Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gusl ile alakali cok acil yardim!!!!!!

burkay

New member
metin mete kardes yukarida yazmis oldugun yaziyi gözden geçirmeni tavsiye ederim ...Bir gün Ebu Yusuf "Peygamber'imiz kabak severdi.” der. Bu lafı söylediği ortamda bulunan bir kişi bu lafın üstüne "Ben kabak sevmiyorum.” der. Ebu Yusuf "Peygamber'in sünneti olan bir şeyi sevmeyen Peygamber'e karşı gelmiş olur, Peygamber'e karşı gelen Allah'a karşı gelmiş olur.” der. Allah'a karşı gelen kafirliğe dönmüş olacağı için Ebu Yusuf bu şahsın kellesinin kesilmesi için muşamba ve kılıç ister. Kabak sevmem izahına tövbe eden adam kellesini zor kurtarır. Ebu Yusuf'un dini konularda ne kadar titiz olduğuna delil olarak anlatılır (Bakınız Ahmed Ziyaeddin Gümüşhanevi, Ehli Sünnet İtikadı, Sayfa 80 ... güzel kardesim din bukadar basit mi ? peygamberimizin sevdigi bir yemegi ben sevmiyorum diye zorla sevdirte bilirmisin ... sirf yüce nacizane peygamber sevdigi için zorla biri bana birsey sevdiremez ... islamda zorlama yokdur ... sonra kabak yemek sünnetmi farz mi ? bundan dolayi bazi alinti yapmis oldugumuz hadisler ve makalelerin peygamberimizin s.v.s sünnetine uyuyormu uymuyormu .. dikkatli olalim biraz ... zorla birseyi kabul ettirmek o an için inandirici gelsede o kabagi sevmeyen birine içinde o kabaga karsi nefret uyandirir ... peygamberimizden sogutur .. ben o yazina katilmiyorum saglikli kal ...

Enver Ýstek

metin mete
burkay' Alıntı:
metin mete kardes yukarida yazmis oldugun yaziyi gözden geçirmeni tavsiye ederim ...Bir gün Ebu Yusuf "Peygamber'imiz kabak severdi.” der. Bu lafı söylediği ortamda bulunan bir kişi bu lafın üstüne "Ben kabak sevmiyorum.” der. Ebu Yusuf "Peygamber'in sünneti olan bir şeyi sevmeyen Peygamber'e karşı gelmiş olur, Peygamber'e karşı gelen Allah'a karşı gelmiş olur.” der. Allah'a karşı gelen kafirliğe dönmüş olacağı için Ebu Yusuf bu şahsın kellesinin kesilmesi için muşamba ve kılıç ister. Kabak sevmem izahına tövbe eden adam kellesini zor kurtarır. Ebu Yusuf'un dini konularda ne kadar titiz olduğuna delil olarak anlatılır (Bakınız Ahmed Ziyaeddin Gümüşhanevi, Ehli Sünnet İtikadı, Sayfa 80 ... güzel kardesim din bukadar basit mi ? peygamberimizin sevdigi bir yemegi ben sevmiyorum diye zorla sevdirte bilirmisin ... sirf yüce nacizane peygamber sevdigi için zorla biri bana birsey sevdiremez ... islamda zorlama yokdur ... sonra kabak yemek sünnetmi farz mi ? bundan dolayi bazi alinti yapmis oldugumuz hadisler ve makalelerin peygamberimizin s.v.s sünnetine uyuyormu uymuyormu .. dikkatli olalim biraz ... zorla birseyi kabul ettirmek o an için inandirici gelsede o kabagi sevmeyen birine içinde o kabaga karsi nefret uyandirir ... peygamberimizden sogutur .. ben o yazina katilmiyorum saglikli kal ...

O yazi benim degil sadece Kütüb-i sitteden alintidir.Katilmadigin dogru bir karar ama baná aid bir hadis degil,Allahin Resulüne yamanan sözlerdendir.bak bir tane daha ister uy ister kabul etme?

138 - İbnu Ömer (radıyallahu anhumâ) anlatıyor: "Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) çocuğa, doğumunun yedinci gününde isim konmasını, yıkanarak pisliklerin temizlenmesini ve akika kurbanı kesilmesini emir buyurdu."
Ebu Davud, Edâhî, 21, (2837); Tirmizî, Edâhî 23, (1522), Edeb 63,(2834), (Tirmizî'de hadis İbnu Ömer'den değil, Amr İbnu Şu'ayb an ebîhi an ceddihi tarîkindendir. Burada bir sehiv söz konusu -Nesâî, Akîka 5, (7, 166); İbnu Mâce, Zebâih 1, (3165)-dur.).
139 - Hz. Aişe (radıyallahu anhâ) anlatıyor: "Yeni doğan çocuklar Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'e getirilirdi. O da bunlara mübarek olmaları için dua eder, tahnîkde bulunurdu."
Müslim, Edeb, 27 (2147); Ebu Dâvud, Edeb 116, (5106).
140 - Ebu Râfi (radıyallahu anh) anlatıyor: "Hz. Fatıma (radıyallahu anhâ) oğlu Hasan (radıyallahu anh)'ı doğurduğu zaman, Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ı kulağına ezan okurken gördüm."
Ebu Dâvud, Edeb 116, (5105); Tirmizî, Edâhî 17, (1514).
Tirmizî hadisin sahih olduğunu söylemiştir. Rezîn şu ziyadeyi kaydeder: "Kulağına İhlas sûresini okudu, hurma ile tahnik etti ve ismini koydu."

Buda hiristiyan inanci?

İlk günah inancı Hıristiyanlıkta önemli bir unsurdur; bir günahtan kurtulmanın tek yolu da vaftiz olmaktır:
Vaftiz, Hristiyanlıkda Hz. İsa'nın dinine katılmanın hukuki ve mukaddes bir göstergesidir
Vaftiz genellikle doğumun ilk haftası sonunda yapılır
İncil'de Hz. İsa'ya nisbet edilen "Gidip bütün insanları aydınlatınız, onların ruhlarını Tanrı, Oğul ve Rûhu'l-kudüs adına vaftiz ediniz" sözü de bu konuda aynı önemi taşımaktadır
Katoliklerde papazın; "Seni Baba, Oğul ve Ruhu'l-Kudüs adına vaftiz ediyorum" cümlesiyle yapılan vaftiz, onlara göre, kişiyi Allah'ın mağrifetine erdirir.
Hıristiyanlığa girme alameti ve Hristiyanlığın şartı sayılan yedi merasimden biri. Vaftiz Ortodokslarda suya girmekten, Katoliklerde üzerine su serpmekten ibarettir. Vaftize Arapçada "ta'mid" denir.
Vaftiz edilen kişiye verilen isme "vaftiz adı" denir

Her halde buda bizim Vaftizimiz?

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
sevgili kardeşim metin mete sizi uzun zamansor görmek çok mutlu etti beni
bunu ilk başta belirtmek isterim.

şimdi gelelim bizim islami kurallara Efendimiz tavsiyesi ve doğal olarak Rabbiöin uyun dediği Efendimizn emirleridir bize dolayısyla bunlara uymalıyız bunlara benzer bir ibadetin diğer inançlarda da olması normla ne kadar bozulduğunu bilsekte bozulma kaynakları hak incilden olmuştur
onun üstünde oynama yapmışlardır
mesela onlarad oruç tutmakta şekli bozulmuştur bugün ama emir hala vardır. şimdi onlarda olan şeyleri bizde bir benzerine rastlandığında bırakırsak eğer. orucu , yahut hac ibadetini bırkamak durumuyla karşı karşıya kalırız hatta diğer innaçlarda namaza benziyet ibedetlerle kaşılaşmamızda mümkün şekil olarak namaza benzediği içinde namazı buırakma durumunda kalırız ki buda mantık dışı yani
böyle bir mantıkla yaklaşmak ve hadisleri irdelemek . hadise olan saygıyı yitirmemize ve bu sahih hadis olduğu taktirde de Efendimize saygı yitirilir ve dolaysıyla bu zincir ucu Rabbime dayaır sayı yitirilir ve allah korusun tehlikeli sonuç verir .

saygılarımla...

tuna58

New member
Hanefilikte dolgu dişi olanların gusul abdesti kabul olmaz. ama sonradan diyanet yumuşmaya gitmiş kurani hiç bir dayanağı olmayan bu konuyu işte şöyle olursa kabul olur böyle niyet edilirse olur gibi kıvırmalara gitmişlerdir. çıkıpta islamda böyle bir şey yok tamamen uydurma diyememişlerdir bir çok konuda olduğu gibi. öyle kıvırma yok bir şeyi savunuyosanız onu yaşamalısınız işinize gelince olur gelmeyince olmaz. hanefi iseniz talibanlar gibi yaşamalısınız onlar gibi düşünmelisiniz çünkü onlar hanefiliğin en doğru uygulayıcılarıdr. sinekkaydı traş olup, takım elbise giyinip, teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıp tv ,internet, vb.. ondan sonrada yaşamadığınız bir inancın çıkıp en koyu savunucuları kesiliyorsunuz. bu her işinizde olduğu gibi bir çelişki değil mi?
kuran yanlız kuran başka kurtuluş yok ondan sorulacağız. hadislerden değil
peygamber efendimizin bir kaç şerefsizin karikatürlerine malzeme olması bunun sebebi sizin uydurmalarınız değilmi? o büyük insan kurandaki gibi anlatılsaydı hangi müşrik kafir onu ağzına sakız yapabilirdi? o karikatürlerde yapılanları bu gün müslümanım diyen kitleler yapmıryomu? islam aleminin hiçmi suçu yok islamı dünyaya terörle tanıt ondan sonrada çıkıp peygamber efendimizi savun. kuran yaşansaydı bu olabilirmiydi? sizin uydurmalardaki peygamberiniz (kurandaki gerçek peygamberimizi tenzih ederim)bu karikatürlerde yapılanlara onay vermiyormu? kim olursa olsun müslüman olmayanların öldürülme hakkını kim veriyor? hadislr değilmi? canlı bomba olarak suçu olmayan insanların ölmesine kim izin veriyor? hadislerinizdeki peygamberiniz değilmi?uydurmalarınızdaki peygamberiniz değilmi?
artık gerçekleri görün hz. ibrahimin toplumu gibi olmayın inat etmeyin gerçekleri içinizde bildiğiniz halde sırf inadınız yüzünden kabu etmemezlik yapmayın gelin kuranla bir olalım ayrılıklar olmasın tek, değişmemiş allahın ipine sarılalım ne dersiniz ?

Üst Alt