Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hayatı aşkla yaşamak

Asya

New member
hayatiaskyasamak.jpg

Hayatı Aşkla Yaşamak

Yavuz Bahadıroğlu

Yavuz Bahadıroğlu 30yıllık yazarlık ve hayat tecrübesiyle bizlere Hayatı Aşkla Yaşamak’ı öneriyor ve bunun yollarını aktarıyor.
Yavuz Bahadıroğlu, romanlarıyla, hitabeti ve radyo yorumlarıyla tanıdığımız popüler bir isim. Başarılı olmasının ardındaki en büyük sır ise, sevgiye olağanüstü önem vermesi.
Yaptığı her işte sevginden bahsediyor, sevgiye ihtiyacımız olduğunu vurguluyor. Neredeyse insanları birbirini sevmeye zorluyor.
Çünkü biliyor ki, insanlar birbirlerini severek bir şeyler yapabilecek, bir şeyleri başarabilecek, mutlu olabilecektir.
“Ne olur birbirimizi sevelim!” diyor Yavuz Bahadıroğlu. “Birbirimizi sevelim, birbirimizle kucaklaşalım ve hep birlikte sevgiye, mutluluğa dair bir şeyler yapalım. Sevgi olmazsa hiçbir şey yapılamaz!..”
“Hayatı Aşkla Yaşamak”, yazarın uyguladığı başkalarına aşılamaya çalıştığı bir kavram. Coşkulu ve sevgi dolu dünyasını, hayat tecrübelerini bizlerle paylaşıyor. Bize başarılı ve mutlu olmanın küçücük sırlarını tecrübeleriyle birlikte aktarıyor.
Bu kitapla onu da, kendimizi de daha iyi tanıyacağız. En önemlisi, Hayatı aşkla yaşamamız ve insanları bu gözle sevmeyi öğrenmemiz gerektiğini anlayacağız.
“Hayatı Aşkla Yaşamak”, şu zamanda en çok ihtiyacını duyduğumuz şey...

Asya

New member
çok güzel bir kitaptı.hayata motive olmak ve hayatını aşkla yaşamak isteyen herkese şiddetle tavsiye ederim.

mehmet_16

New member
Bu sitedekiler genelde bu tür şeylere karşılar sanıyordum.Demekki öyle değilmiş...

Asya

New member
ben nlp kitapları okurum.neden karşısınız nlp ye?bu kitaplar beni hayata motive eder.gerçekten çok merak ettim bir insan nlp okumamalı?benim şu an okumak üzere olduğum iki tane nlp kitabı var.

berfut

New member
La Mevcuda Illallah

La Mevcuda Illallah

LÂ MEVCUDA İLLALLAH
Halk’eden,Yaradan "Bir" dir, "Tek"dir.. Gaye Yaradan’a varmaktır, gaye ve hedef “Tek” de buluşmaktır. Gaye ve hedef “Tek” ise, ayrılığa düşmek nedendir? Gaye ve hedef “Tek” ise, ayrılığa düşmek gaflettir. Allah’a giden yol birdir. Rabb’e giden tek..ikiliğe düşmek nedendir? İkilik, gaflet ve delalettir. Biz demek var iken, ben sen demek ikiliktir. Ayrılık yolda değil, senin düşüncelerindedir. “Bir” yaradan ve yaratılanı temsil eder, ikisi de “Tek” dir..ayrılık senin izanındadır..Yaradan da, yaradılan da O’nun kendisidir. Demedi mi peygamber Mirac’da, perdeler kalktı, sırlar ifşa oldu, baktım ki perde arkasında, nur ile bakar Muhammed..
Birlik sırrına kaç kişi erdi? İkilikte sır bulunmaz, iki kişinin bildiği de sır olmaz, sırlar O’nu her şeyde görenindir, sırlar yolları bir edenindir.

Ben’lik varsa sırra mahzar olmak zor, benden, senden geçip varmalı bize, işte o zaman sırlar bir bir açıklanır size..

Din, ayrılık değil..birliğe uzanan yoldur. Din, Hakk dininin ışığıdır..ışığı bulmuşsa kişi, gayeye ulaştıran yol ne güzel aydınlanır..

Dinler bir olmalı, kaynağı tek..dinler araç olmalı, hedef ise “Bir”..

Dinler ağacın dalları gibidir. Gaye ve hedef “Tek” ise, dallara bak hepsi gövdede birleşir. Dallar gövdenin sebebidir, gövde ise dalların..Hedef birlik ise, iyi bak, o zaman hepsi birliktedir. Dalı ayrı düşünürmüsün ağaçtan, ya da dalsız bir gövdeye ağaç mı dersin?

Ey insanoğlu neden abes düşünürsün? Sen dal isen gövde “Tek”dir..

Sen kul isen, gövde “Bir” dir.

Sonra bir bak geriden de, gör o sırrı..dalıyla, gövdesiyle..o ağaç ne güzeldir..

Düşün biraz düşün de “Bi-llahi” sırrına erenlerden ol..

Doğru izafidir, doğru değişir, doğru yarın yanlış olur, tek doğru “BİR” dir.

Yanlış izafidir, yanlış değişir, yanlış yarın doğru olur, tek yanlış İKİ’likdir.

Ben demeyi geç, sen demeyi geç, hatta biz demeyi de geç..sırra er de yalnızca O’de..

“LÂ Mevcuda illallâh” sırrına er de, O’dan başka bir şey yok..de..

Gör basiret gözüyle O’nu ikilik bulmadan…

Sonra sus..sus ve dinle..sana söylenen sözü..sus ve dinle sana verilen sırrı..anla ki..sana tüm yaratılanlar hep bir ağızdan söylesin..

LÂ MEVCUDA İLLALLAH !!!

Asya

New member
ne demek istediğinizi çok iyi anlayamadım.yazınızın kitapla ne alakası var?

New member
nlp? Kusuruma bakmayin nlp'yi anlamadim ben ya!!! Belki Turkiye de herksein bildigi biseydir ama ben burda hic duymadim arkadaslar arasinda :)

Üst Alt