride ben yollamadım..

talha_

New member
evet mehmet (şu lübnandaki filistin kamplarında gövde gösterisi yapan mazlumları ezen) lübnan ordusunun koruyamadığı lübnanı cesurca savunan hizbullah´tan bahsediyor....!

abrec

New member
bana bakın benim üstüme yüklenmeyin neyi dediğim ortada lafı eveleyip geveleyip olayı benim üstüme yıkmayın.....
ben anket açtım hayır dedim zaten evet onlardan bahsediyorum açık değilmi...
onlara terör örgütü diyenlere tepki verin konuyu benim üzerime yıkıp bir takım şahısları korumak için bana saldırmayın..
öyle bir hava sezdim ortamdan belkide yanılıyorumdur.hakkınızı helal edin...

mhmt

New member
yaw sen niye alındın ki şimdi kardeşim..
sen sana bişey demedim..:)
Allah seni emi yaw:)

o suratı hükümete koydum..sana deell..şahsına bi yazım yok..
:)

selametle..

talha_

New member
sevgideğer abrec kardeş;

oyumuzu kullandık..cesurca savunan dedik...yani safımızı belli ettik..terörist değil hizbullah...!

bir takım sahıştan maksatınızın ne olduğunu bilmemekle beraber hükümetin hizbullah ı terör örgütü diye nitelendirdiğine rastlamadım..!

selametle

abrec

New member
kardeşim birileri hizbullaha terör örtütü demiş hemde avrupada amerikada..onların yani amerikalıların avrupalıların bildiği hizbullah bu bahsettiğimiz hizbullahda ondan bu konuyu açtım.bunu söylüyen bazı müslümanlar tarafından sözü dinlenen bir şahısda ondan açtım..acaba onu dinleyenlerde aynı görüştemi merak ettim..

talha_

New member
onlara göre tabiki terör örgütü niçin;
emperyalist düzenlerini sekteye uğrattığı için,
bop planını ters yüz ettiği için..!

yelken06500

New member
evet

evet

kardeşim birileri hizbullaha terör örtütü demiş hemde avrupada amerikada..onların yani amerikalıların avrupalıların bildiği hizbullah bu bahsettiğimiz hizbullahda ondan bu konuyu açtım.bunu söylüyen bazı müslümanlar tarafından sözü dinlenen bir şahısda ondan açtım..acaba onu dinleyenlerde aynı görüştemi merak ettim..

evet hizbullah senin kasteddiğinle diğer arkadaşlar aynı örgütten bahsetmektesiniz.biliyorsun avrupalıların ve amerikanın menfaatlerine kim ters düşerse o teröristtir. çünkü o çok övündükleri demokrasi kendilerinin tekelindedir..en iyisini onlar bliyor..kimde onların menfati istikametinde hareket ediyorsa onlar izledikleri yollarda meşrudur her yaptıları mübahtır gibi nersinden bakarsak sakat anlayışları var..bunu gerek lübnanda gerek filistinde, ırakta daha evvel latin amerika ülkelerindeki gerçekleştirdikleri çoğu gizli daha sonradan yetkilerin hatıralarında ve gizli belgelerin açılmasıyla ortaya çıkan gayrimeşru silahlı eylemlerini kendilerine göre demokrasilerinde savunmaya kalkışıyorlar..afrikada da durum bundan farklı değil..

abrec

New member
usame bin ladin terörizmidir peki?

yelken06500

New member
acbaba

acbaba

Bence Hizbullah terör örgütüdür. Yahudilerle savaşması terör örgütü olmadığınını göstermez.

Bence Hizbullah İsrailin maşası ve bahanesidir. İsrail Hizbullahı el altından büyüttü ki dünyaya masumiyetini ıspat etsin.

İşte Afganistandaki Taliban, İşte el-kaide, İşte hamas, işte el-fetih.

Özellikle El-fetih ve hamas bariz bir şekilde İsrail uşaklaları olduğu gün ışığına çıkmıştır.

İşte İslam ne zaman bu illegal terör örgütlerinden kurtulacak ve Müslümanlar o zalimlerin peşinde gitmekten bırakacak İslamlar o zaman ihya olacak. Zira Allah onları yalan ve zulum ve fitne ile ihya etmeyecektir.

İşte o terör örgütleri amaç için her yol mübah diyen ve zaferi Allah'a değil kendine veren, zafer için manevi güçten ziyade maddi güçe inanan ve bu maddi güç için gerekiyorsa yağmalayan, talan eden çalan, haraç kesen haramilik yapan, amaç için kendi gibi düşünmeyen Müslüman kardeşinin kanını helal gören, zalimlerdir. Onlar Allah dinini onlar olmasa ihya edemiyecek zannedenlerdir.

Evet Hizbullah İsraillerle savaşıyor. Ama nasıl ve ne pahasına ona bakmak lazım.

İşte savaştığı kişilerin zalim olması onları terör örgütü olmadığını göstermez. Zira, onlarda zalimdir.

Selametle

sizin görüpte milyonlarca müslümanın görmedikleri nedir ?sizin en büyük yanılgınız sa şudur ..bu tarz birleşimler islama zarar vermektedir yaklaşımınız..islam zarar görmez bu din ve kitap yüce yaratanın korumasındadır.müslümanlar zarar görebilir ama ben bunu da kabul edemiyorum zira tam aksine bu mücahidler ALLAH(CC) rızası için savştıkları gibi Onun rızası için birleşseler bu temmenni tüm müslümanlar için geçerli o zaman hak batıla gerçek bir galabe çalacaktır..

radikal

New member
Hamas ve Hizbullah'a Rabbi Zülcelal tarafından başarı ve muvaffakiyetler diliyorum. İnşaallah mazlumun nusreti yakındır.Dualarım ve gönlüm her daim burada mücadele veren kardeşlerim ile beraberdir.

the okuz

New member
valla hizbullah terör örgütü falan değildir eğer hizbullah olmasaydı şu an lübnan haritadan silinecekti, israil topraklarını genişletecekti...

the okuz

New member
duha kardeş Müslümanlar sürekli adaletten taraf olmalıdır asla genelleme yapmamalıdır. sen genellemelerin babasını yapmışsın, fazla 24 seyretmişsin galiba maşallah ABDnin terörist diye yansıttığı bütün örgütlere sen de terörist diyorsun...
Hamas ve Hizbullah terörizm adına şu ana kadar ne yaptılar? Hataları olmadı mı, elbette ki oldu ama hiçbir zaman Allahın kurallarına ihanet etmediler, El-Kaide gibi El-Fetih gibi kolay yolu seçmediler, geniş kapıdan geçmediler, özellikle Hamas'ın İsrail'e ve El-Fetih'e gösterdiği diplomatik ve askeri tavrı görmezden gelemeyiz!

abrec

New member
ama duhaya kızmayın yere göğe sığdıramadığınız adamlarda hizbullaha terör örgütü diyor onlara neden eleştiride bulunmuyorsunuz duhaya olduğu gibi...

radikal

New member
ama duhaya kızmayın yere göğe sığdıramadığınız adamlarda hizbullaha terör örgütü diyor onlara neden eleştiride bulunmuyorsunuz duhaya olduğu gibi...
Yere ve göğe sığdırılamayan kim varki; hizbullah gibi bir örgüte veya hamas gibi bir örgüte "terörist" diyor. Eğer kimin tarafından baktığınızı belirlememişseniz, unutmayın ki; kuvayı milliyede yunanlılara ve italyanlara karşı terorist ve eşkiya olarak anılıyordu. Durduğunuz yön bu noktada belirleyicidir.

HAZREC

New member
SELAMÜN ALEYKUM
ÖNCELIKLE hızbullah terorıst olarak yansıtılmaktadır. turkiye de avrupada amerıka da bır cok yerde boyle lanse edıldı sebebıde acıktır müslımanları dusman olarak benımseyen ve ıslamıyetı akılları sıra yok etmeye calışan şahısların yapmış oldukları komplolardan bırıdır.hızbullah terorıst degıldır zatende bır muslıman terorıst olamaz canı olamaz bızler ALLAH CCkorkarız. gercek hızbullahçilar ısaraılde fılıstınde lubnan da kendıelrını gostermış allah cc yolunda mucadele etmışve cıhad yapmıstr ısraılın ve amerıka ya karsı!!!selametle kalın allah ccyar ve yardımcımız olsun inşallah

abrec

New member
Yere ve göğe sığdırılamayan kim varki; hizbullah gibi bir örgüte veya hamas gibi bir örgüte "terörist" diyor. Eğer kimin tarafından baktığınızı belirlememişseniz, unutmayın ki; kuvayı milliyede yunanlılara ve italyanlara karşı terorist ve eşkiya olarak anılıyordu. Durduğunuz yön bu noktada belirleyicidir.

feytullah gülen.
gülen lortlar kamarasında seyfullah putkıran yazmış oraya oku..

radikal

New member
feytullah gülen.
gülen lortlar kamarasında seyfullah putkıran yazmış oraya oku..

Ona bakarsan Tayyip Erdoğan'a da Yahudi vakfı amerikada düzenlenen bir törenle plaket ve ödül verdi. Şimdi senin mantığın ile gidersek Tayyip Erdoğan'da siyonistmi diyeceğiz :p komik olmayın.

Bakın size bir çarpıcı ve vurucu örnek (basından) hepimizin bildiği bir örnek üstelik; Avrupa Birliği'nin, 29 Kasım 2005'te terörle mücadele konusunda kabul ettiği bir Ortak Tutum Belgesinde yer alan listenin 17'nci sırasında Hamas, 20'nci sırasında PKK'nın adı bulunuyor.

6 Şubat'ta bir açıklama yapan AB Dönem Başkanı Avusturya ise Türkiye'nin tutum belgesini aynen kabul ettiğini ve mevzuatını buna uydurmak için taahhütte bulunduğunu duyurdu. Türkiye'nin, Avrupa Birliği'nin terörle mücadele konusunda 29 Kasım 2005'te hazırladığı Ortak Tutum Belgesini kabul ettiği Dönem Başkanı Avusturya tarafından 6 Şubat'ta açıklandı. Belgenin ekindeki listede, HAMAS da terör örgütü olarak 17'nci sırasında yer alıyor. Ancak bu açıklamadan 10 gün sonra HAMAS'ın Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal'in Ankara'ya gelmesi zamanlama açısından dikkat çekici bulundu.

Şimdi kabul eden kim Halid Meşal'i ? Dışişleri başkanı Abdullah Gül. Kimin bilgisi ve izni dahilinde kabul ediyor ? Başbakan Tayyip Erdoğan'ın izni ile. Halid Meşal'in başında bulunduğu örgütü, AB ile aynı ortamda terörist diyerek altına imza atan kim ? Tayyip Erdoğan. N'oldu şimdi ? Bazen devlet politikaları o kadar anlamsız ve mantık dışı ilişkiler yumağı oluşturur ki; bunları sadece dışarıdan izleyen bir göz şaşı olur kalır. Fethullah Gülen'in senden benden daha iyi tanıdığı ve bildiği Şeyh Ahmet Yasin'in kurduğu "legal bir örgüte" terörist demesini, şimdi birde bu mantık ile değerlendir.

Üst Alt