Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Güven

E

Esra Uzun

Guest
Kizzzlaarrrrrrrrrr ben de net var haberiniz olsun ama ben bir türlü bizim evden giremiyorum bu siteye niye bilmiyorum!
Sizleri cok özledim heberiniz olsun!!!!
Eger ben gelemezsem bana yazabilirsiniz ok!
[email protected] adresim
okuldan yazioyrum hakkinzi helal edin canlarim

Turab

New member
Ömer Tilmisani "Hasan El Benna ve Davet Mektebi" asrın müçtehidinin şecaatini (güvenini) şöyle anlatıyor;

Kendi nefsine güveni sınırsızdı.Bu güven gurur ve kibirden kaynaklanmadığı gibi, gaflet ve vurdumduymazlıktan da ileri gelmiyordu.Allah O'nu bu tür helak edici şeylerden alıkoymuştu.Hasan El Benna; (ihvan-ı müslim cemaati lideri,asrın müçtehidi)hitabetlerinde,yazılarında süslü kelimeleri seçmez,elinden geldiğince övünç getirecek hallerden kaçınır.Yaptığı bütün işleri cemaate mal eder, kendi nefsinden kaynaklanmadığını Allah'ın yardımı ile olduğunu söylerdi.

Kendine güveni tamdı çünkü Allah'a güveni tamdı.. Kendine güveni tamdı çünkü Rasulullah'a ve getirdiklerine ve metotlarına güveni de tamdı .. En yüce davayı kendi isteğiyle,kesin inancıyla tam bir güven içinde omuzladı.Bu yükü kaldırma ve omuzlama hususunda bir gün dahi tereddüt etmedi.Onun futursuzca güveni pek çok kimsenin yapmaya cesaret edemediği şeyleri,korkusuzca yapmaya sevkediyordu.O, bu tür eylemlerde bulunurken,sanki normalve korkuya mahal bırakmayan bir iş yapıyormuş gibi bir tavır içindeydi.
...

"Üzülmeyin,gevşemeyin.İnanıyorsanız üstünsünüz."
Şehit İmam Hasan El Benna'nın güveni Rabbimizin ayette işaret ettiği gibi cerayan etmiş.

Şehit sanatçı İmam Alim Sultan'ın "Allah var problem yok" ifadesini duyduğum andan itibaren böylesi güçlü bir cümleye yaslanmanın rahatlığını ve sevincini yaşıyorum.Ben biliyorum ki imkansız yok.Ben biliyorum ki bu kelimeyi ağzına alanlar Rabbine güvenmiyorlardı.
Kibrin her türlüsünden güvenilmeye en layık olana sığınırım.
Kendine güveni Rabbine güveninden gelenlere selam olsun;)

lycia

New member
"Kibrin her türlüsünden güvenilmeye en layık olana sığınırım.
Kendine güveni Rabbine güveninden gelenlere selam olsun."

A.selam. Turab cok guzel bir paylasim. Tesekkurler. Ellerine saglik.

Üst Alt