Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hadis Köşesi

ebedi

New member
Esselamu Aleyküm Can Kardeşlerim Bu Bölümü Inşallah Hadislerimizle Süsleyelim.
Hz. Ali R.a Bana Bir Harf öğretenin Kirk Yil Kölesi Olurum Demiştir. Bizlerde Bu Bölümde Aklimizdaki, Takvim Kağitlarindaki, En çok Aklimizda Kalan, En çok Etkilendiğimiz V.b Hadislerimizi Bu Bölümde Paylaşalim. Köle Olmadan Birbirimize Dua Ile Hadislerimizi Paylaşalim Inşallah Can Kardeşlerim, Ablalarim, Abilerim... Hakkinizi Helal Edin. Allah Razi Olsun Inşallah.

oSSlem

New member

İlim öğretin; fakat uns ve şiddet göstermeyin! Zira güler yüzlü muallim sert olandan hayırlıdır.
(Beyhaki)

oSSlem

New member
Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalatu vesselâm şu duayı çok yapardı:

"Ey kalbleri çeviren Allahım! Kalbimi dinin üzerine sâbit kıl!" Ben (bir gün kendisine):

"Ey Allah'ın resûlü! Biz sana ve senin getirdiklerine inandık. Sen bizim hakkımızda korkuyor musun?" dedim. Bana şöyle cevap verdi: "Evet! Kalpler, Rahmân'ın iki parmağı arasındadır. Onları istediği gibi çevirir."
(Tirmizi, Kader 7)

gizemli

New member
-Beş günah vardır ki,keffâreti yoktur.Bunlar; Allâh'a şerik koşmak,bi-gayri hakkın adam öldürmak,mü2mine bühtan ve iftira etmek, muharebe günü kaçmak ve yalan yere yemin ile hakkı iptal etmek.(Hadis-i Şerif)

Azra

New member
"Kim ahiret kazancını istiyorsa, onun kazancını çoğaltırız. Dünya kazancını isteyene de dünyalık veririz; ama onun ahirette bir nasibi olmaz".

Azra

New member
Gercek musluman, muslumanlarin elinden ve dilinden geven icinde oldugu kimsedir. Gercek muhacir ise Allah'in yasaklarini terkeden kimsedir.

Azra

New member
Mü'minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar.

ebedi

New member
Kişi Sevdiği Ile Beraberdir...

Yeni Hadislere öğreniryoruz :) Allah Razi Olsun

Azra

New member
ebedi kusura bakma ama bu hadismi.....???????????

ebedi

New member
Azra Kardeşim Güzel Insan Vallahi Ben Hadis Biliyom :( Değil Mi Yoksa:( özür Dilerim Hakkinizi Helal Edin

intepooL

New member
Namaz Dinin Direğidr
H.ş

ALLAH Böyle Bir Bolumu ve Siteyı Acandan ve Hepımızden Razı Olsun..

ebedi

New member
Allah Razi Olsun Can Kardeşim Benim Cümlemizden Razi Olsun Inşallah

..:naz:..

New member
Akilli kisi nefsine hakim olup ölümden sonrasi icin is yapandir. Aciz(akilsiz) kisi ise nefsini arzularina tabi kilip sonrada Allah'a karsi Temennide bulunandir.

Azra

New member
"Canım kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız. Yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selamı yayınız!"

hannane

New member
Ebu Hureyre ve Ebu Said (ra)'ın anlattıklarına göre, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm şöyle buyurmuştur:
"Mü'min kişiye bir ağrı, bir yorgunluk, bir hastalık bir üzüntü hatta bir ufak tasa isabet edecek olsa, Allah onun sebebiyle mü'minin günahından bir kısmını mağfiret buyurur."
Buhari, Marda 1; Müslim, Birr 52, (2573); Tirmizi, Cenaiz 1, (966).

..:naz:..

New member
Ummetimden bir takim kimseler, ismini degistirerek sarabi(alkollu icecekleri) icecekler. Bu esnada baskalari ucunda (yanlarinda) calgilar calinacak ve sarkici kadinlar olacak. Iste onun icin Allah onlari yere batiracak ve aralarindan bazilarinin sekli maymun'a ve domuz'a cevrilecek.

Üst Alt