Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Haniflik...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YeniHayat

New member
Selam Fetih

Beni çok güldürdün. "Yanlış yapmışım Tahiyyat suresi diye birşey yokmuş" demek yerine dört sayfa yazıyla yanlışını örtmeye çalıştın. Gerek yok bunlara. Hepimiz insanız; hata yaparız. Şahşen ben yanlış yaptığımda hatırlatana küçük bir teşekkürle birlikte düzeltme yaparım. Ama sanırım sen kendini benimle mücadele etmeye zorluyorsun. Dediğim gibi gerek yok. Kimin galip kimin mağlup olduğu önemli değil; önemli olan birlikte doğruları bulmak. Evet, Tahiyyat suresi diye birşey yok; tahiyyat duası var. Kuran'da olmadığı için biz okumayız. Onun yerine Kuran'dan ya da serbestçe dua ederiz.

Hakka emanet ol

Ebu Zerr

New member
Haniflik ahir zaman dinlerindedir...
İslam'a rakip olduğunu sanan uydurma bir din...
Kominizim bile bunlardan daha iddialı...

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
Selam Fetih

Beni çok güldürdün. "Yanlış yapmışım Tahiyyat suresi diye birşey yokmuş" demek yerine dört sayfa yazıyla yanlışını örtmeye çalıştın. Gerek yok bunlara. Hepimiz insanız; hata yaparız. Şahşen ben yanlış yaptığımda hatırlatana küçük bir teşekkürle birlikte düzeltme yaparım. Ama sanırım sen kendini benimle mücadele etmeye zorluyorsun. Dediğim gibi gerek yok. Kimin galip kimin mağlup olduğu önemli değil; önemli olan birlikte doğruları bulmak. Evet, Tahiyyat suresi diye birşey yok; tahiyyat duası var. Kuran'da olmadığı için biz okumayız. Onun yerine Kuran'dan ya da serbestçe dua ederiz.

Hakka emanet ol

Demek güldün ha yazık be gerçekten yazık şu yazını okuduğumda aklıma ilk gelen ne oldu biliyormusun mekkeli müşriklerde senin gibi gülüyordu O Nebi karşısında

Gayrı diyecek lafım yok kendi bataklığında sana başarılar dilerim

YeniHayat

New member
Selam Ebu Zerr

Sanırım okumamışsın; haniflik din değildir; bir sıfattır. Dini Allah'a özgülemektir ve Kuran'da emredilmiştir. Yeryüzünün tamamı yanlış yolda olsa bile önemli değil. Allah inananlara kafidir. İslam'a rakip? Sanırım yanlış yerdeyim. Düz yazının anlaşılması bu kadar zor mu? Hanifler de müslümandır. Asıl müslüman olmayanlar İslam'ın bir kulüp gibi görüp de içeriğine vakıf olmayanlar ve Allah'tan başka Rabler edinenlerdir. Bugün kendisine müslüman diyenlerin müslümanlığı bir iddiadır. İçeriğini, gerçeğini ancak Allah bilir.

Selam ile...

YeniHayat

New member
Ve Selam Fetih,

Bu haksız ve çarpıtma saldırın aramızdaki diyaloğun bittiğini gösterir. Benzetmeyi yanlış taraftan yaptın. Kimin saldırdığını, kimin diyalog kurmaya çalıştığını okuyuculara bırakıyorum

Selam

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Yaw bu nasıl bir mantık!..Allah(c.c) bütün dinlerin hepsini kapsayan mükemmel bir din gönderiyor..Sizde bu mükemmeliğin içinden Hz.İbrahim(a.s)'in ayetlerini alıp Haniflik adında yeni bir din üretiyosunuz!..Zaten her peygamberin getirdiği din haktır..Siz neyin hesabını yapıyosunuz??Hz.Adem'in tebliği de haktır, Hz.İsa'nda, Hz.Musa'nın da...Sizin elinizdeki kitap Kur'an-ı Kerim ve tebliğ göreviyle mükellef olan da Peygamberimiz Hz.Muhammed(s.a.v)'dir..

YeniHayat

New member
Selam

Son kez tekrar ediyorum; haniflik bir din değildir. Allah'ın bir emri, müslümanlığın olmazsa olmazıdır. İşi gerginliğe götürmenize gerek yok. Kuran'da gereken cevapları bulabilirsiniz. Son derece açık ve net.

Selam ile...

fetih

New member
Ve Selam Fetih,

Bu haksız ve çarpıtma saldırın aramızdaki diyaloğun bittiğini gösterir. Benzetmeyi yanlış taraftan yaptın. Kimin saldırdığını, kimin diyalog kurmaya çalıştığını okuyuculara bırakıyorum

Selam

Benim Anlatmaya çalıştığım Kur'an ve sünnet senin anladığın sadece gülmek bumu diyalog kurmak

Diyosunki namaz kuranda 3 o yüzden 3 kılarız peki namazın kılınış şeklini kim öğretti ?

İlk defa şahit değilim senin gibi tiplere ama azınlıktasınız onu söylim

YeniHayat

New member
Selam Fetih

Neye güldüğümü okursan çok masum bir gülüş ve hatta sempati dolu olduğunu anlarsın. Azınlıkta olmak önemli değil. Önemli olan doğru yolda olmak. İbrahim'den daha azınlıkta olan yoktu. O bütün bir kavme karşı tek başına direndi. İnsanları doğru yola ulaştırmak olmazsa güzel davranışları örneklemek de bir kazançtır.

Selam ile...

tevhideçaðrý

New member
HANİF:İBRANİCE TESLİM DEMEK
İSLAM:ARAPÇA TESLİM DEMEK

3/AL-İ İMRAN-67: “Mâ kâne ibrâhîmu yehûdiyyen ve lâ nasrâniyyen ve lâkin kâne hanîfen muslimâ(muslimen). Ve mâ kâne minel muşrikîn(muşrikîne)”.
İbrâhîm ne yahudi, ne de hristiyandı. Lâkin o HANİF olarak (Allah'a) teslim olmuştu. MÜŞRİKlerden de değildi.
Hanif olmanın temeli Allah’a teslim olmaktır. Kâinatın tek dîni hanif dînidir. Bu dîn insanlara Allah’a ruhu, vechi, nefsi ve iradeyi teslim etmeyi emreder.
Peygamber Efendimiz (S.A.V) ve bütün sahâbe onu yaptılar.
Hz. İsa ve havariler onu yaptılar.
Hz. Davud ve ona tâbî olanlar onu yaptılar.
Hz. Musa ve ona tâbî olanlar onu yaptılar.
Hz. İbrâhîm ve ona tâbî olanlar onu yaptılar.

Enver Ýstek

metin mete
Allahim YaRabbim ne oluyor bunlara orda bir yazi yazilmis kimi sapiklikla kimi ayri dinlikle kimi anlamadigi aslinda anlayacak kapasiteside olmayan yalanliyor lütfen ister mezhepli olun ister hanif ama yeter böyle sacma bir karalama kanpanyasi....Yakismiyor alimciklere..

tevhideçaðrý

New member
şeytan ezeli olan insana düşmanlığı sebebi ile habil ile kabilden beri görevini yerine getiriyor.İnsanların zayıf yönünü kulllanarak taciz ediyor genelde başarılı oluyor.İnsanoğlu herzaman bilmediğine düşmandır.Önyargılıdır.forumdaki çatışmaları görün sebebi genelde nefse tabiyettir.Arkasında kim var?

Enver Ýstek

metin mete
Şu 5 namazı 3 kılanlar namazların sadece farzlarını kılanlar

Çıkıpta biz PEYGAMBERSİZ bir hayat sevdasındayız deseler olay bitecek

Demekki hala anlamamakta direniyorsunuz,Biz sizden daha cok RESUL/RESULLERE itaat icerisindeyiz siz aslinda kendiniz Resuller inkarcisiniz nedenmi?Bakin Kuranda Alemlerin Rabbi Sahibimiz ve Efendimiz Resule ne tavsiye ediyor;Hanif olan Ibrahimin Milletine dön diyor siz hala Bir kac alimcik diye tutturuyorsunuz YALANMI?

Evet biz Kitaba tabiyiz eger sizce bu KITABIN icerisinde RESUL MUHAMMED yoksa siz haklisinizki biz RESUL inkarcisiyiz..

fetih

New member
Demekki hala anlamamakta direniyorsunuz,Biz sizden daha cok RESUL/RESULLERE itaat icerisindeyiz siz aslinda kendiniz Resuller inkarcisiniz nedenmi?Bakin Kuranda Alemlerin Rabbi Sahibimiz ve Efendimiz Resule ne tavsiye ediyor;Hanif olan Ibrahimin Milletine dön diyor siz hala Bir kac alimcik diye tutturuyorsunuz YALANMI?

Evet biz Kitaba tabiyiz eger sizce bu KITABIN icerisinde RESUL MUHAMMED yoksa siz haklisinizki biz RESUL inkarcisiyiz..

Bırak bu ayakları metin senin peygamberin namazı 3 vakitmi kılardı Yanlışlarınıza Kur'anı alet etmeyin

fetih

New member
Isbat et kilmadigini?Eger dosdogru bir delil verirsen hemen ne ala vermez isen sen kendi yoluna git ama böyle iftiralarla Allahin sözlerini carpitma derim senin acindan..

Senin ve benim peygamberim namazı 5 kılardı üstelik cemaatle kılardı ashaba imam olurdu sizin tasvip etmediğiniz cemaatı o cemaatte rahmet vardır bölünüp parçalanmayın diye tembihlerdi

Ama bunlar Kur'anda geçmiyor seni enterese etmez o yüzden boşver

Enver Ýstek

metin mete
Senin ve benim peygamberim namazı 5 kılardı üstelik cemaatle kılardı ashaba imam olurdu sizin tasvip etmediğiniz cemaatı o cemaatte rahmet vardır bölünüp parçalanmayın diye tembihlerdi

Ama bunlar Kur'anda geçmiyor seni enterese etmez o yüzden boşver

Kuranda yoksa tek söylenecek bir söz var hepsi kocaman bir YALAN;

"Ben bir hanîf olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Müşriklerden değilim ben." Toplumu ona karşı çıkıp kanıt getirmeye kalkıştı. O dedi ki: "Allah hakkında benimle çekişiyor musunuz? Beni doğru yola O İLETTİ. O'na ortak koştuğunuz şeylerden korkmam. Rabbimin dilediği dışında hiçbir şey olmaz.Rabbim bilgice herşeyi çepeçevre kuşatmıştır. Hâlâ öğüt almayacak mısınız?"

(Enam Suresi 79-80)

De ki: "Beni, dosdoğru yola Rabbim İLETMİŞTİR. Güçlü, pürüzsüz bir dine, hanîf olan İbrahim'in milletine. Müşriklerden değildi o."

(Enam Suresi 161)

fetih

New member
Kuranda yoksa tek söylenecek bir söz var hepsi kocaman bir YALAN;

"Ben bir hanîf olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Müşriklerden değilim ben." Toplumu ona karşı çıkıp kanıt getirmeye kalkıştı. O dedi ki: "Allah hakkında benimle çekişiyor musunuz? Beni doğru yola O İLETTİ. O'na ortak koştuğunuz şeylerden korkmam. Rabbimin dilediği dışında hiçbir şey olmaz.Rabbim bilgice herşeyi çepeçevre kuşatmıştır. Hâlâ öğüt almayacak mısınız?"

(Enam Suresi 79-80)

De ki: "Beni, dosdoğru yola Rabbim İLETMİŞTİR. Güçlü, pürüzsüz bir dine, hanîf olan İbrahim'in milletine. Müşriklerden değildi o."

(Enam Suresi 161)

Demek Resulullahın ashabı ile cemaat olup namaz kılması kocaman bir yalan miracda yalan hepsi yalan

En sonunda çirkin yüzünü gösterdin tebrik ederim zaten maksadınız bu idi helal olsun

Enver Ýstek

metin mete
Demek Resulullahın ashabı ile cemaat olup namaz kılması kocaman bir yalan miracda yalan hepsi yalan

En sonunda çirkin yüzünü gösterdin tebrik ederim zaten maksadınız bu idi helal olsun

Sen böyle her konuya hop atlarsan daha coooook gezersin bu tozlu yolunda varmi Mihrac dedigine bir ayetle beyyinne?Sen her halde bu gece hep böyle olmayanla konusacaksin...

Biz böyle seylerden Resulümüzü tenzih ediyoruz...

YASİN SURESİ

1. Yâ, Sîn.
2. Yemin olsun o hikmetlerle dolu Kur'an'a ki,
3. Hiç kuşkusuz, sen, gönderilen elçilerdensin;
4. Dosdoğru bir yol üzerindesin.
5. Azîz ve Rahîm'in indirdiği üzeresin.

Şu bir gerçek ki, insanların İbrahim'e gönülce en yakın olanları, elbette ona uyanlar, bu peygamber, bir de iman sahipleridir. Allah, müminlerin Velî'sidir.

(Ali İmran Suresi 68)
'Allah'ın kılavuzluk ettiğini (KELİME YİNE HİDAYET) ise saptıran olamaz. Allah Aziz ve intikam alıcı değil mi?'

(Zümer Suresi 37)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt